גיבור על בדיעבד

זהו הסתיים לו המבצע הצבאי המשמעותי הראשון של ביבי. ביבי כבר לא בתול מבצעי צבא נרחבים כראש מדינה. נגמר, והוא מאושר, כי בעיקר נגמר רגע לפני שייתן את ההסברים למה הסתבך ונכשל, כי זוהי דרכו היחידה של מבצע צבאי ללא מטרה. להסתבך ולהיכשל. עכשיו הוא יכול להישיר מבט ולהגיד הצלחנו.

כן, ביבי הצליח להחזיר את כושר ההרתעה לישראל, ואני שמח להיות בין הראשונים, אולי, להודות ולפרגן. נזכור ולא נשכח כי זהו הביבי אשר התחייב בסעיף 11 לקווי היסוד של הממשלה כי הוא יפעל לחיסול שלטון החמאס, וגם הסריט וידאו מהולל לפני בחירות 2009, באשקלון, ממש ממש ממש ברגע שנפלו טילים מעזה שם (אסור להשוות), כאילו והוא מעולם לא רקד על הדם. זהו הביבי שהתחייב בכל במה תקשורתית של אסיפות העם של הימין כי הוא ינתץ את החמאס, יחסל את הערבושים, ויוריד את השכפ"ץ. הוא יביא את הביטחון לעם ישראל, ואל תטעו, אין אף אחד אחר שיכול, רק ביבי, והוא גם כתב ספר על זה, כשעוד אז היה הראשון שידע שיהיה הראשון שידע. ואני מפרגן לו בענק, כי הוא החזיר את ההרתעה משיכרון הכוח, לממשלת ישראל ולעם ישראל.

הרגע המטהר הזה, נדיר ביופיו, שבו אדם מזהה את מגבלותיו בניגוד לחשיבותו העצמית הוא רגע מדיר ומיוחד, ואנחנו זכינו לראות את זה אתמול בשידור חי. ביבי היה האחרון לזהות את מגבלות השקרים ליכולות הביטחוניות שלו שהוא חשב שיש לו. העם למד היטב בשמונה ימים כי ממשלת הליכוד-ימין-ביבי היא לא נושאת הבשורה הביטחונית, וזה רגע שלא יחזור לעולם. תתענגו עליו. אתם הראשונים שיודעים.

ועכשיו גם אתם יודעים, שלא רק ביבי ינצח את החמאס ועדיף שהוא יחזיק במושכות הביטחון על פני המועמדים האחרים, כי ביבי הוא בלוף. לא חזק מול החמאס, ולא חזק בביטחון, והגה ההנהגה תמיד ולעולם עדיף שיהיה אצל מנהיגים מפוכחים שיודעים את מגבלות הכוח ולא מסוממים משכרונו. ליברמן עדיין רק טוראי אפסנאות של ארבעה חודשי שירות ויודע על ביטחון המדינה פחות משומר בקניון. גם את זה תפנימו כבר.

שמונה ימי לחימה שהסתיימו בדיוק כפי שצפיתי אותם לפני שמונה ימים, כאן במגפון, ולא אני לא גאון או רואה נסתרות, זה פשוט להחריד לזהות את הכישלון הזה. מי שיוצא למבצע צבאי בלי מטרות ובמיוחד בלי מטרות שתואמות להבל דבריו ולרוח הקרב המזויפת שלו בעשרים שנות חייו הציבוריים, לא יכול להצליח. הוא לחלוטין נדון לכישלון. אי אפשר לאיים על כל העולם תחזיקו אותי וברגע האמת לברוח לאחור. אי אפשר להגיד שהקו האדום-שחור המוחלט לפני נשתגע הוא טילים על תל אביב ונקבל בראש גם על תל אביב וגם על ירושלים ולא השתגענו. לא, נשארנו כשהתחלנו, מפוחדים. ולא אני לא שמח שהפסדנו לחמאס, כי אנחנו מזמינים את המלחמה הבאה. מנגד, אני מאושר שלא נכנסנו קרקעית בלי מטרות, כי גופות חיילים זה לא עסק מסחרי להבטחת שלטון. לפחות, לא בשנת 2012 ובישראל.

מה קיבלנו? שקט? בולשיט. קיבלנו פסק זמן להתארגנות צבאית מחודשת שלהם ולשנו. הם יביאו טילים יותר טובים ואנחנו עוד כיפות ברזל כזקפה הלאומית החדשה, שתנבול כמו ויאגרה מזויפת בשעתיים לחימה מול החיזבאללה. יודעים כל תשובי הדרום, מיליון וחצי, כי האיום לא הוסר, והם אינם יכולים לישון בשקט. הממ"ד חייב להיות מוכן בכל רגע נתון, והפחד המובנה רק מתקבע לעולמי עד. דחינו את הקץ לחסל את החמאס או לעשות איתו שלום. דחינו את הקץ לשקט מכל זוג שהוא, כי ביבי הוא ראש הממשלה הכי מזוייף שהיה כאן. ידעו כל תושבי הדרום שמצביעים לביברמן כי הם אשמים בכל טיל שיגיע החל מהיום, ואני רוצה להגיד מגיע לכם, אבל לאף אחד לא מגיע אפילו לא לשונאים אותי.

והחמאס יודע את זה היטב, כי גם שם, ובעיקר באיראן יש מומחים ואנשים מבריקים, וגם להם ניתוחים פסיכולוגיים עמוקים על העורף הישראלי, והלך הרוחות כאן, ובעיקר על נתניהו מחד גיסא וביברמן מאידך גיסא, וגם הם יודעים כי ביבי רק חזק בדיבורים, והנה אתמול לראיה של הסכם הפסקת אש, (לבקשת אובמה, אל תשכחו את מסע הליקוקים שביבי חייב לאובמה) החמאס ניצח.

החמאס נשאר שולט בעזה. נקודה. תאהבו או שלא, החמאס ניצח. החמאס לא ספג כל פגיעה מיני משמעותית שלא ניתן לשקם בכמה חודשי הברחות מאומצים מאיראן, ובעיקר העם העזתי תומך בו יותר משהיה, על פי הדיווחים משם. יתרה מכך, החמאס קיבל גושפנקא חוקית ממדינת ישראל של ביברמן כי הוא גוף שילטוני קביל, מוכר, מדיני וצבאי, שניתן לעשות איתו משאים ומתנים ככל שנרצה. הוא בעל הבית הקבוע בעזה, וכנראה בפלשתין כולה.

הלכה למעשה אש"פ התפוגג, הפלשתינים מצאו את רוח הקרב האמיתית והמסודרת צבאית שלהם, השילטונית שהם מוכנים לתמוך בה על כל צרותיה ובבחירות הבאות החמאס ינצח, כי אנחנו הצלחנו לחסל את אש"פ, ולהסדיר את שילטון החמאס. הוכחנו לפלשתינים כי החמאס חזק מול ישראל, החמאס חזק מול ביברמן.

בחמישי האחרון, בהסכם שנחתם במצרים על ידי ישות מצרית שלא אומרת את השם ישראל, ולמעשה הספונסר הרשמי החדש של החמאס. החמאס חוגג כי נולדה מדינת החמאס בפלשתין. ביברמן הקים את מדינת חמאסטן, תהיו הראשונים להכיר ולהגיש שלום.

* תמונה ממאקו

***

מרגישים מרומים? מלחמה שעדיין לא נגמרה? קליק לשתף…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s