תצא בחוץ

תצא בחוץ

שנה מהחיים שלי דרעי ותומכיו ביקשו ממני לתרום לרב שלהם, זקן בן 93 שנפטר מזקנה, ואלוהים בעצמו לא יכול להושיע זקנה, הוא גם זה שקצב את שנות חיינו ל-120. אז עובדיה היה קרוב מספיק, יותר ממרבית העם. מצד שני כנראה שרק במקרה הם לא אמרו שאם אני לא יודע איך תורמים שנה מהחיים, אז אפשר גם בצ'ק, ומזומן עדיף. מילא שאין לי כמעט שום טיפת כבוד לרבנים של היום, כולם כמעט עסקנים עלובים של כסף, קידוש האדמה על פני החיים ומסיונריות יהודית. באופן ישיר והפוך לעובדיה יוסף אני בור ועם הארץ בכל מה שנוגע לתורה ובטח ובטח ובטח בכל ההלכות המשונות, ושולחן ערוך ומה שמתחתם, לידם, מעליהם, ובין כל השורות.

אני רוצה לדבר על המורשת של עובדיה יוסף, ולא זאת שבונים לו עכשיו בתקשורת ודרך דרעי כאילו והיה הגאון התורתי המוחלט מזה מאות בשנים, קביעה שהפלג האשכנזי של החרדים די מלגלג עליו, ואני ממש מחכה לרגע שבו דרעי יעבור את הקו הנסתר והמוסכם לפולחן האלילים שלו שיצית את מלחמת הרבנים המתים, מי היה חשוב יותר, גדול יותר, חכם יותר וכו'. מלחמות היהודים במלוא תפארתם. עובדיה יוסף לא השאיר מורשת יהודית ספרדית מפוארת או החזיר עטרה ליושנה, הוא פגע בה. אני לא אכנס למאות הציטוטים שלו נגד כל סוג אוכלוסייה קיים שהוא לא חרדי כמוהו, ואין טעם להזכיר כי עובדיה בחר להיות "צבעוני בלשונו" יותר מדי פעמים, אולי זו חלק מהתרבות שלו, ממקורותיו. זו תרבות מתחדשת של גלימות מפוארות וכתר ממשי על הראש כיאה למלך, אבל אולי הוא ראה עצמו ככהן הגדול בבית המקדש. אין ספק כי כל אלו ובצירוף לשונו, גרעו בדמותו הציבורית פעם אחר פעם אחר פעם. הוא נתפס כרב חרדי פוגעני, גס רוח, גזען, שוביניסט, והרע מכל הוא שמאות אלפי תלמידיו, חסידיו ושוטיו, למדו ממנו להיות כאלו, בדיוק כאלו, עם כל הסממנים הנלווים. מה הקשר של כל אלו ליהדות?

ש"ס, "התאחדות הספרדים שומרי תורה", או בשמה העממי של בחירות 92' כמדומני, היה שישה סחטנים. זוהי מורשתו האמיתית של עובדיה יוסף, מפלצת מושחתת שגדלה הרבה מעבר למימדיה הטבעיים והמתקבלים על הדעת בראשותו של המורשע אריה דרעי. הכוח משחית, זו לא סיסמה אלא דרך חיים פרגמטית של נבחרי ש"ס ושני העומדים בראשה, אריה "העבריין המורשע" דרעי, ואלי "הרגתי בטעות 44 שוטרים", ישי. בחסותם של שני בריוני הפוליטיקה האלו, תחת ניצול ציני בשמו של עובדיה יוסף על מנת להשליט מרות וכוח סחיטה בלתי נגמר, הפכה ש"ס להיות שם נרדף לשחיתות פוליטית ולא מהסוג הממזרי שעובד לטובתינו.

מכונת מזומנים

מכונת מזומנים

אז מה עולה לכם בראש כשאתם שומעים את המילה ש"ס, (ואתם לא חייבים להיות מצביעי אין עתיד)? כפייה דתית? שעון חורף? משרד הפנים הגזעני והמרושע? משרד הדתות להלבנת כספים ייחודיים? אלפי משרות למקורבים ולכל משפחת עובדיה העשירה על חשבון הציבור שלה? מענקים נרחבים לבחורי ישיבות? ילדים רבים בגיל מוקדם? תחמנות כדרך חיים? השתמטות מגיוס? כמה זה עולה לנו במו"מ קואליציוני שהוא זה סחיטה קבועה של מיליארדים עבור כל מי שלא מגיע לו? בורות וטיפשות? עוני? איומים למי שלא יצביע ש"ס בבחירות? שחיתות? למעשה ש"ס היא לא שם נרדף לשחיתות פוליטית, היא היא זו השחיתות הפוליטית במלוא תפארתה. בדיוק למקום המאוס מעורר הבחילה הזה הגיעה מורשת עובדיה יוסף לשיאה. זה מה שייזכר ממנו, שחיתות שלטונית ממשלתית ועירונית רחבה. מצעד העבריינים המתהווים במוסדותיה של ש"ס יכול להיות מקור גאווה לכל משפחת פשע איטלקית. אבל ש"ס היא גם יהודית על פי הגדרתה הבלעדית למיהו יהודי.

עובדיה יוסף הוא תופעה הילכתית. חסידיו אומרים שאין גדול ממנו במאות השנים האחרונות, בידע ובהבנה של התורה על כל צורותיה הכתובות ובעל פה, ספריה, דקדוקיה ופרשנותה. אותי זה ממש לא מעניין אותי כמה הוא גדול בתורה. האיש, כמו כל איש אחר נמדד במעשיו ודיבוריו. כמתבונן מהצד, לטעמי הוא הוציא שם רע מאוד לפסקי ההלכה, עם כל מיני פסיקות הזויות כפי שבאה לידי ביטוי בפסק הלכה שלפיו אין לחטט באף בשבת היות שקרוב לוודאי כי במהלך החיטוט יתלשו שיערות מהנחיר, מה שנקרה חיטוטישיין. אבל זה מגוחך בעיניי בלבד, ושהמאמינים שלו ייהנו. וזוהי מורשתו השנייה.

ההשתלטות הברוטאלית על היהדות, על פסקי ההלכה שלה, המנהגים שלה ברצונו להנחיל סדר יהדות מזרחי, בתי הדין הרבניים והפיאסקו המבזה של הרב הראשי לישראל. הקביעה מיהו יהודי (הוא קבע שהאתיופים הם יהודים, ואני עדיין מחכה לאישור בכתב מאלוהים שעובדיה הוא זה שייקבע מיהו אתיופי יהודי), מפעלות כשרות עשירות כקורח על חשבון הציבור וכסף רב שמחכה לחקירה במשרדי מס הכנסה. כל אלו יחד גרמו לדבר אחד עיקרי ובלתי יסולח – הניתוק בין מיהו ישראלי למיהו יהודי. היהדות ומנהגי עובדיה יוסף וש"ס (נשכבים בקברו הפתוח לסגולה לאריכות ימים. תאכלו סלט, שלא נדע) הוגחכה כל כך שהעם היהודי מתרחק מיהדותו, מתבייש בה, זונח את מורשתו וההיסטוריה שלו, ולא מצליח להבין את הקשר של היהדות של התורה והמנהגים שנשתמרו, לכל מה שמתקרא יהדות של היום. אנחנו מסתכלים על בחורי ישיבות כעלוקות, משתמטים, פרזיטים עלובים שחיים על חשבון הציבור החילוני בארץ, ואלו גם אושרו על ידי אלי ישי, במיטבו: "עיר חרדית ללא חילונים תהיה ללא הכנסות, ללא מיסים, ללא ארנונה ולא תוכל להתקיים".

זה מה השאיר לעם ישראל הרב עובדיה יוסף, ולא לעם החרדי בלבד, לאחר שהלך להיפגש עם אלוהיו. הוא השאיר לנו את ש"ס ומלחמות יהודים על הכתר הנכסף להיות המנושק הבא. עובדיה יוסף רצה לרומם את התרבות היהודית ערבית עם השקה לאיסלאם, את מגורשי ספרד, ועל הדרך את כל מי שאינו אשכנזי, אפילו מזרחי מרוקאי-טוניסאי או מזרחי עיראקי, כולם מזרחיים. אולי הוא התבלבל בין מיהו מזרחי למיהו ספרדי, כנראה בגלל צבע העור, במחשבה שאו לבן או איתנו. אני יכול להבין את תחושות הרדיפה שליוו אותו מאז שהגיע ארצה לתרבות האשכנזית-ייקית-הסתדרותית. אבל מאז ועד היום התרבות הזו התהפכה. המדינה לא מנוהלת אשכנזית למרות הצעקות של ש"ס.

בהתנהלותו רבת השנים הפך עובדיה יוסף את ש"ס להיות הדגל שמציין את אובדן היהדות והתרופפו הקשר אליה. מי שאינו חרדי הוא לא יהודי. הם עשו הכל כדי להרחיק את היהדות מעם ישראל, פגעו בתחושת האחווה והערבות ההדדית שאינה קיימת בש"ס, יצרו שנאות וגזענות מכוערים כל שבוע מחדש, הם פוגעים אנושות בכלכלת המדינה, הם אחת הסיבות העיקריות לריבוי המיסים בארץ. זה מה שהיה, ואני מייחל להתפרקותה של המפלגה המקוללת הזו שמונהגת על ידי עבריין ציבורי רב מעללים, הפוליטיקאי מעורר הבחילה, אריה דרעי . זו המורשת שנשארה ממנו, תחושת הגועל שיש לכם מש"ס.

*****

נו? קשה לשתף?

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s