דרור פויר מהפליקר של דפנה טלמון

דרור פויר מהפליקר של דפנה טלמון

"תסמונת סטוקהולם היא תופעה שבה אדם המוחזק בכפייה בידי אנשים זרים, מפתח אמפתיה והזדהות נפשית עם האידיאולוגיה והמעשים של האנשים המחזיקים בו. תסמונת זו נובעת מהרצון להזדהות עם החזק והשולט". וויקיפדיה

השבוע הזה נגמר בשישי האחרון עם כתבה מאוד מוזרה של דרור פויר. אני האחרון שצריך להעיד על כישורי הכתיבה המדויקת והמשובחת לעילא שלו, אפילו על קטעי הווידאו הנהדרים בגלובס, אבל למדת להעריך ולחבב את נתניהו? יופי לך באמת, אבל אולי קצת היגיון בכתוב כשאתה טוען כי למדת להעריך את נתניהו? אולי הפחד מהגרזן העיתונאי של משפחת נהנתיהו גרם לפויר לכתוב את הכתבה הנכה הזו. הסברים אין לו, ואלו שיש מאוד מטרידים את הדעת. שנתחיל?

"אני רואה בו מנהיג. וזה לא רק מפני שכשאני מסתכל סביב אני לא רואה אף מנהיג אחר שמתקרב אליו (או מנהיגה שמתקרבת). למרות מה שאמרתי, יש בו גם מתינות. ואחריות. ורצון טוב. וחוכמה. ולהט. והומור. לא יודע איך זה קרה לי, אבל הוא מרגיע אותי". פויר מתחנף עד בחילה, וזה המשפט שתפס אותי בכתבה שלו. מתינות, אחריות, רצון טוב, חוכמה, להט, הומור. זה מרגיע את פויר. זו חוכמה מאוד קטנה לטעון נגד כל אחד מהתארים והתיאורים שהוא הדביק לנתניהו, וזה גם קל מדי. נתניהו הוכיח כי אין לו ולו קצה קצהו של איזשהו תיאור אופי ממה שנותן לו פויר, לא היה ולעולם לא יהיה.

"אני מאמין בכבוד האדם, שכולנו נולדנו שווים, שכולנו אחים, שחברה נמדדת ביחסה לחלשים ביותר, ושהפערים בחברה הישראלית בלתי נסבלים. עוול מטריף אותי. אני סוציאליסט". פויר, תגיד, מה מכל זה שייך לנתניהו שאתה פתאום מעריך אותו? רצון טוב לעזור לרופאים ששובתים כמעט שנה לקבל שכר הוגן? עובדים סוציאליים? אחריות לאומית להסתכסך עם כל העולם ולזרוק עשרה מליארד ₪ להכנות תקיפה באיראן נגד כל מומחי הביטחון האמיתיים של שיראל ובסוף לצייר קריקטורה באו"ם? ? אולי בור תקציבי של 140 מיליארד ₪ זה האחריות שפויר כל כך אוהב (גלובס – כלכלה, מישהו עוד מבין בזה שם?)? מתינות בנתניהו זה כמו לאכול חזיר כשר. זה רוה"מ שהמציא לנו את הממשלה הכי קיצונית בתולדות ישראל – עד הממשלה הבאה – עם סגירת התקשורת הכתובה והמשודרת, ושליטה על ערוצי הממשלה המשדרים מניפסטים מהלשכה לתקשורת של ביבי. מתינות שהביאה חוקים אנטי דמוקרטיים בכנסת כהכנה לדיקטטורה ישראלית. ופויר רגוע. הוא גם רגוע שאיש סודו של נתניהו זה מיליארדר זקן אמריקאי, עוד כמה טייקונים ועבריין מין אחד חבר של אישתו. אולי נתן אשל זה ההומור הנתניהו שפויר כל כך אוהב.

אני מאמין שהכיבוש אשם ומשחית…אני מאמין שהכיבוש הוא עול אמיתי ומוסרי על החברה הישראלית, ושהפתרון היחידי הוא סיומו וחתירה להסכם שלום, שתי מדינות לשני עמים …כולל פינוי חלק מההתנחלויות. אני מאמין שאין מנוס מחלוקה של ירושלים המחולקת למעשה כבר עכשיו, במין מודל בינלאומי כזה, אזור מפורז או איך שקוראים לזה….אני גורס שהבעיה החברתית הכי גדולה של ישראל היא היחס לציבור הערבי, וששילוב מלא שלהם הוא הדרך הנכונה (בגלל זה הצבעתי חד"ש בבחירות האחרונות). אני מאמין שישראל צריכה לקלוט פליטים (במגבלות), להוות מופת ואור לגוים. אני מאמין בזכויות מלאות ללהט"בים (הקהילה ההומו-לסבית)".

"אני יודע שמי שעומד ביני לבין הימין הקיצוני הוא לא זהבה גלאון או שלי יחימוביץ' – זה נתניהו".
פויר. באמא'שך פויר? נתניהו הוא זה שהכניס אותם לקואליציה, לרשימת הליכוד לכנסת אצלו ועם ליברמן. עבד נרצע לרצותם לפני הבחירות, ועשרות מיליארדים אחרי הבחירות. נתניהו זה הימין הקיצוני. לספר שוב על החוקים שהוא העביר? אולי על השלום שהוא שוקד עליו ימים כלילות? כשמאלני שרוצה שלום, זכית בתואר האידיוט המוחלט של השנה!

אפשר להמשיך עוד ועוד על הכתבה המטופשת והאדיוטית להחריד, יש שם ציטוטים מדהימים ברדידותם וטמטומם מפי שמאלני בהגדרה עצמונית. לא יאומן כי הוא שמאלני שמעריך את "הנתניהו", למרות שנתניהו מייצג כל יום וכל שעה בדיבוריו ובמעשיו את ההפך המוחלט מכל מה שפויר טוען שהוא מאמין בו. מה עכשיו, פויר יקרא לרב עובדיה לשים הומו כמספר 2 ברשימת ש"ס לכנסת? אבל אם זה מה שמרגיע את פויר בימים כאלו, אולי הוא חולה "בתסמונת סטוקהולם" וכנראה שמוטב לו לעבור לחדר סגור עם חליפה לבנה ותרופות במינונים גבוהים.

***

Globes-גלובס

גלובס התחילו את השבוע עם שתי כתבות כלכליות שנשמעות כמו מנשרים מלשכת רוה"מ ושר האוצר שטייניץ, על ההשקעות הכלכליות האדירות ברופאים, המורים, אחיות, עובדי קבלן (בולשיט), הסתדרות, וכל זה באופן יחסי להשקעות קטנות בעובדי הנמלים ושאר הנהנתנים, וזאת בשביל להגיד לנו ככותרת – "ההשוואה בין האחיות לעובדי נמל אשדוד – דמגוגיה זולה". בכתבה רודפת ביום למחרת הכותרת היא – "הממשלה אישרה ב-4 שנים הסכמי שכר של כ-15.5 מיליארד ש'". שתי כתבות עם טבלאות מסודרות ויפות, אם כי באחיות יש כנראה "לא טעות סופר" ומכוונת, והן אמורות להיות מספר 6 ולא 4 בגובה ההסכם, כתבות שנראות ונשמעות כאילו משרד האוצר מדברר אותם.

ההשוואה הפנימית בהן היא מקוממת עד מעליבה אפילו דמגוגיה זולה להחריד. בתוך עומס המלל והמספרים (שאני לא מתכוון לצטט) ניתן לקרוא כי קבוצת עובדי בתי המלאכה בנמל אשדוד שמקבלים עכשיו עוד תוספת יוקר של כמה אלפי שקלים לחודש היא קבוצה קטנה מאוד שתוסיף כמה מיליונים בודדים בלבד לתקציב הכללי, לעומת מאות המיליונים ואף יותר, לכל קבוצת האחיות שמונה 25 אלף. אז למה יוצא קצפינו על עובדי הנמל? זו ה-ד-מ-ג-ו-ג-י-ה במיטבה.

גלובס מספרים לאחר מכן שעובדי הנמל קיבלו כבר 100 אלף ₪ מענק ועוד 30% העלאה בשכר כשנתניהו היה שר האוצר בשנת 2004, כשאר ההעלאה הזו הייתה לשלוש וחצי שנים, וזה בערך שנת הלאה אחת מול ארבע שנות העלאה מצטברות של אחות. יש עוד דוגמאות לעוד תוספות שהם מקבלים ואף אחד לא מדבר על השביתה האחרונה והעלויות שלה, כולל התלושים למסעדות סטייקים בצהריים. תוסיפו לכך הקבוצה הזו בנמל אשדוד היא קבוצה אחת מתוך כמה, והרי יש לכם עוד הסבר לדמגוגיה של גלובס. גלובס משווים עלויות של קבוצה אחת עשירה להחריד, שעומדת בראש טבלת מקבלי השכר בישראל עם עשרות אלפי ₪ למלגזן לדוגמה, וכל זה יחסית לכלל ארגון האחיות בישראל, ואף מילה על הדרישות של שאר הקבוצות שיגיעו ועוד איך יגיעו.

שכחנו את עובדי חח"י שמקבלים תוספות שכר שמנות מאוד של עשרות אחוזים ומענקים של עשרות אלפי שקלים גם כשהם בפנסיה, אפילו משכורת 14. מה עם עובדי הרעקבת ו-40 אלף ₪ בונוס לפני העלאות שכר, אך בקיץ האחרון? רק תעשו גוגל והכל מתנת הממשלה. מישהו מכם, יכול לספר לי מתי רופא, מתמחה, עובדת סוציאלית, אחות בית חולים, מורה ושאר מקבלי שכר מדינה מהקבוצות עבורם יצאנו להפגין מאות אלפי אזרחים "צדק חברתי", קיבל משכורת 14? בונוס מוזרים של עשרות ומאות אלפי ₪? עשרות אחוזי העלאה בשכר? אז לספר לעולם תחת ניתוח כלכלי מעמיק של גלובס, כי זו דמגוגיה זולה, כאשר יורקים על האחיות ומחלקים להם גרושים בארבע שנים בלי תוספת של תקן אחות נוספת? מהי הדמגוגיה באמת?

גלובס, על מה ולמה?

****

קֶבֶס קטן מהעיתונות של היום? שתפו עם החברים שגם להם יהיה…

[1. גלובס כלכלה 1 ]

[2. גלובס כלכלה 2 ]

תמונה ראשית של דרור פויר ממאקו


»

  1. ביבי הגיב:

    חבר , לפני שאתה שואל מה קשור נתניהו וסוציאליזם , צפה כאן מה אמר הפרשן הכלכלי סבר פלוצקר
    הידוע כסוציאליסט מובהק –
    אורך הסרטון : דקה .

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s