לפי הקוד האתי של צה"ל: "החייל ישתמש בנשקו ובכוחו לביצוע המשימה בלבד, אך ורק במידה הנדרשת לכך, וישמור על צלם אנוש אף בלחימה. החייל לא ישתמש בנשקו ובכוחו כדי לפגוע בבני אדם שאינם לוחמים ובשבויים, ויעשה כל שביכולתו למנוע פגיעה בחייהם, בגופם, בכבודם וברכושם"

פעם, לפני שני עשורים ומחצה, אי שם בטירונות או בקורס אחר, למדנו על טוהר הנשק. המושג המוסרי, הברור והבלתי ניתן לפרשנות אחרת מסכם את תורת הלחימה של מדינת ישראל וצה"ל – אנחנו טובים יותר מאויבינו. נקודה. טוהר הנשק לא נועד להגן את האויב, ובשפה מתלהמת עכשווית של ערוץ שתיים – המחבל, אלא נועד להגן עלינו מפני אובדן עצמי. נועד לטעת בנו את הספק הנדרש בדיוק בשנייה הנכונה ולמנוע מאיתנו להפוך ולהיות בדיוק אותם חיות אדם, כנופיות ברברים, מיליציות של חמושים שמקשיבים לצו אלוהי עלום, שאנחנו מייחסים לכל הערבים, סליחה, אויבינו הערבים. אנחנו חיילים בשירות מדינה למען הגנה על ארץ ישראל, מדינה שפעם היו מצייתים בה לחוק. להזכירכם, צה"ל זה הגוף הרשמי של מדינת ישראל שנלחם על הגנת גבולות הארץ, ולא הפייסבוק.

ההגדרה לטוהר הנשק פשוטה למדי – אם האויב מנוטרל, קרי, צה"ל (או כוחות ביטחון אחרים) השתלטו עליובחיים, פצוע או לא, האירוע הסתיים. נגמר. פיניטו. מעכשיו הוא בטיפול המערכת הצבאית והמשפטית. כל פגיעה בשבוי זה רצח. תתלהמו כמו שהממשלה ממריצה את הכנופיות שלה להתלהם, ותצרחו כי מחבל הוא בן מוות בכל רגע נתון, אז יופי לכם. מחבל זה אויב לכל דבר ועניין.

מצד אחר, גם למדנו בטירונות או בבה"ד (לך תזכור), על מושג מתנגש לטוהר הנשק, וזה וידוא הריגה. חלון הזמן לווידוא הריגה או לתנאים שלו בזמן לחימה שונים מהותית, מה מהותית – שונים בקיצוניות שלא ניתנת להשוואה בכלל, מהאירוע הנוכחי. שני האירועים האלו מתכנסים לתוך גבולות ברורים למדי מתי להפעילם. אין יכולת להחליט לא להשתמש בהם, אין אקזיט.

קצת לפשט את המוסר שמשכיחה מאיתנו ממשלת ישראל, בראשות הביבי בכוונה תחילה, בדרך להפוך למדינה משיחית-פנאטית-ופאשיסטית כמו איראן, אזי כל מחבל צריך להתענג ברגעיו האחרונים עם כדור בין העיניים, או מחסנית מלאה או שרשרת של 7.62 בירי מדויק, ישירות למסיבת הסיום שלו עם בתולותיו בשערי הגיהינום. פשוט, נכון? ואם הוא לא מת, רק פצוע, ולא מהווה סכנה או איום על הכוחות, אז האירוע הסתיים, ומעכשיו הוא שבוי, ונא לחזור לקרוא את השורה האחרונה של משמעות טוהר הנשק.

אם למישהו יש ספק בביצועי כוחות הביטחון, והם כשלו להרוג את המחבל בזמן האירוע, זה תפקידם, אפשר וצריך וחובה לחקור אותם על כישלון הטיפול באירוע, כי כל מחבל הוא בן מוות ולא מועמד לתואר מתקדם באוניברסיטה של שירותי בתי הסוהר של מדינת ישראל, בעודו מכוסה במצעים מפנקים על מזרן אורתופדי.

האם יכול להיות שחייל בודד יחליט ליד חיילים אחרים וקצינים שמסתובבים שם דקות ארוכות, כי המחבל המנוטרל ,בספק עם חגורת נפץ? בולשיט, זה ההסבר שהומצא אחרי שעצרו אותו. קציני צה"ל שנכחו במקום כבר הכחישו את הספק, כי הם עצמם בדקו שאין מטען נפץ (זה צה"ל אומר, לא אני, אבל צה"ל הוא סמולני), ונראה כי ככה התחשק לו להכניס למחבל המנוטרל כדור בראש. זה משפט שדה, לינץ', רצח. ר-צ-ח למתקשים בהבנת המציאות. אנחנו יכולים למחול לו על האירוע, אבל אז לא נוכל לבוא בטענות לאף אחד בעולם שיחליט לרצוח חיילים שבויים. המוסר שמגן עלינו וגורם לנו להיות יהודים, גורם לנו להיות טובים יותר, אנושיים יותר, חכמים יותר, ולא מיליציות צמאות דם ותג מחיר, יתנדף. ייעלם, ולא יהיה הבדל בין מחבל וחייל צה"ל. פשוט נכון?

צד התומכיםבואו לא נתבלבל ודי להתייפייף ולחפש מילים מכובסות בשביל לא להגיד את מה שצריך להגיד. לפי עמוד הפייסוש של החייל ואבא שלו, וההפגנה המבחילה אמש, הוא חייל ימני קיצוני, שניזון מהרפש של אירגוניים אלימים כמו לה-פמיליה וזמר חושך, וכל מיני מירי רגבים, וסמורטיצ'ים ושאר מרעין בישין שמפמפמים את תהילתם כשונאי אדם מתלהמים, צמאי דם שמסיתים לאלימות, נוטפי רוע והרג ונקמה. זו סביבת החיים שלו, שם הוא גדל, מתבשם בניחוחות הצחנה שלהם, והם האחראים לרצח הזה. האידיוטים השימושיים של הימין מובילים אותו, מחנכים אותו, שמים את האצבע שלו על ההדק. אבל אל דאגה, כמו ברצח רבין, הם ימשיכו.

את כל תורת הגזע של הבית היהודי, הליכוד, הימין הישראלי, הוא הוציא ברגע אחד של שנאה תהומית, גזענית, אל מול שבוי פצוע. הנורא מכל, הוא גם חובש. חובש שנשבע אמונים להגן גם על אויבים פצועים ולהגיש להם עזרה ככל שנדרש. אני מקווה שזה נלמד עדיין בבה"ד 10. הומניות וימין אלו שני מסלולים מתנגשים, והאם זה סוג של חובש שיעזור לחייל סמולני פצוע (יש חיילים כאלו, ווא-ווא-ווי-ווא הפתעה!)? זה לא היה ירי בטעות, רגעי, ללא שיקול דעת. הנשק נדרך כשלא הייתה סכנה, כוון ישירות לראש, והאצבע לחצה על ההדק בדיוק. ירי בכוונה תחילה להרוג שבוי פצוע. ר-צ-ח.

האידיוטים השימושיים של הביבי הם כולם, חברי הכנסת וסגני השרים עם הלשון הארוכה שתחובה באחוריו, עיתונאים, כתבים, מראיינים, בעלי טורים בכל מדיה קיימת, ובישראל איום. הכל לפי הוראתו היומית, ולפי השבשבת התקשורתית. הנה, ממש עכשיו אנו חוזים בשבשבת של הביבי מוציאה הודעה לפני 48 שעות, וחוזרת בה אחרי 24 שעות. יש רק עוד אחד שימושי במיוחד שחובה להזכיר, שאפילו לא יודע שהוא אידיוט שימושי, נודע לגבורות אי שם במערכת אצבעוני בצה"ל, עוד טורח ומסביר חודשים ארוכים ביהירות אופיינית לאידיוט חף מכל ידע והכשרה, כי צריך להרוג, להרוג להרוג. זה הלוחם ללא חת, שלא יודע למצוא נשק בכפר הצעצועים, אבל ידוע כי עמד לבדו במבצעים מסמרי שיער מחוץ לגבולות ישראל. הוליווד אם תהיתם.

סאמעק ממשלת השמאל הזאת עם בוז'י ראש הממשלה וציפי שרת הביטחון. כן, טוהר הנשק זה לגמרי מושג סמולני, וזהבה אשמה במצב הביטחוני. מה הם כבר מבינים?

»

  1. חנה תדהר הגיב:

    כל כך פשוט שמביך שבכלל צריך להבהיר את נקודת המלנומה הזו. מאיפה הביאו הריגה שואלת את עצמי ומניין המימון להפגנה ולהפצת הרעיון הדמוקרטי – הכיכר של כולם- חולדאי?

  2. עטרה ברנע הגיב:

    אהבתי

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s