הגנרל הצבאי של החטופים בעשרים השנים האחרונות

הגנרל הצבאי של החטופים בעשרים השנים האחרונות

אוקטובר 94, החייל נחשון וקסמן נחטף. אהוד ברק היה הרמטכ"ל ושכנע את רבין לתת את משימת הפריצה לסיירת מטכ"ל, שם הוא גדל, גיבור סבנה. לא הימ"מ שהיה הגוף המומחה והמאומן לזה, אלא לסיירת מטכ"ל. הסיירת נכשלה. אהוד ברק נכשל. 16 שנים לאחר מכן שלח ברק את החיילים הלא נכונים, והלא מאומנים והלא חמושים למשימה, לפיזור ההפגנות שעל המרמרה. באוקטובר 2000, אהוד ברק ראש הממשלה, ומפקיר למותו את החייל הפצוע מדחת יוסף, בפקודות אשר נצרבו בעורו של שאול מופז, הרמטכ"ל.

שבוע לאחר מכן בני אברהם, עדי אביטן ועומר סואעד נחטפו ומתו זמן קצר לאחר החטיפה, אמר אהוד ברק שאדמת לבנון תבער. זה יחכה 6 שנים. בחודש יולי 2006, נחטפו החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב, אהוד ברק החליף את פרץ כשר הביטחון אצל אולמרט. מלחמת לבנון השנייה פרצה אצל פרץ, כי לאולמרט היה את האומץ להבעיר את אדמת לבנון. אולי היה לו את האומץ כי שבועיים לפני כן נחטף גלעד שליט. ואולי זה סוג של מזל שעכשיו אהוד ברק לא שר הביטחון. מצד שני יש את ביבי ובוגי.

ליבי עם המשפחות של הנערים. לא ניתן לדעת מה עובר עליהם ועל הנערים ברגעים כאלו והלוואי ואף אחד מאיתנו לא ידע. חיילים חטופים זה גם נערים חטופים. יש הרבה מאוד שאלות, במיוחד אצל אדוני הארץ הכבושה שהחליטו שאין בעיה גדולה לשלוח שלושה נערים לשלוח בטרמפים באזור כל כך מסוכן, עם התרעות שעתיות על סכנת מוות וחטיפה. תתעוררו, זה לא מאלוהים ולא נסתרות דרכיו. הגיע הזמן שתאשימו את עצמכם, כבר עכשיו, אולי זה יעזור כבר מחר בבוקר לאדוני הארץ האחרים, שלא לשלוח את נעריהם בטרמפים בחבל ארץ עוין כל כך ולחשוב שאלוהים בעזרתם. תשאלו גם למה האזור הזה עוין כל כך. תשאלו, למרות שאתם מפחדים מהתשובה. אל תחכו, זה יכול להציל חיים של הרבה אחרים, כבר עכשיו.

שלושה סיוטים חדשים

שלושה סיוטים חדשים

אנחנו עם שמוכן בכל רגע נתון להתמודד עם חטיפת חיילים, כי זו המציאות של מדינה שהחליטה להמשיך להילחם כל יום מחייה. אפשר לומר שהתרגלנו, או שיש לנו סוג של ידיעה קיומית, במרתפי התת מודע של החדשות המתפרצות, שזה יגיע. אנחנו יודעים גם למה, אבל חצי מהעם הזה משקר לעצמו. זו החטיפה שרשומה על שמו של נתניהו, ועוד יותר מכך, על שמו של בנט. אל תתנו לשקרן הפתולוגי שאתם מכירים כראש ממשלתכם, את ההנאה שהוא מצליח לשקר לכם שוב וכי הוא זה מר ביטחון, גיבור ישראלי, ואין סיבה שלא תאמינו לו. הנה הוא בברדלס בערב שבת מאחורי השולחן כתיבה שלו, רוכן על מפות ניווטים עם אלוף ברקע ושר הביטחון מולו. רוכנים על מפה, ודגל ישראל הוזז להיות בדיוק מול הלוח המחיק. התמונה לא מבוימת לצרכי יח"צ. מ'פיתום, אצל ביבי? אם היה לומד משהו, היה צריך להצטלם בחדר הפיקוד הלווייני בבור שבקריה, זה יותר מרשים עם מסכי הפלזמה מסביב ונתונים בזמן אמת.

גיבור ישראלי

גיבור ישראלי

אל תאמינו לביבי כי החטיפה הזו היא תולדה של חגיגות ממשלת אש"ף-חמאס החדשה. כולם אשמים אצל ביבי, רק לא הוא, רק לא חוסר המעש המדיני שלו, הייאוש שהוא זורה אצל הפלשתינים שמדרבן את הקיצוניות והאלימות. זה לא הגיוני. יותר הגיוני שכל הערבים רעים. מיטב יחסי הציבור הלאומניים-פאשיסטיים יומטרו עלינו בימים הקרובים לשכנע אותנו ואת העולם שהחטיפה בוצעה על פי פקודת הממשלה החדשה. אל תאמינו, כי הרי שמבצע כזה מתוכנן לפרטיו במשך חודשים ארוכים, תוך לימוד של כל כישלונות העבר, מידור ומיסוך, הקפדה על פרטים קטנים, מודיעים משובח, תצפיות, בטח שהיו ניסיונות סרק בימים האחרונים, ואז ביצוע מושלם. זה לא קשור לממשלת החמאס, החוטפים לא חיכו למסיבה הזו. זה קשור רק לממשלת הביבי והאימפוטנציה המדינית ושחרור מחבלים תמורת וילות. בניסיונות להראות שהוא דווקא כן מצליח בעבודתו, צה"ל אמר שהוא סיכל לפחות חי ניסיונות חטיפה בשנים האחרונות. אלו היו לפני ממשלת הפלשתינים החדשה. אלו העובדות, שביבי לא יבלבל אתכם.

ובישראל הימנית, אף אחד לא ישאל את נתניהו, האם כשנכנע לבנט ושחרר אסירים שלוש פעמים תמורת אי הקפאת הבניה ותמרץ את הבניה בהתנחלויות, הוא למעשה עודד את ארגוני הטרור לחטוף עוד ועוד ועוד? ואף אחד לא ישאל את הביבי על ההתנגדויות הקולניות שלו נגד אולמרט לשחרור מחבלים בחטיפה של 2006. אני בטוח שזה לא הגיוני ששחרור המחבלים המאסיבי של נתניהו תמורת כלום מוחלט זה לא התמריץ לארגוני המחבלים, אלא רק שאיפות פוליטיות של ממשלה חדשה בשטחים, אבל זה רק אני חושב ככה, ועוד חצי מדינה שמצביעה לממשלה הכי מסוכנת לקיומנו, מאז 65 שנה. זה רק אני, באמת, אתם יכולים לחשוב שאולי יש קשר בין שחרור מחבלים לתמריץ לחטוף עוד. זה אתם.

וזו שעתו הגדולה של בנט. האיש שנלחם ככל חייו במחבלים ושיחרר אותם באלפים לחינם, זה האיש שממש מחר יוכיח לכם שהחוק שלו שלא לשחרר מחבלים למעשה מדבר לכל העם מלבד אדוני הארץ ומשפחותיהם. הוא ימצא את הגמישות הדרושה להסביר לנו שדמם של המתנחלים סמוק יותר, ועבור הנערים הוא ישחרר מחבלים. כשזה יגיע להכרעת הממשלה, בין אם מאות עבור נערים חיים או בודדים עבור גופותיהם, אני בטוח שבנט לא יזעק לומר שלא מנהלים מו"מ עם מחבלים ואסור לשחרר מחבלים, בכל מחיר. הוא ישחרר גם ישחרר ויסביר שהתשובה הציונית ההולמת זה הגדלת הבנייה, כי זה הבנט. עקרונות לחוד ומציאות לחוד.

אם יש דבר אחד שנמאס ממנו אלו הם אנשי "הנחת העבודה". תמיד יש הנחת עבודה מלומדת ומוסברת, עם מפות של רוני דניאל, ואִינְטוֹנַצְיָה של רוני דניאל, ומעיל באטלדרס ברוח של רוני דניאל. הוא אוהב את אנשי הנחת העבודה, אבל רק כשהם מפלשים אנחנו שומעים את המלומדים שבתקשורת מהנהנים מול הנחת העבודה, והיום זו פאשלה קולוסאלית של הנחת העבודה. לי אין הנחת עבודה ביטחונית, בשביל זה בדיוק נבחרו אנשים לנהל את הנחת העבודה. הם נכשלו, שוב.

ובשולי החטיפה, כרגיל לביבי יש את המזל הגדול ביותר בעולם, סוג של השגחה אלוהית, שבכל פעם שנדמה כי הנה הוא נופל ולא קם, חבל מסתורי נשלח לידיו הטובעות ומושות אותו מעלה לסיבוב חדש. אני בטוח שעם הישמע דבר החטיפה צרח ניר חפץ יששששששששש כל כך חזק, שייחשב לאפרודיזיאק. ולא בגלל שנחטפו הנערים, אני בטוח שגם ניר חפץ לא רוצה לראות נערים חטופים, אבל החטיפה הזו כאילו הגיעה בהזמנה להצלת עורו וכיסאו של הפוליטיקאי העלוב והבזוי ביבי נתניהו ואשתו הנוראית. להשכיח את ביזיונות הנשיאות, וחמור מכך, רק שעות ספורות קודם לכם למדנו כי ראש ממשלתנו הוא גנב קטן שמועל בכספי המדינה, לוקח לעצמו את מה שלא מגיע לו ואנחנו משלמים את החשבון. אם לא הספיקו לנו מיליוני השקלים שהוא גונב כל שנה למממן את נכסיו הפרטיים מכספי הציבור, הנה גם את הרהיטים לביתו הפרטי הוא קונה בכספי ציבור, ואשתו עוסקת ברמאות והונאה בכל שהיא מחליטה לצבוע את הרהיטים הישנים שיראו כמו חדשים ולהחליף בינם.

לא מגיע לנו ראש ממשלה שכזה, ואם על כל כישלון אחר בחייו, כישלון במדיניות חוץ, כישלון בכלכלה, כישלון כמצביא צבאי, כפשלונר סידרתי, כמנהיג ללא מנהיגות, כממליך נשיאים וירטואלים, כדוקר סידרתי בגב אנשי תנועתו, אם אחרי כל אלו זה לא מספיק לכם, אז תזרקו אותו כי הוא גנב. גנב קטן ומסואב.

****

אתם תשתפו? תשתפו!

»

  1. אמיר הגיב:

    תיקון קטן – שר הבטחון של לבנון שתיים הוא מיודעינו עמיר פרץ; ולא שהביצועים שלו מצדיקים שנשכח את חלקו כ"כ מהר.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s