Ritalin Slow-Release (SR) 20 mg tablets.

Image via Wikipedia

בתזמון שנראה מושלם כמו סוף הוליוודי, יום לפני פאניקת ביבי של המחירים, משרד הבריאות הודיע כי הוא מאשר ריטלין לכל דורש. תרופה שנועדה לפקס אנשים עם מיקוד בורח. אומרים שזו תרופה נפלאה. הבדיחות הנדרשות לריטלין לממשלה בנושא כלכלת ישראל, הפכו להיות חבוטות ברגע שסופרו לראשונה. אין מובן יותר מהמובן מאליו.

אומרים על רוה"מ נתניהו כי הוא איש עם חזון, ראיית הנולד, מעמיק, ואינטליגנט גדול. ביבי זה האנטי נתניהו, והוא התייצב הבוקר לעבודה. רוה"מ קיבל בראש בימים האחרונים, ממחממי הכיסאות של הליכוד, אז הבוקר ראש הממשלה נתניהו יצא לחופשה קלה, ונתן לביבי את הבמה על מנת שיסדר את העניינים. ביבי חזק בפוליטיקה. הוא יודע לנהל מו"מ ארוכים להפליא, ולתת לצד השני את כל מה שהוא דורש. לפעמים זה לא מצליח. תראו, אין שלום, ואנחנו יודעים מה הוא הציע להם ולסורים. מחממי הכיסאות של הליכוד מרגישים רעידות גוברות באחוריים שלהם. "השטח צועק", זה שם הקוד להפעלת תוכנית התגמול הממשלתית בשביל שמחממי הכסאות ימשיכו לחמם עוד שנים ארוכות. זה לא באמת שיש למחממי הכיסאות הליכודניקים, רצון כלשהו לעשות למען העם. אני בטוח שכולם מבינים את זה, למעט מצביעי הליכוד. הם לא זועקים חמס על קשיי היומיום, הם לא זעקו על מחירי הלחם, הירקות, הדלק, המגורים, התחבורה, המים, החשמל….והרשימה ארוכה. הם הצביעו בעד עליית המס על הדלק, למשל. לא עצרו את זה במועד. למה? כי מנגנון רעידות הכסא שלהם כל כך מותאם לאחוריים הגדולים והמדושנים שלהם, עד כי הם חשבו ששידרגו את המסעד מעור הצבי, לכזה שעושה מסז' אוטומטי. רק כשהתעוררו למשמע הבעיטות בכסא שלהם, הם הבינו כי זה לא מסז', וחימום האחוריים שלהם ייעלם במהרה. אז הם הלכו לבעוט בנתניהו שיחזיר את ביבי.

רוה"מ היה מחוץ לפוקוס תקופה ארוכה. החיים עם שרה הכבידו עליו. הוא זעק בגרמניה שיעזבו אותה. לא עזבו. זה המשיך עם תחקירים, מסמכים, מכתבים וגילויים. היה לו קשה להתרכז במשק. העם מול שרה, המדינה מול שרה. שרה ניצחה. היה לו קשה גם מול הבטחון. גם במדיניות החוץ. הממשלה הייתה ללא מנהיג ופעלה בהתאם, איש איש לעצמו. ליברמן משתולל כסוס פרא, ברק רוצה להיות הזקן מהיה היה, זה שכולם חייבם להקשיב לו. שטייניץ עשה תוכניות מרחיקות לכת, אבל ללא מטרה, ונתניהו היה בחופשה ארוכה, וחתם בלנקו לכולם. הוא לא קרא את האותיות הקטנות. משרד הבריאות שחרר לו ריטלין, והנה, כבמטה קסם, ביבי הגיע, מפוקס כולו, חדור מטרה, עם תוכנית רצינית ומוטיבציה עילאית, להישאר בשלטון שברח לנתניהו. ביבי בשטח כולם במתח. הפאניקה הידועה חזרה ללשכת רוה"מ, השליפות מהמותן כבר בפעולה, מסיבות עיתונאים על תוכניות גרנדיוזיות של בלימה, כבר מודלפות מהלילה, ורק השרים לא יודעים מי חוטף שני. הראשון כבר התעלף מהפאניקה. העיקר שביבי מפוקס, לשם שינוי.

אז היום נקבל תוכנית ביטול העלאה של מיסים, חלקית כנראה, שלא תעזור לאף אחד, כי אנחנו צריכים ביטול מיסים קיימים, לא ביטול מה שלא קיים. מה שלא קיים עדיין לא משפיע. בשעה שש בערב הפומפוזיות תהיה אדירה. ביבי יבקש להראות שהוא מקשיב לעם, עושה למענו, מנצח. אבל ביבי עשה את הבעיה מלכתחילה. הוא העלה מיסים, אחרי שהבטיח שלא יעלה. טיפשי הליכוד יאמינו לו. כמו תמיד. להבנתי הדלה, תקציב המדינה נבנה על גבייה קיימת פלוס עוד קצת. סיימנו את שנת 2010 עם למעלה מתריסר מיליארד עודף גבייתי. מישהו שמע מה עושים עם זה?! אולי זה היה שיא הגבייה, כי אין יותר לעם אפשרות לשלם. פעם ההי טק הכניס מיליארדים למדינה. היום זה שוק הנדל"ן. מחר יהיה משהו אחר, או שפשוט לא נמצא מקור אחר, וייגמר המזל. זה רק מזל, כי אין תוכנית ארוכת שנים. אל תבנו על הגז של תשובה, אם כבר אז תהמרו בבטחה רק על הגז שמחממי הכסאות ימשיכו להפריח לאוויר.

אין ולא כלום בהודעות של היום. אין ממשל בישראל. אין שילטון. יש אסופת נבחרים, עלובים שבעלובים, מנותקים, שפועלים על פי אמוציות הבחירות שלהם, ותו לא. אין חשיבה אסטרטגית ארוכת שנים. כלכלה זו אסטרטגיית על, הרבה לפני בטחון. אין תכנון כלכלי כזה שיביא הכנסות ממיסים, משיווק ומכירות של מוצרים ישראלים בשווקי העולם ברמה תזרימית נכונה (לדוגמה, אפשר להביא לכאן עשרה מיליון תיירים בשנה עם הכנסות של עשרים מיליארד דולר, מישהו מכיר את השר לעינייני טיולים וחופשות?). אסטרטגיית חינוך גם עומדת לפני בטחון. אצלינו יש ביטחון שאין אסטרטגיה.

רק בחירות יצילו אותנו. אין ברירה אלא להחליף את השילטון. לא צריך לחיות על פי הפאניקה של ביבי. צריך פשוט לחיות. לכו הביתה, כנופייה עלובה של מחממי כיסאות. הלוואי וגם המצביעים יבינו אחת ולתמיד שיש להעניש פוליטיקאים כושלים.

»

 1. יניב בללי הגיב:

  לצערי, כבר מאוחר מדי. גם אם תהיה הורדת מיסים (וביניהם גם המס על הדלק), רןב עליית המחירים כבר גולגלה אל הצרכן וצר לי לומר אך אינני רואה כיצד היצרנים יורידו מחירים ויהיו מוכנים להפסיד (כרגיל ירוויחו כי בירידת המיסים העלויות ייצור ירדו).

  המדינה הזו מזמן (!!!) פשטה את הרגל, אין לה זכות קיום ואני אומר זאת כבר מתחילת שנות ה-2000. לצערי, אין מה לבוא בטענות אלא לעצמנו (סליחה, למצביעי הליכוד) אשר הביאנו עד הלום. ככה זה במדינת הקומבינות,במדינת הכאילו. הגששים הגדירו את זה מזמן בצורה הכי טובה, קוראים לזה ישראבלוף.

  • זיו הגיב:

   גם לצערי אתה צודק. המחירים אף פעם לא יורדים חזרה. לפני שלוש שנים האורז עלה יותר מכפול. המחיר ירד אחרי חודשיים לרמה נורמאלית,הפיק עבר, כמו בהרבה מוצרי מזון בסיסיים אחרים, אבל הוא לא ירד אצל היבואנים ולא עבור הצרכנים. ככה גם המדינה מתנהלת מול האזרחים. כתבתי לא מעט, ואני אשמיך לכתוב, כי יש לנו חרא של מדינה וארץ נהדרת. אמרתי גם ואני חוזר ואומר כי רק מצביעי הליכוד אשמים, והשיטה אשמה. ביבי עשה את אותן פעולות גם בשנת 96 גם אצל אריק שרון. כלום לא השתנה בביבי, והמצביעים לא זוכרים ולא יודעים להצביע אחרת. גם את עובדים עלינו של הגשש כבר פירסמתי 🙂

   • יניב בללי הגיב:

    "יש לנו חרא של מדינה וארץ נהדרת" – אהבתי את ההגדרה. לגבי מצביעי הליכוד, נשגב מבינתי איך מיום ליום הליכוד ממשיך להתחזק, זוהי תופעה אשר מצריכה מחקר אקדמי מעמיק. אם העם הזה יקבל בשקט הורדה של מס הדלק ב-20 אג' לאחר שעלה בקרוב ל- 80 אג' (!!!) אז אפשר לשים את המפתחות על השולחן ולתת לזמן לעשות את שלו עד לפיצוץ הבלתי נמנע. ביבי הצליח איכשהוא להתחמק עם עניין אסון הכרמל (אולי כי אזרחי העם אשר אלוהים רואה בו העם הנבחר עלאק נתנו לו להתחמק??) אבל פיצוץ הכי קטן ליד האוזן יכול להתחיל את כדור השלג שהיה צריך להתחיל עוד לפני הרבה הרבה…..הרבה זמן.

    • זיו הגיב:

     אני זוכר בבחירות 99, באחד מתשדירי הבחירות ראיינו מישהו "מישוב בדרום", שאמר כי מצביע ביבי, גם אם תרביץ לו בראש ימשיך להצביע ביבי. אנחנו עם שמצביע שיבטי, כמו חמולה, כמו בפקודה מלמעלה. הפיתוץ יגיע. הסקרים מראים את זה לביבי. בגלל זה כל הלחץ. יש משהו מסריח קצת באי פרסום סקרים בימים האחרונים בעיתונים. אני עדיין מגבש דעה למה אין. לא מתאים להם.
     לגבי הכרמל, הייתי בטוח שישי יישלם בכסאו. כתבתי על זה כמה פעמים ואפילו פרסמו בשעה ימים את התגובה שלי לכתבה בנושא. אם ביבי וישי שרדו כישלון מהדהד כזה, אז באמת שאין תקומה. רק שישאירו את הכביש לנתב"ג פתוח מספיק זמן עד שנעזוב. אם הם לא ילכו, אזי אין יותר מה לעשות. הניסוי נכשל.

 2. יניב בללי הגיב:

  זיו,

  קראתי את הפוסט שלך עוד כשפתחת את הבלוג בשם "יום שני. שבוע חדש, גזירות חדשות" מתאריך 29/01/2007.

  עכשיו, תגיד לי מה אתה חושב על המצב 🙂

  • זיו הגיב:

   חחחח הלכת רחוק. מאוד רחוק. עוד היה בוסר 🙂
   אבל עכשיו? יותר גרוע. הרבה יותר גרוע. בעיקר כי אין מנהיג. אין ממשלה. אין מושל. אין.

 3. אתה צודק , למעט דבר אחד .

  למה לתת לו רעיון לעוד אוכל חינם ?? שר לענייני טיולים ?? מה קרה –
  120 אימפוטטנים , 30 שרים ומיליון סגני סרים לענייני כלום , לא מספיק ?? גם ככה כל האוכלי חינם שיושבים שם רק שמים דבק מגע על הכיסא שלא יברח…
  הרי זה יוצא מהכיס שלנו , אז מה איכפת להם כמה עולה ??

 4. יניב בללי הגיב:

  זה היה ברור, ביטול ההעלאה האחרונה של המס על הדלק, העם (כרגיל) יאכל את הלוקש הזה כמו גדול.

  תמיד חשבנו שאנחנו יותר טובים מהערבים, לבינתיים הם מעיפים את המנהיגים שלהם בעוד אצלנו משתינים מהמקפצה על העם.

  עם הספר, עם סגולה, העם הנבחר – הצחקתם אותי.

  • זיו הגיב:

   המזל שלנו זה שהערבים במדינות השכנות יותר טיפשים מאיתנו, אחרת מזמן לא היינו כאן. "אור לגויים"?! הלוואי שנגיע להיות מצרים

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s