יאיר לפיד, היקר, לנו בארנק ובחשבון בנק, אח של בנט, לא אח שלי. צ'מע יאיר, קשה לי לומר ולהודות, אבל אתה לגמרי צודק, זה אנחנו אשמים, השנאוצרים, אלו עם המגפון שלא עובר את קירות הממשלה, היורדים והבוגדים במדינתם עבור בצע כסף של חיים נורמליים. אני מסכים איתך לפיד, זה רק אנחנו אשמים, וטוב שיש אחגד כמוך ששם לנו מראה מול הפרצוף לראות את המצב האמיתי שלנו ולשנן את המנטרה כי כבר 65 שנה לא היה כאן פוליטיקאי שעובד בשביל העם לשנות את כל מה שלא שינו במשך 65 שנה. אתה זה החומה והמגדל הנוצץ של כולנו בהרצליה פיתוח. אבל עם יד על הלב לפיד, זה לא אנחנו שהורשנו לך נדוניה של 220 מיליארד ₪ לפחות בבור תקציבי מצטבר של ארבע שנות כהונת נתניהו ושטייניץ, זה לא אנחנו שמאשימים אותך בבור התקציבי הזה, זה אתה שמאשים אותנו, כי אתה מפחד להאשים את מי שאחראי לבור הזה, אתה המלכת אותו מחדש, הוא השותף שלך, הבוס שלך, הוא ביבי. תגיד בקול רם, "ביבי אשם בבור התקציבי", נראה אותך עם האמת ולא בלעדיה. אבל זה לא אנחנו שמנהלים את תקציב המדינה בבורות ועילגות קשה, זה רק אתה יאיר לפיד, רק אתה.

מקבוצת הפייסבוק "יאיר, כנראה שכן צריך להוציא תעודת בגרות"

מקבוצת הפייסבוק "יאיר, כנראה שכן צריך להוציא תעודת בגרות"

ומנשר חדש הגיע אל העם ושוב אתה מלכלך עלינו יא יאיר לפיד שכמוך, כהרגלך בפאניקה, שבוע אחרי שבוע, סטטוס אחרי סטטוס להיכנס בנו, להעליב אותנו, לאיים עלינו, להפחיד אותנו, ללגלג עלינו, לרמוס את כבודינו, לשקר לנו בפרצוף יום אחרי יום אחרי יום אחרי יום, בלי הפסקה בלי למצמץ, בלי בושה. מה עשינו רע יאיר לפיד, שמגיע לנו לשסות בנו את גדודי עז א-דין רמת אביב בטוקבקים בפייסבוק שלך? (דרך אגב, אנא תשאיר שם את כולם, בכל תגובה אלימה שלהם כדרכה האלימה של יש עתיד, מזלזלת, פוגענית, מלגלגלת, מעליבה, מקללת, ובזויה, אתה מאבד עוד ועוד קולות. כן, הם אחראים לחלק לא קטן מגל השנאה נגדך, אז אנא, אני מפציר בך, תשאיר אותם מנהלים את העמוד שלך, את מגיבייך הנאמנים שמחכים למקום טוב יותר ברשימה, את פשוטי העם ועד הדוקטורים, את כולם, הם פשוט עוזרים לנו לזרוק אותך מהכנסת). בסך הכל אנחנו מאירים את "טעויותייך הקטנות" בדבר אמירת אמת, וזה לא אנחנו פשוטי העם מחדרה, אלו בכלל האמריקאים יימח שמם, עם הגוגל הזה שלהם שמוצא הכל. זו בסך הכל האמת הפשוטה והשקופה, זו שהרב פירון אומר שאתה מחליק לפעמים בנתונים, והוא רב, ומי כמוהו יודע את עשרת הדיברות ומשמעות "לא תשקר", מודה הוא לאלוהים וגם לך.

אתה מבין יאיר לפיד, זה לא אנחנו שהבטחנו והתחייבנו במערכת בחירות מצולמת ומתועדת, ובנינו ציפיות לפוליטיקה אחרת, חדשה, שקופה, נקייה ולמען מעמד הביניים. כזו שלא מסדרת ג'ובים למקורבים, ולא דואגת להם להחזרי מס במיליונים מהציבור, וכזו שעושה שיוויון בנטל ולא רק סוחטת את החילונים. זה לא אנחנו שאמרנו "אני מסתכל ימינה ושמאלה ודור שלם קורס סביבנו. יוקר המחיה הורג אותם. נורא קשה לחיות פה, שלא לדבר על לגדל ילדים", זה אתה שגורם לדור שלם לקרוס, להיחנק מיוקר המחייה, להתמוטט מגידול ילדים, ולחדול מלהאמין שנוכל לקנות אי פעם דירה. זה רק אתה יאיר, שבעה חודשים בתפקיד, וכל מה שקורה היום בכלכלת הבית הפרטי שלי ושלי חברי, זה רק אתה אחראי לו, לנזקים, לדימום הבלתי פוסק של תקוות החיים השפויים. אתה יאיר לפיד, במו ידיי פקידיך שמסובבים אותך על הציפורן הקטנה, אתה מקטין את כמות הכסף שנשארת לי כל חודש מהמשכורת, ואתה שגורם לי לירידה ברמת החיים, ובאופן ישיר לעלייה ביוקר המחייה. זה הכל אתה, לא אני, לא אנחנו.

זה לא אנחנו שהעלינו את המיסים בשקר בחירות גמור ומוחלט, זה אתה שהעלית מיסים יאיר. אתה ורק אתה, לא אף אחד אחר. זה לא אנחנו שלא קיצצנו לאח בנט בתקציבי ההתנחלויות, ולא אנחנו קיצצנו את קיצבאות הילדים לכל עם ישראל. זה לא אנחנו שקיצצנו את התמריצים הקטנים לבעלי תואר אקדמאי. זה לא אנחנו שלא גובים כסף מחברות עתק ומטייקונים אשר עדיין מרשים להם לקצץ לנו מיליארדי ₪ בכל בוקר נתון. זה לא אנחנו ששירתנו במיליונים את הבנק הגדול בישראל, ויש לנו חברים עשירים בהנהלות הבנקים ותעשיות טבע שהקימו לנו את המפלגה שלנו, מפלגה אנטי דמוקרטית של דמוקרטור יחיד ולא מיוחד. זה לא אנחנו שלא יכולים לקנות דירה לעולמי עד, זה רק אתה יכול ושאר האלפיון יכולים. מעכשיו, הכל זה רק אתה.

אפריקה ישראל מוכרת בצניעות וילה בסביון. 25 מיליון בממוצע לחברים של יאיר לפיד בלבד

אפריקה ישראל מוכרת בצניעות וילה בסביון. 25 מיליון בממוצע לחברים של יאיר לפיד בלבד


בכל שנה בערך האופנה העולמית ממציאה לנו מין אופנת רטרו לעשורים קודמים במילניום הקודם, רק קצת מעודכן יותר לנוצץ של היום. כעת, אתה זה אופנת הפוליטיקאי הרטרו של עם ישראל. מדבר על פוליטיקה חדשה, מרוח בג'ל וחלקלקות טלוויזיונית מתובלת בעילגות ושיטחיות רעיונית מובהקת, אבל עם פרקטיקה מהוללת של פוליטיקאי ישן נושן, מימי הליכוד העליזים או ההסתדרות של שנות השבעים. זה הפוליטיקאי שמיום היבחרו עושה שני דברים בלבד: הראשון זה מספר לכולם כל הזמן מה אתה מתכוון לעשות או מספר שעושה את מה שאחרים כבר עשו לפניו, והשני זה סידור עבודה למקורבים. זכור יאיר לפיד, מעשים יותר חשובים ממילים, ומי שנאלץ בכל שבוע להסביר מחדש לעם ישראל מה הוא עושה, כמה הוא נפלא ומיטיב את ההמונים, הוא איש שלא עושה. מי שעושה לא צריך להסביר. זה לא אנחנו הטיפשים.

זה אתה שהחלטת להשתלט על שואת העם היהודי כשואה הפרטית של משפחתך, משפחת הברון דה-לפיד, למרות שאני בטוח שאיבדתי יותר קרובי משפחה בשואה (נעשה תחרות?), אבל זה לא אנחנו שמחברים שואה לכל מצב כי אין לנו משהו חכם להגיד. זה לא אנחנו שסידרו להם להגר ללוס אנג'לס עם ג'וב מפנק אצל החבר העשיר מילצ'ין, זה אתה שסידרו לו, וכנראה שאתה רק כישלון ניהולי מהדהד. זה לא אנחנו שכותבים באלימות נגד ישראלים מהגרים בשביל עתיד פיננסי, להם יש עתיד. זה אתה שאלים נגד מי שמהגר למדינה אחרת כי יש מע"מ על מים, והבנק לא מרשה משכנתא בלי מיליון מזומן בעו"ש, ולמעלה מחמישים אחוזים ממחיר דירה זה מס למדינה, וגן לילדים עולה כמו משכורת חודשית. מהגרים מכאן כי לא יכולים לקנות יותר בסופר או לשלם מס עתק של למעלה מ-100% על טלפון סלולארי מהעבודה שעולה יותר מהשימוש בטלפון עצמו.

זה לא אנחנו שטועים בהבנה שלך, זה אתה שטועה בהבנה שלנו, כי אנחנו מבינים היטב את מה שאתה אומר, רק לא מאמינים לאף מילה שלך. לא נמאס לנו מהמדינה יאיר לפיד, נמאס לנו מפוליטיקאים ציניים כמוך.

*****

לא ממש מסובך לשתף אם אתם מסכימים או שלא

»

 1. עמיש שחם הגיב:

  אינני מחסידיו של לפיד, לא הצבעתי בעבורו ואפילו סלדתי מרשימתו (שליה הוא הכניס מוצרים כאילו הוא עובר בסופרמרקט וזורק פנימה מכל הבא ליד), אבל אני חושב שהתקפתך עליו בעניין נאומו בפרלמנט ההונגרי היא סתם מכה מלוכלכת מתחת לחגורה.
  נאום של שר בפרלמנט זר אינו אירוע יום יומי. המסרים בנאום הזה חייבים להיות מחודדים כדי להשיג את מטרתם. נכון לשלב בנאומים כאלה רקע פרטי של הנואם שמחבר בצורה כלשהי עם ציבור מאזיניו, הסנטורים ההונגרים. היה בהחלט מקום לדבר על השואה ועל רדיפת היהודים בהונגריה וגם להביא את ההיסטוריה המשפחתית, המשותפת עד כמה שאפשר לומר, לנואם ולמאזיניו. לכן עשה נכון לפיד בהעלותו את הסיפור המשפחתי שלו. זה היה חזק וקולע.
  גם אם לפיד כשל והיגר לשנה ללולס אנג'לס הרי שבסוף הוא חליט לתקן את דרכו ולחזור. מעכשיו תוכל לומר שהוא "ניסה סמים וראה בהם רק רע"…. "ניסה את הגלות ורעה ברעתה". ואין טוב מניסיון אישי בעניין זה.

  אני בהחלט מסכים עם הרבה מדבריך בעניין הקילקולים הכלכליים שמשליכים על הבעיות החברתיות. סביר שמבחינת הפתרונות למצב דעתי היא יותר קפיטליסטית מדעתך, אבל מה שיותר חשוב הוא להתחיל להכניס שינויים בפעולות הכלכליות של מיסוי, רשיונות, חיסכון, השקעה וכו'.

  • זיו הגיב:

   לא כתבתי אף מילה על הנאום של לפיד בהונגריה. זו פעם שנייה שהוא מנכס את השואה לצרכיו הפוליטיים כאילו והיא השואה הפרטית הבלעדית שלו, רק לזה התייחסתי.

   העובדה שהוא ניסה את הגלות ומצד שני נכנס בבוטות במי שמנסה גם כן היא שורש הבעיה. גם בסמים אין בעיה. שישתמש או שלא, לא איכפת לי. הוא שיקר בלי בושה בעניין ונתפס משקר. זו הבעיה, השקרנות הטבועה בו, ולא הסמים. כמו עם היורדים.

   • עמיש שחם הגיב:

    אני קישרתי את אמירת שלפיד "זה אתה שהחלטת להשתלט על שואת העם היהודי כשואה הפרטית של משפחתך" לנאום שנשא בפרלמנט ההונגרי. עכשיו אני מבין ממך שאת השואה קישרת לאמירתו בעניין ירידת ישראל, בעיקר לאלה שיורדים לגרמניה וגם כמובן לירידתו בת השנה ללוס אנג'לס. בין כך ובין כך נדמה לי שבן אדם יכול לקשור את ירידת הישראלים לגרמניה לשואה, וגם להשליך מזה על ההיסטוריה המשפחתית האישית שלו. אולי זה לא הכי חכם, אבל זה אפשרי וסביר.

    העובדה שהוא מתנגד לירידה למרות שבסוף שנות ה-90 הוא ירד יכולה דווקא ללמד שהוא הפיק את הלקח שלא תמיד בחוץ קל יותר מבפנים. בכל מקרה אני לא אבקר את לפיד על כל אמירה שאינה מוצאת חן בעיני רק משום שאני לא תומך בו פוליטית. ראוי שנתייחס לגופם של אירועים וננסה לבחון אותם בצורה מאוזנת. השקר על הסמים בודאי שפע באמינותו ואני בטוח שיריביו יזכרו לו את זה מבחירות לבחירות.

    הויכוח על הירידה היא ויכוח בין אלה שחושבים באופן קיבוצי לבין אלה שחושבים פרטי, והוא חוצה מפלגות. השאלה היא עד כמה היום החילונים מחוברים ליהדות במובן של לאום ומינימום הזדהות עם סמליו. ככל שהאדם הפרטי מחובר פחות כך ייקל עליו להסתנוור מהחיים המזהירים בחו"ל. בד"כ היורדים גומרים בחו"ל במעמד סוציו-אקונומי נמוך מזה שהיה להם בישראל. רוב היורדים לא מוצאים עבודה בתחום המקצועי שלהם. מי שמוצאים הם בעיקר רופאים ואנשי היי-טק, וגם זה בחלק ממדינות אירופה. אבל הרבה אקדמאים מסתפקים בעבודת כפיים רבת שעות, מרוויחים הרבה פחות ומוציאים הרבה פחות. למזלם בגרמניה יוקר המחיה נמוך בכ-20% מישראל.

    • זיו הגיב:

     לי יש בעיה קשה עם העובדה שהוא פונה לזכר השואה ומקשר את זה לבעיות פיננסיות קיומיות היום. אין בין הדברים קשר ולו הקלוש ביותר. מותר לכל אדם לגור ולהתפרנס כרצונו. גם המינוח יורדים הוא פסול בעיני, מהגרים טוב יותר. ליורדים מישראל יש קונוטציה של בגידה במדינה, וזה כבר לא תופס לשנת 2013. העולם הפך להיות כפר מאוד קטן, ולמעלה ממיליון ישראלים מבלים בעסקים בחו"ל בקביעות כל השנה, כל שנה, אז אם מישהו בוחר לגור בחו"ל זו החלטה שלו. הוא לא בוגד במדינה שרק לוקחת ממנו ולא נותנת בחזרה. אני עדיין לא מבין את הקשר של מהגרי עבודה לשואה, למעט פופוליסטיות פוליטית ודמגוגיה זולה.

     אני לא חושב שלפיד הפיק לקח מההגירה שלו עצמו לשם, לדעתי הוא פשט נכשל ובגדול, לא הפתעה גדולה. מי שמצליח בהוליווד נשאר שם. הכסף, הכבוד, המעמד, החיכוך עם הכוכבים לוקח שבויים בקסמו כל יום. אבל זו לא הנקודה בנושא הזה. עבורי הנקודה היא שהוא משתלח בציבור מחפשי עבודה ושיפור החיים שלהם בעודו מסתיר היטב שהוא עצמו עשה בדיוק את אותו הדבר. אין גילוי נאות בדברים שלו על עברו כמהגר. אם היה טורח לכתוב כי מניסיונו האישי זו טעות, הכל היה מקבל תפנית אחרת, אבל הוא לפיד, איש פשוט מדי ולא מתוחכם. הוא מסתיר כי הוא משקר. כמו עם הקנאביס.

     חילוניים לא מחוברים ליהדות, אחרת היו מסורתיים. הלאום שלהם הוא לאום עם שורש ישראלי אבל כבר הופך בהדרגה להיות לאום בינלאומי בסגנון אישי, קרי, אם אני רופא, אז תשפטו אותי כרופא ולא כישראלי ורופא. אני לא מכיר נתונים כאלו על בד"כ מעמד סוציו אקונומי נמוך, אשמח אם תשלח לי מחקר.

     אל תשכח כי מרבית המהגרים לחו"ל הם בעלי מקצוע אחרי שנות לימוד רבות באקדמיה. זה הפסד נטו למדינה ששכבת העשירון העליון בורחת ממנו. זה פוגע במשק, באקדמיה, ביוזמה, בחדשנות.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s