דוגרי! במבט ראשון על מי חשבתם?!?!?!

דוגרי! במבט ראשון על מי חשבתם?!?!?!

שאפו גדול וענק ליאיר לפיד. אני מודה, האיש עבד נכון ומדויק לכל אורך הדרך. היועצים שלו זיהו היטב מיהו הבוחר הישראלי שרוצה את יאיר לפיד. בוחר צעיר שנמאס לו להצביע כמו ההורים שלו, הסטטוסים בפייסבוק הם מרכז חייו מה שמראה כי הוא לא מתעמק בתוכניות או שואל שאלות קשות על איך בכלל ניתן להשיג או ליישם את התוכניות האלו. העיקר שיש סיסמה, כותרת, ריקה ונבובה, או אמיתית עם תוכן, זה ממש לא משנה, כי זו לא בעיה שלי, זו בעיה של יאיר. מי עומד מאחורי יאיר? מה זה חשוב, יש פרשן לענייני עלמא שיודע הכל מכל וכל, טוב יותר מכל היועצים הקיימים ומקשיבים לו לפעמים במשרד הביטחון. יש גם יעקב פרי אחד, שהיה בריאליטי TV. וכל מיני כאלו שאין לנו מושג, העיקר שיש מנהיג חדש שיישם אחרי הבחירות. לא יצליח? נזרוק אותו למדבר הפוליטי כמו את ברק ומופז. אולי.

רק 66% בערך יצאו להצביע. גם הקמפיין הזה לא עבד על העם הרדום, המשועמם ואולי המדוכא. המחאה כשלה, נקודה. כל אלו הספיקו להמליך את יאיר להעלים לביבי רבע מפלגה. בכל מקרה, בשורה התחתונה, יאיר ניצח את הבחירות אתמול, ובגדול. ניצח את ביבי וכל השאר. הפתעה אמיתית שזכות ההוכחה הארוכה והקשה עכשיו עליה. מצד שני, אולי חשוב יותר, ביבי הפסיד ליאיר, שוב הפסיד ביבי. אם ננכה את המנדטים של ליברמן והרוסים שלו, אז לביבי יש פחות מנדטים מיאיר. העם לא רוצה את ביבי, והעם לא רוצה את הליכוד. נקודה.מזלו שפינקלשטיין חיבר לו את ליברמן, ואני משוכנע שיצא לו בפוקס. ביבי הוא לחלוטין הלוזר הגדול ביותר של הפוליטיקה הישראלית, ואין לוזר גדול ממנו. ארבע מערכות בחירות שהעם לא רודף אחריו ומהמהם את המנטרה "ביבי מלך ישראל".

שלי היא שלי. הכל כבר נאמר עליה עוד במהלך הקמפיין הארוך והמבוזבז. שלי יחימוביץ' אשמה סוליקו על התוצאה המביכה של העבודה שחזרה להיות אבודה, רק שני מנדטים יותר מאהוד ברק. עם נבחרת שמרביתה מצוינת, מאחוריה, ועם ראש ממשלה כושל כל כך, היא לא הצליחה להנהיג, להיות אלטרנטיבה ולהיות בעלת משקל מעבר לח"כית מוצלחת ככל שתהיה. עוד שנה בחירות בעבודה, וכדאי לה לחסוך או לתרום את הכסף. היא תובס כמו שמפלגת העבודה יודעת לעשות למנהיגיה הכושלים. ביושר והרבה עבודה היא זכתה לחזור לאחור. מי שהגדירה את הבחירות האלו כתבוסה מראש לנתניהו, שלא תתפלא שהבוחרים אל רוצים להצביע ללוזרית, וכן, אני שמעתי אותה יותר מפעם אחת אומרת שאי אפשר לנצח את נתניהו בבחירות האלו אלא רק בבחירות הבאות. מצד שני ממש יהיה מצחיק לראות את פרץ והשפם חוזרים בשלישית לעבודה להתמודד על ההנהגה.

ביבי לא צריך את יאיר בשביל להרכיב ממשלה. ליכוד (31) + ש"ס (11) + ג' (7) + נפתליבאן (11) + מופזונצ'יק (2) = 62. מופז ינער את חול המדבר הפוליטי בשביל כיסא בממשלה גם כתת עוזר אישי של שרה. הגענו ל-62 אצבעות נאמנות, מנוסות, מסורות, מכירות את כל הטריקים והשטיקים, ללא שום דעה עצמאית וקומבינות והיעלבויות או משברים קואליציוניים כמו שהוכיחו אינספור פעמים, וזו הממשלה הכי יציבה בעולם. הפחד שלפיד יגיע וינקנק להם את התקציבים האדירים והנסתרים להתנחלויות ולחרדים, הופך אותם לפודלים ממושמעים לעילא ולמשרוקית של קינג ביבי, אין ספק, הראשון שיודע.

מצד אחר, אתם באמת חושבים שיש לנתניהו סבלנות לחנך דור חדשים של פוליטיקאים ינוקא עם אג'נדה אישית, מצפונית, מפלגתית ומחפשת כותרות, איך להתנהג לידו בשולחן הממשלה ובמיוחד מה עושים כאשר שרה משנה את ההחלטות והסיכומים? הגזמתם. בשביל ח"ח (חיזוק חירום) יש את ציפי, אפילו בשביל להלבין לביבי את מדינות העולם. במילא אין לה עקרונות לעמוד עליהן, כמו לשאר חברי הגועליציה המשיחית-ימנית שתהיה לנו.

לפיד הוא רק שוט ואך ורק שוט של ביבי להוריד את המחיר של חבריו "הטבעיים" והדרישות שלהם. בזבזתם את הקול שלכם על לפיד, כי מי שרוצה להנהיג את המדינה לשינויים עמוקים ויש לו אופציה להיות ראש ממשלה בחישוב מנדטים פשוט, אבל מעדיף לחבור אל הביבי שכשל וכושל וייכשל, זה שלפיד התמודד מולו, הרי שהוא אינו מנהיג, סתם פחדן. יש לו כנראה סיבה לפחד להנהיג, הוא לא יודע איך. בזבזתם את הקול שלכם על מפלגות קטנות ומטופשות כמו דע"ם, ירוקים, עלה ירוק ובעיקר ז', כי זה מה שקיבלנו כולנו. יחד עם יוצאי ש"ס ושאר הקטנים הגענו ל-9 מנדטים שהתנדפו להם. נניח כי 3 היו נוספים למרץ לפיד ושלי. רק שלושה ותחשבו מה היה כאן. אז לכל השמאלנים האלו ששנאו את ביבי ורצו להחליף אותו, יצאתם סמלנים.

אין לנו ארץ אחרת וכנראה שגם לא מדינה אחרת. אותה מדינה, עם הקצנה ברורה לימין מול כל אייבינו שיפחדו להם, וזה העתיד שלנו. לא שלום, לא נחת, לא רוגע, פשוט מוכנות תמידית למלחמה כי זה מה שנפתליבאן טרח להגיד בנאום בערב. זה מה שחשוב לו, וזה מה שיהיה חשוב לכם. לעולם תפחדו על ילדיכם. לא יהיה לכם נחת ולא מקלט אטום מספיק. נחזרנו את הגנב המורשע אריה דרעי לגנוב עוד ועוד ועוד ועוד מהכיס שלכם עבור החרדים הספרדים. הם יקבלו קצת, הוא יקבל הרבה. שנות הקומבינה המזהירות של שנות התשעים חוזרות ובגדול. אל תצפו להפתעות, הפעם יש מישהו משלהם כתובע המדינה שישמור עליו היטב.

עוד שנה בחירות חדשות. זה לא מעודד בכלל.

****
מרוצים מהתוצאות? יצאתם להצביע? ספרו לחברים שלא הצביעו

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s