********* מכתב תלונה לדל ישראל ************

 עבור מנהל DELL ישראל

העתק: מיקרוסופט ישראל

הנדון: תקלה No Boot במחשב נייח מספר זיהוי: 3W87XS1

אתמול, יום רביעי 29, יוני, בשעה 1100 לערך, פניתי לתמיכה של חברתך בנושא התקלה במחשב הנדון. במהלך בדיקת דיאגנוסטיקה יחד עם הנציג שענה לי, הוא ביקש לחזור אלי מאוחר יותר בסיום הבדיקה, שכן היא לוקחת כחצי שעה. אני בטוח שלא תופתע שהוא לא חזר אלי, והיום התברר לי כי הוא שיקר והונה את החברה ואותי, הלקוח, שכן הוא סגר את התקלה כ"הסתדר לבד".

התקלה קיימת, המחשב מושבת לחלוטין. שוב ניסיתי מספר נציגים שונים, בעיקר נציג בשם א.ה (שם מלא נשלח לדל), עם ידע מאוד בסיסי ומוגבל בתחום. לאחר מספר מצומצם של בדיקות שונות, כולל צילום מסך ששלחתי אליו, הוא הגיע למסקנה כי הבעיה בוינדוס ("בעיה ידועה בוינדוס 10"), ושלח אותי לחפש עזרה במיקרוסופט, שכן אתם לדבריו מטפלים רק בחומרה. המספר טלפון של מיקרוסופט שהוא סיפק לי, היה המספר לאקטיבציה של מוצרי מיקרוסופט, שכן למיקרוסופט אין תמיכה טלפונית בלקוחות פרטיים. ניסיתי להסביר לו שאין להם מספר כזה, אבל אתם חינכתם אותו לדקלם שזו לא בעיה של דל, שכן דל תומכת רק בחומרה, וכל השאר לא מעניין אותה. די אופייני לחברה שמחנכת נציגי תמיכה לשקר ולהונות לקוחות כשהם סוגרים תקלה מבלי לחזור ללקוח כמובטח.

המחשב נרכש באלפי שקלים מחברתכם, דל, לא ממיקרוסופט. אני לא לקוח של מיקרוסופט. אני לא שילמתי למיקרוסופט, אלא דל שילמה להם. הם לא מכירים אותי ואני לא יכול לקבל מהם תמיכה, אלא רק תחת קוד תמיכה של לקוח של דל. אין לכם קוד כזה. אין לכם שום תמיכה בלקוחות שלכם בחברת מיקרוסופט. היחסים העסקיים שלכם עם מיקרוסופט, באם קיימים או לא (כנראה שלא כי זה עולה כסף), אינם מענייני. בפשטות, זו לא הבעיה שלי, זו הבעיה שלכם כל עוד המחשב באחריות ושילמתי על אחריות למשך 3 שנים.

לאחר שיחה נוספת עם נציג אחר ומספר אחר במיקרוסופט, שהביא אותי בדיוק לאותו מוקד אקטיבציה, דרשתי מא. שייצור עימי קשר. הוא התקשר, וניסינו שוב את מזלינו עם המחשב. הבדיקות שאלון מציע ומבקש לעשות אינן רלבנטיות לבעיה, ומחוסרות כל ידע מקצועי בתחום, ויצרו נזק חדש. לבקשתו כיביתי והדלקתי ברציפות של למעלה מעשרים פעמים את המחשב על מנת להביא אוו למצב קריסה ולהכניס אותו ל- SAFE MODE. למרות שציינתי בפניו את הנזק שייגרם למחשב אלון טען כמה וכמה פעמים שלא ייתכן שייוצר נזק למחשב. הוא טעה, כצפוי מחוסר מקצועיות מובהקת, ומאז השלב הזה, אחד הדיסקים הקשיחים נעלם מהרשימה של הדיסקים הקיימים, וכעת לא ניתן להשלים בדיקת דיאגנוסטיקה ויש בעיות נוספות.

לעיתים ניתן היה להגיע לתפריט של מערכת ההפעלה אשר הציע גיבוי ושחזור. זה לא צלח עקב הודעת מערכת כי הדיסק נעול ואין גישה אליו. לאחר הניסיונות הכושלים להגיע למצב SAFE MODE, גם לא ניתן יותר לגשת לתפריטים האלו. הנזק שא. גרם הצליח מעל ומעבר למצופה.

לאחר מכן הוצע לי לנסות ולהתקין מחדש את הוינדוס עם הדיסקים שקיבלתי. לא קיבלתי דיסקים עם המחשב שכן אין לו קורא דיסקים. גם את זה לקח זמן לא מבוטל להסביר. א. אמר שהמעבדה תשלח לי דיסק און קי עם מערכת הפעלה להתקנה מחדש, ביום ראשון. ביקשתי להגיע למעבדה כבר היום, חמישי ולאסוף על מנת להתקין בסוף השבוע. "אי אפשר להגיע לאסוף מהמעבדה", זו התשובה של א. הסברים לא סופקו למה לא, אבל למדתי משהו חדש. המחשב הגיע עם וינדוס 8.1 ששודרג בחינם ע"י מיקרוסופט לוינדוס 10. א. ציין בפני כי השידרוג הוא למעשה בחזקת "נזק לקוח", ולמעשה אפשר לומר כי אני אשם בתקלה במחשב. היה צפוי, אם כי הגיע ממש מאוחר. אני משוכנע שמיקרוסופט תשמח לדעת ששידרוג לוינדוס 10, נחשב בחברת דל כנזק לקוח, לכן הם מכותבים למכתב הזה.

לסיום, רציתי לומר שאני מצפה לתשובה, או תמיכה, או פתרון, אבל לאור הטיפול הקלוקל עד כה, אני לא מצפה מכם לכלום, אין לכם ידע, יכולת, מקצועיות ורצון לפתור את התקלה. זה בהחלט תואם לאופי החברה הפחדני שנמנעת מלפרסם באתר האינטרנט שלה את הכתובת שלה, מספרי טלפון, אנשי מפתח בחברה, דרכי יצירת קשר וכד'.

הפסדתי מחשב בעלות של למעלה מ-5000 ₪, בן פחות משנתיים, וזו כבר תקלה שניה בתקופה זו, וכל שנשאר לי זה להזהיר אחרים מלקנות מוצרים של דל.

 

בכבוד לא רב,

זיו טרנר

»

 1. haia55555 הגיב:

  מצטערת לא יודעת איך הגעת אלי. אני אדם פרטי הגרה בלוס אנגלס. תמיד ידעתי שהשרת בארץ הוא disaster  צר לי לשמוע את מסכת הסיורים שאתה עובר.חיה לב

  Sent from my Verizon Wireless 4G LTE smartphone

 2. דל אחרי קריאת הפוסט מצטיירים כחברה של בני זונות . הגיב:

  י

 3. חנה תדהר הגיב:

  מלבב ברמות על מעצבן יותר מביבי רמת הזלזול המובאת כאן היא שערוריתית ומלבד לא לרכוש מוצרי dell שיתכן כי שמם הוא קיצור של delelt? ולעבור ממיקרוסופט המשדרגים ללא אישורי תוכנות על המחשב שלי הייתי שולחת שוב דרך עורך דין לתביעות קטנות/גדולות.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s