תריסר מהם מרוויחים יחד כמו פועל בנמל אשדוד

החיים זה לא האוס או האנטומיה של גריי

עמיר פרץ? עמיר פרץ! עמיר פרץ? די, בחיאתכום, דיי. פסטיגל חנוכה הזה של הפוליטיקה שלנו נראה כמו הפקה בבימויו של צדי צרפתי אחרי עשר שנות ניוון תאים אפורים בכוכב נולד. כמה עוד אפשר לשמוע על עמיר פרץ שעזב שוב, את מפלגת העבודה שחזרה להיות אבודה, כי הוא הנעלב המרוקאי החדש? מספיק עם ציפי כמושיעת העם הנשגבת, וזה לא חשוב שהיא מקצצת את לפיד שנמס לתוך סקריו. אי אפשר יותר עם הכותרות המעפנות על דרעי וישי מי מספר אחת, או נפתלי בנט, המוח היהודי החדש שיוביל את ישראל, אלוהים יודע לאן.

תנו לנו מנוחה מכל ההבלים האלו כי השבוע זה השבוע השני של שביתת האחיות! והתקשורת – תשקורת. משרד האוצר של שטייניץ וביבי כשר הבריאות, שוב מבזה את ההסכמים עליו הוא חותם, גורר ומותח עד לפקיעה החוט הדק של חוסר האמון המלא שיש בין עובדי המדינה הנדרסים והחלשים אל מול פקידוני האוצר חסרי כל מצפון חברתי, שרק חושבים על התפקיד הבא האזרחי שלהם אצל הטייקון התורן.

שמעתם? אין אחיות בבתי החולים! וזה פוגע ישירות בכל אחד ואחת מכם, בילדים שלכם, במשפחות שלכם, ביקרים לליבכם. אם ביבי הביא את מדינת ישראל להיות המדינה היחידה בעולם ללא שר בריאות, הביא אותנו למקום הנמוך ביותר העולם המערבי של מיטות לאלף חולים, המספר הנמוך ביותר של רופאים ומכשור רפואי על אלף אזרחים, אם ביבי הוריד ביגון שאולה את מערכת הבריאות, ואתם מצביעים לו, אז מה לעזאזל חשובות כל הכותרות על התרגיל של פרץ, שרק עשה את מעשה מופז "בית לא עוזבים"?

ביבי הוא שר הבריאות בישראל. ביבי אחראי לבריאות שלנו בארבע השנים האחרונות, ומי שקיבל בריאות טובה יותר, שיקום. שביתת אחיות שנייה, שביתת רופאים שנמשכה למעלה משנה, בו משרד האוצר התעלל בכולם, באחיות, במתמחים וברופאים, ואתם מצביעים לממשלה הזו, שוב ושוב. אז מה באמת חשוב היום? אבו מאזן? שוב איראן? שוב E1?

אם אתם מתקשים בהבנה של הקשר בין הפתק בקלפי לתוצאה של מערכת הבריאות אני אסביר שוב. כל מצביע ליכוד-ביבי שיגיע למיון ולא יקבל טיפול בזמן, לא יראה רופא ואפילו לא אקמול, יחכה שעות ארוכות בסבל הלא נגמר שלו או של קרוב משפחה חולה, ויחכה בלי להיות בחדר טיפולים מאחורי הוילון, ואולי אף יחזיר את נשמתו לבורא עולם על מיטת חדר המיון, אז דבר אחד יש לי להגיד לך: מגיע לך! אתה! אשם! בחוסר! הטיפול! הרפואי! וגם אני סובל בגללך.

אתם רוצים ביטחון לישראל ורק ביבי יכול? רק טוראי ליברמן יכול לנצח ערבים? ביטחון לישראל, זה קודם כל ביטחון חברתי-חינוכי-רפואי. ביטחון לישראל זה ביטחון כלכלי בלי שיש שר אוצר שמתפאר בגניבת כספים למען המתנחלים, ומבקש ממך לשלם מיסים, ומעלה את מחיר הדלק והחשמל כי הוא כושל בניהול הכלכלי של המדינה.

הממשלה מחכה לאפטר פארטי של הבחירות לקצץ 20 מיליארד ₪ מתקציב המדינה עוד בשנת 2013, קיצוץ שהם לא רצו לעשות לפני הבחירות בשביל ההונאה של טיפשות הבוחרים, והס מלדבר על הבור התקציבי שהם יצרו. הכסף יגיע מכולנו, מהרווחה שלנו, החינוך של הילדים שלנו, הבריאות שלנו, ועוד מיסים, שלנו, הרבה מיסים. לא יגעו בתקציבים המנופחים של קצבאות הילדים, בנייה חינם לחרדים של אלפי דירות, עשרות מיילארדים למתנחלים, ביטוח לאומי, מערכת הבטחון. ביבי לא ייגע בעובדי חברת חשמל למשל.

הממשלה העבירה אתמול חוק לאי גיוס חרדים, חוק עוקף לאזרחי המדינה, ובשפה שלהם "חוק האצבע המשולשת" ואל תשכחו להצביע. היו הפגנות, היו הבטחות, היו ועדות, היה ליברמן שהבטיח, ויש אתכם. אתם כבר מבינים מה באמת קורה במדינה או שאולי ממ בפייסבוק יעזור להבין טוב יותר? ורק אחרי כל זה מגיע הביטחון הביטחוני, כי בלעדיהם לא תהיה כאן מדינה בשביל הביטחון "נחסל ערבים" שאתה מצביע הליכוד כל כך אוהב. וגם בביטחון הזה, ביבי וליברמן נכשלו. הם ההרצלים של המדינה הפלשתינית, משעל נכנס כמנצח לעזה באישורם!

ונמאס לי מכל אלו שאומרים שאין למי להצביע, כל כך נמאס עד רצון עז לאלימות פיזית נגדם. אלו זמנים של בחירות וסלוגנים לכותרת של מבזקי החדשות, לא למדתם להתעלם? תצביעו למי שלא רימה, גנב, עשק והונה אתכם. למי שלא הפחיד וניתק ופילג. למי שלא משניא את חצי העם נגד החצי השני. תנו את ההזדמנות למי שלא ניסה ועדיין לא נכשל. אולי היא תצליח, אולי הוא יצליח, ויפתיע, ואז לא תגידו שאין למי להצביע, כי יש למי להצביע וגם אם הוא-היא רודפים אחרי ביבי למגינת ליבי, זו עדיין רק הפוליטיקה של הבחירות, ויש אלטרנטיבה. ועד שלא ניסיתם, לא תדעו. לפחות תפסיקו עם המנטרה של אין למי להצביע. גם לביבי שלכם לא היה גרם של ניסיון מדיני, צבאי, כלכלי, אזרחי, ועוד חי כמעט 20 שנה בארה"ב. הוא לא יותר טוב מהאין אלטרנטיבה, הוא רע מהם, כי הוא נכשל, שלוש פעמים נכשל.

שבוע שני של שביתת האחיות, ואנחנו עסוקים בתפל של החיים, באין אלטרנטיבה, במקום לבנות אלטרנטיבה. אם אחרי כישלון המחאה החברתית, ההפגנה הגדולה ביותר בישראל נגד הממשלה מאז קום המדינה, הממשלה עדיין מקבל שליש מאמון העם, וזה כישלונה הגדול של המחאה – היעדר האצבע המאשימה אל עבר ביבי ותודה לשמולי, כנראה שכל שנותר לעסוק בו זה רק בדיחות בפייסבוק. מדינה של בבונים.

****

יש לכם אלטרנטיבה? מכירים אחות או אח שובתים? שתפו להזדהות!?

»

  1. דודו.א. הגיב:

    בכלל לא נמאס לך… 🙂

  2. יגאל כהן-רחובות הגיב:

    יכין ובועז, כל מילה אמת ורק דבר אחד ברצוני להוסיף, אל תאמינו לסקרים כפי שאינכם מאמינים להצפות של הטוקבקיסטים הכל מוזנה מהדולרים בגרביים, מהטוקביסט "אחד שיודע" ועד קרטוגרפיה ושאר נוכלי סקרים, שלדון קנה לביבי ולשרה את כולם.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s