יצאת צדיק

בית ספר להגנות משפטיות, תרגילי התחמקות שילמדו בסיירת המוסד, תכנונים משפטיים מבריקים, והחשוב מכל פרקליטות מוכה וחבולה, עלובה ומופסדת, שבנתה אוורסטים של ציפיות מול גדול המושחתים הפוליטיאים שהיו כאן, ונשענה על תמיכה מאסיבית, תומכת ונלהבת כאוהדי בית"ר ביתרון 5:0 על בני סכנין, בסכנין, הלוא היא העיתונות בישראל. אולמרט ניצח אתכם, את כל המצקצקים, אוחזי העט והבטוחים כי הוא רשע ומורשע. ניצח. חחח.

אולמרט בכלל אחראי ללבנון השנייה, הוא אשם בזה, והנה עוד סיבה להיכנס בו. העובדה כי החיזבאללה חטף לנו חיילים, הפגיז והפציץ אותנו במשך חודש ימים באלפי טילים, היא עובדה זניחה, כי אולמרט אשם שהוא ניהל מלחמה כפי שמלחמה אמורה להתנהל, ובמלחמה יש הרוגים ועושים טעויות (כמה מלחמות ביבי ניהל?). הוא גם אשם במוכנות הצבא וריקנות הימ"חים לכל עשר השנים שלפניו, עשור ללא הכנה (ביבי? זוכרים? ראש ממשלה, שר האוצר, מופז, חידלון האישים). אולמרט אשם גם בתקיפת הכור הסורי (על פי מקורות זרים), והוא אשם בזה בעיקר על הצנזורה שיש עד היום ועל כך כי הוא לא התייעץ עם עיתונאים בהחלטה הזו. הוא אשם כי הוא עשה. עשה עוד כמה דברים ולא היה מהגרועים שבראשי הממשלות שהיו לנו. אהה, רגע, גם בנה בשטחים, גם ניהל תהליך שלום.

מה היה לנו? קיבלנו מיש מש של תיקים, הדלפות, זמנים חופפים לכל התיקים והשימועים, חקירות עם שולה ז(א)קן במעצר ואח שלה המורשע, עד כי לא נדע להבחין אם הוא חתם על הצ'קים של הולילנד בעטים היקרות שלו, או שהמעטפות של טלנסקי היו עבור הבית שלו בכרמיה. זה היה בזמן כהונתו כראש עיריית ירושלים או כשר התמ"מ, והרי הכל התקיים בכלל כשהיה ראש ממשלה, הכי מושחת שהיה כאן, כי הוא טס לחו"ל במסגרת חשבוניות כפולות ומנופחות, הוא ואישתו ציירת הברושים, ולפעמים משפחתו, והבת שלו הלסבית לוחמת השמאל הקיצוני, ודר' באוניברסיטת תל אביב, שומו שמיים.

תיקי אולמרט נדמה כאילו ונוהלו בכוונה תחילה במהומה משפטית בשביל לייצר את הלחץ הציבורי הנדרש על שופטים, כן, על השופטים, כי שופטים קוראים עיתונים. ההדלפות משני הכיוונים יודעות את זה טוב מכולם. התביעה נכשלה, למרות ההרשעה בסעיפון שולי, קטן וזניח שצדקנים נתלים בו עכשיו. בהליך משפטי מורכב וכמעט חסר תקדים, הביאו את טלנסקי לעדות מוקדמת, וזה אבי אבות הלחץ לניקיון כפיים, ואולמרט כבר נשפט ונתלה בכיכר העיר עוד בעדות הזו, אז הוא התפטר, אולי גם בגלל הצדקנות המעושה של ברק. לפחות הוא התפטר, מה שאתם יודעים שלעולם לא תקבלו משרים קיימים ובטח לא מביבי.

כן, כן, לגמרי צריך ללמוד מהמשפט הזה וגם אני מתכוון להעלים מעטפות עם כסף מזומן עבור משהו, ואם יגיע זמני לטעון בבית משפט אני אגיד "אולמרט" ואצא זכאי. בית המשפט קבע וגם אם אני לא אוהב את זה כמו אלפי המשפטנים בישראל שתמיד יודעים טוב יותר מהשופטים, כמו הקהל שעל הטריבונה, עדיין זו התוצאה וצריך לחיות איתה, כי לא אני ולא אתם ישבנו שם. נחשפנו רק לתמציות הכותרות של המבזקים. שלושה שופטים קבעו ולא התרשמו מתיק התביעה הקשה שהתגולל בעולב מקצועי מוחלט. למי שיש בעיה עם זכאות התוצאה יכול ללכת לעירעור או להחליט שהוא סומך על השופטים גם כשהתוצאה נגדו, ובישראל רק 2 אנשים מכל 1000 בערך, מזוכים בבית המשפט. סטטיסטיקה של אסד.

נכון, השופטים אמרו דברים קשים מאוד על התנהלותו של אולמרט והוא גם הורשע בסעיף זניח בתקופה שלפני היותו ראש ממשלה, אם זה בכלל חשוב עדיין. זה חשוב רק בפני עצמו בהקשר של התיק הזה היחיד ולא לכלל התיקים, אבל אין לנו את היכולת להפריד, כי אלו המדווחים וכותבים וצועקים, לא מפרידים. הם לא יתנו לעובדות ולהחלטות בית המשפט להסית אותם מדרכם הצדקנית. הצעקות כאילו והנה "תפסנו אותו", "מרמה והפרת אמונים", "הוא אשם!" הן זעקות בכי המפסידים. צעקות ללא פרופורציה שלא נשמע בימי הדוחות הציבוריים המרופטים של ביבי, או בפרשת ביבי טורס.

זה משחק של כסף היום בישראל, פחד מחזרתו לפוליטיקה. ומי מפחד מזה? מי שהוליך את המערכה נגדו. את כל זה ילמדו בשלוש פקולטות – לסנגוריה, לתביעה ולשפיטה. תאכלו את הלב, את הכובע, את העיתון, אולמרט ניצח את העיתונות ואת כל תפירת תיקי הפרקליטות בישראל, כמעט בנוק אאוט. יואב יצחק לוחם הצדק? דן מרגלית משרתו של הביבי?

נשארנו עם כמה קביעות חשובות ולא נתחמק מהם. הראשונה, היא הדחתו לפני משפט של ראש ממשלה מכהן על ידי הפרקליטות, ודרכה הסתיימה, ראשיה צריכים לעוף הביתה. ניקוי אורוות משפטי דרוש שם. השנייה היא שבאופן משפטי, וחוקתי כנראה שהייתה תקופה בה מעטפות עם כסף מזומן היו חמין של שבת, חוקיות ומסריחות. השלישית, לא רודפים אדם בשביל עטים או סיגרים, על אפם וחמתם של העיתונאים. הרביעית היא טלנסקי. תפסיקו להסתמך על זקנים לא אמינים למשפטים חשובים מדי.

האחרונה, יש לנו ראש ממשלה לשעבר שקיבל שנת מאסר על תנאי בעבירה ציבורית מתוקף תפקידו הציבורי, ואין זה חשוב מתי העבירה נעשתה. הוא פסול לעולמי עד מחזרה לפוליטיקה. כך צריך להיות עם כל פוליטיקאי במדינה מתוקנת. זה אבי אבות הקלון ואין התיישנות.

* תמונה מקפה דה מרקר

****

רוצים מעטפות כשרות עם מזומן? תשתפו, מי יודע….(ט.ל.ח באותיות הקטנות)

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s