Yנט הכינו באנר מסכם

Yנט הכינו באנר מסכם

שִׂמְחָה לְאֵיד – רְאִיַּת נָקָם בְּמִישֶׁהוּ, הֲנָאָה מִצָּרָה שֶׁבָּאָה עַל אֲחֵרִים. אני בטוח שכל אחד חוגג את כניסתו של אולמרט לכלא, מסיבותיו שלו או מחוסר אכפתיות ורק זורם עם העדר. מה שבטוח הוא שכולם שמחים לאידו של אולמרט. הצדקנים פוצחים ברינה כי אולמרט התחמן, אולמרט הקומבינטור, אולמרט מכופף הבננות, הפוליטיקאי שהגיע בצלופחותו להיות ראש ממשלה הולך לכלא על שחיתות, ואין מושחת כמו אולמרט (תמיד אולמרט, כי אהוד שמור לברק). תמיד ידענו והנה צדקנו! אפילו שהמשפטים האחרונים נגדו נגמרו בפארסה צורבת לפרקליטות, סופסוף הוא נתפס. ממש אל קפונה הישראלי, שהגיע הכי למעלה שיש, נתפס והגיעה הגאולה לשחיתות בישראל. אנחנו אלופי ה-OECD בשמחה לאיד.

אלו שאינם צדקנים לשחיתות שלטונית שמחים כי אולמרט התגלה במלוא פרצופו השמאלני, אחרי שהיה בליכוד, וברח עם שרון, ועשה פינוי מעזה וגם את מלחמת לבנון השנייה. זה האולמרט שחוטף, כי הוא כבר לא ימני ורק על זה מגיע לו להיכנס לכלא. אין מסיבה בפייסבוק כמו מסיבה צוהלת של ימניים מרוצים מעצם. בעיקר. הסיבה לא חשובה, העיקר שהוא חטף. השנאה מובילה את השמחה הזו, ואין חדש תחת הימין, תמיד צוהל בנפול אויבו, רק שבמקרים האלו מרבית המושחתים בעשור ומשהו האחרונים, מגיעים ממנו. שיהיה. ישששש, אולמרט בכלא! נחגוג!!

היו היה פעם....

היו היה פעם….

אולמרט חטף ומגיע לו לחטוף. אני לגמרי מאמין לסיפורים על השחיתות, כספים שהועברו בקריצה או בבקשה ישירה, ובטוח שהיו עוד טובות הנאה אחרות, כי ככה העולם מתנהג, הנאיביות גרה במקום אחר. על כל אלו נוסיף את הדובדבן שסוגר את הפינה, וזה ניהולה המבאיש של המנהלת הראשונה גב' זקן, שניצחה על מלאכת השחיתות ביד רמה. הבעיה בסופו של משפט, שקצת התאכזבנו לגלות שראש הממשלה שאמור היה להיות ממזר לאומי, הוא רק היה מושחת קטן ולא חכם. כמה אלפים פה ושם, בעיקר לכל מיני מנעמי החיים, טיסות בחינם, קצת לבחירות, קצת לפיצוחים של שבת. קימבן להוא אישור, ועל האחר לחץ לתת. לא ממש נראה לי שהכנסנו לכלא את אבי השחיתות בישראל.

ולמה אולמרט מושחת קטן? כי זה לא הגיוני בעליל ובעלילה, שעל פרויקט בסדר גודל הולילנד, ואולי אף יש פרויקטים אחרים שלא נחקרו בעיריית ירושלים שהיו עם כסף מזומן, אולמרט יבקש רק כמה מאות אלפי ₪ לאח שלו. אלו פרויקטים במאות מיליוני ₪ ומושחת גדול כמו ראש העיר הקודם של פתח תקווה וסגנן הנאמן, סיני מש"ס, דאגו לעמלות דשנות מאוד. תעשו לי טובה, אף אחד לא קונה את הסיפור על חמש מאות אלף לאח שלו עבור הולילנד. כזה פרויקט, וכלום בשבילו? קיבל או לא קיבל, זו בעיה של בית הדין.

משהו בכלל לא מסתדר בסיפור הזה. בכל עיר בישראל, בכל מוסד ממשלתי, בכל יום נתון, קבלנים, זוכי מכרזים, ספקים, וקרובים מקבלים ונותנים כסף וטובות הנאה מרובות למי שמקצר להם תהליכים, ואין ארגון אחד נקי. משטרה נקייה יש לנו? מס הכנסה חוקר, ללא שחיתות, יש לנו? מישהו יכול לסגור מרפסת בלי 'עזרה' בעירייה? ביטוח לאומי לא "מקצר" תהליכים עם מאכרים? מי שחי פה יודע איך הדברים מתנהלים.

מעטפות עם כסף מטלנסקי זו המצאה של שלטון העבודה עוד לפני 77. אחד מתושבי השלטון ההוא ואחריו עדיין במשרה בכירה מאוד מאוד ולעולם לא נדע כמה מעטפות כסף עברו אליו ולזה שרוצה להיות נשיא. אין איש נקי בפוליטיקה, כל אחד מקבל משהו בשביל לעזור למישהו אחר. זה חלק מדרישות התפקיד, וכל פוליטיקאי צח וזך, נקרא לדגל למען המפלגה או היו"ר, לשקר ככה בקטנה בשביל להחליק איזו עמותה או עשרות. ואם לא? אתה, הפוליטיקאי, לא נכנס לקדנציה שניה. אנחנו בוחרים בהם בידיעה שהם כאלו. אל תגלגלו עיניים.

ואני רוצה שהשופט רוזן, על אף שפתו הגסה, לא יהיה יחיד ומיוחד שלא בוחל בלשונו לתאר ולהעניש ביד קשה (באופן יחסי לישראל, וכולם היו צריכים לקבל פי שלושה), ויהיו לנו עוד שופטים שאינם רחמנים בני רחמנים, כאלו שדוגאים להגן על האזרחים, בראש ובראשונה. מגיע לנו עוד רוזנים כאלו, שנחת זרועם המענישה תרחף כל יום מעל כל מושחת שלטוני אחר במדינה. ואף על כי אני בטוח שהשופט רוזן התלהב מהפוקוס של התקשורת, ולכן ההתלהמות שלו, עדיין לומר את המילה 'בוגד' בישראל, זו טעות גסה וקשה, ממש התרת דמו של אולמרט. נכון, אולמרט בגד, בתפקידו, באחריותו, באזרחים שבחרו בו, ובגד בטוהר המידות. המילה מתאימה ללא ספק לכל מושחת ציבורי באשר הוא. 'בוגד' בישראל ה רק פוליטי, מילה מועדפת על ידי אנשי הימין, ובגידה יש אחת. בגידה בלאומניות, בגידה במדינה. אנחנו חיים בשפה הישראלית, ולא במילון אוקספורד. אולי לשופט יש פן פוליטי מובהק שאני לא מכיר, ואולי הוא ניסה לשים דגש על חומרת העבירות ולסמן לשופטים הבאים כיצד להתייחס לשחיתות שילטונית.

ולמרות זאת, אולמרט יצא זכאי בעליון. השופט עשה טעות אחת והרשיע אדם ללא הוכחות. כמו משפט רצח בלי גופה ובלי כלי הרצח. רוזן לקח על עצמו פעמים רבות מדי את תפקיד התביעה והחקירה, וזה מרגיש כאילו הוא הוביל את השאלות לתשובות שהוא ביקש לשמוע. רוזן החליט להרשיע את אולמרט על מה שאולמרט ידע או שלא ידע. איך אפשר להרשיע אדם ללא הוכחות וראיות נגדו? האם זה המשפט שאנחנו רוצים למרות שלאושרינו, יש צדק בתוצאות? מעכשיו כל שופט יוכל להכריע על פי רצונותיו שלו, ומסקנות תלושות ומתעלמות מחוסר קו הראיות? נרצה או שלא, תשאלו משפטנים, אולמרט יצא זכאי בעליון. ואז מה?

תגידו אתם מה שתרצו על התמונה הזו

תגידו אתם מה שתרצו על התמונה הזו

נרגעתם? ראש ממשלה לשעבר בישראל הולך לכלא על שחיתות, זה באמת ניקיון האורוות? ואיפה ביבי טורס? ואיפה פרשת עמדי? ואיפה שני דוחות ציבוריים קשים ביותר שלא הגיעו למשפט? זו לא שחיתות? ביבי לא מושחת ולא מקבל שוחד? באמת "השירות" שישראל איום עושה לביבי כדוברות חיצונית פרסונלית למשפחת העריצות נהנתניהו, במימון של עשרות מיליוני דולרים בחודש, זו לא שחיתות? אין כאן טובות הנאה? ביבי לא עוזר לאדסון? באמת מישהו חושב שביבי טס ליפן רק בצירוף מקרים נדיר ביום שבו אדלסון צריך לקבל מכרז לקזינו בשווי 10 מיליארד דולר? ביבי ייחקר? על ידי מי ייחקר? האמא והאבא של שחיתות שלטונית מתגלמת כל בוקר בישראל איום, וראש התביעה מחפש איך למזמז עוד שנה בלי לחקור, את זה ואת ביבי טורס.

מפכ"ל המשטרה שכהונתו מוארכת בהוקרת תודה מהממשלה, על כי ארבע שנים שלא נפתחה חקירה פלילית בישראל בנושאים שלטוניים, זו שחיתות או לא? ומה דעתכם על כך שיד ימינו של ליברמן, המורשע שחמק, מינה אותו לתפקיד, ורק במקרה גם ראש התביעה של ישראל היה הסנגור הפרטי של משפחות האצולה הפוליטיקאיות בישראל? ורק במקרה כל המעגל הזה של נחקרים סדרתיים, שממנים את התובעים שלהם, ואת השופטים שלהם, ואת החוקרים שלהם, ואת מפקד המשטרה – כל אלו לא נחקרים ויוצאים זכאים למרות שיש הוכחות נגדם? אז אולי אני אעלם במפתיע, 'מנסיבות טבעיות' כמו העדים של ליברמן, ואולי גם לבן שלי הוא יעביר מיליוני דולרים לחשבון הבנק שלו, אבל אם זו לא שחיתות שלטונית קיימת ומושלת, ואין פוצה נגדה, ומקבלת את תמיכת העם בכל בחירות, והעיקר שהם ימנים אז נצא בצהלולים – מה לעזאזל איכפת לי אם אולמרט ידע או לא ידע שאח שלו קיבל כמה מאות אלפי שקלים?

שעה של חסד שלטוני נקי, לא תהיה לנו עד שלא נחליף את שיטת הבחירות. המחאה הבאה צריכה לגרש את השלטון.

 

*****

מי שלא משתף – מושחת! 😉

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s