הגשש אמרו את זה קודם 🙂 😦

השיר בסוף הפוסט הזה נכתב לפני כשלושים שנה. ככה אז אמרו על שלטון הליכוד הראשון. מה השתנה מאז? הנה הגענו לסיומו של עוד שבוע פוליטי ועמוס דברי הבל, קשקושים לרוב, אוויר חם וניפוח בלונים. עבודה, אפס. תוצאות כמו הטמפרטורה בקוטב. ביביהו הכריז בחברותא עם ש"ס (שקט, סוחטים), כי הוא קוצב את דמי הבטלה לאברכים צעירים ובריאים בנפשם לחמש שנים, שמסתבר כי חמשת השנים האלו מתחילות את ספירת העומר שלהן רק בשנת 2015. עוד ככה וככה לסטודנטים בשביל שיסתמו, ולא יפריעו לו להשתין מהמקפצה, על כולנו בקשת ארוכה. השריפה כבר נגמרה, יש מערך כיבוי חדש בישראל, מדוגם ומשפור עם טייסת מהוללת, מד"א פרוסה עם עוד 50 אמבולנסים וארבע מסוקים חדשים, וממש אתמול חנכנו שני מוקדים חדשים של שירות כוחות ההצלה המאוחדים עבור אזרחי העם ממש כמו ביו.אס.איי של הדוד סם. 100 שלנו זה 911 שלהם.

בכל התוצאה של ההכרזה החדשה של שקרניהו אני יודע רק דבר אחד, כאמת לאמיתה, ואין בלתו. התקציב לבטלה עלה מ-110 מיליון ₪ לכ-127 מיליון ₪. אנחנו משלמים 17 מיליון ₪ יותר פר שנה. זה וודאי. מה שיהיה בעתיד לא ממש מעניין את הפוליטיקאים, לא מעניין במיוחד את השרים והכי לא מעניין את שרה והביבי שלה. הוא אמר במסיבת עיתונאים, אזי ברור לכולנו כי זה יתקיים. להוכח ההיסטוריה רבת המעשים וההישגים של ביבי בתפקידיו השונים הוא בנה אמינות יוצאת מן הכלל ועל כן כולנו יכולים לישון בשקט. בעוד חמש שנים הקצבה יורדת לאברכים, כנראה למחיר ההתחלתי של אתמול וזה 110 מיליון ₪. למה אני ציני?! באמת, למה? לפני שלוש עשרה שנים עבר חוק "מנה חמה" (לא פרסומת" או בשם אחר עבור תלמידי בית ספר לארוחה חמה ויום לימודים ארוך. מאז החור מיושם כמעט כולו רק בבתי הספר של ש"ס או כיפות אחרות. לזה תוסיפו 106 יישובי ספר, ואף לא אחד במרכז העם העובד, משלם המיסים וגם זה שעושה מילואים. ביצוע החוק התקיים במהירות הבזק עבור הילדים של אלי ישי. הרחבתו לכלל העם נדחתה שנה אחר שנה, והנה בשבוע שעבר נדחה שוב לשנת 2012, אולי.

עובדה נוספת מעניינת היא שסטודנט מתוקצב ברבע מאברך, כולל אלפי הפיקטיביים. משום מה אין עצירה של תקציבים מצד סר החינוך, שני בעליבותו ורמתו הגרועה ללימור לבנת, עד אשר תסתיים חקירה משטרתית ענפה ועמוקה בכוללים. הכסף זורם כמו הספינים של ביבי. השאלה הבסיסית מדוע אברך צריך בכלל להיות מתוקצב בדמי בטלה בזמן לימודיו היא שאלה שאסור לשאול. השואלים מכונים מייד עמלקים, שונאי ישראל, אנטישמים שרוצים להרוג את היהדות ולהשמיד את צביונה של מדינת ישראל. אז לא שואלים. השאלה, דרך אגב עדיין תקפה וקיימת. למה מגיע להם כסף מלכתחילה?! ואם כבר יש נימוקים עלובים עבור הצדקת הפשע הזה, אז מדוע לא נותנים דמי בטלה שווים, כולל ארוחות חינם, וסטודנטים?! אברך לומד שווה ערך לסטודנט לומד, למרות שכולנו יודעים מי מהם מממן את מי, מי עושה מילואים, ומי ישלם מיסים. למה אני צריך לשלם 75% בממוצע חודשי עבור מיסים מהמשכורת שלי?! למה בתקופת חיים אחת, שני בני זוג לא יכולים לרכוש דירה אחת?! למה כל חברי הכנסת יחדיו לא מסוגלים להביא לכדי מימוש את הפשוטים והיעילים שבפתרונות?! אם לכל אחד מהם יש רק אייקיו של 2, יחד זה 240. נראה לי שייצא לנו גולם, גאון יותר מאיינשטיין.

הסטודנטים של היום, כבר לא יהיו כאן מחר. הם בורחים לחו"ל, ואני תומך ומעודד את זה. המדינה היום, כבר לא שווה להילחם עבורה, השלטון לא שווה את נאמנות העם. מי שיכול לברוח, שיברח, ומהר. שיחפש חיים איפה שיש סיכוי לשרוד, להתפרנס בכבוד, לבנות חיים ומשפחה. בעוד עשר שנים אולי יותר, אולי פחות, אני אהיה בצד המיעוט, אבל עדיין משלם יותר, לרוב. אם הייתי יכול, לא הייתי כאן. את העם אי אפשר להחליף. אני לא בטוח שאני עדיין רוצה להיות שייך לעם שמצביע בעיוורון מוחלט עבור פוליטיקאים מושחתים, עלובים, ושקרנים, שמוכיחים את נאמנותם היחידה לחשבון הבנק שלהם, בחירות אחר בחירות. אולי העם דפוק? מישהו מבין מצביעי הליכוד וש"ס יכול לומר לי איך החיים שלו השתפרו בגלל שהצביע עבורם? ניתן לומר את הכל גם לגבי קדימה ומפלגת האבודה, זו שהמזכ"ל שלה, או משהו כזה, אומר שאסור לגעת בה עם מקל. עם יד על הלב, אם כל מאה ועשרים אוכלי החינם היו עומדים להצבעה אישית ולא מפלגתית, כמה מתוכם באמת היו זוכים לאמון העם?! נראה אתכם מצליחים למצוא רשימה של חמישה בלבד, שהייתם מצביעים עבורם. התנאי היחיד הוא שאתם צריכים להסביר מה עשה כל אחד מהחמישה ברשימה שלכם, עבורכם, ועבור העם בקדנציה שלו בכנסת. במילים אחרות, איך נבחרי הציבור שלכם מצדיקים את המשכורת שלהם??!?!!#$%$!?

למה אנחנו צריכים 120 חברי כנסת? גם 60 זה כפול ממה שצריך. רק אם השלטון ישתנה, במבנה, ברעיון ובתוכן, יש סיכוי שנצליח לשרוד עוד חמישים שנים. אם הערבים חכמים מספיק, אז שלא יעשו כלום. אנחנו נכחיד את עצמינו גם בלי עזרתם. עד אשר מבנה השלטון לא ישתנה, אין טעם בכלל להגיע לבחירות. ביבי הפסיד לציפי והוא ראש הממשלה רק בגלל שהוא גנב את הכסף שלי ונתן לש"ס. לתשומת ליבם של מחזיקי השלטים וצווחני "היידה ביבי", ביבי הפסיד בשלוש מערכות בחירות ברציפות. הפסיד לברק, הפסיד לשרון והפסיד לציפי. השבוע הוא גם נתן בקשיש של מיליונים לעוד מישהו קיקיונר עם כיפה סרוגה, שמתחפש לכתום כזה, בשביל שחלילה תהיה וועדת חקירה שתעסוק במחדליו של רוה"מ. מי מאמין שבאמת לא היה שם דיל?! שיקום. מאז רבין, אני מתגעגע רק לאולמרט. חבל שהוא נעלם בשביל כרטיס טיסה.


תקציר השיר המופתי של יוסי בנאי, בביצוע יחידי הסגולה ואבירי הצחוק, הגשש החיוור.

"כי עובדים עלינו, עובדים עלינו

ולמה מספרים (מה מספרים, מה מספרים) ?
שעוני לא יהיה ולא יהיו עוד פערים?
ואנשים בזיל הזול יוכלו לקנות דירות?
ושהצדק פה ישלוט עד סוף כל הדורות?

עובדים עלינו, עובדים, בחורף, בקיץ, בצהרים

עובדים עלינו ישר בעיניים
עובדים עלינו בפנים
ואנחנו לא לומדים, לא לומדים
כן, לא לומדים, כן, לא לומדים, לא לומדים

לפני הבחירות הם מבטיחים ומבטיחים
שיעשו מהמדינה גן עדן של פרחים
שמי שרק ירצה מיד יהיה לו טלפון
גם אם אביו שמו זילברבון ושם אמו חלפון

כי עובדים עלינו, עובדים עלינו…"****************************************

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו, ואל תשכחו להפיץ ולספר לחברים…

»

  1. טליה הגיב:

    ולא רק שעובדים עלינו (איזה ניסוח עדין) אלא פשוט יורקים עלינו ואנו,כבר שנים,שנים, ממשיכים ומתעקשים לומר שזה גשם. טפשים עלובים שכמונו. לעולם לא נלמד.

    • זיו הגיב:

      זה הניסוח העדין של יוסי בנאי הגדול שמתאים לשנות השמונים המוקדמות. אני יותר בוטה ממנו. ואכן, יורקים לנו בפרצוף.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s