מגיע לו פרס

שבוע אחד לא כתבתי על הפוליטיקה, אחד בלבד, כמה ימים בחו"ל, רציתי שקט, חשבתי שיהיה כמו תמול שלשום, יענו כלום, קצת גורנישט, תריסר שקרים יומיים מבית היוצר של הממשלה, איזה איראן-איראן אחד או שניים, כותרת קטנה של "תחזיקו אותי" במבטא אמריקאי, ואסד בנזונה מפי מקורבים, כי אנחנו לא מהמתערבים. אז רציתי. מנוולים אלו שלא נותנים לי מנוחה קלה.
קצת עומס בעבודה והם עושים כרצונם, כאילו חיכו לרגע הזה. פספסתי את כל הכתבות הבינלאומיות על השרה, הגברת הראשונה למלוכת ישראל החדשה, כפי שהיא דורשת, הגברת שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה, שיחיה עד שהיא תחליט אחרת. אני מרגיש מחולל.

שרה התראיינה. כן, כבוד, תרכינו ראש. מדינות חשובות בעולם כמו גרמניה, קראו על הגברת כתבה מיוחדת, והיו יותר מאחת. זו כנראה התגובה הציונית ההולמת להכתרתו של ביבי דה קינג בטיים האמריקאי. שרה התעצבנה, ברור. ביבי המלך ואין כתבה על הוד קיסריותה?! אז הנה שתי כתבות, אפילו שהתוכן לא היה מחמיא, בסופר אנדרסטייטמנט של השנה, והיא מצטיירת שם כמטורפת קלות, סוג של אימלדה מרכוס. וזו לא הבעיה. נהפוך הוא, עכשיו העולם יודע מפי בכירי העיתונאים את מה שאנחנו יודעים. האישה חיה על קו שפיות דמיוני.

הבעיה שלי היא אחרת לגמרי. לגמרי, כי אני נגד בעיות שכולם רואים. בעייתכם. ביביהו אמר כי שרה השפיעה עליו לשחרר את גלעד שליט, בכל מיני משפטים שכנראה מעולם לא קרו, אלא רק במוחו יוצר השקרים של נתניהו, כי הוא חשב שזה נשמע טוב לתקשורת. מה שמטריד שהא מתפאר בזה שאישתו השפיעה עליו בשחרור חיל שבוי, רחוק מגיבור ישראל, תמורת אלף ומאה מחבלים רוצחים, שמרביתם חזרו לעסוק בטרור. לא חלילה נתניהו הקשיב לבעלי המקצוע, המומחים, שקל לפה ולשם, גירד בפדחתו, הטריד מנוחתו, והכריע על פי שיקולים ענייניים. חלילה, אמרתי, זהו הרי ספינתניהו, ואישתו היא שהחליטה את אחת ההחלטות החשובות במדינת ישראל. לא הוא. אישתו. זו שאין לה שום ערך, אפס נוכחות ציבורית, לא נבחרה לשום דבר ועניין, היא זו שהחליטה.

וזה רק נהיה רע יותר. עוד צוטטו אחרים בכתבות "המחמיאות" על המטורפת כביכול הזו, כי כל שועי העולם התייצבו ללוייה של אביה, לשבעה, כולל שרים נמושות ועלובים, כמו שהם שביומיום, כי הרי היא יכולה להמליך ולקפד ראשם. הפחד מפני איבוד הקרבה לצלחת השילטונית של נתניהו, או של בעלה, העביר אותם, את כל הדגולים האלו, על שעתם, והם זחלו כמתבקש לרצות את הקיסרית. זה רק מסכם כי דעתם אינה חשובה, כוחם אינו קיים, מעמדם הוא פג תוקף, והם נחותים מכל אדם אחר, רק מלחכי פנכה ורקטום, של שרה כמובן. ואין עלוב מזה, אין בזוי מזה, ואני שמח שהם כאלו. מתפלשים בבוץ המזוהם של משפחת ראש הממשלה, שמש העמים לישראל. 2012. מדינת ישראל כפלסטלינה בידיה של השרה. מתי בחירות?! [קולות של בכי קל]

זה לא רק הם שמטרידים אותי. שבוע שלם נוהל מבזק החצי של גל"צ ושאר התקשורת על פי ההודעות המתוזמנות שיצאו אחת נגד השנייה משלכת שר הביטחון, אהוד -נמחקו לי הקלטות פעם שלישית -ברק מול גבי -הרפז חבר רק של אישתי במסרונים- אשכנזי. הבנו, אתם שונאים אחד את השני, צ'ילבות, ההוא עשה מעשים אולי פליליים, והשר הוא שקרן מוחק קלטות. זה צורח, זה חוקר, זה משפיל, זה מאיים, והעיקר שנעלם מעיניינו כי חשוב יותר להתעסק בזול ובנמוך.

ברק רצה כנראה רמטכ"ל מיצובישי גלנט, כנוע ומושפל, שיעשה את כל מה שהוא, שר העל בטחוני, יגיד לו זה. אשכנזי עם החברים אמרו לשר נייט! כי לגלנט בעיות ידועות במנוע האמינות, יענו שקרן. זה בערך תמצית הבעיה שזיקקתי מכל הסיפור הזה. הלכו מכות, לא נגמר, חרא לנו לדעת ששניהם ניהלו את ביטחון ישראל, יחד, ארבע שנים. כולו ביטחון המדינה. ברק עדיין שם. כנראה שרק אלוקים שבשמיים שומר עלינו מכל צרה. מזל שהערבושים מטומטמים מאיתנו ועסוקים בבעיות שלהם ולא נגדנו. היינו כבר בדרך לדרפור לבקש מקלט ועבודה.

והנה עוד משהו שמטריד אותי, מאוד. כבר כתבתי רבות, ואמשיך לכתוב על אחיזת העיניים הממשלתית להישגיה הבלתי קיימים. הממשלה הזו מתקיימת רק בתקשורת, ההשיגים רק מול המצלמות. מופע הזוועה הכלכלי של נתניהו ושטייניץ בקושי זכה לכותרות. כלכלת ישראל בדרך לאבדון תוך שלוש שנים, בגלל המחדלים העצומים שנעשו בשלוש השנים האחרונות, על ידי מדיניות ערטילאית של מי שלא עסק מימי חייו בכלכלת מדינה, נתניהו (חשבתם שטייניץ, עבדתי עליכם!). עברו על קורות חייו של נתניהו ותראו לי יום אחד שהוא עסק בניהול של משרד כלכלי ברמה לאומית לפני שהפך להיות ראש ממשלה. יום אחד, ואני לעולם לא אכתוב עליו יותר.

אין לו את זה, לא היה לו בקדנציה הראשונה, לא בשנייה, כי שכחתם שאנשים התאבדו בגללו, ואין לו את זה היום. גם לעולם לא יהיה לו מחר. וזו רק חצי מהבעיה. למה אין עיתונאי אחד שישאל למה המלך עירום? זה החצי השני של הבעיה. אין תוכנית תחקירים אחד ראויה מול הממשלה, ששולטת שליטה מוחלטת בתקשורת המגויסת, יעידו כל כתבי מעריב וישראל היום.

ההונאה הציבורית הפכה להיות גם גלויה ובעזרת המשטרה. אם ביבי הוא שמש העמים, אז אלי ישי הוא נצנץ המערות. עושה מבצעים מיוחדים לתפיסה של מסתננים מדרום דרפור, שעל פי כל הרישומים והסטטיסטיקות יש אולי בין אחוז אחד לשלושה אחוזים מכל המסתננים. רק שכולנו נבין, מבצע זה משהו זמני, תחום. לא מדיניות ארוכה, לא עבודה נדרשת. מבצע. שלושה ארבע ימים כאלו. נתפוס 200 דרום דרפורים כאלו, נשלח חזרה, ויאללה, התקשורת איתנו, המבצע הצליח וקדימה בחירות! אז מה אם באותו השבוע נכנסו לארץ עוד 500 מסתנני עבודה חדשים?! אז מה?

עיתונאי אמיץ אחד, דני אדינו אבבה, עשה כתבה מופלאה שראויה לפרס, לעניות דעתי, על עיר המסתננים. הוא פוצץ בדייקנות עם סיכה אחת מושחזת הרבה מאוד בלונים שאוחזים המסתננים ואירגוני העזרה השונים. מיפה את השליטה, הדרכים, ההגעה, המחירים, והגרוע מכל, הוא סיפר כי הם כבר חיים בקהילות מאורגנות על ידי פשע מיובא שהפך למקומי, יש כבר תרבות, כנסייה, בארים, חלוקה ומעמדות, ותשלומי כופר. יש חמישה או שישה שווקי גניבות במיקומים שוויז יביא אתכם לשם בלי בעיה, וכנראה זול יותר לקנות חזרה את הטלפון אל האופניים מאשר לגשת למשטרה. ואיפה המשטרה מאז? איפה המבצעים אחרי הכתבה? איפה נצנץ המערות, איש החושך והשְׁחוֹר, האולטרא גזען, שנוא אדם ואשכנזים? ללא טיפת כבוד, אלי ישי?!

רצית לכתוב על חצר ביזנטית, אבל נראה לי שלאור האירועים הרבה יותר מתאים כאן משהו אחר. "משהו רקוב בממלכת דנמרק", המלט של שייקספיר, שזה בתרגום לעברית, הדג מסריח מהראש.

*****

לא חבל להרוס לי את השבוע? תהיו חברים, שתפו בפייסבוק

»

 1. mercadee הגיב:

  שאמנם שונא את שבט יהודה , אך שונא עוד יותר את מדינת ישראל. כל אדם עם דעות ימניות צריך לעשות כיום חשבון נפש – זו הדרך שאתם רוצים ללכת בה? זו המדינה שאתם רוצים? בבחירות הבאות כשתצביעו ליכוד, הצבעתם נגד דמוקרטיה, נגד צבא העם, בעד מדינת הלכה ובעד זה שכל האמצעים כשרים כדי להפוך אותה לכזו.

 2. יוני הגיב:

  זיו שתה כוס מים ותנשום עמוק כי האובססיה שיש לך עם נתניהו מעבירה אותך על דעתך. אפשר לא להסכים עם מדיניות ממשלה ולבקר בצורה נוקבת וצינית מבלי להתלהם ולהשתגע. זה גם הרבה יותר טוב ללחץ הדם ולשקט הנפשי.

  • זיו הגיב:

   לעם ישראל יש אובססיה עם נתניהו. אני לא צועק חזק מספיק. 30 מנדטים אומרים שאני טועה. אני מאוד רגוע, לפעמים.

   אגב, עד היום, לא ממש ניסו להפריך את טענותי נגדו. מעניין למה.

 3. Panama הגיב:

  קשה להעריך את מידת הצלחתו של צה"ל, וקשה עוד יותר לומר באיזו מידה יושמו לקחי לבנון השנייה. קשה גם לקבוע שעמידתו של אשכנזי בראש הצבא הובילה לשינוי עמוק, תפישתי וניהולי. הצבא נשאר ארגון ענק ומסורבל, המתוקצב בתקציבי עתק ומקובע בתפישות מיושנות. צה"ל, כמובן, אינו קובע בעצמו את מדיניותו, אך לא שמענו מלשכת הרמטכ"ל (אם כי אולי אשתו של אשכנזי סימסה ולא ידענו) שום תפישה מקורית, השגה או תובנה חדשה שמעידה משהו על היושב בה.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s