החברים הקרובים. מצד אחד מוכר לאיראן מצד שני שונא אירנים

החברים הקרובים. מצד אחד מוכר לאיראן מצד שני שונא אירנים

חוּנְטָה – כִּנּוּי בְּאַרְצוֹת אָמֵרִיקָה הַלָּטִינִית לְכַת קְטַנָּה (בְּעִקָּר צְבָאִית) הַשַּׁלֶּטֶת בַּמְּדִינָה, בְּעִקָּר אַחֲרֵי מַהְפֵּכָה מְדִינִית, אבן שושן. זה התחיל בשנת 1996 עם בחירתו לראש ממשלת ישראל של ביבי "הרצחת וגם ירשת" נתניהו. ליברמן היה מנכ"ל המשרד הכל יכול. היומו הראשון הוא התבטא נגד היועץ של רבים דאז, מיכאל בן יאיר כי צריך להחליף אותו ב"יועץ משלנו" וכך נולדה עסקת בראון הידועה לשמצה, עם החברים הזכים והטהורים אריה דרעי וצחי הנגבי. דור המצביעים הנוכחי לא מכיר ולא יודע – לא היה אז פייסוש.

מאז נבחרו היועצים תחת ההגדרה המועדפת של השלטון כ"נוחים ככל האפשר", גם בסינון של הועדה הציבורית הממליצה. הם המליצו על מני מזוז לאחר שעו"ד אלי זוהר נפסל, ותעשו חיפוש בגוגל מי הוא עו"ד אלי זוהר, ומיהם לקוחותיו וחבריו הקרובים. לא תופתעו.

היועץ המשפטי לממשלת ישראל משנת 2010, מר עו"ד וינשטיין, הוא בדיוק מינוי כזה נוח לחונטה השולטת, ונבחר באופן אישי "בלי היכרות מוקדמת" ע"י ביבי והחבר עו"ד שר המשפטים לשעבר מר יעקב נאמן. ספקני אם אפילו גוגל תצליח למצוא קשר בין וינשטיין לנאמן לזוהר. תנסו. וינשטיין שהגדיר לתקשורת את משפט ליברמן כתיק החשוב ביותר שלה, בוודאי מרים עכשיו כוסית עמוקה של ויסקי משובח מהדיוטי פרי של בלרוס. הוא הצליח לזכות את ליברמן, וחוגג כמו כל סניגור מצטיין. מצד אחד התקשורת תדווח כי זהו עוד "יום כיפור" לפרקליטות, יום כיפור ארוך ומתמשך ללא תאריך סיום, אפילו עם שעון חורף מקוצר. מצד שני, לסניגור הצמרת שמונה להיות התובע הראשי של מדינת ישראל, שבין לקוחותיו היו פוליטיקאים בכירים רבים, ושהגן בחירוף נפש על קשרי הון-שלטון, זה ניצחון מתוק, כי הרי בדיוק בשביל זה הוא מונה לתפקידו. הסנגור של ליברמן.

מי שפעל רבות לשכנע את הציבור כי ביטול התיקים הכבדים של ליברמן הוא מוצדק ביותר מחוסר ראיות מספקות להעמדה לדין, למרות התנגדות פרקליטים אחרים והתפטרות של חלקם עקב ההחלטה הזו, הוא מר סניגור פרטי לממשלה, וינשטיין. אל תחפשו רבדים עמוקים מדי ומושחתים יותר מאלו, אין כאן שחיתות. עו"ד וינשטיין עושה תפקידו נאמנה כי הוא רק נשכר להגן על ליברמן ועל ביבי מתיק ביביטורס, תיק שייסגר אולי בעוד דוח ציבורי. כתודה למאמציו היעלים מאוד הוא ימונה לשופט בית המשפט העליון כבר בקרוב. זה הבונוס, אין כאן שחיתות. אֶתְנָן – מַתָּנָה, מִנְחָה, שָׂכָר (בייחוד לזונה), אבן שושן.

וינשטיין החליט עבור הפרקליטות הפיסחת מה יהיה, ומי שרוצה לדעת עוד מומלץ לו לקרוא את הראיון עם עו"ד אביה אלף ממשרד המשפטים. גם פרקליט המדינה עו"ד משה לדור, שעל שמו רשומים כמה וכמה כישלונות מהדהדים בפרקליטות, סבור היה כי צריך להגיד כתב אישום בתיקים "הכבדים" נגד ליברמן. הוא לא ידע ששיקול דעתו בנושא ליברמן שווה ערך לנייר טואלט. אז מה עם נעלמו כלא מין דרך הטבע שלושה עדים מרכזיים בפרשיות ליברמן ואחת מקפריסין מתה מפחד עד כי שכחה את כל האירועים שהיו וחזרה בה מעדותה? ברור הרי כי מעתה כולנו זכאים להחלטות מקלות כאלו של משרד המשפטים, ואני בטוח שוינשטיין דוגל בשיוויו לכל. בלי שמץ של ציניות, זה ברור.

איפשהו בדרך שבין הדוחות הציבוריים העלובים על נתניהו מהקדנציה הראשונה, דרך שלל משפטים מביכים ונפסדים שקיבעו את המושג "יום כיפור לפרקליטות" שמגיע אצלה פעמיים בשנה לפחות, דרך תיקים מטופשים כמו אוסף עטים של אולמרט, ביטול התיק היווני של שרון בגלל המהלך ההיסטורי של ההתנתקות מעזה, או בל נשכח את אי העמדתו לדין של מר ביטחון אהוד ברק על עוזרת בית לא חוקית, אותה החלטה תמוהה שממנה נהנה גם וינשטיין, ושניהם העלילו על האישה, קיבלנו מערכת משפטית במדינה כביכול דמוקרטית שפועלת להגנת השלטון ונבחריו ואלו בלבד. אף אחד אחר בעם לא נהנה מהספקות המשפטיות הנדרשות, כי אצל כולנו הכל עובר לבית המשפט. אנחנו זה לא שלטון ההון שממנה לעצמו את פועליו הנמרצים בממשלת ישראל.

עוד צמד חברים קרובים, אד הוק

עוד צמד חברים קרובים, אד הוק

"המערכת המשפטית בידינו", מנשקים את עצמם בכירי הפוליטיקאים עולצים ושמחים מיין ודבש חרובים. היום הסתיים בהצלחה פנומנאלית השלב הראשון והחשוב ביותר להגנת השלטון, נכון יותר להגנת המשך השלטון. היום היינו עדים לתהליך המיסוד המשפטי של אחד מעמודי התווך החשובים ביותר והעשויים בטון מזויין, של קשרי הון-שלטון. זה היום שבו מתה המערכת המשפטית הישראלית והפכה להיות המערכת המשפטית של פוטינלנד.

גם אם למראית עין תגיש הפרקליטות ערעור למחוזי על הזיכוי הזה, וחובתה היא להגיש בכל מקרה, כמו במקרה אולמרט (ועל סמך אולמרט, היא לא תגיש), זה לא ישנה את השינוי שעובר על מוסדות השלטון, ויסודות הדמוקרטיה הישראלית. השלב השני נמצא כבר במהלכים מתקדמים מאוד עם ניסויי שטח "באש חיה" וזה ההשתלטות על כחולי המדים, אוכפי החוק במדינה. אותה משטרה פוליטית ורקובה שמפגינה אלימות קשה נגד פעילי מחאה סוציאלית, פעילים לא אלימים, עוצרת אותם ומעמידה לדין, אותה משטרה שלא עושה כלום נגד מבצעי תג מחיר, אלימות מתנחלים והסתה פרועה של רבנים. To Serve and Protect, זו סיסמת המשטרה בארה"ב שאומצה בחום על ידי משטרת ישראל, רק שכאן התבלבלו והם משרתים ומגנים על השלטון, במקום על העם.

ליברמן יצא היום זכאי ממשפט פלילי על כך שקיבל דוחות חקירה סודיים מאיש אמונו שמונה לתפקידים רמים בשירות הציבורי תחת ליברמן עצמו, ואף הורשע בבית המשפט. זה הליברמן שנתן אינספור סיבות ותירוצים בבית המשפט, שקנה את כל ההסברים שלו, כנראה מהחשש שפן יבלע להם, כי ככה ביבי אמר להם ישירות מעל גבי העיתונים, מיום בחירתו לקדנציה הנוכחית. ראש ממשלה שמודיע לכל העולם כי הוא שומר את תיק החוץ לליברמן, זה ראש ממשלה שפוגע במכוון בשלטון החוק ובצדק המשפטי, ושלטון החוק לא עניינו של ביבי, כבר למדנו היטב.

כאשר עומדים לדוכן העדים בכירי משרד החוץ ויודעים שליברמן חוזר לתפקידו, או מישהו מטעמו של ליברמן, כי התיק שמור (!) – הם יכולים להעיד רק בדרך אחת "לא יודע, לא מכיר, לא שמעתי, הכל שקרים". הם יודעים מצוין איפה מרוחה החמאה ובאיזו מהירות ראשם ייערף באפטר פרטי שבסיום משפטו של ליברמן. גם השופטים יודעים היטב איך בנויה מערכת המשפט ומי בדיוק ממנה מקדם אותם כשופטים. כולם למדו עם מי אסור להסתכסך. זו האמת הקרה והפשוטה. שופטים הם בני אדם, עם משפחות, עם פרנסה. מהפיכת השלטון הימני פשיסטי, הסתיימה במותה של מערכת משפט עצמאית, דמוקרטית, ישראלית.

* Стремление к власти после того, как закон Либермана

*****

גם החברים של ליברמן משתפים את הפוסט הזה…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s