פעם הייתי מובך לקרוא ולשמוע על מעללי הממשלה, ניהול כושל של שרים, תגרנות של שיכורים מצד חברי הכנסת, פעם ממש עד לפני שבוע. לפני שבוע זה השתנה, והתחלתי לפחד מהממשלה של ביבי, של ליברמן ויאיר לפיד. ליברמן הופך להיות רק קוריוז פוליטי, תמיד רוצה להיות יותר ולעולם לא יגיע, בעיקר כי הוא לא יכול, אין מאחוריו מספיק בשביל להיבחר לראשות הממשלה. שפת הגוף והדיבור האלים שלו נועדו רק לצרכי פוליטיקה, פתקים, ובחירות למצביעים רוסיים, שחושבים שטוראי אפסנאות ליברמן יודע להילחם בערבים. למרות ששילוב של פאשיסט גזען עם חוכמה פוליטית גבוהה מאוד, זה שילוב שכבר השמיד מדינות ועמים, ליברמן הוא לא זה, הכל מחושב לטובתו האישית, ובאקלים הפוליטי המקומי והבינלאומי, הוא יודע לשחות היטב, להבין אותו עד לשד עצמותיו, להיות חכם מספיק איפה להרגיז בכוונה, ואיפה לא מקבלים אותו. הוא יודע את כללי המשחק וסונט בפרצופה של האופוזיציה עם הגבולות הגמישים האלו. ליברמן איש חכם מאוד, מבריק פוליטית, הכי קרוב ליד חיים רמון ואריה דרעי של עשרים השנים האחרונות. הוא אוהב את החיים הנוחים שלו.

ממנו אני כבר לא מפחד, סתם כיף לחבוט בו לפעמים. אני מפחד ממנהיגים טיפשים, שלא יודעים מה לעשות עם הכוח שיש להם, זה היאיר לפיד, ממנו אני מפחד.

מועדון קרב, רק יותר טוב ופחות מציאותי.

מועדון קרב, רק יותר טוב ויותר מציאותי.

בשבוע שעבר היינו עדים למופע בשידור חי להשפלתה הפומבית, רמיסת כבודה העצמי, האקדמאי, הציבורי של ח"כ דר' עדי קול. לצערי, היא עדיין מחפשת את שאריות כבודה מתחת לשטיח ניקוי הנעליים הכניסה למשכן. אין לה כבוד עצמי, אפילו לא שמץ, אולי מגיע לה להישאר הנתינה של אין עתיד. לא מובן לי לגמרי, למה מי שעברה התעללות נפשית בשידור חי בצורה אלימה כל כך , על ידי שלח ולפיד, לא עזבה אותם בטריקת דלת מהדהדת, ואני מנסה לא להיגרר להשוואת לסימפטום האישה המוכה. מצופה מדר' למשפטים, מישהי שיש לה אינטליגנציה מוכחת, ואולי עמוד שדרה, להבין את האירוע שמסביבה ולהגיב לו. אז אין לה, לא עמוד שדרה, ולא הבנה של המציאות כי ככה לפיד רוצה אותה, הוא ליברמן מודל חדש. ממושמעת וזהו, סוג של אנסטסיה מאולפת.

אין לי ספק כי על כמה בקבוקי בירה אלכסנדר, אי שם במהלך הקמפיין, הם ישבו ובחרו בבחורה בלונדינית, מצודדת, צעירה, עם תארים אקדמאים, בסדר הזה. זה מצלצל היטב אצל חבורת חסמבה של יאיר ושלח, באומן וקוברינסקי, כנערת פוסטר נהדרת, להגיד שיש לנו פוליטיקה אחרת. גם לליברמן הייתה בלונדינית, אז של יש עתיד יותר טובה (אחר כך כבר נראה מה נגיד לבלונדה לעשות בדיוק). זה היה מפגן טהור של שוביניזם, פחדני, מצוקתי, ואלים. מאוד אלים, ואלימות נובעת מחולשה ומפחד. שיהיה ברור לכם, לגבר הוא לא היה עושה את זה (!), ואני כבר לא יודע אם להאשים יותר את שלח במתקפה הפרועה הזו, או את לפיד. שניהם כאחד.

חוק המשילות הנוכחי הוא חוק שמוחק את שברי העתיד השפוי שלנו, וזה לא השינוי הנדרש בפוליטיקה הישראלית. אלו שאוהבים להדגים את ארה"ב כמה היא יציבה פוליטית עם שתי מפלגות, שוכחים לציין כי הפרלמנט שלהם נבחר ישירות. בואו ננסה את זה בארץ, נראה מי יבחר בהם ישירות. פעם שברירי מפלגות התמחו במשחק הזה, וסחטו את הממשלה לכל תנאי הכניעה שלהם. ממשלות נאנסו פומבית מח"כים קיקיוניים עד לעלייתו הראשונה של אריה דרעי, הסוחט המושלם עם שישה סחטנים (ש"ס). זה אמור היה להיות לב ליבו של החוק הזה. היום אין טעם לחוק כזה, כי סף הסחיטה עלה מדרגה למפלגות הביניים, כמו של לפיד ובנט, והתוצאות מדברות בעד עצמן. אלו המפלגות שדווקא אמורות להתחזק מכך, וזו הסכנה לעתיד שלנו. מחיקת המפלגות הקטנות כמו מרצ, לבני והערבים, רק מייצרות שיח ציבורי לא מאוזן, לא דמוקרטי ובעיקר אלים. לא יהיו מאזנים דמוקרטיים לממשלה, והשקט מסביב יהיה רק דלק לקיצוניות קשה הרבה יותר מחוק נוראי שלכל שוטר מותר להיכנס לכל בית ללא צו. החוק הזה מדבר גם על 19 שרים וסגני שרים לממשלה הבאה, ומסבירים לנו כאילו שזה מה שנכון, וצודק, וטוב (נשמע כמו לפיד?) לישראל, אבל יהיר לפיד שכח שיש חוק כזה, עם פחות נושאי משרה ואוכלי חינם, שברק הפך לצחוק ומאז כולם צוחקים עליו. אפילו הוא צוחק עליו, עלינו, כי הוא התחייב לשבת בממשלה של רק 18 שרים, מעכשיו.

החוק הזה נולד מתוך הרצון של אלקין-לוין-ליברמן-בנט ושות' למחוק את הערבים והשמאלנים מהמפה הפוליטית, ולא יציבות דמוקרטית ושאר החיטוטים שיוצאים מיועצי תקשורת. שיכרון הכוח, הוא שיכרון השתן שעלה להם לראש. אז אולי מרצ תתאחד עם העבודה (עדיין גול עצמי של שלי יחימוביץ' שלא יודעת לקחת מנהיגות ומנדטים פזורים בשטח), ליבני תמצא סידור עבודה אצל ביבי, כי היא לבני, יציבה כמו החוק, והערבים יתפכחו. למרות שהם שונים זה מזה באופן מהותי, הלאומנות התקשורתית הישראלית, מכלילה אותם יחד כ"ערבים". הם יתאחדו ואז נקבל רשימה ערבית אחת גדולה. עם הסלב הערבי הנכון שיעמוד בראשם, הם יכולים להוציא לבחירות 90% מהבוחרים שלהם ולקבל למעלה משלושים מנדטים. אז יהיה כאן שמח עם אופוזיציה שכזו.

נחזור לאלימות המשילותית של לפיד. האלימות הזו היא כנראה התוצאה של החודשים האחרונים, אלו הראשונים של לפיד בפוליטיקה הישראלית. ניכר לחלוטין כי חוסר ניסיונו העמוק בכל תחומי החיים האמיתיים, צף ועולה בכל יום, כל ישיבה, כל סטטוס, כל דרישה לתשובה מהותית, וכל ראיון בערוצי התקשורת הלקקניים של שתיים וידיעות. הוא לא יודע להתמודד עם לחצים, לא עם ביקורת, ובעיקר לא יודע להתמודד עם חוסר השכלתו והחוסר שבידע כללי, רוחבי, שאין לו וכנראה שמעולם לא היה. במקומות שדורשים ממנו עומק מחשבתי, תשובות עם תוכניות מעשיות, הוא לא נמצא. הכי פשוט זה לשאול אותו, לו הייתי יכול, איך יהיה כאן טוב בעוד שנה ושלושה חודשים כאשר כל מומחה קיים אומר שאין שום מנוע צמיחה בתקציב המדינה שלך? למה שיוויון בנטל זה 32 חודשי גיוס לחילונים ו-17 לאח בנט? למה התנחבלויות מבודדות וקיצוניות ייהנו מתקציב עדיפות לאומי? כמה קיצצת לבנט בתקציב?

לפיד חי בממשלה מכוח הבוחר, שכנראה מבין היום שהונו אותו ושיקרו לו. אלו שעדיין חושבים להצביע לו ראויים לתארים שלפיד מקבל . אין יום ללא שקר חדש שצף ועולה בניגוד לכל הבטחה שנתן לפני הבחירות. תואר השקרן החדש והפתטי מגיע בכל הכבוד ליאיר לפיד, בניגוד לביבי, שהוא שקרן פתולוגי. "ציבור המחאה" שהוא רכב על גבם לכנסת, הפך להיות ארכי-אנרכיסטים נגדו, אבל הוא מבין שהציבור הזה מבין שאין בו כלום, רק שקרן, קטן. הוא מבין, וכאן הלחץ האלים בשיח הציבורי שלו, בכל מדיה אפשרית. הוא לא רגיל להיות במגננה אחרי חיים טבולים בדבש ללא שום מאמץ. שפת הגוף שלו "והקשר לבוחר" הופכים להיות אלימים, כמו בהגיגיו השבועיים ("כאגרוף קמוץ") ועד תשובות לסטטוסים בפייסבוק למורה לאזרחות מדופלם, אַד הוֹמִינֶם קלאסי (טיעון לגופו של אדם) "כולנו אידיוטים עד שקרה הנס והגעת אתה, שלא היית יום מימיך בכנסת" או כשהוא אומר למצביע שמתאר את אכזבתו מאין עתיד – "כל אלה שמתאכזבים הכי מהר הם אלו שחוזרים הכי מהר". כן, זלזול רגיל ומצופה לכל מה שאומרים לו וכנגדו. אלו רק דוגמאות מהימים האחרונים. הייתי אומר לו טול קורה מבין עינייך או הפוסל במומו…וכו', אבל אין טעם.

במנשר האחרון לבוחר, שכבר דובר רבות בעליבותו, זה שאפילו הלפידומטור היה כושל, הוא מבצע וידוא הריגה למוסר ולמצפון של ח"כ עדי קול ("אה, ועדי ביקשה שאמסור ד"ש"), ולמשנה תוקף לדבריו הוא שוב פונה למכנה המשותף הנמוך ביותר של בוחריו הטיפשים, ומזלזל בח"כ גפני, חרדי. למרות שמגיע לגפני כמעט תמיד, זה כבר פתטי לחזור על חרדים כל שבוע שיש לך תקשורת רעה (אמרתי פתטי פעמיים, סליחה): "…בעצם אתה לא יכול להיות חבר במפלגה של גפני אלא אם כן אתה לבוש, מתנהג, מדבר, זז, נושם וחושב בדיוק כמו ח"כ גפני. אני לא רוצה להישמע שיפוטי, אבל לא בטוח שזה הופך אותו לגורם מוסמך בשאלה מהי בדיוק מפלגה דמוקרטית", אמר לפיד ושם עצמו מומחה יחידי לדמוקרטיה, כי רק הוא מבין מהי, אבל למעשה דיבר על עצמו, על מפלגתו, זו שאין בה דמוקרטיה, אין בחירות, יש כניעה בהסכם כתוב וחתום ליו"ר הצפון קוריאני שלה.

תכירו במציאות קוראות יקרות ויקרים, תחת מעטה השחור, המעונב והג'ל, יאיר לפיד של הממשלה, מוציא היום החוצה את הלפיד ה-א-מ-י-ת-י, זה שאולי הקרובים לו מכירים היטב, והיה חבוי בעזרתה של התקשורת, יאיר לפיד הוא איש אלים.

ביום שלאחר חוק המשילות, העיתון של המדינה השקיע 7-8 עמודים ראשונים לדון בנגיד החדש. דברי שבח והלל ללפיד וביבי, רגע לפני שהתפטר. אף מילה על מותה של הדמוקרטיה או ביזויה של עדי קול. זה מגיע מלמעלה, זה ישראל איום של לפיד. אבל חכו לחגים, יהיה ראיון חגיגי עם יאיר לראש השנה, במקום עם ראש הממשלה, רק שהפעם הוא יראיין את עצמו. אולי נזכה להארה חדשה לתלות על המקרר בדמות טור חגיגי כפול, חד פעמי, למען הקוראים.

גילוי נאות: הכותב (אני, אלא מי), העלה סטטוס על לפיד-וול בפייסבוק, עם לינק לוידאו של השקרן בשידור חי, ח"כ יענק'לה פרי, בנושא הגיוס וההתחייבות לרב עובדיה לא לקיים את החוק. דרשתי לדעת מי משקר, יעקב פרי או ש"ס. נחסמתי בעקבות הסטטוס הזה, כיאה לרבים אחרים שנחסמו אצלו בהתאמה לפוליטיקה החדשה. תעשו גם אתם אנלייק. רחוק מהעין, מתרחק מהציבור

**** תפיצו. שייר, שיתוף, זה קל ונעים

»

 1. terzis הגיב:

  תודה רבה על הפוסט הזה. מדויק מדי, וכואב לקרוא.
  האלימות של לפיד, כשתוארה איי אז בפרק ההוא של מ.ק. 22, נראתה לי מגוחכת. לך תדע מה ידעו הכותבים של הסידרה…
  אולי כדאי להבא לשתול איזה לינק למשל למסיבת העיתונאים של לפיד @ שלח, לטובת מי שהחמיץ ולא הכי מעודכן (יודע שזה מעיק תו"כ כתיבה לחפש לינקים)
  אה, וטמק"א כישראל איום של הג'ל זו אבחנה חדה כתער. ישר כח.

 2. Reuven Bardach הגיב:

  כנראה שעוד לא ראינו כלום

 3. ג'קי הגיב:

  יאיר לפיד אידיוט אמרתי את זה לפינ הבחירות ואני אגיד את זה אחרי. אבל הכי כיף זה שהוא אפילו לא נותן לי הזדמנות אחת להוכיח את זה, הוא מוכיח את זה לבד כל הזמן.

 4. מיכל כהן הגיב:

  נכון, לייק מאפשר להגיב, לומר ליאיר את מה שאתם חושבים. אבל יאיר לפיד ניזון מדף הפייסבוק שלו. זה לא משנה מה אתה כותב שם בתודעה שלך נמצא יאיר לפיד. יאיר לפיד בשיחת היום. לכולנו ברור וידוע שיאיר לפיד עשה מחטף למחאה החברתית. בעוד שהמחאה התמקדה בצדק חברתי כלכלי יאיר נכנס עם עוד מוקד שיח והפנה אותו למה שהוא קרא שיוויון בנטל. שזאת הגדרה מסמאת עיני ציבור. כי יש בה את המילה שיוויון. ההגדרה הנכונה היא גיוס חרדים. באמצעות טריק פרופוגנדי זה יאיר לפיד למעשה פיצל את המחאה. הייתה הפגנה ב2011 בה הצועדים התפצלו לשתי קבוצות קבוצה אחת צעדה לכיוון התכנסות עם יאיר לפיד ואילו הקבוצה השניה צעדה לכיוון התכנסות עם דפני ליף. וזה מסמל את ניווט דעת הקהל שנעשה כדי לדכא את המחאה. בשורה התחתונה. יאיר לפיד אולי פועל למען גיוס חרדים, אבל זה כסף קטן.. איפה שנמצא הכסף הגדול הוא לא ייגע.. הסרת הלייקים תהיה הפגנה שקטה שתאמר את כל מה שאת/ה רוצה לומר, בלי לומר מילה.ההפגנה האינטרנטית הראשונה מסוגה בארץ- הפגנה אינטרנטית:הסרת הלייקים מדף הפייסבוק של יאיר לפיד. אנא הירשמו לאירוע והזמינו את חברייכם:https://www.facebook.com/events/449689525130194

  • זיו הגיב:

   הייתי גם בהפגנת הגיוס. יאיר הגיע מאוחר כשהיא התחילה ולא צעד עם המארגנים. הם טרחו לומר על הבמה כי הוא לא קשור לכהפגנה או אליהם בשום צורה. הם לא הוזמנו כמפלגה לקחת חלק. זה היה ברור. הציבור בארץ, ברובו טיפש.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    אז אתה מתרעם על השוביניזם של יש עתיד (עם הייצוג הנשי הגדול ביותר בכנסת, פי שתיים ממפלגת העבודה הנאורה), ואז מכנה את ח"כ קול "אנסטסיה מאולפת", ורוקם קשר בין צבע השיער המשותף לשתיים.
    וכל הפרודיה הזו ארוזה בעטיפה פטרונית ומתנשאת להחריד.
    אבל מה אני יודע. אני חלק מהציבור, והציבור הרי ברובו טיפש, נכון?

    נ.ב
    יאיר דווקא כן צעד עם המארגנים, שהה במתחם ההפגנה שעות לפני שהתחילה וחילק חולצות. אני יודע, כי גם אני הייתי בהפגנה.

    • זיו הגיב:

     מפלגת העבודה הנאורה בחרה את הרשימה שלה בבחירות דמוקרטיות. נאורה לעומת יש עתיד? האמת לא ממש חשובה לך.

     היחס לנשים קובע את קיום השוביניזם או לא, ולא כמות הנשים שמקשטות את הרשימה. צריך להבין את מה שקוראים, אבל האמת לא ממש חשובה לך.

     התגובה שלך פטרונית ומתנשאת יותר מהפוסט הזה. יש בפנים הגדרה לטינית בדיוק לזה. הציבור ברובו טיפש כי הוא מצביע לאנשים שמשקרים לו כדרך חיים, ביבי, ליברמן, ויאיר לפיד. הם הרוב, אז רוב הציבור טיפש.

     הייתי שם כשלוש שעות לפני פתיחת האירוע. לא צעד איתם. צעד לידם. הוא הגיע יחד עם המארגנים להראות כאילו והוא חלק מנושאי הדגל הזה. הוא לא הוזמן לשם, וניסה להשתלט על ההפגנה. אם היית שם באמת, היית יודע מה אמרו עליו הנואמים בתחילת ההפגנה ואיך ביקשו בתוקף להוריד את הדגלים והשלטים של יש עתיד. הוא לא חילק חולצות, הפעילים שלו חילקו (סירבתי לקחת, הם קיבלו שבץ).

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

     אתה באמת חושב שהתגובה שלך ראוייה? ייתכן והעקיצות של כותב הפוסט אולי קצת מציקות בשל חריפותן,אבל תתעלה מעל זה (אתה הרי בחור נבון לא?) ותקרא בין השורות אולי תבין את משמעות הביקורת החריפה, אגב בחרתי בלפיד בהמון תקווה אבל לדידי הוא נתגלה כבלון נפוח אבל זה לתגובה במקום אחר, ה-נ.ב. שלך מעניין, אז היית בהפגנה,וראית את לפיד עד כאן זה בסדר,מגן עליו,וזה טוב, אבל תגיד לי, את מי זה מעניין שהוא חילק חולצות??? מה קורה? זו הפגנה אידאולוגית? או מפגן יחצנות עם חלוקת ממתקים? היה הרבה יותר נבון מצדך להסיר חלק מה-נ.ב. וזה היה מאיר באור קצת שונה ודי לחכימא…

 5. מאיה הגיב:

  כבר התחלתי להתלהב ולהסכים עם דבריך , רציתי להחמיא לך,,,,, עד שניתקלתי במשפט
  "למה התנחבלויות מבודדות וקיצוניות ייהנו מתקציב עדיפות לאומי?"
  למחבלים אתה בוודאי לא קורא מחבלים כניראה קורא להם "לוחמי חופש" אה? אבל מתיישבים והתיישבות הם מתנחבלים שבונים בתנחבלויות……
  שטחי יהודה ושומרון הם חלק מארץ ישראל מאז ומקדם לנצח נצחים, שיחררנו אותם, מה קשה כל כך להבין …. נכון אויייי כמה שאתה צודק, יש כיבוש !!! המדינה הזו כבושה על ידי הערבים והם הגיעו עד הכנסת, וכול השמאל בפיק ברכייםםםםם , רוטט כמו ג'ל, מרכינים ראש כדי לא להרגיז את הערבים, שנהנים כאן ממלוא הזכויות (וטוב שכך)…
  ואני חילונית, ממרכז הארץ.

  • זיו הגיב:

   בואי נסכם על דבר אחד חשוב. אל תגידי לי מה אני אומר ללא ביסוס עובדתי. אין דבר יותר שנוא עלי שמדביקים לי סטראוטיפים מטומטמים בגלל שאני דוגל באורך חיים שמאלני יותר. למחבלים אני קורא מחבלים ללא קשר לדת גזע ומין, דבר שאף אדם ימני לא מסוגל להבין או לקלוט. יש פוסט בן שנתיים בבלוג שלי שקורא לעונש מוות למחבלים, כל מחבל שהוא. יגאל עמיר הוא מחבל. נתן זאדה הוא מחבל.

   לטעמי ההתנחלויות שאני קורא להן התנחבלויות, אלו לא ישובים, ולא ערים. הן קוץ בתחת של המדינה הזו. קראוונים בודדים או וילות ממומנות מכספי המיסים שלי שנועדו להשליט טרור גיאוגרפי על אוכלוסיה כבושה, וישראל זו מדינה כובשת. מהמקומות האלו יוצאים טרוריסטים יהודים לפעולות נקמה בערבים על רקע שנאה לאומנית ודתית. משם יוצאים ספרים שקוראים כי מותר לרצוח תינוקות ערביים כי אולי יגדלו להיות מחבלים. שם גדלו ועדיין פועלים רבנים שהסיתו לרצח רבין, גם אלה שעסוקים בפשעי מין.

   אלו מקומות גידול לטרוריסטים יהודים, ויש טרור ימני יהודי מתועד היטב מול ערבים ומול יהודים שמאלנים. הם לא מגיעים מהכיפות הסרוגות של רעננה. הם מחבלים.

   הן לא אזור לאומי להעדפות מיסים. יש מצוקה אמיתית בערים מבוססות בתוך ארץ ישראל.

   שטחי יהודה ושומרון אינם חלק מארץ ישראל כי העולם לא מכיר בכך, ואנחנו חלק מהעולם, לכן לא שיחררנו אותם לנצח נצחים ועובדתית ראש הממשלה שלך יחזיר אותם. עובדה שאין חוק ישראלי שמכיר בשטחים האלו כחלק מארץ ישראל כמו חוק רמת הגולן. על פי אותו היגיון היסטורי, גם סוריה היא חלק מישראל ועוד חלקים נרחבים מהמזרח התיכון. ספר התנך זו לא אסמכתא לטאבו על שטח אדמה, ואני אשמח להיכנס לשאלה מיהו אלוהים. מה יקרה אם היוונים ימצאו עדות כתובה כ-5000 שנים לפני המצאת אלוהים שלנו, ושם יהיה כתוב שחלק ארץ ישראל שייך להם מתוקף צו האולימפוס?

   גם אם אני אצליח לקבל טענה כי שחררנו את השטחים האלו מפלשתינים (אנשים שחיים בשטח הזה, ללא שיוך דתי או לאומני של ערבי), הם היו כאן לפני שאלוהים שלח אותנו לכבוש את הארץ, אזי הם יכולים לטעון לבעלות ראשונית. מה הפתרון שלך לשני מיליון ערבים שחיים באזורים האלו? (אני אופתע אם תעני על זה).

   הערבים הם 12 מנדטים בכנסת. לא כבשו אותה והם יכולים. הם ישראלים כמוני וכמוך. ישראלים. יש להם זכות להיות בכנסת. את לא תביני את זה כי את חונכת לשינאה גזענית. הם ישראלים. זו כנסת למדינת ישראל, ומאז 1948 החיים השתנו כאן ולאף פוליטיקאי אין פתרון, רק מחריפים את הבעיות. גם לך אין פתרון, רק זעקות שבר.

   השמאל לא בפיק ברכיים, וגם סיסמת נפתליבאן זו נובעת מהשינאה שטבועה בך. את בכלל לא יודעת מה זה שמאל. מי שמפחד הוא הימין והימין בלבד.

   ******************************
   הפוסט הזה לא מדבר על הנושא הזה, אבל שינאה ימנית מובנית מעוורת כל דבר. כאישה חילונית, את צריכה להתבייש ביאיר לפיד, עופר שלח וההשפלה הגדולה שעברה חברת כנסת ח"כ עדי קול. מתוך 1000 מילים 990 מתייחסים לנושא הזה במישרין ובעקיפין. להתייחס לעיקר זה כבר משהו שלא לומדים בבית ספר, כנראה.

 6. אלנתן הגיב:

  "בהמאמי" נראה לי כינוי הולם לאיש. (ותודה על כתיבתך, זיו.)

 7. Tamir Cohen הגיב:

  זיו, חותם על כל מילה. כתבה מעולה וכואבת

 8. […] כלום. גם טרילוגיית המד"ב הבינלאומית שנכתבה בעזרת הלפידומטור המבריק של יהיר לפיד, "תקווה חדשה: אני אהיה ראש הממשלה […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s