הגענו לשיגרה המנחמת. החגים הכבדים מאחורינו, חופשות מרוכזות הסתיימו, הילדים חוזרים להציק חצי יום למורים. אני בטוח שניצלתם את הזמן הזה לחשבון נפש, איכות עם המשפחה, ניתוק מצרות היום, תהיה על התחלות חדשות לפרק ב' חדש ומוצלח בחיים. בשביל זה יש את חול המועד, וכולנו יודעים שבחול המועד אין צורך לדאוג לחשבון הבנק. פטנט ישראלי שכזה, "אחרי החגים". דוחים את הכל לאחרי החגים. הכי אני אוהב את המשפט דבר איתי אחרי החג. איזה חג הבא בתור עלינו לטובה? העיקר שאחרי החג.

פעם בנינו את המדינה, עשינו עצמאות עם פטישים מברזל, ומלחמות הישרדות מול האויב, העמלקים שמסביבנו, שקמו להשמידנו. הממשלה חילקה תלושי צנע. ישראל שלנו עם דגל הדיו. היינו עצמאיים בארצנו. בני חורין. היה טוב, היה רע, הייתה את מפא"י וההסתדרות, פנתרים שחורים ושכונות, אבל הלכנו קדימה. בצבא היינו יחד. לא היינו עבדים, היינו עובדים. 50 משכורות לדירה ממוצעת, צנועה. היה כסף לחשבונות חשמל, היה גם למכולת, אני אפילו קניתי במכולת. פעם היינו בני חורין.

במחשכים הנסתרים מחויבי המציאות הכלכלית של שטייניץ ושקרניהו, אסור לספר את האמת לעם. הגענו מקום 13 ב- OCED מדד האושר הכללי? וואלה שאפו לביבי! רק בגללו 21.5% עניי העם, מקום אחרון ב OCED מאושרים גם כן. עשיר ורע לו ועני וטוב לו, נו, כזה בערך. לפי משנתו של ביביהו הרי שבניכוי העניים האלו, היינו מקום שלישי עם מדליית ארד. אז מה הבעיה עם הכלכלה, טמבל? פשוט, בגלל החגים לא ממש שמתם לב כי האוצר מכין את תקציב שנה הבאה, והאוצר כבר מדליף שהוא דואג מאוד. מאוד מאוד, מאוד! הוא "צופה" שיחסרו לו כ-45 מיליארד ₪ טָבִין וּתְקִילִין בגביית המיסים לשנת הבר מצווה בראשונה בשנות האלפיים. קראתם את המספר? 45 מיליארד ₪ גבייה ממיסים.

זה לא ייסגר בקיצוץ קטן של 2% במשרות שהוכנו למענם תקנים לאיוש, כחלק מהסכמי השילומים לעו"ס ולרופאים, לא קיצוץ קטן למען גני ילדים שלא יהיו ולא יבראו, לא עבור כיפת מגן מפלדה יצוקה שבמילא האמריקאים משלמים. זה יהיה קיצוץ גדול! ענק! מגה קיצוציישין!!! חרב סמוראית בעובי של שערת ערווה תרד במהירות עצומה על תקציב המדינה. ואם נשפוט על פי קיצוצי השבועות האחרונים, אנחנו יכולים לומר בוודאות כי "הביטחון" לא ייפגע, במיוחד הביטחון של אלי ישי בכספים הייחודיים שהוא מקבל עבור חיים מסובסדים לו ולחייליו המסוממים של יום פקודת ההצבעה.

איך נסגור את הפער הזה? זה בכלל מטריד אתכם, או שהמצות באמת סתמו לכם את החמצן למוח? כי עכברושי השמירה של הדמוקרטיה הישראלית עסוקים מדי בניסיונות סרק לפרו ורבו עצמאי, ולא ממש בשמירה על הדמוקרטיה. אז למענכם, אלו שיש להם עדיין לשלם חשמל ומים, ארנונה, וגני ילדים, אני ואתם נשלם את הפער הזה. יעלו לנו מיסים באופן ישיר, כי בישראל כל המיסים ישירים. אין עקיפים. המע"מ יעלה "לתקופה מוגבלת" של שלוש קדנציות ליכוד נוספות לרמה של 20% לפחות. "עדכון מדרגות מס ההכנסה" יבוטלו לתקופה מוגבלת כמובן, ויעלו חזרה. אולי איזה מלווה בטחון-חברתי קטן. מיסים אחרים יעלו גם יעלו, ואל תזלזלו בשטייניץ שאמר כי הדלק "יכול" להגיע לעשרה ₪ לליטר. הוא בונה על המיסים האלו. מס חברות לא יעלה לרמה נדרשת, כי החברים של ביבי לא יסכימו.

הבור התקציבי הזה יהיה גדול עוד יותר, כי המשק מתכווץ, ולא נמאס לי לצעוק את זה. המשק נמצא בקיטון קבוע. כוח העבודה בו קטן על פי כל הסקרים והנתונים, פרופסור לכלכלה פישר סטנלי האשים את נתניהו במחיקת מעמד הביניים ויצירת שכבת עוני גדולה מאוד, והם היו המעמד היצרני. הכסף מהתעשייה יהיה קטן יותר, אפילו אם יעלו מיסים זה יהיה קטן יותר, כי מיסים מעלים מחירים ומחירים גבוהים מביאים ייבוא זול שגורם לפיטורים. ככה פשוט.

הבור הזה עוד יגדל כי מעמד הפועלים הופך להיות מעמד חרדי לא פועל ולהם יש דרישות עולות מיום ליום, ומישהו כבר משלם על הדרישות האלו. אתם, גם אני, ולא שאין להם מצוקת דיור או פרנסה. זו באמת מצוקה, קשה, אבל אין יותר מי שישלם. אנחנו נהיה גרועים מיוון. שאפו כפול ליאיר לפיד שהצליח עם סיסמת המאה לבחירות בישראל "איפה הכסף", ועם הנתון המחריד פצצות לגבות, כי בעוד 12 שנה רק חצי מאזרחי ישראל יתגייסו לצבא, ופחות ילכו לעבודה. איך נממן את כל האנשים האלו עד שיגיע הקץ בעוד תריסר שנים?!

מה יגיד ביבי הפעם? הוא הציל את המשק מקריסה? איפה הנסיקה המהוללת והכלכלה הכי טובה בעולם? איפה הגאווה אם כל הנתונים המספריים, האמיתיים, החד-חד ערכיים מופנים כליו ונגד הקפיטליזם שלו שפשט את הרגל? אנחנו באמת בני חורין? יש לכם חירות כלכלית? חשבון הבנק שלי לא זכאי לחירות מעבודה קשה? איזו חירות יש כאן אם כל הנתונים מצביעים כי רק יהיה קשה יותר, ואין ולו תוכנית כלכלית אחת שתוציא אותנו לעתיד טוב יותר, גם לא בעוד כך וכך שנים!? כולנו נהיה עבדים לחוב לאומי, לחרדים, לדירה, לחשבונות מחייה בסיסיים ביותר. עד מתי תהיו עיוורים, עד מתי תרשו לממשלה לשקר לכם בפנים?!

הייתה גם בשורה אחת מנחמת, אולי בגלל קוצר החגים שנפלו לצעירנו על סופשבוע, אבל הסופרים מדווחים על עגלות לא מלאות כבשנים שעברו. מחאה מצליחה? נגמר הכסף על הדלק והחשמל? הברק היכה בנו לחסוך בכל מקום אפשרי? המגמה חשובה מהסיבה.

*****

אהבתם? שתפו עם החברים בפייסבוק

»

 1. דודו.א. הגיב:

  בא לי לקלל. אבל אני אוותר הפעם. בחיי שזה כבר מעבר למייאש. מעבר להגיוני. מעבר לבסדר.
  הפתרון היחיד הוא לעזוב את ספינת הפינגווינים והאוכלי חינם הטובעת הזו.
  לא מחאת הקיץ הרופסת האמורה לבוא, וגם לא כל הקולות למחאה אלימה שחרא על העם הזה אם תהיה כמותה כי לכולנו טוב ולכולנו יש כל מה שצריך רק צריך להתאמץ פי 3 בשביל זה מכל מדינת OECD אחרת וגם לחיות במינוס קבוע מהיד לפה.
  פאק איט.

  • זיו הגיב:

   תקלל חופשי, החוק עדיין לא עבר בקריאה שלישית 🙂

   יהיה כאן כל כך קשה, אנשים פשוט לא יודעים מה מחכה מעבר לפינה. הבעיה היא שמעבר לפינה זה כביש ללא סוף, כי פשוט אין תוכנית לרגע שמעבר לפינה.

 2. אפרת הגיב:

  מאוד מייאש מה שאתה כותב, למרות שאני ממש לא בעניינים לצערי, ולא שמעתי את החדשות האחרונות האלה, זה באמת מייאש.

 3. […] כי ביבי יצר גירעון תקציבי עצום מימדים של אולי 50 מיליארד ₪ ויותר בתקציב שנה הבאה. לא טרחתם […]

 4. […] כי ביבי יצר גירעון תקציבי עצום מימדים של אולי 50 מיליארד ₪ ויותר בתקציב שנה הבאה. לא טרחתם […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s