אבות מספקים בוסר והבן נהנה.

אבות מספקים בוסר והבן נהנה.

WYSIWYG במושגים טכניים זה What You See Is What You Get ואומרים ווי-זי-וויג במילה אחת. זה הכלל במקרה הזמר המפורסם, אין סודות נסתרים, או הפתעות אמיתיות, לפחות לא לי. וכן, זה מאוד עניין אותי לדעת מיהו הזמר שמאחורי הפיקסלים, וכמו כולם ידעתי שזה אייל גולן ואבא שלו. בניגוד לאייל גולן, אבא שלי לא מספק לי קטינות בנות 15, הוא לא פות מנג'ר, גם לא דואג לסמים ואורגיות כמו כל אבא נורמלי, אפילו לא מארגן בקטנה מסיבות זימה. על תכשיטים אין בכל מה לדבר. אבא גולן למופת. 

זו תרבות אחרת שאני לא שותף לה, אולי זה התפתחות בשלב האבולוציוני של הישראלי המצוי אחרי שני דורות רותחים ומבעבעים בכור ההיתוך, אולי זה השלב לפני כור המצרף שלנו. אני לא יודע להאשים את הבנות שהיו בסיפור כמו גרופיות בכל מקום אחר בעולם. ככה חינכו אותם בבית, בבית הספר, בסביבה החברתית שלהן, וכולם רק הלכו אחרי צו האופנה המעודכן, זה שדוחפים לנו בגרון בכל מקום בעולם, הצו להיות "כוסית".

בגיל 15 או דומה, אחרי כל השנים מיום היוולדם, ואפילו הבנים לא רק הבנות, כולם נחשפים לשיטה של מודל היופי הנדרש, גודל הציצי הנדרש, התחת הסקסי והמוחצן, הבוטוקס, הניתוחים הפלסטיים בגיל העשרה להידמות למודל פוטושופ כזה או אחר, "לצאת" עם מפורסמים כי ככה מקבלים את ההכרה, ובעיקר הסקס המצולם, הזמין הישיר והלא מרומז למכור לנו את אשליית הקיום הבלתי נמנע. כולן רוצות להיות כוסיות, כולם רוצים להיות כוסונים וכולם רוצים להיות. הכי חשוב להיות, ותודה לתרבות ערוץ 2 של כוכב נולד ושאר הדרעקס. התרבות הזו השתכללה כל כך וחצתה את הגבולות גם בעיתון הארץ שהשתמש בסקס בוטה לקדם את עצמו. כל אלו, הם המעודדים הרועמים בקוליסיאום של החיים בו אנו שוחטים את התרבות והמורשת.

כבוד, המון כבוד, לעולם יקבל כבוד

כבוד, המון כבוד, לעולם יקבל כבוד

אני יודע בוודאות רק שני דברים בהקשר של "אייל גולן המלך" או "ה-זמר" המפורסם הזה. האחד די פשוט, גבר באמצע שנות חייו בגילאים של 40 ומעלה לא יכול לקיים מין "בהסכמה" עם בנות עשרה צעירות מאוד, כי אין שם הסכמה. בגיל העשרה לא יודעים להסכים, יודעים "לזרום", ויש כאן אחריות אחת בלבד, בלתי ניתנת לפרשנות כי הבגיר, אחראי בלבד למנוע כל סיטואציה כזו. אם היא רוצה, הוא צריך להגיד לא. זה כל כך פשוט. פער הגילאים כאן משחק תפקיד עיקרי בשיקול הדעת והאחריות שבאה עם הניסיון. אם הפרסומים נכונים והאבא שלו "סידר" לו ולחבריו את הבנות, הוא צריך להיענש כמו סרסור. כן, אני לחלוטין מאשים את רפיונה הציבורי ורכיכתה של מערכת המשפט הישראלי באי מניעת התרבות הזו. תגידו אתם, כמה פסקי דין קראנו על עברייני מין שיוצאים בעבודות שירות או עונשים קלים מדי? משרד המשפטים לא מייצר שינוי חוקתי לענישה הולמת, אין שינוי תפיסה במלחמה בעברייני מין, ואני לא אומר שהזמר הוא עבריין מין. זה בית המשפט ייקבע אם יגיע לכדי כך.

הדבר השני הוא שאין חשיבות לצו איסור פרסום כשזה מגיע לאנשי מפתח, דמויות ציבור. המידע זולג בכל מקרה, והמערכת במילא לא המדינה לא טורחת לאכוף את הצו הזה ולהעניש את המפירים. צו שכזה מכתים את כל הענף אליו שייך אותו מפורסם, וחרושת השמועות עושה כל כך הרבה נזק מתועלת, שהגיע הזמן לשנות את החוק והצו הזה שניתן בקלות רחבה מדי. זה לא אירוע ביטחוני שדורש שמירה על סודות מדינה או חקירת משטרה רגישה ביותר, או עבור הגנה על ילדים וקטינים. זה סתם צו שניתן כנגד זכות הציבור לדעת, ובאירועים כאלו יש חשיבות לדעת, בדיוק כמו פרסום שמות אנסים מורשעים ופדופילים. חובת האזהרה על בציבור. אור השמש שורף וזו מטרת הפומביות, לשדר לעולם כי אין מה לפחד מהאיש שמאחורי הפיקסלים, המדינה שומרת על המתלוננות.

זהו נרגעתם קצת מאייל גולן והאירוע הכי חשוב במדינה? כי לא שמתם לב שביבי שרף את הקשרים עם ארה"ב, וכמו תמיד זה עולה לנו ביוקר רב, ובעוד ככה וככה חודשים הוא יתרפס וייסע לשם ויבטיח כל מיני הבטחות שלא יקיים ושוב חוזר המעגל. על זה אנחנו כמעט ולא מדברים. כולה מדיניות החוץ הכי חשובה שיש לישראל בעולם. רק נכנס לתפקידו השר ליברמן, וכמו במעשה השרפרף של הטורקי הוא בחר להעליב את הנשיא הצרפתי ולא התייצב לארוחת הערב איתו. כל אחד בעולם יקבל מליברמן את מנת ההשפלה האישית שלו. גם לפיד הבריז, כי זה לא ממש חשוב לפגוש הנשיא הצרפתי בישראל, עדיף לפגוש את הנשיא בצרפת. אף אחד לא רואה בתמונה הזו כי שרי ממשלת ישראל לא ממש סופרים את ביבי ולא טורחים להעניק את הכבוד הנדרש ממשלה לאורח כל כך חשוב? מישהו מתייחס כי ביבי לא שולט בממשלתו?

מאחורי הפיקסלים של תקציב המדינה וספר עב הכרס לגנב המתחיל בפוליטיקה, עברו עוד כמה וכמה מאות מיליונים להתנחלויות. עוד קצת עבר לחרדים אפילו שהם כבר לא. 150 מיליון ₪ העביר לפיד למשלחת האולימפית לחמש שנים, העיקר שאין כסף לחופשת לידה לאבות טריים. מי חושב שהכסף האולימפי יגיע ברובו לספורטאים ולא לעסקנים, לטיסות, לאירוח, לכיף הגדול של החיים? מאחורי הפיקסלים האלו יש צו איסור פרסום חמור של משרד האוצר. הכסף עובר "לסעיפים" ו"להסדרים", אבל הם לא מוכנים להגיד מה עושים איתו, מי מנהל אותו, כמה הולך למטרה של הסעיף וכמה ל"מנגנונים". אין שקיפות בתוכניות של האוצר, ותקציב המדינה מתנהל מאורי פיקסלים ענקיים ושחורים וחשוב יותר לדעת מיהו הזמר המזרחי, השופט בתוכנית ריאליטי עלובה.

הפיקסלים האלו מסתירים את הכישלון בכלכלת ישראל. לא מדברים על כך שרק לפני חודש פורסם כי האבטלה בישראל היא 20 אחוז, מתוכם 12 אחוז בלתי מועסקים שאינם ניגשים ללשכת התעסוקה. לא מדברים על התכווצותו הרצופה של המשק הישראלי בשנות כהונתו ההרסניות של ביבי, ועל כך ששקרי הלמ"ס מספרים בקביעות על עלייה פיקטיבית ברמת החיים כאשר מצד אחד המחירים עולים ומצד שני המשכורות קפואות כבר למעלה מעשור. לא מדברים. אף אחד לא שואל איך אפשר לבנות כאן 500 אלף דירות בעשור הקרוב, להשלים את הדרישה השנתית, לכסות על הבור הגירעוני במלאי הדירות, ולהדביק את קצב הגידול. אין לנו מספיק חברות לבנייה, אין מספיק פועלים, אין תהליכים מתקדמים להפרשת קרקעות והכי גרוע, אין תשתיות תחבורה. בלי תשתיות תחבורה להסעת המונים לא ניתן לבנות כאן יותר. אין תכנון למגה עיר, למטרופולין גוש דן. הממשלה יודעת את זה ומפחדת מהאמת שנשלטת מאז 1996 על ידי ביבי. מאחורי הפיקסלים של הסתרת המידע "שיפגע בבחירות הבאות", לא מספרים לנו דבר. אנחנו רק הבנקט האילם של הטייקונים שמפעילים את הממשלה.

גם על כישלון תפיסת ערכות המגן והעתיד השחור משחור שביבי מנסה שנים ארוכות להפחיד אותנו. איראן אירן רצה קדימה, העולם רץ לידה יד ביד, ורק ביבי מאחור, ישראל מאחור. אנחנו יודעים מי ירוויח ומי יםסיד במירוץ הזה. הרי יותר קל ופשוט והגיוני להיות שותף לתהליך מבפנים מאשר לצווח מבחוץ. באמת אי אפשר היה להגיד שאנחנו מאמצים בחום את התהליך מול האיראנים ורק אחרי שהוא ייכשל להגיד לעולם "אמרתי לכם, ואז לקבל לגיטימציה מלאה לכל פעולה נדרשת? עכשיו אף אחד לא יפעל איתנו וגם אנחנו לא. חלון ההזדמנויות סגור כמו בממ"ד.

יש גם שוליים לחדשות היומיות שלנו. ח"כ מירי רגב שוב מנסה מעשה מגונה בחוק ובאזרחות בעזרת הכנסת. הרימה דיון בזוי ומקולל נגד חושפת השחיתות ובעד ראש העיר הנחקר שלה, החבר שמעון גפסו. היא ממשיכה להקל על עברייני קרקעות ומפירי חוק בוטים ולהכשיר את גני האירועים הבלתי חוקיים. השאלה היא למה? להמ יש לנו מירי רגב בפוליטיקה ולמה לאף אחד זה לא מזיז? אולי כי כולם לומדים ממנה איך עוזרים לחברים? אבל זה בשוליים, לא ממש חדשות, "כולם עושים את זה". אלו הנורמות שלנו, מיהו הזמר שמאחורי הפיקסלים.

אנחנו מדינה בהפרעת קשב חמורה. חמישה אנשים שרפו עצמם למוות בגלל מצוקות כלכליות, קטנות, ריקניות, מתגמדות מול המיליארדים שמחלקים לטייקונים מהכסף שלהם, ואנחנו עסוקים במה שקל להבין, צהוב ומציצני חשוב מכל הדברים האחרים. אובדן הדרך הושלם, המורשת נקברת ואין מנהיג בעם. ואולי זה סוף 40 שנות המדבר של ישראל שמגיעות לקצן? הלוואי.

*****

שיתוף יוצר תודעה 🙂 הרישום במייל חינמי לגמרי, ככה לא תפספסו…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s