282252_643142712366476_2003069749_nתרשו לי להפריע את מנוחתכם עם העבודה שאתם עבדים, לא בכאילו עבדים, אלא עבדים באמת, בחוק. לפני יומיים מדינת ישראל הפכה להיות תֵּאוֹקְרַטְיָה חילונית (תאוקרטיה – (מלשון "תאוס" – אל, "קרטיה" – שלטון) – משטר הרואה באל את השליט הישיר של החברה והמדינה והגורס כי חוקיו הם החוקה הלגיטימית היחידה – ויקיפדיה אלא מה). האל החדש שלנו לבש צורה גשמית של שלטון ימני ניאו-נאור וסובלני רק למי שהוא כמותו. קוראים לו היום ביבי נתניהו, אבל מחר זה יהיה איווט ליברמן או יאיר לפיד שכבר משוכנע מעל לכל ספק שהוא אל.

המשטר הקיים שלנו החליט שאין יותר צורך בדמוקרטיה, והם יחליטו בשביל כולנו מהי הדמוקרטיה הרצויה. ביבי ואיווט מתרגלים עלינו ניסויים שלטוניים וצבאיים, ולפיד הצטרף לחגיגה בניסויים כלכליים וקליניים במיוחד. האופוזיציה בראשותה של הגברת שלי יחימוביץ' נחה על משכבה בשלום. מנוחתכם שלכם לא הופרעה בכלל בניגוד גמור להעלאת מחיר הסיגריות, ובכל מקרה הרי שגם בכלא השלטונות מחלקים סיגריות לאסירים. הם העבירו חוקים שאומרים כי האופוזיציה השלטונית לא להגיש הצעת חוק להפלת הממשלה ("אי אמון") אלא בהגשת הצעה של 61 ח"כים שזה הרוב, אבל הרוב זו הממשלה, הקואליציה. לפיכך אין צורך באופוזיציה, אפשר בכלל לפטר אותם. אם נתחזק בפראנויה, אז גם החליטו עבורכם העבדים שמשרתים את השלטון כי אם מאסתם בו, הנבחרים האחרים מהאופוזיציה לא צריכים יותר רוב דמוקרטי רגיל להפלת ממשלה אלא רוב חדש של 65, שזה רוב יותר גדול.

הודות לחוקים האלו ולשלי יחימוביץ' הכושלת, אין יותר אופוזיציה בישראל, ואין יותר מפלגות שמייצגות אתכם, כי העלו את אחוז החסימה על דרך צלחה במונופול הזה, רק כדי להתנקם במפלגות הערביות, כי הן לא יעברו בבחירות הבאות. אחוז החסימה הגבוה דווקא משרת את מפלגות השלטון, הגדולות, כי זה הופך אותן לגדולות יותר. תקבלו עוד ביבי ועוד ש"ס. האמת, דווקא כאן אני שמח שנרדמתם כמצוות השלטון ואתם למעשה כורים עבורו עוד ממון, ולא תשימו לב כי למדינה היהודית שלכם, הנפלאה מבית היותר של ביבי-איווט-בנט-לפיד תכנס בבחירות הבאות מפלגת "ערבים" אחת ויחידה, גדולה מאוד, ועם אחוזי הצבעה כאלו שיביאו לה 25 מנדטים. אז יהיה שמח, כי משלטון ימני תאוקרטי, נעבור לשלטון ימני צבאי, עם גטאות.

אתם עבדים של השלטון, כי אתם לא נלחמים במותה של הדמוקרטיה. טוב לכם, נוח לכם להתעלם שחצי מהעם הזה נשאר ללא ייצוג אקטיבי בכנסת וללא כלים להפיל את השלטון הקיים. אתם עבדים של השלטון כי השלטון הבא של יאיר לפיד יחליט למנות אותו למלך לזמן בלתי מוגבל כשם שעשה במפלגה שלו, או כמיטב המדינות הנאורות בעולם. ברצותו יישאר בתפקיד וימטיר עלינו מאורו הקסום, וברצונו יפרוש לפנסיה עם מוניומנט גדול משל ביבי.

אתם עבדים של שלטון כי אתם ממשיכים לקנות את התרגילים של מלחמות ואיומי סרק ביטחוניים בשביל להצדיק את התקציבים והג'ובים במערכת הביטחון וחשוב יותר, את הפחד הקיומי שלכם מערבים כמו אסד ואיראן, בלעדיהם אתם עבדי השלטון, אולי עוד תחליטו להצביע לשפיות. ניסיתם לברוח מזה בבחירות האחרונות אבל הלכתם על בטוח, בחרתם בסלב טלוויזיוני, עשיר, שבע ומנותק, שמחזיק בדעות ימניות כלכליות מבית אבא, ורק התחפש לשמאלני סוציאליסט יפה נפש מאחורי טורים בעיתון של נוני. נפלתם בפח, הם ניצחו. החוקים ממשיכים להגיע. אחרי חוקי משטרת המחשבות של ליברמן וביטול האופוזיציה, אנחנו כנראה חיים בסרט מדע בדיוני של האלף הבא או כפרק בסדרה הגאונית מראה שחורה.

"היום שוב העלו לנו מיסים. ממשלת נתניהו ממשיכה לדרוס את מעמד הביניים ומעמידה אותו במצב בלתי נסבל…..צריך לכסות על ידי קיצוץ בהתנחלויות…..במקום זאת הם בוחרים להכניס את ידם פעם אחר פעם לכיסו של הציבור שעובד, משרת וסוחב את כל המדינה על הגב…..לא ניתן לממשלה להמשיך להתנכל לכם. – יאיר לפיד, ינואר 2013". בלבולי ביצים של בחירות לעבדים.

הלפיד הזה הפיל אתכם אתמול בפח העבדות הכלכלי, נעל את האזיקים על ידיכם, את הטבעת על צווארכם, ואת המשקולות על רגליכם. אתם מובלים בשלשלאות נירוסטה מקרקשות לעבודה ובחזרה. לפיד החליט לקחת מכם, ורק מכם את הכסף. לפיד החליט לא לקצץ בהתנחלויות כי בנט זה אח. לפיד החליט לא להטיל מס על רווחים כלואים של מאה מיליארד ₪ שגדלים מיום ליום. לפיד החליט לא להוריד דרסטית את תקציב מערכת הביטחון ואת הפנסיות הצבאיות. לפיד החליט לא למסות מחדש את הגז. לפיד החליט לא למסות את ירושות העתק. לפיד החליט לא לגעת בוועדים העשירים. לפיד החליט לא למסות דירה שניה ושלישית להשקעה. לפיד החליט לא למסות את הפנסיה וקופות הגמל למי שמרוויח מעל התקרה, בעיקר עובדי ממשלה. לפיד החליט לא לשנות את שלטון ביבי, זה שיצאתם נגדו בקיץ לפני שנתיים. הצדק החברתי לא מת, הוא רק שונא חרדים. לפיד החליט.

מכל המיסים שעולים מחר בבוקר שניים מרגיזים באופן קיצוני ורשומים כולם על לפיד, שלקח את מגירת המיסים המאובקת של פצצות חברתיות וניער אותה היטב. המס הראשון הוא המס בגובה 3.5% לכל מי שמחליף דירה. קניתם לפני 15 שנה דירה והמשפחה גדלה? אתם רוצים למחזר משכנתא לדירה יותר גדולה, נניח 6 חדרים מפוארת בפתח תקווה? אולי בכלל עברתם לגור בעיר אחרת בגלל מקום מגורים ונשארתם עם דירה בגודל זהה? ומה אם חלילה ירדתם ברמת החיים ואתם נאלצים למכור את הקיים ולעבור לדירה קטנה יותר בשביל להתאים את ההכנסות להוצאות? אז כולכם על הזרבובית של לפיד, אתם תשלמו מס חדש ומיוחד, כי אצל לפיד אתם כבר נחשבים עשירים, כי ברוב חוצפתכם כבר הייתה לכם דירה, אחת. לפיד משאיר אתכם קטנים ואומללים בלי עתיד בלי תקווה. בערך עוד 50-100 אלף ₪ לדירה, לא כולל מע"מ. וזה השני, המע"מ. אין מה להרחיב. מי שאין לו, נדפק הכי הרבה מהמע"מ.

באמת אף אחד לא תוהה איזה שינוי יהיה כאן בעוד שנתיים? מה בדיוק מבטיחים לנו? מה התוכנית? האם מחיר החשמל שעלה זמנית בלבד, ירד כמובטח על ידי ביבי לאחר שהגז יגיע (הוא כבר הגיע!)? האם המיסים ירדו בעוד שנתיים? איפה הכסף שהולך לטובת צמיחה? איזו צמיחה מתוכננת? איך עוצרים בור תקציבי עם מיסים מחד גיסא אבל מעלים את הבור עם העלאת הגירעון מאידך גיסא? למה שר אוצר לא בא עם תוכניות מהבית שמגבות את הסיסמאות? לפיד לא מביא אף לא בשורה כלכלית אחת טרייה. שינוי מובטח אין שם, והביבי אותו היאיר. תצביעו לו כי הרי אתם עבדים  של הממשלה.

שני מאורעות קוסמיים בקיומה של המדינה, ושקט על פני תהום.

*****

משלמים יותר מדי? מעמד ביניים? למה שלא תשתפו?

»

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  חיכיתי לפוסט שלך בנושא לפיד, לא יאומן איך הוא עושה בדיוק מה שהוא יצא נגדו רק לפני כל כך מעט זמן.
  איך אפשר להיות כל כך צבוע?
  אבל מה אנחנו בתור אנשים פשוטים יכולים לעשות? אני הצבעתי למרץ אבל אני לא יודעת אם זה עוזר

  • זיו הגיב:

   מי שלא האמין לו לפני הבחירות לא ממש מופתע. ההפתעה היא המהירות שלקח לו לבגוד בבוחרים שלו. אנחנו יכולים רק להפגין שוב ושוב ושוב, עד שזה יגיע לפסים אלימים. תמשיך להצביע מרץ, אני אצביע להם בבחירות הבאות. אין ברירה אלא מלחמה שלטונית. אני חושב שהרבה מאוד התעוררו מהחלום בשבוע האחרון.

 2. YARA113 הגיב:

  היה צפוי מראש. את קולי הוא לא קבל . ומי שנתן את קולו,……….
  עצוב לאן 120 הובילו את המדינה, לא רוצים חולים,בעלי מגבלה קשישים אלא צעירים, עבדים, עם משכורת אפס. רק שיהיה להם כסא,סיגרים וודקה גלידה וארוחות ב-60,000 ש"ח לחודש.
  עצוב לאן דרדרו אותנו.

 3. Samantha G. Deleon הגיב:

  שר האוצר, יאיר לפיד וראש הממשלה יודיעו על כוונתם לבטל את התיקון לחוק התקציב שיזם קודמו של לפיד בתפקיד, יובל שטייניץ, והחזרת תקציב המדינה למתכונת חד-שנתית. התקציב הקרוב, יהיה עדיין לשנים 2013-2014, בשל העובדה שהבחירות עכבו את הגשתו ביותר מחצי שנה, אך החל משנת 2015 יועבר תקציב לשנה אחת.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s