התמונה המבריקה של שיבי. מישהו זוכר את משה סילמן עם חובות של כמה עשרות אלפי שקלים?

התמונה המבריקה של שיבי. מישהו זוכר את משה סילמן עם חובות של כמה עשרות אלפי שקלים?

חלף לו יום העצמאות אבל הפטישים בפייסבוק לא נחים לרגע. אולי תרגעו קצת? תעשו לי טובה קטנה אחות? תפסיקו להתרגש ממחיקת 150 מיליון ₪ לדנקנר על ידי החברה היקרה עמינח-רוסק, רקפת, מהבנק הפרטי שלה, לאומי. זה שלה, מותר לה לעזור לחברים היקרים. הייתם מתים לחברים כמו עמינח רוסק. לו הייתי נתלה האילנות מרומים מעם כמו רני רהב, אז "אתם רעים". באמת שהוא חסר לי בתמונה הזו של השבועות האחרונים, כאביר הטייקונים על אסדת הגז. מה כבר עשה דנקנר שכל כך נורא? במשחק הכסף הענק שאני ואתם רק בעלי חובה לממן אותו, הטייקונים והבנק מסתדרים יופי יחד. האחד לא יכול להתקיים בלעדי האחר, ככה זה במשחקי הכסף של ישראל.

דנקנר ובן דוב ושאר החברים, עושים את מה שמותר להם לעשות על פי כל כללי המשחק. זה הכל חוקי. הכל חוקי. גם לכם מותר לבקש מחיקת חובות מהבנק, רק שאתם תהפכו להיות מם בבנק עוד לפני שיצאתם משם, והטייקונים עושים מהבנק מם. אם הבנק לא ימחק חובות, כל שאר החובות של כל שאר החברות, וכל הנכסים הפיננסיים של הטייקון ילכו לבנק אחר, וזה הרבה יותר גדול מהמחיקה הקטנה הזו. הבנק לא יכול להרשות לעצמו לאבד טייקון, והם מנצלים את זה לטובתם, ויופי להם, הלוואי עלי. תזכרו שהכל חוקי, וכאן הבעיה, כי הכל חוקי. דנקנר לא עושה שום דבר רע, הוא עושה עבור העסק שלו את מה שכל בעל עסק רוצה לעשות, ואתם פשוט מקנאים. אין ממשלה שתיגע בטייקונים, כי הם מממנים את הגו'בים העצומים של בכירי המשק ודירקטוריונים בחברות שלהם. הטייקונים זה סידור העבודה הכי שמן שיש לשרים, ח"כים ובכירי משרד האוצר. כאן הבעיה, תמיד הייתה ותמיד תהיה. החוק לא ישונה, אתם תפסיקו לצרוח כי מחר יהיה משהו חדש, והעולם כמנהגו נוהג. איפה העתיד הזה עם שינוי סדרי עדיפויות?

עופר, הבן שרוצה לעקור ללונדון זו גם לא הבעיה שלכם. זו הבעיה שלו. הוא לא חייב לכם שקל, אפילו לא ללוחם השקשוקה, מיקי רוזנטל שחייב עשרים שנה של הסברים על הרחבות בבית שלו, בניגוד גמור לעופר. הוא כן שילם מיסים כנדרש, ומילת המפתח היא כנדרש. בייגה שוחט מהעבודה של רוזנטל, עשה עם אבא שלו את ההסכם למכירת ים המלח, והם קנו בזול, הצליחו לראות את העתיד, ומוכרים ביוקר. משלמים מיסים שקל לשקל בדיוק כמו שדורש מהם ההסכם מול ממשלת ישראל.

יש לכם בעיה עם לונדון? תתמודדו. זה חוקי? כן. מותר לו? כן. חייב לאמא'שכם משהו? לא! תאכלו תחת, זו ארץ נהדרת. החברה שלו מעסיקה עשרות אלפי משפחות באופן פרטי, הוא מגה מיליארדר שלא גנב שקל מאיש, ועשה הכל לפי חוקי המשחק שהממשלה קבעה. שוב פעם אני מדגיש, עשה הכל לפי חוקי המשחק הפוליטי – כלכלי בישראל. עד שלא ישנו את החוק, המשחק ממשיך והכול חוקי. לבייב בלונדון, קרה לכם משהו? הלוואי עלי האפשרות לעבור ללונדון ואני מעריץ את מר עידן עופר על היותו אדם חכם שיודע לנצל את השיטה הקיימת והחוקית לטובתו.

כמה מאות מיליוני שקלים מערערים את עולמכם, אבל ממשלה פושעת פיננסית זה לא, אַלִּיבָּא דְכֹלָּא עָלְמָא . זה בסדר, 30 מנדטים לביבי אומרים שזה בסדר, ואפילו לפיד למד את הלקח וסותם את הפה בביקורת על הממשלה הקודמת שהוא אחראי הישיר להמשך קיומה הנוכחי. כ-100 מיליארד ₪ בשנה משולמים לעובדי המדינה ומשרתיה, בהווה ובפנסיה. לפיד, תקצץ באגרסיביות לכל מי שמרוויח מעל 30,000 ₪ לחודש בחברות של הוועדים החזקים כמו חברת חשמל והנמלים (ים ויבשה), כי כולם עובדי מדינה. אין אדם אחד מקרב עובדי המדינה, מלבד רופאים, אנשי מדע וסגל אקדמאי, שזכאי לקבל 80,000 ₪ בחודש ויותר, אפילו לא 40,000 ₪. גם חצי מזה אולי מגיע רק למנכ"ל.

לפיד, תקצץ בכל משכורות העתק בבנק ישראל, ומי שלא רוצה שילך לעבוד במקום אחר. תקרת שכר בחברה ממשלתית? לפיד, תאכוף אותה! לפיד, תבטל את תאגידי המים לאלתר, חצי מעלות המים הולך לתשלום משכורות ומנהלות. לפיד! תבטל עיריות וראשי ערים דרך משרד הפנים, תאחד, תאחד, תאחד. מה לעזאזל ההבדל בין חולון לבת ים? בין חיפה לקריות שלה? בין רמת גן לגבעתיים? בין עומר לבאר שבע? יש כמעט 250 רשויות כאלו בישראל, 50 יספיקו לכל המדינה עם עודף.

לפיד, בבקשה, תבטל את הערוץ הראשון, הנה מיליארד נוספים. לפיד, תעשה רפורמה במשרד החינוך, תכניס תוכניות לימוד חדשות במקום אלפי מורים כושלים ונכשלים, וכל הורה לילדים בבתי הספר מכיר היטב אחד או שניים כאלו. כבר הוכח כי כמות שעות הלימוד אינה ערובה להצלחה אקדמאית.

לפיד, עובדי המדינה זכאים להטבות שונות ומשונות, בלתי ניתנות להסברים גשמיים, אלא רק בתירוצי הוועד הנדושים של "הסכמי שכר", "זה הסכם ישן…". לעובדי המדינה עשרות ימי חופשה ומחלה, ובחירה בשנה, אשר נצברים לעולמי עד. תנאי העסקה שנוגדים את החוקים ורק מבקר המדינה מצליח להאיר פינה קטנה פה ושם. אין קריטריונים לעמידה בלוחות זמנים ובעיקר אין יעדים לתפוקה. תבטל את עשרות אלפי המשרות הממשלתיות שנוספו לאחרונה באופן פיקטיבי על ידי שטייניץ, ומרביתם הלכו לחברים בליכוד, לש"ס ובעיקר מהאגף הימני הפוליטי. משרה ממשלתית מייצרת מינוס בחשבון בנק הלאומי שלנו. לעולמי עד. עובדי המדינה אלו גם נבחרי הציבור והבכירים בשירות המדינה, אלו הפקידים שלך, שדואגים נהדר לעצמם ולמשכורות שלהם, לפנסיות הנדיבות שלהם, לתנאים, בעיקר לחיים שאחרי הפרישה ממשרד האוצר. תחוקק להם תקופת צינון של חמש שנים בתפקידי מפתח בשוק החופשי לאחר הפרישה, ותראה את חוקי המשק משתנים כהרף עין.

לפיד, הכסף גם בצה"ל. לפיד, תבטל את הפנסיה הצה"לית בגיל 45. זו עבודה לכל דבר ועניין, משם יוצאים לפנסיה כמו כל שאר המשק. לפיד, קיצור משך השירות יחסוך פרוטות במקרה הטוב, כי הצבא יגייס יותר חיילים לאייש את החוסרים בכוח האדם שלו. הבעיה היא בגודל הצבא, לא במשך השירות, שזה משני. תעשה דיאטה למשרד הביטחון ולצבא ותוריד לו אחוזים גבוהים מכוח האדם המטורף שלו. אין לנו צורך בצבא כל כך גדול, כי מי ממדינות ערב האימתניות בכלל מאיים על קיומה של מדינת ישראל?!?! הצבא צריך לעבור לצבא מקצועי עם מילואים מקצועיים, ועל ידי הטבות נרחבות של המדינה (כמו שהצעתי בפוסט קודם), תקבל שיעור התגייסות גבוה למילואים ומאות אלפי מילואימניקים ממתינים. שלא נזדקק.

לפיד, אתה מסוגל לשנות באמת?

* בפוסט הבא: העלאת מיסים ישירים, עקיפים וקיצוצים כפגיעה ישירה ומכוונת *רק* למעמד הביניים.

****

מעוצבנים שלאומי מוחק 150 מיליון לדנקנר? תשתפו, שכולם יתעצבנו, כי זה חוקי!

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s