מרי אזרחי הוגדר על ידי ג'ון רולס כ"פעולה ציבורית, בלתי אלימה, מצפונית אך פוליטית ומנוגדת לחוק, הנעשית בדרך כלל כדי לחולל שינוי בחוק או במדיניות הממשלה". מרי אזרחי בא לידי ביטוי בפעולות שקטות יחסית אך מאורגנות היטב של סרבנות, הבנויה בעיקר על הימנעות מביצוע פעולות שהשלטון דורש: הימנעות משירות בצבא, הימנעות מתשלום מסים, שביתה כללית וכדומה, ועל פעולות אקטיביות יותר כהפגנות, שריפת צמיגים, חסימת כבישים ודומיהן. ויקיפדיה.

ביביהו משחק רולטה רוסית עם כלכלת ישראל

ביביהו משחק רולטה רוסית עם כלכלת ישראל

משרד האוצר החל בקמפיין נגד העוסקים בכסף שחור, ואני משוכנע שהוא לא מתכוון לחרדים חלילה, צדיקים טהורים כפי שפורסם בתחקיר בערוץ 10, או לסרט גברים בשחור. שטייניץ יורה תחמושת מיושנת עוד מימי גבעת חלפון אל עבר הנורמה הישראלית כל כך – "עם קבלה? או בלי? לא חבל עם, יעלה לך יותר". 

ולמה לשם? כי הוא החליטו שתופעת האינסטלטורים, השיפוצניקים, התיקונצ'יקים, "בעלי המלאכה", בעלי אולמות האירועים, וכל מיני כאלו הם-הם ה-בעיה הישראלית בגביית המיסים. אז קודם כל נבזבז כסף על קמפיין, אחר כך נראה אם יהיו הלשנות, כי בלי הלשנות הלך הקמפיין. לא נניח, נעשה קמפיין לחינוך לתשלום מיסים, כי הרי זו ישראל, ולא ניתן לחנך את העם. ולמה לא חוקים עם ענישת מינימום של עשרים שנות כנגד מעלימי מס, בדומה לארה"ב, שם ידוע כי עדיף לרצוח מישהו מאשר לגנוב מהממשלה, (תשאלו את קובי אלכסנדר בניו ג'רוזלם שבנמיביה).

כנראה שלחוקק חוקים נוקשים ודרקוניים, ממש מפחידים, אבל ממש, זו עבודה קשה מדי להוגה הדעות האגדי שטייניץ. אני מתנצל על דלות מחשבתי וחוצפתי כי אני מבקש מירום כבודו לחשוב קצת.

אומר לנו שר האוצר שטייניץ "לכו תגנבו מהמדינה, אני מרשה לכם". למה? כי שטייניץ לא באמת רוצה לחוקק כאן חוקים קשים נגד העלמות מס, ולתת עבודה אמיתית בשינוי חינוך המס בישראל וביצירת בית משפט "פדראלי-פיננסי". הוא לא מחפש להגדיל את המשק היצרני, לבנות מפעלים, להגדיל את ההוצאה הממשלתית הציבורית על תשתיות כמו תחבורה ורפואה (תשאלו את בוגר כתה ט', הוא יגיד לכם ששם לומדים בשיעורי היסטוריה כי אחת הדרכים לצאת ממיתון זה דרך מלחמה, והגיע השעה למלחמה אזרחית, לא צבאית). שטייניץ וביבי לא עוסקים בתכנונים ליצור עבודה שאינה עבודה ממשלתית, הם לא מחפשים פתרונות. הם רוצים רק יחסי ציבור של מלשינון. כי מלשינון זה מאאאאגניב.

המלשינון נועד להפחיד את נהגי המוניות או בעלי הקיוסק השכונתי. המלחמה בשווקים הקטנים היא מלחמה שרק טוב יוצא ממנה. ז'תומרת, יחסי ציבור טובים לשטייניץ, לביבי, ולממשלה. מצד אחד היא נראית כאילו והיא נלחמת בהון השחור, מצד שני השווקים האלו לא ממש נלחמים חזרה, כי הם לא טייקון עם מכונת יחסי ציבור משומנת ועורכי דין יקרים-יקרים.

למה להם בלאגן תקשורתי ועוד לצאת אבלים וחפויי ראש מבתי המשפט? אז הם יקבלו עוד מיליארד ₪ מיסים לשנה, ומצד שני המעלימים יהפכו להיות מעלימים גדולים יותר, הראש הישראלי ימציא לנו פטנטים. המלשינון נכשל בעבר, אז עכשיו הוא יצליח? פכככככככככ

זה מגוחך אם מישהו חושב שהבור התקציבי הזה יכול להיגמר במלשינון. מלשינון הוא טוב לנבגדים וכועסים. מטה קסמים שמביא מיליארדים חסרים יש כנראה רק אצל הארי פוטר. אנחנו כבר לא מסוגלים יותר לעמוד במעמסת המיסים והמחירים המטורפת שממשלת הליכוד משיתה עלינו. כמו פרעה ועבדיו, גם לנו כבר נשבר הגב. אי אפשר לשלם יותר, אין מאיפה. מעמד הביניים, זה מהבחירות, מחפש לסגור את החודש בשלום. אז כל אחד עושה במעגל התשלומים האישי, הפרטי, את החשבון שלו. כולנו מרוויחים מהשיפומציק-קבלנינו החם שעושה לנו הנחה במחיר.

למה לי ולכם לא לחפש את ההוא שמוכן לעשות בלי חשבונית? חסכתי קצת? יופי לי, יותר קל השבוע, החודש. מה איכפת לי מהמדינה, במילא המיסים שלי הולכים לחברים של השרים, לא לחינוך, לא לבריאות.

עוד למה? כי הוא פוטר אותם, מרשה להם, לכל הטייקונים והחברים שלו לקואליציה, לא לשלם מיסים, למעשה לגנוב מהעם. נאמר כבר מספיק על התספורות במשק של הלוואות עתק על חשבון הציבור שלא מוחזרות ואין עליהן מיסים. נאמר כבר הכל על מתנת הרווחים הכלואים, שווה עשרות מיליארדים כסף מזומן לחברות ענק, סתם כי ככה בממשלה מתחשמק לה. אז להם הוא מרשה, ולחברים החרדים שלו הוא מרשה להעביר עוד מיליארדים לציבור הבטלים שלהם, והוא מרשה לעצמו לגנוב עוד ועוד למען ההתנחלויות, כפי שהעיד בעצמו בגאווה בלתי מוסתרת, ערב הפריימריז. לכולם הוא מרשה, וגם לכם.

אופציה אחרת לאדמו"ר החילוני שטייניץ, היא כמובן להגדיל את מספר חוקרי מס ההכנסה, בעוד 1000 בערך (חושבני שאפשר למצוא די והותר עו"ד, כלכלנים ורו"ח בלשכת האבטלה או כאלו שמחפשים עבודה ולא עבדות. חושבני), ולתת לכל אלו לעשות את עבודתם, אבל לא כמו העבודה המתבצעת היום וכל מטרתה המקודשת היא בחזקת "לסגור את התיק". סיפורים על מעלימי מיסים של מיליוני שקלים ולמעלה מכך אשר נסגרים הרחק מעיני הציבור במשרדי מס הכנסה, עם תשלום מזערי מאוד מגובה החוב, לא תשמעו. לעולם לא תשמעו, אלא אם חוקר כלשהו יחליט לכתוב ספר. ובלי מילה על השמועות הרווחות בעם כי החוקרים הקיימים נהנים מתשלומים נדיבים מעבר לשכר. זו רק אופציה.

שמעתם על מלחמה כלכלית בשוק האפור? מלחמת חורמה על ידי צוות חוקרי על פדראלים כמו FBI, נגד ההימורים הלא חוקיים? מה עם מלחמה כלכלית נגד קרטלי הבנקים העושקים של ישראל? איפה הכסף הגדול באמת, במלשינון? אתם לא מודאגים שהממשלה שיצרה את הבור המצטבר של 140 מליארד ₪ ויותר בתקציב המדינה היא אותה ממשלה שרוצה דם לסתום אותו, ועוד עם מלשינון?!

ובסוף כל אלו, אנחנו משלמים את מחיר הכישלון הכלכלי המוכח של הראשון שידע, שממש ממש לא יודע. אז גם לנו מותר להישבר, להגיד – עד כאן! די! אין אפשר יותר לוותר על עשרות מיליארדים למיליארדרים. זה הכסף שלנו! ים המלח שלנו! שדות הגז שלנו! אם התוצאות בבחירות לא מבהירות לכם שאנחנו רוצים כלכלה אחרת, על ידי מנהיגים כלכליים אחרים, אז אנחנו שובתים. לא משלמים מיסים. זו קריאה למרי אזרחי למיסים הישירים, העקיפים, למיסי ההונאה שנועדו לכסות על בורות התקציב העצומים שלכם, ששיקרתם בכוונה תחילה, שאתם משקרים יום-יום. כן, זו קריאה למרי מיסים של אזרחי המדינה נגד השלטון, נגד המדינה. אם לעשירים מותר לקבל פטור ממיסים בחוק, אז לכולם מותר לקבל את הפטור בחוק. למדינה אין כלים וכוח אדם לטפל במאות אלפי בעלי עסק שמתמרדים מולה ולא משלמים מיסים. הם יישברו ראשונים.

אל תשלמו מיסים!

קו הצדק של רשות המיסים

*****

נמאס. כמה נמאס!!!

//

»

 1. zvia ben ami הגיב:

  DITTO
  אך מה אתה מציע ? פעולה אקטיבית לא הצליחה, ראשיה יושבים כעת בכנסת על משכורת של 38000 לחודש ובטוח שלא יצליחו לעשות משהו , אז פעולה שקטה תצליח ? צריך לעשות מה שעושים כעת בארצות ערב לא לעשות ערבי זמר ובמות ודיבורים , זה לאסוף מיליון איש שישבו להם מול הפרצוף 24/7

  • זיו הגיב:

   כבר הוכחנו שישראל זו בעיה בפני עצמה. חצי מיליון אזרחים בהפגנה לא הזיזו לממשלה הזו בכלום. היא משתינה עלינו ישר בפרצוף, ולא נשאר לנו אלא להתמרד לה. כבר אמרתי רבות כי ההפגנות לפני שנה וחצי היו צריכות להיות בירושלים מול קרית הממשלה………

   לצערי הגדול, ההפגנות הבאות אחרי הקיצוצים הקשים והמיסים העצומים החדשים, יהיו הפגנות אלימות מאוד. אולי בדרך לא אלימה של מרד נמנע את האלימות והממשלה תבין שעליה לשנות את חוקי המשחק.

 2. yara113 הגיב:

  לצערי כאן לא אמריקה שאומרים לא לקנות עגבניה כי עלתה 25 סנט. אז לא קונים גם אם רעבים.
  והיה ברור מראש שהמחאה תלך לכנסת.
  במדינה מבינים רק כוח. והכוח התמוסס כי הקשישים לא מגיעים מסיבות מובנית, החולים והנכים כנ"ל השאר למעט הטיקונים עובדים 24 שעות ביממה כדי לשרוד אז מי יצא למחאה.
  חובה לשנות את שיט הבחירות. ואני לא מבינה בפוליטיקה. במדינה של 8 מליון לא צריך יותר משמונה או 9 שרים ועוד 21 חכים.
  כל השאר שיהיו אנשי מקצוע.
  אולי כך במקום 8 מליון דעות יעשו מה שצריך בכסף שיחסך?

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s