לוגו הבחירות של ישראל

לוגו הבחירות של ישראל

שלושה שבועות מהיום לבחירות, סוג של ספירה לאחור. חלקינו כבר עושים את הספירה הזו ארבע שנים, חלקינו מתעלמים בנוחות של "מה שהיה הוא שיהיה", יש יום חופש, יאללה ביי. חלקינו מחכים לביאת המשיח החדש או המלך החדש-ישן. מה שבטוח שלכולנו ברור היטב, שטוב יותר לא יהיה כאן אחרי הבחירות, וטוב בכלל, בכלל לא יהיה. בוודאות של 100% מכל קצה של הקשת הפוליטית, לכל דעה, לכל גזען או מחבק עצים, אנרכיסט או פאשיסט, מומחה בהדרת נשים או מומחית בשריפת חזיות, כולם במדינה הזו, כולם דואגים, חלקינו מפחדים, מהיום שאחרי. כי מה נקבל?

נקבל בדיוק את מה שהמצביעים בטיפשים המדינה הזו יבחרו בקלפי, וזו רק השתקפות נאמנה של טיפשות הנבחרים. יהירותם ויאירותם, גאוותם הבלתי מוצדקת, צקצקנות לשונם, משיחותם. אני המלך! לא,אני המלכה!. שוב עושים הדרת קציצות של ספרדים? אבל הכנתי קציצות של מעמד הביניים! ואחד שרק רוצה לנקות בדרך חדשה. כמה אפשר להתייחס אלינו כמו אל חRא ?! ואל תגידו שהגזמתי! אתם לא מרגישים את הרצון העז לגרש זבובים מטרידנים כל רבע שעה עם מבזק סטאטוס סירחוני כזה או התגובה לו?!

נמאס לי כבר מכל הפוליטיקאים שמובילים את הפוליטיקה שלנו. הם בדיוק אותו הדבר, אומרים את אותם המשפטים, ואפילו חוזרים על הניסוחים של האחרים. מגיבים לתגובות שמגיבות לתגובות שמגיבות לפרובוקציות שנולדו מתוך הצורך להגיב לפרובוקציות אחרות, ושוב תגובות. להקיא מכם. כל כך עסוקים בעצמכם במקום להיות עסוקים במדינה.

התמונה הפוליטית העכשווית מראה כי יש ליכוד אחד שנופל משליטתו המלוכנית בהמוניו הלומי המנטרה "שרק הליכוד יכול". בתמונה הזו תבחינו לצידו של הראשון, גם שש מפלגות ביניים בסדר גודל דומה כולל משיח אחד בדהירה פראית לבית המקדש השלישי , ועוד כמה שברי מפלגות קטנים יותר. למעט מרצ "והערבים", כולם מלקקים באחריו של הביבי. וזו התמונה שלנו של עם ישראל שמצביע, ובעיקר זה שלא מצביע. אלו מתגלות יותר ויותר כבחירות בין שברי דעות וכיוונים, סקטורים מצומצמים וחד מימדיים, מפלגות והבטחות, סיסמאות על גבי שנאות, בלי כיוון, בלי דרך, בלי אמת, בלי מנהיגות, בלי תקווה, רק עם ההבטחה כי הם זה לא האחר. המדינה לא חשובה, העתיד גם לא מלבדי עתיד הג'וב שלהם לשנים הקרובות. כל אחד מושך את שמיכת ה-120 אוכלי החינם לכיוונו בתקווה כי יהיה לו צופצ'יק אחד יותר. הם עושים את מה שבנט אמר לביבי לא לעשות – יורים בתוך הנגמ"ש, אבל אנחנו נמצאים בפנים, הם יורים עלינו.

הבחירות זה אנחנו. כמו מרק סמיך ולוהט של ירקות שאינם קשורים אחד בשני, שמתבשלים לרגע קצר, וכל ירק רוצה להיות בסוף עדיין אותו הירק. אייל שני היה אומר שהירקות לא נמסו את טעמם למרק. מים דלוחים של צביעות, שנאה ורוע ואנחנו המצביעים הטיפשים, מתבשלים בתוכם. מה כל כך טוב יהיה לכם במדינה המזורגגת הזו כשאתם שומעים את דרעי ואלי ישי מזהמים את התקשורת ואת מזג האוויר הכללי, בשנאה יוקדת לכל מי שהוא לא ספרדי?! לו אבא של ET היה מגיע לביקור, הוא יכול עוד להאמין שיש כאן עדיין קונספירציה מפא"יניקית להעביר את "הספרדים" למעברות. רק בשל משפחתי ניצולת השואה אני לא אגיד לו מה שהוא באמת ומי רוקד עכשיו בקברו לשמחת צהלולים. שנת 2013, והקמפיין המוביל הוא בשם שנאה חשוכה כשל ימי הביניים. עד מתי הרב עובדיה יבזה דרך שליחיו, את היהדות?!

מה לאלף עזאזל כל כך נהדר לכם לבחור בליכוד שהיום מטיל עוד מיסים, ועוד מיסים ועוד מיסים, ומעלה את יוקר המחיה למימדים של חדלות פירעון, פשיטת רגל של ישראל, ושל כל אחד ואחת מכם, שאתם מצביעים לביבי? וביבי זו לא הבעיה. שמעתם נכון, זה לא ביבי. את הבחירות האלו ביבי הפסיד עוד בקיץ שעבר. הוא יודע שביום האמת הוא והליכוד יקבלו פחות מעשרים מנדטים, ורק מצביעי ליברמן מצילים לו את המפלגה, את השלטון את הכיסא, ואין ביקום מצביעים טיפשים יותר ממצביעי ליברמן. הוא יודע, אבל הוא גם יודע שאין במרכז-שמאל מנהיג. זה חבל ההצלה שלו מכישלונותיו המהדהדים של פינקלשטיין. שאול "אני אנהיג את המחאה בקיץ" מופז היה בדרך להיות כזה, אבל ריח עור הצבי כשר מספר ארבעים בממשלה, טמטם אותו. אולי בכל זאת יש כאן משהו "ספרדי", כי את הטמטום הוא הביא מהבית, כמו בוחרי ש"ס.

אני מסתכל על הבחירות האלו, ולא מוצא את עצמי. פתק לבן וזה רע עוד יותר, אני יודע. ולא שאין למי להצביע, יש, אבל למה? לתת להם "כוח" להיכנס לממשלת ביבי, לחבורת הלוזרים הזו, שזה כל עניינה ומטרתה? לתת קול למי שלא רוצה להנהיג את המדינה? אולי זו הבעיה בבחירות האלו, חוסר היכולת של האנטי ביבי להתאחד, וזה לא משנה אם זה שמאל או מרכז. האגו שלהם הפיל את מדינת ישראל, בעיקר של יאיר לפיד ושל ליבני, כי לשלי מפלגה גדולה יותר, עדיין. האמת, לא כל כך חשוב היום מי היה עומד בראש מפלגת האנטי ביבי, העיקר שהיו עושים יחד. אבל אין יחד בעם הזה. כל אחד נובח לכיוון שלו בלבד, ורק בשביל עצמו. רסיסי דמוקרטיה שתסביר לנו שעה אחרי סיום ספירת קולות הימאים, כי היא נכנסה לממשלת ביבי בשביל שר ללא תיק, בשביל "להשפיע מבפנים". ואין לי ברירה, אין לכם ברירה. חייבים להצביע, וחייבים עוד יותר נגד השלטון.

אנחנו עם מוכה מיסים וגרעונות, חבוט וחבול משקרים ורמאויות של שרים על גבול ההונאה הפלילית, עם מובס, ומעוך נפשית. תגידו לי, מאיפה הקשישים ישלמו יותר על ארנונה? עוד כמה שקלים על מים? על חשמל מתייקר ב- 10% פעימה ראשונה? על אוטובוס שמתייקר? ניצולי שואה זה מעניין את מצביעי הליכוד ובנט? מה יהיה על אלפי המפוטרים בחודש האחרון, מאות אלפים בשנה האחרונה? מעמד הביניים שמגיש קפה ללפיד ויעקב פרי יראה שינוי? מה יהיה על שליש מילדי ישראל העניים? מה תגידו ביום לאחר הבחירות כאשר ביבי יגלה לכם בצחוק פרוע שאתם טיפשים כי הוא שוב מעלה את המיסים על הדלק, ומוריד עשרות מיליארדים לחברים שלו? יש בישראל אדם אחד שיכול להצביע על מפעל אחד שהליכוד ושטייניץ בנו מאפס בארבע השנים האחרונות?

אי אפשר להשלים עם המצב הזה יותר! די כבר! צאו מהאדישות המטומטמת שלכם תסתמו את האף מהצחנה, ותצביעו נגד ביבי!

****

עוד מעט בחירות. שלא נדע.

תגובה אחת »

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    אחלה לוגו, השתמשתי בו בתור פרופיל בעמוד חדש: https://www.facebook.com/coosemek

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s