רלוונטי מתמיד. הבחירות כנראה לא הסתיימו

רלוונטי מתמיד. הבחירות כנראה לא הסתיימו

אני מקווה שהתעוררתם כבר מהחלום, כי שברו כאן, יאיר לפיד לא יודע מהו מעמד הביניים הישראלי, ושוב לא טורח לעשות גוגל פשוט על עובדות לפני שהוא מסטטסטס אותם. הפתעה? אולי רק ליעקב פרי, 100 מיליון ₪ עושר ומאות אלפי ש"ל משכורת קרוב למעמד הביניים של יאיר לפיד, לכן יאיר רוצה להקל את החיים של ריקי כהן, 20 אלף ₪ מחדרה. באופן יחסי לחברי מפלגת יש ביניים של לפיד, ריקי כהן היא ענייה מרודה.

לו היה לי את הכסף הנדרש, הייתי עושה סקר בקרב מעריצי המלך לפיד, לכמה מהם יש חברה בשם ריקי כהן מחדרה? לתומי הייתי בטוח שהאנלוגיות "דוד לוי" הגזעניות והמזוהמות האלו פסו מהעולם, בטח כחלק מהפוליטיקה החדשה, ויש עתיד, ועיתונאי דגול ועמוק כמו יאיר לפיד שטוריו תלויים על מקרר המטבח של ריקי כהן, בשביל לרומם את רוחה בימים שקשה לה לגמור את החודש. לפחות ינוחו דאגותיכם, כי לפי התוכניות "המודלפות" (שזו מדיניות המשגלים של יחצני האוצר עם הציבור), יאיר לפיד "בוחן\שוקל\מהרהר\מתלבט\תוהה\מתחבט\לומד\מהגג", אלו מיסים להטיל על העם, כי יהיה כאן קצת קשה, רק לרגע אחד, שנה קצרה, מקסימום שנתיים, עד שיהיה כאן ממש-ממש-ממש-אבל מ-מ-ש טוואווב.

בימים האחרונים למדנו דרך סטטוסים (כיאה למדיניות תקשורת של משרד האוצר העדכני), ודרך יועץ העל פלוצקר מה"פְּרַאבְדָה" (ברוסית: Правда, "אמת" או "האמת") הגדול במדינה האישי שלו, כי הוא טורח לדבר עם פקידי האוצר על חזון ולא מדיניות, אבל שוכח כמה פרטים חשובים על חזון – כמו איך לממש אותו. למדנו גם שכל שעה בערך הוא קם להגיד שחייבים לשמור על מעמד הביניים ולא לפגוע בו, ועשה להם ישיבה שבה כולם היו מופתעים והמומים מריקי כהן מחדרה, ועדיין לא אמר להם איך לעשות את זה. אחרי שנרגענו מקריאות ההתפעלות המתוזמרות של ידיעות, אפשר לומר כי למדנו למעשה שיאיר לפיד לא יודע על מה ואיך לדבר עם פקידי האוצר אז הוא מדבר אל אנשי מקצוע בסטטוסים ריקניים כאילו הוא עדיין במערכת בחירות, אותם סטטוסים שהביאו לו 19 מנדטים.

וזה מביא אותי לשתי שאלות אחרות. אם יאיר לפיד הצהיר אחרי 72 שעות פלוס מינוס, כי הוא הופתע או היה המום מעומק הבור התקציבי, ושר האוצר שלפניו עשה חגיגה גירעונית, והוא לא היה מודע לעומק המשבר, אז מה לעזאזל אנחנו אמורים ללמוד על איכות היועצים שלו (על תקן "מורים פרטיים"), אשר הכינו אותו במשך השנה – שנתיים האחרונות?! הרי כל הנתונים הופיעו בכל מקום אפשרי, זה לא היה סוד גדול שנתניהו ושטייניץ מוכרים את כלכלת ישראל בשביל הכיסא שלהם, המספרים מופיעים כל חודש באתר האינטרנט של משרד האוצר, ובהמון סטטוסים בפייסבוק, שם חוצב יאיר לפיד את עומק התובנות שלו. הם לא ידעו? לא הבינו? לא הכינו? ואלו הם עכשיו בכירי הפקידים במשרד האוצר.

השאלה השנייה היא מי היה על פי לפיד, אחראי לחגיגת התקציבים והאוברדראפט הלאומי בארבע השנים האחרונות? האם גם לפיד הגיע למשרד הזה, ועשה מעשה ביבי וישר האשים את הממשלה הקודמת שאותה הוא לא החליף, אלא חיזק, והמשיך את שילטונה, ולמעשה בכלל בונה אליבי לכישלון? שטייניץ אשם בזה או שר העל לכלכלה בשם ביבי נתניהו? אתה אומר שהם סיכנו את כלכלת ישראל? לפי דבריך ביבי אשם במצב הכלכלה, אשם בחגיגות השכר, וההוצאות הבלתי מבוקרות. ביבי אשם בזה כי הוא היה ראש ממשלת חגיגות התקציבים, אתה אמרת, אז למה אתה חושב שהוא ראוי להמשיך בתפקידו דרך המדיניות שהוא הוביל בארבעת השנים האחרונות? אני בטוח ששאלות כאלו בערוץ שתיים לא ישאלו אותך. ובמקום סטטוסים נדהמים, אולי תספר לנו מהם הנתונים שנגלו לפניך במקום להסתיר ולהעלים את המידע כפי שעשו השניים הקודמים? סליחה, לא קודמים, עדיין שם.

ומה עם הפקידים שהיו חלק ממערך כריית הבור הזה והונאת הציבור בנתונים? למה הם עדיין שם?

וזה גורר אותי לתהייה אחרת על לפיד וכישוריו, לפיד וכישוריכם אתם. לטענתי, יאיר לפיד הוא האדם הפשוט מהרחוב הישראלי, שהצליח כמגה סלב ישראלי עם עודף יחצני מטורף ותמיכה נדיבה של נוני מוזס. המשקל הסגולי של השפעתו כבעל טור לעולם העיתונות הוא כמו של יעל בר זוהר השחקנית לעולם הקולנוע. קחו כל אדם שאתם מכירים, אפילו לא יהיה מגה סלב, אבל נטול כל קרבה והבנה לעולם הכלכלי-שלטוני, ושימו אותו או את מירי מסיקה כשרת האוצר. האם זה אומר כי למעשה כל אדם מהרחוב, שיש לו מעריצים, ויודע להגיד אחלה סטטוסים בפייסבוק, יכול להיות שר האוצר של ישראל?! כי מה מביא יאיר לפיד למשרד האוצר שנינט לא יכולה להביא לשם? זה היחס בין לפיד לאנשים האחרים, רק אצלו היהירות והזחיחות להיות שר האוצר האפילו על כל שיקול דעת אחר, ואנחנו שדה הניסויים הישראלי והמורחב שלו.

יאיר לפיד לא יכול לעשות כְּלוּם במשרד האוצר כי הוא פשוט לא יודע כלום בתחום. ומי שלא יודע כלום, לא יכול לבצע כלום, ולא יכול להחליט על כלום. כל התוכניות שלו הן תוכניות מעופשות שהעלו ריקבון במגירות משרד האוצר, אנחנו מכירים אותן מלפנים ומאחור, ואין שום בשורה חדשה. כמעט כולנו נשלם עוד מיסים, רק החברים של יעקב פרי ישלמו פחות. לישראל יש גירעון מצטבר של 200 מיליארד ₪ לארבעת השנים הקרובות, אולי יותר, וזה לא כולל סך חובות קיימים ועתידיים נוספים של 250 מיליארד ₪ לביטוח הלאומי. להעלות את המע"מ ומס החברות לא יפתרו את הבעיה הזו.

אם לא הבנתם את זה בימים האחרונים, אז אני אסביר לאט ובקול רם וברור – יאיר. לפיד. לא. יכול. להיות. שר. האוצר. של. מדינת. ישראל. מ-ס-פ-י-ק. ע-ם. ה-ב-ד-י-ח-ה. ה-ז-ו. האיש הזה מנותק-מנותק-מנותק, מהציבור הישראלי ומתאים לו הרבה יותר מסיבות בגנקי עם שרי אריסון וסיגרים שמנמנים עם ביבי, אלו שעולים עשרים אלף ₪. אנחנו פשוט לא יכולים לשלם בעתיד המדינה, בכלכלת ישראל, בחשבונות הבנק שלנו, בהישרדות הכלכלית היומית של 80% מתושבי ישראל בשביל לתחזק את מה שמסתמן להיות האגו המנופח ביותר בהיסטוריה היהודית, האגו של יאיר לפיד.

****

זה לא הולך להיות קל. המחאה הבאה תהיה נגד לפיד. קליק שיתוף לתמיכה בבלוג


»

  • זיו הגיב:

   קראתי את זה לאחר שזה עלה. טיעונים אין שם, חנפנות יש. כותבת שלא טורחת להסתכל בתוכן, אלא בסטטוסים. מהי תוכנית לפיד לגברת ריקי כהן מחדרה? אני לא שמעתי על תוכנית כזו, אבל כששר האוצר מבקש בישיבות לטפל בעשירון התשיעי, במקום להודיע כי עליהם לטפל בחצי מהמשק הישראלי שמרוויח רק מעל שכר המינימום, זו הבעיה של האיש, זו הבעיה של כולנו. יהיר לא צריך לטפל בעשירון העליון, בתחילת דרכו למרות שגם להם (וגם לי) מגיע הרבה יורת מהמדינה. הוא צריך לטפל במשק כך ששמונה עשירונים תחתונים יגיעו יותר קרוב לתשיעי. הסיבה שהוא מתחיל בגברת כהן, זה כי היא מייצגת את קהל הבוחרים העיקרי שלו.

   אבל שוב אני שואל, מישהו שמע את התוכניות שלו? זאת אומרת, איך הוא יעשה את זה?

 1. יודית שחר הגיב:

  יפה כתבת. זה הסטטוס שהעליתי היום בפייס: לפיד, אני לא גב' כהן המדומיינת מחדרה.
  אני גברת שחר, מפתח תקווה, מורה, מחנכת נוער בסיכון, רכזת היסטוריה. משוררת חברתית. וגם במאה עשרים אחוזי משרה אני לא מתקרבת לשכר של 10,000.
  רוב חיי עבדתי בשתיים ויותר משרות. וכשאני עושה השלמות הכנסה, שרי אריסון מאוד שמחה, כי כשהיא חוגגת לי על האובר, לי משלמים שוטף פלוס אינסוף. ככה זה במדינה שטייקוניה הם בולעני כל מפעפעים, והאחרים מנסים בסך הכל לשרוד.
  איפה אתה חי שר אוצר שלי? רוקד על שולחנות מועדון הגנקי? יש לך סיבות טובות. אני והגברת כהן נשאר בבית.

 2. דודו.א. הגיב:

  לא מבין מה רוצים ממנו. העם הזה עוד לא נתן לו הזדמנות לפני שהוא עף עליו ככה. אתה עוד לא נתת לו הזדמנות לפני שעפת עליו ככה.
  טיפש לא משיג 19 מנדטים. אז טיפש הוא לא. גם משכיל הוא לא. מה לעשות שמר לפיד לא הלך ולמד באוניברסיטה כמה שנים טובות. לדעתי זה לא אומר הרבה (גם בתור אקדמאי בעצמי).
  משום מה נדמה לי שאת הניסיון העיתונאי שלו לא מעריכים מספיק. את הגישה שלו לבני אדם ואנשים.
  וכן, הוא נשמע יהיר.
  אתה חושב שהוא אדם הגון? אדם ישר?
  כבוד הד"ר יובל שטייניץ, בעל הדוקטורט בפילוסופיה וההשכלה הפורמלית מהאוניברסיטה העברית בחלקה, היה יותר טוב במשרד האוצר?
  כבוד המשיח שקרניהו עם התואר הראשון באדריכלות והתואר השני במנהל עסקים מ- MIT הוא ראש ממשלה טוב בגלל השכלתו הפורמלית?
  למה מר יאיר לפיד לא יכול להיות שר אוצר? הרי גם ככה יועצים ופקידים לצידו לרוב יסבירו לו, יעדכנו אותו ויידעו אותו. הרי גם ככה הוא כמו הרבה מבעלי התפקידים בארצנו יחליט או ינטה לכיוון מה שלוחשים לו באוזן.
  אני לא מוצא את הקורלציה הישירה שאני כל כך רוצה ומצפה לראות בין התארים של בעל התפקיד הציבורי לאיכות השירות שלו באותו תפקיד ציבורי. פשוט לא מוצא. הלוואי וזה היה קל ככה. הלוואי ובמשרד האוצר היה בחור עם תואר שני-שלישי בכלכלה, או מנהל עסקים, או מדיניות ציבורית או משהו שהוא תחום דעת פורמלי ואז הוא היה מתברר כשר אוצר טוב. אבל זה פשוט לא ככה.
  תן לו צ'אנס. תהיה נחמד.

  • זיו הגיב:

   בפוסט הקודם כתבתי את מה שאני מצפה משר אוצר להיות. זה התפקיד השני בממשלה שמחייב איש מקצוע. יאיר לפיד לא יכול לשחק רולטה בכלכלת ישראל כאשר הוא מעיד על עצמו כלא מבין כלום בכלכלה. אין לו תוכניות, יש לו סטטוסים. הוא מעולם לא רצה להיות שר האוצר, אפילו אמר לפני הבחירות שזה תפקיד שהוא לא מעונין בו. מעולם לא חשבתי שיצליח בתפקיד מקצועי, לכן אני טוען ששר החוץ או ראש הממשלה הכי טובי עבורו. לא צריך להבין שם כלום. ראה ערך ביבי וליברמן.

   אתה חושב שכל אדם סלב, נטול כל השכלה רלונטית או קשר מקצועי לתחום (מנכ"ל של חברה גדולה מאוד יכול להיות מתאים גם ללא השכלה), מתאים להיות שר האוצר בישראל? אתה היית מתמודד על משרת מנכ"ל חטיבת המחקר של טבע רק בגלל שאתה סלב עם המון לייקים בפייסבוק? העובדה שהוא נבחר לא אומרת שהוא מנהיג. שים לב למה שכתבתי על היועצים שלו.

   דודו, איזה כלים יש ליהיר להצליח? אילו תוכניות הוא יביא למשרד הזה? איך הוא יציל את הבור הכלכלי בישראל? ספר לי איך ואני מתחייב להתנצל.

   דרך אגב, פעם ראשונה שלך כאן שאתה לא יודע מה אני חושב של שטייניץ? 🙂

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s