Tel Aviv skyline

כמה פסטורלים החיים שלנו מלמעלה (תמונה מפליקר)

קראתי ששוב מחפשים רמטכ"ל. ז'תומרת, ביבי מחפש עכשיו, כי הוא נזכר לקרוא את הסקרים, והח"כים נזכרו לקרוא את הסקרים אז כולם מחפשים רמטכ"ל. ברק לא מחפש, כי הוא מצא שניים, לא רק אחד, אבל הם לא ממש בעלי האישיות הנקייה והנדרשת לרמטכ"לות בישראל של שנת 2011. רציתי להפסיק לכתוב על זה, אבל החיים זה מה שקורה בין מה שמתכננים. אז זה שוב קרה. גלנט נפסל. הגיע הזמן, ברוך השם למאמינים. שנאתו של ברק לאשכנזי מעבירה את העם על דעתו, ואני לא מכיר אחד שלא שואל את עצמו, למה ברק עדיין אונס את מדינת ישראל להיות שר הבטחון שלה? הוא הכישלון המפואר ביותר בתולדות הביטחון, בעיקר מבחינה פוליטית מנהיגותית כנראה. ביטחונית הוא מבין, אני שוב מקווה. הביא לנו את נווה, יאיר, אלוף במיל' כבר שלוש שנים, שבדיוק הבוקר בג"צ אמר עליו כמה דברים קשים מדי ללובש מדים בכיר. בטוח שיש אלופים ראויים לתפקיד הזה. אנחנו יודעים גם היכן הם. למישהו יש מפה ומצפן לתת לברק? ראיתם את הראיון שנתן החבר סוקניק לחבר גלנט? לא הייתה לכם תחושת דה ז'ה וו לראיון של לפיד עם שרה? אניווי, חשבתי על פתרון לבעיה, וכמו רבים אחרים, גם אני יכול לנהל מסלון ביתי, את משרד הבטחון ובכלל להיות רמטכ"ל. הגשתי מועמדות, אמרו לי שאני לא מתאים כי עדיין לא קיבלתי ביקורת נוקבת וקשה מבג"צ. איך אני חי עם עצמי, אני שואל.

בהקשר הזה, היה מצחיק לקרוא את ידיעות השבוע, בעיקר השבוע, שכן ידיעות פספס בענק את כל סיפור גלנט, לא נתן לו חשיבות, ונתפס כמובל ללא דעה מוצקה וקו מוביל. נראה כי ידיעות מחזר את הפירסומים במעריב והארץ. בסמוך לפיטוריו של גלנט, ויום למחרת, ידיעות מצא את הקול הנוקשה שלו. הוא אמר אולי, לא בטוח, כנראה שלא, ראוי להיות אבל עם נזיפה. העיתון שהיה הגדול במדינה איבד לחלוטין את המצפון העיתונאי שלו, את חוש האחריות העיתונאית, חוש הביקורת, חוש הצדק. חוש הכתיבה כל כך רפה ועלוב, חסר עומק, תחקירים וגילויים כנדרש, אבל עם הרבה קהות חושים תוך כדי ניסיון לרצות את החברים בממשלה. כך זה נקרא, אולי, כנראה סוג של הנחתה מלמעלה. בן כספית ניצח אתכם השבוע הודות לתחקיר המעולה של קלמן ליבסקינד. כספית חפר בכותרות ראשיות ללא פחד ומורא בסיפור הפוליטי החם ביותר בתולדות מערכת הבטחון, וניצח.

העם שלנו סולח לגיבורים, אבל אנחנו בשנת 2011, לא 1961, וסליחות כאלו לא מכשירות אדם להיות רמטכ"ל, תדע כל אם עברייה. הלוואי וזה סוף הסיפור, אם כי לא נראה לי. חלחלה.

היום התבשרנו על השבתה נוספת בקו הרכבת תל אביב – באר שבע. למזלנו יש כל כך הרבה תחלופות של מערך היסעים להמונים, בעיקר לחיילים, אז לא תהיה בעיה להסתדר עוד שבועיים, שלושה ככה. את התרגולת הרגילה כבר עשינו לפני כמה ימים ספורים. בכלל, מי גר בבאר שבע? זו לא העיר הקטנה ליד הבדואים בדרום? למה אני צריך לממן את הבאר שבעים? אני אשם שהם חיים שם? איזו חוצפה יש לאנשים לחיות היכן שאין שירותים מהמדינה ועוד לדרוש לקבל !!! צריך להגלות אותם לאירופה. או אפריקה, כי שם כבר יש מדבר. מצד שני, באר שבע זה סוג של הגלייה, אחרת למה המדינה שמה אותם בהסגר תחבורתי? ואם כבר אני נודד במחשבותי, אז באר שבע זה בישראל? נורא מוזר. אני בעד ביטול הקו לשם. סתם מבזבז כסף למדינה. שיעברו לגור בתל אביב. צריך את הכסף לוועדת איתור לרמטכ"ל.

אובמבה שוב הפציץ את האיש הלא נכון. אני לא מתומכיו הגדולים של מובארק, עריץ טוטאליטרי, אבל אובמבה צריך להפסיק את ההתערבות בכל המשברים העולמיים הקיימים. האיש הזה מנותק לגמרי מיכולת הבנה של הבעיות. הוא אפילו לא מנסה. עושה רק מה שהיועצים אומרים לו. הוא לא התערב בבעיות הסטודנטים באיראן ולא בתוניס. חטף בראש מהתקשורת האמריקאית, ועכשיו עושה בדיוק הפוך, נותן בראש למובארק. מקיצוניות של טמבל לא מבין והססן, לקיצוניות של טמבל לא מבין ושלפן. אתמול או שלשום, הוא עוד קרא לשלב את "האחים המוסלמים", בהנהגה המצרית, הקיימת או החדשה. אלו בתגובה הודיעו לביבי שיתכונן למלחמה והפסקת הגז לישראל. יופי אובמבה, בדרכך המוסלמית, הבלתי ניתנת לביטול או הכחשה אתה עושה שוב הכל נגד ישראל. עוד שנתיים וגם אתה לא שם. אני מקווה שהעריצים הערביים יבקשו ממך לההעביר את השלטון בצורה מסודרת ובאופן מיידי. מצד שני, למה אתה לא עושה אצלינו את אותו הדבר ומבקש מביבי וברק שיעבירו את השלטון בצורה מסודרת ובאופן מיידי?

שכחנו השבוע את מערך כיבוי האש. אז מה? אז כלום. מה הסיכוי שמחר, מחרתיים, מקסימום חצי שנה-שנה, תהיה בשנית שריפה גדולה כבכרמל? סיכוי קלוש, אחרת, בטוח היה בוער להם לעשות משהו בנדון. אבל הם שרדו את השריפה עם תשעים אחוזי כוויות ואפס אחוזי נכות, אז אפשר להמשיך למחדל הבא. למה לא בעצם? המשכורת דופקת, הרכב מתדלק, העיתונים חינם, הטלפון חינם ולא צריך לעבוד. להם חינם, לי עולה יותר. גם שכחנו את מד"א, שכחנו את המורים, שכחנו. רק ש"ס זוכרת, בשביל זה היא שם. היא זוכרת בעיקר לממן את עורכי הדין לפורעי החוק שפועלים בשליחותו של הממונה, בעיריות השונות.

מחירי הדלק עולים ועולים. לא נכון. פשוט לא נכון. המס עולה. רק המס. והמס זו החלטת ממשלה. על הדלק יש כפל מס. אנחנו משלמים מע"מ גם על המס של הדלק. ביבי עובד עלינו עם הורדת המס שלו נכון להיום, מחר. הוא העלה את המס, אזי הוא לא מוריד, מקסימום מבטל, את העלאה שהוא עשה. שוב, ביבי העלה את המחיר, לא מוריד. מדינת ישראל מחפשת מקורות מימון נוספים, אבל רק אלוהים, ישי וביבי יודעים לאן הכסף הולך. לדעתי אפילו שטייניץ לא יודע. לנו לא אומרים לאן הכסף מיועד. ממשלת ישראל גבתה שניים עשר מיליארד וחצי יותר ממיסים יחסית לתכנון. לאן הולך העודף? למה לממן עוד מהמיסים שלי? זו ממשלה שלא מבינה כי בשביל מקורות מימון חדשים צריך לפתח את השוק, בעיקר שוק העסקים הקטנים, לפתח עוד ערוצי השכלה ויזמות שיכניסו כסף למדינה. הם לא מבינים כי כל שקל מס נוסף, מוריד שקל הוצאה בבית על צריכה ישירה. ירידה בהוצאת הצריכה (מדד נתוני הצריכה בארה"ב הוא אחד החשובים ביותר לנבא את חוסן העם והמשק), מביאה באופן ישיר לגידול באבטלה, שמביאה באופן ישיר לגידול בביטוח לאומי, שמביאה באופן ישיר לגידול בנתמכים, ומורידה באופן ישיר את הכנסות המדינה ממיסים. שטייניץ לא מבין כי הוא פילוסוף ולא כלכלן?!

עוד שבוע של כלום חלף ונעלם. שבוע של התקוטטיות מטופשות של אנשים קטנים. אין מתאים יותר עכשיו מלומר כי כשהשמש שוקעת, האנשים הקטנים עושים צל גדול.

****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s