כתבה של ידיעות לפני 3 שנים בערך. תקראו שוב את הצביעות והגועל. זה רב!

כתבה של ידיעות לפני 3 שנים בערך. תקראו שוב את הצביעות והגועל. זה רב!

It's not just the Mafia anymore. – זה כבר לא רק המאפיה. זו הכותרת לתיאור אופי היחידה האמריקאית ב-FBI למלחמה בפשע המאורגן. האמריקאים גוזרים את המשימות שלהם מהחזון של הארגון. החזון כמעט ואינו משתנה, רק המשימות להגשמת החזון. אצלנו קצת מתבלבלים בין סלוגן לוויז'ן. הנה מה שהם אומרים שם על אופי וייעוד היחידה (תרגום חופשי ומקוצר): פשע מאורגן נמצא כיום בכל פינה בגלובוס. אנו עובדים לשבש (לגרום לנכות) את הסינדיקטים הפנימיים והבינלאומיים האלו, בכל הכלים שיש לנו: מבצעים חשאיים, מקורות פנימיים, מודיעים ושיתופי מידע, חקירות משותפות לכל הגופים השונים. אנו עובדים יחד עם שותפים בינלאומיים (משטרה, שב"כ), לבנות תיקים משפטיים לנפץ סינדיקטים כאלו עם קשרים בינלאומיים. (האמריקאים כמובן לא חפים משחיתות שלטונית, גם במשטרה, גם ב-FBI ובכל ארגון ממשלתי אחר, ואין מה להוסיף עוד על הפשע המאורגן שם, כולם יודעים).

אתמול למדנו על חקירה ארוכה וסמויה של היחידה הזו דרך שלוחתה הבינלאומית, נגד קנוניה בה מעורבים הרב יאשיהו פינטו, חבר קונגרס ציוני נלהב של ישראל והימין הישראלי ותורם מכובד, מפקד יחידת החקירות המיוחדות והמסווגות של המשטרה ושר אחד בכיר לשעבר עם ייחוס של קונסיליירי לצד הנחקרים. כמו תמיד גם הסיפור הזה כולו מסביב לכסף. ככל שמתעמקים יותר בפרטים המדהימים, רגש אחד צף ועולה מעל כולם – הבושה. היום אני מתבייש להיות ישראלי בשלטון הנוכחי ורק מטעמים אזרחיים (רק להיום, כל שאר הבושות יחזרו מחר).

ארביב ופינטו. חברים קרובים

ארביב ופינטו. חברים קרובים

איך יכול להיות שמפקד משטרה בכיר כל כך, עדיין לא התפטר מתפקידו לאלתר, כאילו עכשיו רבעק, עכשיו ומיד?! מתי איבדנו לגמרי את כל אמות המוסר הציבוריות ברמה אישית כל כך עד כי גם הנחקרים רואים עצמם קורבן-על והמשרה חשובה מכל, בעוד אין לנו אף טיפה של מנהיגות בסיסית, בערכים של נראות ציבורית יסודית, כזו שבאה ואומרת, יאללה לך הביתה. תלחם שם על חפותך, וכשתהיה זכאי, תחזור. מצד שני מדובר על ביבי ונראות ציבורית ברוח המפקד. אין אף אחד בשלטון הישראלי שיכול למצוא אצלו שבריר של נאמנות לעם, לבוחר, לאזרח, לניקיון כפיים ולדרוש את התפטרותם של המעורבים באופן מיידי? הצחקתי את עצמי.

זה לא סתם עוד סיפור עסיסי ורכילות זולה. זה גם לא עוד אחד מסיפורי הפולקלור המצחיקים על כחולי המדים של של בוקי נאה או הדס שטייף. האם ניתן בכלל להדגיש את עומק הכישלון הפיקודי והערכי? זוהי חקירתו של ראש יחידת להב 433, היחידה לחקירות הרגישות והמסווגות של מדינת ישראל, הדבר הכי קרוב שיש לנו לרשות חוקרת פדארלית, (ואינה חפה מסממני הכניעה המבישים למפכ"ל ולשר שמנהל את המשטרה). תפנימו היטב, זה סרט ערבי של שישי בצהריים, ניצב מנשה ארביב, ראש היחידה לחקירות משטרתיות, שחוקר את כולם בכל נושא קיים וביתר שאת מנהל את החקירות הבינלאומיות והפוליטיות, הוא נחקר כרגע על קבלת שוחד מגדולי ארגוני הבאבות של ישראל או מבכירי האייטולות שיש כאן בזמן שהבאבא היה תחת חקירה פדראלית, זה הרב של הטייקונים, הרב פינטו, יועץ בכיר לעסקי האוויר של נוחי דנקנר. שוחד! שוחד!! קבלת כסף, אולי טובות הנאה אחרות, וזה ראש יחידת להב 433, מפקד החוקרים. פאק.

האם השלטון בישראל בעל אופי של פֶּשַׁע מְאֻרְגָּן (פְּעִילוּת עֲבַרְיָנִית בְּמִסְגֶּרֶת אִרְגּוּן הִיֵּרַרְכִי, אבן שושן)? רבות מדובר על קשרי ההון-שלטון-עיתון שיש בישראל, על כל נספחיו כמו יחצנות מפוארת אגרסיבית ומקללת, מנויי מקורבים בלתי ראויים לתפקידים הבכירים במדינה וכל זה בחסות השדרה המשפטית והמשטרתית לממשלה (שר משפטים-רועץ משפטי-שר לבטחון פנים) היחידה שיש לנו אשר כל כולה הוחלפה באנשי שלומינו הנאמנים, הנדיבים באתנן.

השר והניצב. חברים קרובים, שומרים אחד על השני.

השר והניצב. חברים קרובים, שומרים אחד על השני.

אנו נחרדים שבוע אחר שבוע מכישלונם הבוהק והרעשני של האנשים האלו לשמור על שלטון החוק והעיסוק האובססיבי שלהם לשמור על משרתם, חבריהם ומיטבם. האם באמת הממשל שלנו כל כך נגוע באופי עברייני כזה שנועד לשמור על שלטונו היחיד, ממונו ושרידותו בכל מחיר? היחסים הדיסקרטיים שבין ראש ממשלה שממנה נחקר סדרתי בתיקים פליליים כבדים מאוד עם (בזמנו) להיות שר בכיר בממשלה שהוא עצמו ממשיך למנות ולאשר שר משפטים, יועץ משפטי לממשלה, שר משטרה, ודרכו את המפכ"ל שיידע את מי למנות לחוקריו, האם זהו הקשר הנכון שצריך להיעשות בין נבחרי ציבור בישראל?

על זה רק נוסיף כי אותו שלטון ישראלי מתנהג כאחרון העבריינים, בהסתרה מוחלטת של עסקיו, ומפיל הצעות חוק שנועדו לייצר שקיפות הונית למען שלטון נקי יותר. ראו לדוגמה את עופר שלח, שבשליחות מפלגת הדיקטטור יאיר לפיד, הפיל את הדרישה לחייב את חברי וועדת הכספים לשקיפות השקעותיהם, למען יידע הציבור איך הם מצביעים ומהם האינטרסים האישיים שלהם. בביבי בתפקידו כראש ממשלה בלתי מתפקד וללא דוגמה אישית, אינו מדווח בשקיפות על השקעותיו, הונו, דו"ח מסודר לציבור כפי שנהוג במדינות רבות. רק מי שמפחד מסתיר את האמת ובורח ממנה. ביבי מפחד והוא יודע למה. החשבון הראשון הנסתר שלו במקלט מס בחו"ל יצא לאור השמש, והפאניקה שבתגובות לשכתו, מספרת הכל. אני לא מאמין לביבי באופן גורף, וזה רק עוד אבן בכותל חוסר האמונה שלי באיש הזה. חשבון סודי בחו"ל, זה כל הסיפור, ומכאן תנחשו לבד מה עוד יש לו שהוא מסתיר מהציבור. אני גם בטוח שמעולם לא דווח, וכבר עברו 7 שנים מאז הדיווח האחרון, כך שבוודאי שאין יותר תיעוד למס הכנסה. ואיזה מס הכנסה יחקור את ביבי?

ועל מה נלין בעצם? שלטון המאפיה הישראלי קיים כבר שנים ארוכות, הכל מוסתר וההסתרה הזו ידועה לכולם. אנחנו בחרנו בהם שוב, אפילו החצי מיליון שהונו על ידי אין עתיד ויאיר לפיד, לא חשבו שהוא יתחבר לתרבות השלטונית הזו כל כך מהר. הקבוע היחיד בישראל הוא החוק הלא כתוב כי מי שבחר באחד לתפקיד מסוים, רצה אותו שם מסיבה מאוד אישית. עובדה שאפילו שקיפות לא תמצאו כאן גם בהליך בחירת המועמדים לתפקידם. אולי במקרה הזה אחת האייטולות שלנו לחצה על השר ההוא או הקודם או היועצים של השר למנות מישהו "נוח" לתפקיד במשטרה או בשלטון? אנחנו יודעים איך החיים מתגלגלים בישראל, איך אנשים ממונים לתפקידם, ואיך אנחנו כל פעם מחדש מופתעים שהצחנה והפלילים, (עדיין לכאורה) מגיע עד למעלה.

הרשות הפדראלית החוקרת האמריקאית

הרשות הפדראלית החוקרת האמריקאית

על כל אלו יש את אחד מבכירי הממשלה הקודמת, המואשם בשיבוש הליכי החקירה. אם הפרטים עליו נכונים ושמו ייודע לציבור, האדמה תרעד, השמיים ייפלו כאן. זה יהיה יום קבורתו של השלטון הישראלי במבנהו הנוכחי ובעיקר תחת פשעי השלטון של הליכוד, של ביבי. זה יהיה חייב להיות סופו של הליכוד, סופה של התרבות העבריינית ששולטת במרכז המפלגה הזו, בפקידיו, בשריו ובעיקר סופו הפוליטי של נתניהו. אם על זה לא ייפול שלטון בישראל, כנראה שהגיע הזמן שנשאל את עצמינו האם אנחנו מדינה מערבית או ערבית?

*****

מי שלא נחקר במשטרה שייעשה לייק או שיתוף או סתם קליק על אהבתי (=לייק). ככה שיהיה לי נחמד. מי שנחקר, שייעשה פעמיים.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s