tal_header

בפארפראזה על "כולם מדברים על שלום ואף אחד לא מדבר על צדק", מוקי, אפשר להגיד שכולם מדברים על שיוויון ואף אחד לא מדבר על הנטל. לב ליבו של הרעיון לשיוויון בנטל אמור להכיל את עיקרון ההדדיות שפעם היה הספין המושלם של ביבי למה לא לעשות שלום עם הפלשתינים. מי שנותן למדינה צריך לקבל ממנה הרבה יותר מזה שלא נותן לה. ולא, מי שלא נותן לא אמור לא לקבל, פשוט לקבל פחות. החברה שבנתה את הארץ דאגה לעזור לחלשים, הדור ששרידיו האחרונים נעלמים מאיתנו, הקים פה מדינה עם תשתית סוציאלית, חברתית, עם ישראל ערבים זה לזה. אי אפשר לזרוק לרחוב את מי שלא תורם, יש בו עדיין, אני מקווה, צלם אנוש.

הנושא הכי חם בשיוויון בנטל פונה לרגשות גבעת חלפון שלכם על הווי צה"ל. אם אתם מבינים עדיין את הסרט, אתם שייכים. החרדים לא מבינים והגיע הזמן שיבינו. שיתגייסו!! כל הנושא הפך כבר מזמן לפארסה אחת גדולה. זו סיסמת השיוויון, אבל איפה התוכנית לחלוקת הנטל? לפיד מציע תוכנית אידיוטית להחלת תכנית גיוס על החרדים רק בעוד חמש שנים, שכל בר דעת ישראלי יודע כי בפוליטיקה הישראלית זה לעולם לא יקרה כמו מסקנות של וועדה ציבורית, במיוחד כזו שביבי ממנה, ע"ע טרכטנברג. לפיד אומר שבינתיים מה שיש הוא שיהיה, עם שינויים קטנים כאלו ואחרים, בספק רב אם יעברו בכלל.

הנטל אמור להגיד כי צה"ל יגייס מיידית את מי שירצה במסגרת הגיוסים השנתית שלו, חרדים וחילונים. אין פטורים ללימודים, יש דחיית השירות למי שיימצא מתאים, בדיוק כמו לכל סטודנט בארץ. הנטל צריך לבטל את ישיבות ההסדר המיותרות והבזבזניות שכולם נועדו לסידור עבודה שמן במיוחד למגזר הסרוגים, תחת תקציב משרד הביטחון.

הנטל אומר שמי שמשרת יקבל מהמדינה יותר, הרבה-הרבה יותר. רעיונות? מי שמשרת שירות מלא יקבל פטור ממס על דירה ראשונה עד סכום של מיליון ₪ לעלות הקרקע ומע"מ, יחד. עוד? פטור ממס הכנסה לשלוש שנים ראשונות לאחר סיום הלימודים. עוד? מי שמשרת במילואים מעל 20 יום בשנה יקבל 25% הנחה בארנונה. עוד? מי שמשרת במילואים למעלה מ-15 יום בשנה יקבל 250% פיצוי על השכר מביטוח לאומי החל לכל יום מילואים, ויש עוד אלף הצעות. זה הנטל. מי שנותן צריך לקבל. פשוט.

הנטל אמור לייצר מקומות מקבילים לשירות לאומי מקביל של שלוש שנים, לאלו שלא נמצא להם מקום בצה"ל. יש משטרה, יש מכבי אש, יש יערנות, יש מד"א, יש סיעודיים, יש בתי חולים, יש חקלאות, יש עתיד. התשתית קיימת, הרצון לא קיים, בממשלה, רק בממשלה. אני בטוח שיש גם אלפי דרוזים וערבים ישראלים שמוכנים לשרת שלוש שנים תחת המערכים האלו.

הבון-טון היומי של השיוויון מספר לנו על דירות מסובסדות לחרדים, ואפילו נרמז שיש גם משהו בנושא בקווי היסוד של ממשלה, זו שקמה על חורבות הליכוד שרץ לבחירות בלי מצע מפלגה, כי מי כמו ביבי מכיר את נפש הבוחר, שמצע המפלגה וקווי יסוד לא ממש מעניינים אותו, את שניהם. אז יש אלפי דירות, וגם עיר ושכונות חדשות ומסובסדות לחרדים. זה מרגיז ומקומם ולא מגיע להם, הם לא עובדים ולא משלמים מיסים, ובעיקר הם לא. אז זהו, שלא נכון.

מגיע גם להם, אבל לא בדרך העלובה והבלתי מוסרית שאלי ישי וש"ס ואגודה עשו.

אנחנו, המדינה החילונית, יצרה את הבעיה החרדית, כי נתנו להם ביד רחבה במסגרת קואליציונית, ויצרנו את מפלצת הרעב ודלות העוני הזו. אנחנו בנינו את תעשיית החרדים המתבטלים והמשתמטים מחובותיהם האזרחיות כפי שהם היום. הם עשו מה שעושה כל יהודי שנותנים לו אצבע.

אתם לא יכולים להתעלם מכך שיש עשרות אלפי משפחות חרדיות שחיות בתת תנאים, אין להם בתים, אין להם דירות, ואף אחד לא צריך לחיות ככה. בכל חברה החזקים סוחבים את החלשים, זה חלק ממדינה סוציאליסטית, ע"ע פסקה ראשונה. הבעיה היא שבמקביל לזה שהם מקבלים יותר מדי, לנו הצד שעובד וכורע תחת עול המיסים, לא נותנים בכלל.

ההכנות להפגנות בנטל האמריקאי, אי שם בוול סטריט, ניו יורק, 09-2011

ההכנות להפגנות בנטל האמריקאי, אי שם בוול סטריט, ניו יורק, 09-2011

אז אני אומר, אל תבטלו את הדירות ואת חריש. במילא לא יגורו שם חילונים גם אם ישנו את הקריטריון לכושר השתכרות במקום וותק בנישואין. חמשת אלפי הדירות האלו לא יזיזו את כוחות השוק והצדק החברתי. גם לא יעבירו את התקציבים לבניית ערים חדשות לחילונים, ולא מכאן תבוא הישועה. הנטל אומר שצריך לתת למי שעובד, אז תורידו את מחיר עלות הקרקע, ואת המע"מ לדירה יחידה (לא ראשונה, אלא יחידה), ותכירו בריבית של המשכנתא לצרכי זיכוי מלא במס, ותנו לשוק לעשות את שלו. הנטל צריך להתעסק איך לתת לנו יותר במקום להתנקם בחרדים ולתת להם פחות. כשתתנו יותר למי שעובד, הם כבר יבינו לבד.

זה בדיוק המצב בריבוי הילדים הלא טבעי בחברה החרדית, חלק לא מבוטל ממנו נובע בגלל המענקים למשפחות מרובות ילדים. השיוויון אומר שצריך לבטל את מענקי המשפחות מרובות הילדים, כי אם אתם יכולים לפרנס אותם, אז יופי, ואם לא, אז אני, משלם המיסים לא צריך לפרנס את הילדים שלכם. משוואה פשוטה, אבל הנטל שואל למה להתנקם בילדים בגלל פוליטיקה בזויה של כסף וכבוד? אם ניקח להם, אזי מחר יהיה להם מה לאכול כי כל החרדים ירוצו בבהלה לעבודה? (יש בכלל מקומות עבודה לכל החרדים שיבקשו לעבוד??) לא, הרי זו ישראל, וכולנו מכירים את הבלופים, אז פשוט ניתן להם יותר תחת סעיף אחר.

הנטל מבקש רק שתשנו את השיטה, נניח תתנו את המענקים האלו רק למי שיש לו תלוש משכורת בדומה למס הכנסה שלילי, כך נדע שהוא גם עובד ונרוויח שלוש פעמים – יצא לעבודה, משלם מיסים, הילדים שלו ילמדו שאפשר אחרת. אולי אפילו לא ניתן כסף אלא קופונים לקניות בסופר, וכך נוודא כי הכסף לא הולך לסיגריות, אלכוהול ומפעל הפיס. מצד שני הנטל אומר שצריך לתת מענקים לילדים גם למי שמשלם מיסים, כמו חוגים מסובסדים וצהרונים בחינם עד חמש.

ולא דיברנו על אוטובוסים מסובסדים, כוללים, קייטנות, יום לימודים ארוך וארוחות חמות. השיוויון הקדוש מדבר ומדבר רק על החרדים, כי זה תמיד מעצבן, והאמת, הפוליטיקאים שלהם אשמים בשנאה העזה שהם חוטפים עכשיו. בשם הפוליטיקה השיוויון לא מדבר על ההטבות העצומות במיליארדים שיש למתנחלים או על הקיפוח המתמשך לעולמי עד של הדרוזים והערבים שחיים במדינה. מצד אחד לא עושים טרנספר, מצד שני משאירים אותם בגטו. איפה הנטל כאן?

השיוויון מבקש ממני לשלם עוד מיסים בשביל לעזור למדינה להתאושש מהבעיות שראש הממשלה יצר בעצמו, כי אני זה הפועל, מעמד הביניים המשלם, אני זה השיוויון. אבל הנטל נופל רק עלי, ולא נופל על הטייקונים ומפלצות המיליארדים שלא משלמות מיסים. שר האוצר הנכנס עדיין לא כתב סטטוס בו הוא יטסטס לנו הוא מתכוון לעשות בנושא האי תשלום מיסים של חברות המיליארדים ושיטות הגבייה הנפלאות של המלשינון. הוא גם לא טורח לספר מה דעתו המנומקת והמלומדת בנושא התספורות של הטייקונים לאג"חים שנלקחו מכספי הפנסיה שלנו. האם הוא יחוקק חוק שימנע מהספּר [זה שעושה תספורות] לקבל אשראי לשנים הקרובות וחובה להחזיר את כל ההלוואות מהפנסיה, כי שם לא עושים תספורות? זה הנטל, הנטל שלהם שיוריד מהנטל שלי, ושלכם. מישהו מדבר על זה?

השיוויון בנטל לא צריך להיבנות מנקמה ושנאה, הוא צריך לבוא ממקום של שותפות ועשייה. אני שנותן, מגיע לי, לי מגיע. מי שלא נותן, שיראה מה הוא מפסיד ואיך ומה אני מקבל. השיוויון בנטל זה בשבילי, זה בשבילכם. השיוויון בנטל צריך להראות תוכנית עבודה מעשית, ולא סיסמאות בפייסבוק.

*****

מאיזה צד אתם, ש השיוויון או הנטל? והחברים שלכם שעכשיו מ-פ-ס-פ-ס-י-ם את הפוסט הזה?!!! לא תשתפו??

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s