לא ניתן להסתיר את האמת

לא ניתן להסתיר את האמת. תאמינו או לא, יש לה עמוד בויקיפדיה

ספוילר אלרט! ביבי לא יהיה ראש הממשלה! באושר גלוי ושמחה לאיד בלתי מסויגת, אני מבקש סליחה שגיליתי לכם את הסוף של הסיפור הזה. הגועל הנפש הרגיל של הבחירות, תרגילי הספינים הדוחים של ביבי, מדי יום, לפני ואחרי הבחירות, נמאסו. הקאנו מהם, הקאנו אותם. זה נגמר, זהו. עוד שבועיים עידן ביבי ושרה, הזוג המבחיל של מדינת ישראל יבוא לקיצו, ונרגיש הקלה כמו תושבי הפיליפינים עם לכתה של גברת אימלדה מרכוס והנעליים. אולי על הדרך ניפטר מעליבות רוחו השיפוטית של הסנגור הפרטי של ביבי וחבריו בממשלה, שרק במקרה אחראי גם לכל התביעה במדינה, וינשטיין. כמו איש קטן בתפקיד כל כך חשוב מעולם לא היה כאן. אם זה לא תשלום אתנן על בחירתו לתפקיד, אז בבנגקוק אין זונות.

בעוד פחות משבועיים ימים נתעורר לבוקר חדש שבו התקשורת הישראלית תכתוב ותודה בראשונה כי קינג ביבי, שמש העמים, ירום הודו, הראשון שיודע כל דבר יותר מגוגל רק שוכח מול חקירות מבקר המדינה, כי זה ביבי שנוצח והובס בבחירות האחרונות, כשם שנוצח והובס בשלושת מערכי הבחירות שקדמו להם בהם השתתף. הפעם הראשונה שידברו על זה בגלוי. התרגיל שביבי עשה לציפי לפני ארבע שנים, בעודו סוגר דיל כספים שמן ועסיסי במיוחד עם ש"ס ושמן עוד יותר אבל עם סכין בגב מול הבית היהודי, זה התרגיל שעושים לו עכשיו, בנט ויאיר, יאיר ובנט, רק ציפי שוב בחוץ.

יאיר ונפתליבאן לא עושים תרגיל מכוון לביבי להעלות את ערכם בממשלה. גם צעקות הקוזק הנגזל של לוברמן לא יעזרו. במתמטיקה פשוטה לתלמידי כתה ב', הם פשוט הבינו כי ביבי לא יכול להרכיב ממשלה, ולמה להם להיות צלע קטנה אצל ביבי, כשהם יכולים להיות הממשלה בלי ביבי? חוסר האמון בביבי כל כך זועק והם רק מעבירים את הזמן. ביבי יילחץ, ישקר, יעשה ספינים ולא יבין כי כולם קוראים אותו בשקיפות מדהימה. אם נוסיף את האיבה העצומה שהוא מקבל בצונאמי מחברי מפלגתו (מי לעזאזל אתם חושבים שמדליף את כל הספינים האידיוטים של ביבי?) נבין, כי גם הם מוכנים לא להיות בממשלת ביבי, רק להיפטר ממנו ומליברמן, ולהתחיל ליכוד חדש.

יום למחרת הבחירות כתבתי כי וניסיתי והסביר כי אין קיום לממשלה שמורכבת כולה מיחידות קטנות שלא יכולות להתקיים אחת ליד השנייה. כאילו זו פיצה אחת מחולקת להמון משולשים, כל משולש עם תוספת אחרת וכולם רבים למי יש את המשולש הכי גדול. יאיר לפיד, סליחה, חבר הכנסת יאיר לפיד, צוטט כמי שלא ייחל להצלחה כל כך גדולה ולא רוצה להיות ראש הממשלה עכשיו כי אין לו ניסיון. לדעתי בחודש האחרון הוא הבין כי להיות ראש הממשלה בישראל זה סיפור קל הרבה יותר כשאין לידך את שרה נהנתניהו. הוא התבשל עם החברים ועם עצמו, ואולי הבין כי גודל התוצאות אולי לא כאלו מפחידות והוא יכול לבצע את התפקיד הרם והנעלה, להיות שמש העמים החדש, עם האנשים הנכונים לידך.

החיבור עם בנט הוא רחוק מלהיות טבעי, ולמעט שני אינטרסים משותפים, חוסר האמון המוחלט לנתניהו והתיעוב המוחלט לעסקונה של ש"ס, אין בינם כלום ולעולם לא יהיה. לפיד ובנט הם רק אחים לצרה. בנט רוצה שיוויון בנטל אבל לא מדבר על ההעדפה הברורה והמוכחת של תקציבים עצומים לקהל בוחריו, והם השמנת שמעל השיוויון. האם בשם השיוויון הוא יסכים לבטל את ישיבות ההסדר המיותרות והיקרות? האם בחורינו המצוינים בגרפיטי של תג מחיר, יסכימו לוותר על שירות לוקסוס של 16 חודש ויעשו שירות מלא כמו כולם? האם אי פעם שמעתם על מצוקת דיור בשטחים, בהתנחלויות, בעיית מחירים שם? גם לכם בונים אוטוסטרדות פרטיות להגיע לאריאל וליווי צבאי מאובטח וצמוד למכולת? בנט יוותר על כל אלו? וכשהשאלות על שיוויון בנטל של הכיפות הסרוגות יגיעו אל לפיד, מה הוא יענה בדיוק, קואליציה זה מחיר שצריך לשלם?

ומעבר לשוויון בנטל, המושג הצר שכולל בתוכו כל כך הרבה שלא מדברים עליו, כי לאף אחד אין באמת תוכניות, רק סטטוסים בפייסבוק, מה יהיה על השלום? לא ציפי הסדר מדיני, אלא שלום. מה יהיה אז? אז לא יהיה בנט ובלי בנט לא יהיה שלום ועם שלום לא יהיה בנט. אז לא יהיה שלום. שיהיה ברור, כל ממשלה של לפיד ובנט תבזבז עוד ארבע שנים נוספות בתהליך השלום, סליחה, הסדר מדיני כי הם מרכז. ובנט יסכים לקיצוץ עמוק של 30% בתקציב מערכת הביטחון? וכשלפיד ירצה לעשות לקהל בוחריו תחבורה ציבורית בשבת, וביטול אנסי הכשרות החרדית (אל תכנסו לי לצלחת), ונישואים אזרחיים, והכרה מלאה של המדינה בזכויותיהם המולדות והשוויוניות של אנשים כמוני וכמוכם, רק עם נטייה מינית אחרת, הומואים ולסביות, מה אז יעשה בנט? הוא יכול להסכים לזה, לחלק מזה?

בחישוב המתמטי הפשוט, לביבי אין ממשלה בלי חרדים. נקודה. יאיר לא יהיה שם, גם לא בנט הוא עוכר ישראל. עוד שבועיים יאיר יקבל את ההזדמנות להקים ממשלה. יאיר ובנט ועוד העבודה והגוויות הפוליטיות של ציפי ומופז זה 54 קולות. מרצ תגיע עם 6 ותכפה הליך מדיני (עקר, אבל הליך), והנה לכם 60 אינטרסים מובהקים לעוד ארבע שנים. מרצ תתקפל בפני מפעלות ההתנחלויות ותגרד קצת מהקצפת שלהם, הרי הם היו שם עם שריד ורבין וגם ברק, שבנו שם בטירוף שלנו. בנט יוותר למראית עין על מכולה וקרוואן או שניים, והנה לכם אובמה מאושר. לחיזוק מבחוץ תמיד יש להם 7 קולות של המגזר ודב חנין, בלי הזועביז. אבל צריך 61, רוב זה רוב (לא חובה כי ממשלה צרה וכו'). תקראו שוב את השיויון בנטל והאג'נדה האזרחית. ליברמן לא יגיע? יגיע גם יגיע. יעזוב את הליכוד, יגיע לממשלה "בשביל להיות הסמן הימני שלה", והוא הוכיח אצל ביבי שאין לו עקרונות, מלבד עקרון הטיסות לחו"ל. יהיה שר התיירות מורחב לנושאים סודיים.

ביג לייק לשניהם על ההבנה המלאה מהיו הבוחר הישראלי של היום. שניהם יודעים את מה ששלי לא הבינה. הבוחר הישראלי לא רוצה ישן, גם לא רוצה חדש. הוא לא מתעמק, לא שואל, לא מתעניין. רוצה להצטלם עם סלב, כוכב נולד. הבוחר הצעיר והחדש רוצה סטטוס כאן ועכשיו, ואם הוא לא יקבל הוא יעבור למפלגה אחרת. שניהם יודעים כי כל סטייה קטנה מההבטחות העיקריות שלהם לבוחרים, תבשר על תחילת מסיבות סיום הקדנציה הראשונה והאחרונה. הם מבינים, האחרים לא מבינים. הדרך היחידה לדלוור תוצאות היא להיות השלטון, ולא בשלטון.

בשורה התחתונה, זו המחאה שניצחה על אפם וחמתם של הפוליטיקאים החרדים למר עכוזם. המחאה נתנה ידיה בבחירות, הפילה את חמישים המנדטים של לוברמן ופינקלשטיין, שמה את ש"ס במקום רביעי ומבודד. אל תזלזלו ואל תשכחו, המחאה כאן, חיה ובועטת והיא תצא מהפייסבוק שוב לרחובות.

*****

שיתוף יוצר תודעה 🙂 הרישום במייל חינמי לגמרי, גם הקליק על פייסבוק…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s