בחירות 2012, כמו באמריקה

עונת הבחירות החלה, שזה כמו עונת המלפפונים בספורט, (איזה תזמון), רק שאנחנו זה הכדור במגרש, החיים שלנו זה הכדור, ליתר דיוק. בעונת החיוכים הצחורים נקבל מלוא הטנא נשיקות ותמונות (שוב, התזמון של שבועות, אין עלי), הבטחות לשלום עולמי, ממש בהשיג יד, הנה הוא מעבר לפינה, והוא גורר אחריו את הכלכלה הטובה ביותר בשביל החלב והדבש. כולנו עוד רגע קט יוצאים מעבדות לחירות פיננסית, דירות בחינם, והגז, אוי גז המיליארדרים, יביא לנו את בשורת התקומה לעולם ועד. 

כמו שנאמר, מצבינו מעולם לא היה טוב יותר, ואם אתם, אנחנו, הבוחרים האידיוטים והטיפשים, עדיין לא מבינים במי לבחור, אזי שמש העמים יכוסה בענני שמאל קודרים, ובמו פתקינו נשמיד את כל הטוב הזה. אלו בחירות של ספורטס אילוסטריידד עם המון גלייר ויופי, חיצוניות, חלקלקות, צילומי שמש, פוטושופ. הכל ינוהל בריאליטי של הפח הגדול, שרבים מדי חושבים שאלו הם חיינו. (תמונה של בר רפאלי בפנים)

שאלתם את עצמיכם למה בחירות? מה קרה שעכשיו צריך בחירות, כאשר ממש תמול שלשום צווח הליברמן, ושאר הלקקנים מהימין, כי הימין מלקק הכי עמוק וקיצוני, שהממשלה הזו היא-היא הכי יציבה בהיסטוריית המדינה, מוסט דפינטלי, והיא תוציא את ימיה עד לתאריך הקבוע בחוק של ארבע שנים, בדיוק, הב נו דאוט אבוט איט מיסטר סקריטרי און א סמול צ'ייר. הם צעקו את זה, אני טענתי אחרת, אבל מי מקשיב לאידיוט כמוני? אז למה בחירות עכשיו? כל הפרשנים יודעים, חלק מעם ישראל יודע, ילדי המהפכה יודעים, ביבי יודע גם יודע, והכי חשוב, ליברמן יודע, והוא פוליטיקאי שיודע פוליטיקה.

ליברמן יודע שאין לו ולו בדל של הישג להראות לבוחרים שלו במשך שלוש שנות כניעה לאלי ישי, ולמעט התזת שנאה של ערבים-חרדים, מה הוא כבר יכול להגיד? הכי מצחיק בחוק טל של ליברמן היא הסיסמה שמי שמשרת יקבל. אני בעד, אבל ליברמן ממנף חוק שתומך בהטבות רק למי ששירת שירות מלא. והוא? שלושה חודשים כאפסנאי, טוראי ליברמן, איך החוק יחול עליו? מה הוא עונה אם שואלים אותו על השירות המהולל הצבאי שלו?!

יש לנו בחירות כי לביבי אין תשובה ויכולת לקיים את חוק טל, וזו לא מקריות צרופה שהוא עלה עכשיו לדיון פומבי, זו הַכְוָנָה מהממשלה בשביל להפיל את החוק הזה. למה להפיל? בשביל שלמות הקואליציה הבאה. מה ההיגיון להפיל ממשלה עבור חוק , שנראה כי יש לו תמיכה של מרבית חברי הכנסת? שיצביעו בעד כהצהרותיהם, והנה נגמרה הבעיה. תתחיל בעיה אחרת של פרישת ש"ס מהממשלה, ואז היא תיפול, אבל אין דבר שכסף לא קונה בש"ס, ועבור חוק טל היא תסכים לתשלום גדול במיוחד. אז אני שואל את הבוחר הטיפש, על גבול הטמטום המוחלט, כי ככה ביבי והפוליטיקה מתייחסת לבוחר הישראלי, כמטומטם גמור, למה למה למה למה למה עכשיו?! למה תצביעו לו?!

למה? כי ביבי יצר גירעון תקציבי עצום מימדים של אולי 50 מיליארד ₪ ויותר בתקציב שנה הבאה. לא טרחתם לקרוא את זעקות השבר שלי על אחיזת העיניים של המצב הפיננסי שלנו, לכן אתם לא זוכרים כי ממש עוד רגע צריך להכריז על תקציב 2013 עם קיצוץ דרסטי בתוכו, וזה אומר קודם כל קיצוץ בכל תחומי החיים המחממים והנעימים שלנו, כמו לימודים חינם מגיל 3, מיסים נמוכים מדי שיעלו, דלק זול מדי, מים חינם, רווחה, דמי לימוד חינם לסטודנטים כמו לחרדים, ושאר תופינים שהממשלה מחלקת לנו יום יום.

הקיצוץ יהיה כואב, כי מישהו צריך לממן את אוכלי החינם. זה הקיצוץ שבא מיד לאחר שפישר, פרופסור פישר סטנלי לשירותכם, קבע שביבי, זה-זה שחושב שאתם מטומטמים להצביע לו והוא צודק, שביבי אשם במצב העוני ובפגיעה בשכבות הביניים בישראל בגלל המדיניות הכלכלית שלו. משוואה למתקשים ביבי=מדיניות כלכלית שנכשלה=הגדלת העוני=מיסים גבוהים=פגיעה כלכלית באזרחי ישראל=חיים פנטזיונרים לטייקונים ישראלים. פישר אמר, אבל מי זה בכלל פישר שיודע טוב יותר מעם ישראל?! כולה פישר.

שלי קפצה על המציאה, ומופז בכלל אומר שהוא כבר שלוש שנים מוכן לבחירות. התיאוריה הזנותית והמרושעת שלי אומרת ששלי רוצה בחירות בקיץ בגלל שלוש סיבות עיקריות. הראשונה זה התזמון של אוגוסט בו ידוע לכל כי גדודי ערסים ישראלים מבלים בהכל כלול ביוון, ומרביתם מצביעי ליכוד וליברמן. אשכנזים מנייאקים עושים סקי בחורף באירופה, גם ידוע לכל. הסיבה השנייה זו מחאת הקיץ שתגיעה לשיאה ממש לפני הבחירות, והכל מתואם ומתוזמן להפליא. השלישית, היא יודעת מה קורה ליו"ר מפלגת העבודה שנמצא במקומו זמן רב מדי בלי בחירות. המפלגה משחקת ב"קפד ראשו". יש עוד נעלמים רבים בבחירות הקרובות, כמו גודל הצלחת לפיד, קוטן כוחו של מופז וקדימה, כתב אישום נגד ליברמן, שיוקרב על מזבח הביבי והשרה במקרה והליכוד יירד מדי בסקרים.

צריך לומר בקול רם, הבחירות האלו מבושלות מכף רגל ועד ראש, כל כולן נועדו להסתיר את מחדלי הממשלה, כישלונותיה בכל תחום מתחומי חיינו, אחיזת העיניים הביטחונית, מישכון הכסף שלנו בידיים חרדיות, חדלונה המוחלט בחינוך, בתשתיות התחבורה, כי אני מתקשה להאמין שיש מישהו שחושב שיש לנו תחבורה ציבורית טובה במדינה, כישלונה המפואר ברפואה, בניהול משברים, בהתקפלות של אוריגמי מול כל ועד עובדים במדינה, והתעמרות אלוהית באזרחים דרך המיסים שלנו.

אני אחדד ואגיד את מה שרמזתי בעדינות יתר, הבחירות האלו מתקיימות עכשיו בגלל פופולאריות רבה מדי לשקרניהו הבלתי נלאה, פופולאריות בלתי מובנת לי. ביבי מתייחס כאליכם, הבוחרים והבוחרות, כעדר של טיפשים, מטומטמים, רפי שכל, עיוורים וחירשים לכל הסובב אותם כל עוד הוא מקרין עליכם בזיו פניו של שמש העמים. רציתי לומר שביבי מהנדס את הבחירות בהתייחסות אליכם הבוחרים כשה מובל לקלפי, אבל למרות ששה מובל זו ההגדרה הנכונה, הקונוטציה לא. אולי בישראל מתאים לומר כשווארמה קצוצה לפיתה. הוא ללא ספק הראשון שיודע את נפש בוחריו, וחבל שרק את זה.

תתעוררו בוחרים, תתעוררו כוסאמק אנד סמל דה קופי. תתעוררו!!! חזרה לעמוד הראשי בבלוג

ככה יראו הבחירות. המון יופי, הרבה פוטושופ, רק שלא תשימו לב לפרטים מסביב


*****

אהבתם? מסכימים או לא? שתפו בפייסבוק עם החברים

»

 1. רננות הגיב:

  נו אז אתה אומר ? מה נעשה למי נצביע ? וכמה כסף יקחו לנו עד הבחירות ?

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  יופי של ניתוח
  מצד שני מה אפשר לצפות מעולם הפוליטיקה. עניינים ואסטרטגיות קומבינות וזיבולי שכל. הכל הוא חלק הכרחי בשוק הפוליטיקה אצלינו ובכלל.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ואגב זיו. שיתפתי אצלי על הקיר בפייסבוק. שיקראו גם אחרים ואולי יהיו לך עוד כמה אוהדים לבלוג, כמוני 🙂

 4. […] לראשונה באני נגד. ככה. הבלוג של זיו. […]

 5. Avi Noam הגיב:

  לא יכול שלא להסכים . ניתוח מעמיק וממצה . העם פשוט שבוי בקסם של קשקשן חדל אישים שטוב רק לחרדים – על כל השאר הוא משתין בקשת…

 6. ג'ו הגיב:

  ביבי הבין ממזמן שהרבה יותר חשוב בפוליטיקה מה חושבים שאתה עושה מאשר מה שאתה עושה באמת.
  לצורך זה הוא גייס את "חברו הטוב" מר שלדון אדלסון שיפיץ בחינם ברחבי המדינה את הביביתון המתיימר להיות עיתון רציני, ולצורך זה יש שם אכן גם כתבות רציניות (למשל של מוטי גילת). השבוע כשדיסקין אמר מה שאמר הכותרת של הביביתון לא היתה "ראש השב"כ לשעבר:…" אלא משהו בסגנון "הוא לכלך כי לא מונה לראשות המוסד". זה כל-כך עלוב ועדיין עובד כנראה על מספיק אנשים במדינה.

  • זיו הגיב:

   זו הבעיה, שזה עובד על אנשים במדינה. ראש השב"כ שהקדיש את חייו לבטחון ישראל לא מספיק טוב בישראל

   • ג'ו הגיב:

    כי ביבי הוא "מר ימין" ומי שנגד "מר ימין" (או סתם ימין) הוא בהכרח שמאלני מניאק עוכר ישראל ולא יעזרו לו עשרות שנים בכוחות הביטחון ו/או עיטור כזה או אחר על פעולות גבורה.

 7. ג'וד הגיב:

  יש עבור מי להצביע: מאמן הכושר והמאפרת. פחחחח.

 8. […] נדרוש שינויים, נדרוש את ראשיכם המפוטרים. נחליף אתכם בבחירות. לא נסכים לממשלה שרוצה אותנו, קטנים, כנועים, בלי אמצעים […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s