תמונת השנה ללא ספק. מבריקה באותנטיות שלה לגבי יחס לפיד למעמד הביניים

תמונת השנה ללא ספק. מבריקה באותנטיות שלה לגבי יחס לפיד למעמד הביניים

אני לא יודע אם זה יותר עצוב או יותר מעליב או יותר מגוחך לשמוע שוב ושוב ושוב את יאיר לפיד מספר בהתלהבות על כישלונות מפוארים. גביית המס מטבע זה כישלון מהדהד וזועק מעוולה בלתי נגמרת שאף אחד "ממעמד הביניים" לעולם לא יזכה לו. אין סליחה על כך שמדינת ישראל לא הצליחה לגבות את מלוא המס הנדרש מתאגיד העתק הזה שנהנה ממיליארדים עצומים של תמיכה ממשלתית בהקלות מס, מענקים והטבות אחרות, ובמקביל את חובתו להשקיע בחזרה במדינה שלנו בצורת מס ישראלי חוקי, הוא לא מקיים.

מגיע שר האוצר החדש (עד מתי יהיה חדש?) ומתפאר בכך שהוא, הוא ורק הוא הצליח לגבות מס של 6% בודדים ובערך 2 מיליארד ₪ מתוך הסכום. על 10 מיליארד פלוס, שהם עדיין חייבים כמס הוא ויתר להם, הלבין את שאר 30 מיליארדי השקלים ועכשיו טבע יכולה להבריח אותו לחו"ל באופן חוקי. יופי להם. על כך שטבע לא שילמה מס על הרווחים משנת 2005 עד -2011 אין מילה. אין קנסות. אין ריבית. ואתם מה? אם לכן יש עסק ולא תשלמו מיסים מאז 2005, מה יקרה לכם, לעסק שלכם שחייב במקדמות מס, עוד לפני שהכנסתם שקל? קנסות מכירים? ריבית מכירים? הוצאה לפועל מכירים? והשכירים שבכם בכלל יכולים להתחמק ממיסים? מותר להגיד לבוס שלא ישלם מיסים במשכורת, שיעביר נטו, ואתם כבר תתחשבנו עם רשויות המס?

על כל אלו שר האוצר נכשל להשיג לנו את הכסף שלנו, של אמא שלי ושלו ושלכם. מעמד הביניים זועק מעודף מיסים, ומי ישלם את החוסרים בגבייה מטבע? הנה גילוי נאות לשר האוצר מר יהיר לפיד המתבשם בכישלונו. ההשפעה שאתה חושב שיש לשיחות "האינטנסיביות" שקיימת עם טבע היא כמו נמלה שעוקצת פיל. טבע לא סופרת אותך. לא רואה אותך ממטר, לא יודעת מי אתה. 

טבע שילמה את חובה המופחת לאחר מו"מ ילדותי בין אנשי עסקים ממולחים ליהיר לפיד שלא ממולח ולא איש עסקים. הם שילמו כמה שהם רוצים ובעיקר כי ככה קבע שטייניץ בממשלה הקודמת, הקודמת לפיד, הקודמת. קבע הוראת שעה שעמדה לפוג, וזה לא אתה. אתה לא ידעת על הרווחים האלו ולא נלחמת עליהם. לא העברת חוק מתקן ולא צעקת בעדו. אילולא שלי יחימוביץ בבליץ תקשורתי על טבע ומהלכיה, אולי רק שקל אחד היינו רואים מהם. לא יאיר ולא נעליים. ובשם הכסף של אמא שלי נשאל למה רק טבע? איפה שאר החברות?

הרווחים הכלואים האלו הם גם הכסף של אמא שלי, וזה הכסף של אמא שלכם ואפילו של אמא של לפיד. זה הכסף של שלכם, ושל בני הזוג שלכם, ושל הילדים שלכם, ושל האחים שלכם, של הקרובים שלכם והקשישים שלכם, זה הכסף של החברים שלכם, וזה הכסף שלכם! כל הכסף במדינה שייך לכם, לאמא שלכם וגם לי! זה הכסף שלנו! מה לאלף אלפי עזאזל אתה לא מבין כאן מר שרוצר יהיר לפיד?! הכסף של המדינה הוא כן של אמא שלי! מי אתה שתגיד לנו שזה לא הכסף שלנו ואז תחלק אותו לחברים שלך בשביל להנציח את כל הרעות החולות בפוליטיקה הישראלית מאז ומעולם? באת לשנות אולד-חוצפינקיישין עוטה שחורים כמוך? איזו פוליטיקה שינית כאן?! אפילו את הסטטוסים העילגים שלך אתה לא משנה מאז שנבחרת. אותה אטימות אנושית ותקשורתית, אותה זחיחות מרופטת, אותה התהדרות בעבודה לא שלך, אותה יהירות כאילו חוכמת האל זורחת לך מתחת חליפה. אתה ששאלת איפה הכסף, אתה יודע יותר טוב מכולם איפה הכסף, כי אתה מעביר אותו לחבר שלך דה-פאשיסטו בנט, ואתה שואל עכשיו מאיפה הכסף?! אצל בנט! הכסף אצל בנט!!

אני נדהם נוכח אי היכולת המוחלטת שלך לפעול תחת לחץ, והבעיה שלי היא, שאני נדהם על כלום. שר אוצר שצועק כתגרן בשוק על חברי האופוזיציה שזה לא הכסף של אמא שלהם, הוא איש קטן ומפוחד, שנחנק מכובד החליפה שמונחת בעייפות עליו. 100 מיליון ₪ של הכסף של אמא שלי, נתת מתנה לבנט שעה אחרי שצעקת שאין לך 40 מיליון לתמוך בחופשת לידה של 8 ימים לאבות, ועוד הגדלת לעשות וטענת בפייסבוק כי אתה בכלל בעד חופשת לידה לאבות, רק שאין תקציב (לשוכחים, בספטמבר לפיד העביר לבנט 65 מיליון ₪ נוספים מחוץ לתקציב, עבור תקציב לכוללים, ישיבות הסדר וחרדיות). ומיליונים למנהלת הזהות היהודית מבלי לקבל שבריר של דיווח לאן הולך הכסף, מי מקבל אותו, מי נהנה ממנו? זו הפוליטיקה החדשה שלך? ואחרי כל הגרושים האלו עוד הוספת 500 מיליון ₪ בהינף נשיקה אורכה עם האח בנט עבור ההתנחלויות במסגרת "ההתיישבות בישראל". תגיד יאיר, מתי ממשלת ישראל בנתה עיר חילונית חדשה לעשרות אלפי משפחות כמו שאתה מממן עכשיו לדתיים וחרדים בנגב?

במאמר מוסגר, הוצאת את כל הכיף מלספור את כל הפעמים שאתה מצביע נגד ובכלל טוען שאתה בעד, מפיל חוקים של האופוזיציה כי אתה, יאיר לפיד, לא מקבל עליהם קרדיט, ואחר כך, מעלה אותם שוב כאילו הם שלך, ואז אתה בעד. אתה תמיד בעד החוקים שאתה מצביע נגד, כי אתה נבהל מהצעקות בפייסוש. לחשוד בך בפוליטיקה קטנה וישנה? לאאאאאא…… תגיד, זה לא התפקיד שלך למצוא תקציבים עבור כל מה שאתה בעדו? יהיר לפידוש, אבות טריים זה מעמד הביניים של ישראל, עבורו אתה צריך למצוא את הכסף ולא למצוא את התירוצים. זה הכסף של אמא שלו!

וכמובן שעכשיו יש חובה להזכיר את משרד הביטחון, כי הנה טבע הביאה עוד קצת להשלים לו את החור *שבתוספת* התקציבית שלו. היינו עדין לעוד כישלון מפואר שלך מול משרד הביטחון. זה ביקש עוד ככה וככה מיליארדים, ואתה צווחת והזעפת פנים, ועשית עם האגרוף, והחלל התפקע בהמון סטטוסים של בחירות נגד מערכת הביטחון, וגם למדת להדליף "שהתפוצצת עליהם", ועל התנאים שלהם ועל המשלחות שלהם בחו"ל, ואז, בסוף אחרי הכל, העברת להם עוד כמה מיליארדים. אז הנה לוגיקה קטנה בשבילך, אולי זה יעזור לספר הזכרונות שלך בשם "הקדנציה הכי ארוכה-קצרה של מפלגה עם 19 מנדטים". אם מבקשים ממך "עוד" כסף, ואתה מתנגד ונלחם על קיצוץ, אתה לא יכול להילחם על קיצוץ בכמה "עוד" כסף מקבל מי שמבקש, כי בסופו של דבר הוא מקבל "עוד". אם הוא קיבל "עוד" אזי, לא קיצצת בתקציב. לקצץ בתקציב זה אומר להוריד מכמה שיש "היום", ולא להוריד מכמה שמבקשים. זו לא הצלחה להעביר למערכת הביטחון עוד 2.75 מיליארד במקום 4.5 מליארד, זה כישלון!!!

גם זה הכסף של אמא שלי שהולך למשרד הביטחון, האימתני ברעבתנותו שלא יודעת שובע לעולם. למה? כי ככה הצבא חושב, ככה חינכו אותו לחשוב מאז ימי ברק העליזים וחשבון הוצאות פתוח שתפח במקביל לגובה הצעקות של איראן-איראן. מערכת הביטחון "לא" מקבלת תוספת תקציב "חד פעמית רק לשנה הנוכחית" אלא כל תוספת שהיא מקבלת מיד הופכת להיות חלק מהבסיס לשנים שאחריה. ככה נולד לנו צבא שיש לו מדינה של עבדים. עבור צה"ל היקר שלנו, כסף זו בעיה של מי שמנהל את המדינה ולא של מי שמנהל את הצבא. הם מנהלים ביטחון, לא מנהלים צבא.

יש שם אלופים מיותרים (כמו זה שצמוד לביבי, גם סגן אלוף זה מספיק) מפקדות מיותרות שחלקן אפשר לבטל וחלקן אפשר להוריד ברמת הפלאפלים שלהם. יש זרועות כפולות ומכופלות בתפקידים החופפים שלהם ומאות קצינים אם לא יותר שכל תפקידם זה לתאם בין הזרועות. מרוב עצים לא רואים את היער נכתב בדיוק על צה"ל של שנות ה-2000. תנאים מיותרים (רכבים צמודים בעיקר לדרגות נמוכות עם פטור נרחב מהמס המירבי על הרכב), יש משכורות גבוהות מדי לדרגות בכירות, יש שם מימון של תנאים מפליגים לאנשי קבע, בעיקר ככל שהם ותיקים יותר, והרע מכל זו הפנסיה המוקדמת שלהם, לא הפנסיה התקציבית (שכבר הופסקה). אף אחד בשירות הציבורי או הביטחוני, לא צריך לצאת לפנסיה בגיל 47. כמו כולם. שר אוצר אחר יכול היה לשנות סדרי עולם תחת המנדטים של "באנו לשנות". זה לא אתה.

והעשירים היום צוחקים כל הדרך המאובטחת צבאית אל הבנק. תודה יאיר, גם אמא שלי צוחקת. תודה.

*****

אבות טריים? רוצים יותר זכויות? יותר ימי חופשה? עובדים קשה מדי? תשתפו, זה הקול שלכם!

»

 1. זה הכל מתחיל מהרעיון של הפרטה, של העברת הכסף לטייקונים ואז הכסף יחלחל למטה לעם. זה לא קורה.
  ההפרטה היא שורש כל רע והשוק הקפיטליסטי החופשי לגמרי טוב רק לטייקונים שמממנים את הפוליטקאים משני צידי המתרס ודואגים כך לאינטרסים שלהם.

  • זיו הגיב:

   הפרטה היא לא רעה כמו שביורוקרטיה היא לא רעה. הנסיעה היא עם היישום ומי שמנהל את שני אלו. כשעושים הפרעה צריך לדאוג לפתוח את השוק לתחרות במקביל.

   אצלנו הצליחו לחרב הכל ולכן אתה צודק שההפרטה נכשלה.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s