מצננים את הבן זונה לפני שהוא נכנס בשערי הגיהנום

המטרות הרשמיות של הפעולה הזו יכתבו אחרי שנפסיק את הלחימה שם. אנחנו לא יודעים מה המטרה הצבאית של מדינת ישראל, כי פשוט, אין כזו מטרה. מיליון וחצי אזרחים ישראלים חיים תחת טרור יומי ואין מטרה מוצהרת לחסל את הטרור משם. קצת לצמצם, להחזיר הרתעה, להגיע להסכם הבנות מחודש וכו'. אבל אין שום תוכנית מוצהרת עם אומץ לב אזרחי וצבאי להפסיק את זה לחלוטין. רק לדחות.

להחזיר את השקט ליישובי הדרום זו לא מטרה, לצמצם את מרחבי השיגור, וכולי, אלו משאלות לב. נחכה כנראה לתוצאות בשביל לשכתב את המטרות ולהודיע שהצלחנו להשיג את כולן מעל ומעבר למצופה, והרי שאין דרך אחרת. מאז חלוץ, שאמר כי נדע כשנרגיש שניצחנו ב-2006, וחוסר המטרות בשנת 2008, אנחנו פועלים במטרות של בדיעבד. חלילה שאיזו וועדת חקירה תעמת אותנו עם המטרות. זה פוסט מהסוף להתחלה

אז תגידו לי, איך הפעם נמדוד את ניצחוננו במבצע עמוד הענן הנוכחי? במיני מלחמה? אתם בוטחים בהנהגה הביטחונית-מדינית שיודעת מהן המטרות למבצע הזה או נכון יותר מהי "אסטרטגיית היציאה", קרי מכבסת מילים להגיד שסיימנו בלי שניצחנו, כי אין ניצחונות במלחמות של היום? הפעם, כן הפעם, ורק הפעם, האם זו הפעם האחרונה שבה נראה את החמאס ונחסל אותו לחלוטין או שהמשפטים השגורים של "יעדים, ומטרות, והישגים ולא ניתן להם שקט עד שנחזיר את הביטחון לתושבי הדרום בלה בלה בלה", יגיעו גם "בסבב ההסלמה הבא? אני מהמר על הסבב שיבוא אחרי הסבב הבא.

כן, אחמד ג'עברי וכל שאר הטרוריסטים צריכים למות וכל דרך מקובלת עלי, כולל תמיכה גורפת ובלתי מסויגת בעונש מוות למחבלים. אף אחד לא יתווכח עם הקביעה שטרוריסט, במיוחד ארכי טרוריסט, דינו מוות, וכל זמן הוא זמן טוב לשלוח אותו לבתולותיו בגיהינום. רק שהזמן הנוכחי, אפעס, קצת מעלה לי קבס בגרון, מי חמיצות כזו בקיבה. לא נראה לכם מוזר שכל נסיונות ההסלמה מאז המחאה בקיץ שעבר, הסלמה בכוונת מכוון (ככה אומרים בצבא, לא?) של ממשלת ישראל, קרי קינג ביבי הראשון שיודע, שנועדו להסיט את הזרקורים ממשהו, ולהחזיר אל הפחד הביטחוני שהוא כל כך אוהב לשלוט בו.

זה כנראה הקלף הלפני אחרון בבחירות של ביבי (ובשביל הקלף האחרון שיתקשר אלי, זה למכירה), והפחד מכותרות העיתונים היומיות בנושא המצב הכלכלי, שהביאו אותו למיני מלחמה הזו. אולמרט וברק השתמשו בקלף הביטחוני בסוף 2008, גם כן, חודשיים לפני הבחירות. גם שם היינו בעזה. הפצצנו מהאוויר בהפתעה, ואחרי שלושה שבועות החזרנו את החיילים וההרוגים הביתה. שוב אותו אהוד ברק שר הביטחון עם הגב לקיר הפוליטי עם מפלגה נעלמת שרק רוצה לשמור על רלבנטיות ציבורית שאין לו. שוב יוצאים לעזה אחרי שהם מפגיזים אותנו ברציפות בלתי נגמרת, שוב ושוב אין לנו מושג איך מפסיקים את זה מעזה, איך מבטיחים שלא יהיו יותר פצמ"רים וטילים משם, ומתי בכלל מפסיקים את זה? שוב ישיבות והתייעצויות, והמטבחון, והמצרים כועסים, וחמישה ימי שקט אמריקאים, ואז תגיע הדאגה האמריקאית מההסלמה ואובמה כרגיל יהיה המבוגר האחראי ויגיד לנו די.

עמוד ענן מעל האיים הקוריליים (צילום: נאס"א)

אנחנו חיים עם מנהיגים שאין להם אסטרטגיה ביטחונית-מדינית ברורה, ולא מוכנים לעשות אחד משני הדברים היחידים שיפסיקו את הטילים של היום, ואת הטילים מחר. הרי ברור לכל בר דעת שלכל בן זונה ג'עברי יש מחליף בן זונה ג'עברי, וחיסולים ממוקדים זה קלף אחד בטקטיקה, לא באסטרטגיה. אז מה עושים? אני אגיד לכם מהם שני הדברים שעוד נשארו לנסות. או שעושים מלחמה עד שהם מחוסלים לחלוטין או שעושים שלום, כי אנחנו לא יכולים לחיות יותר את החיים של הבאמצע הזה כבר עשר שנים עם עשרת אלפים טילים.

קינג ביבי הבטיח ולא קיים. ארבע שנים שיורים עלינו כל יום, וביבי לא מקיים את ההבטחות לשקט של תושבי מדינת ישראל, ותושבי הדרום. לא עשה פעולה אחת שחוקה עד היום, ופתאום בוער לו לעשות שקט? להילחם בטרור? אתם קונים את זה, או שאולי פעם אחת מצביעי קינג ביבי יפקחו את העיניים וישאלו את עצמם מה יקרה בארבע השנים שאחרי הבחירות כשהחמאס עדיין בעזה, כי אין, ואני שוב מדגיש, אין מטרות לחסל את החמאס וזה מוצהר על ידי ישראל, אז החמאס עדיין שם, עדיין יהיה קיים גם מחר בבוקר. ואז תשאלו שוב, מה יעשה קינג ביבי מחר, אחרי המיני מלחמה כשיעופו מחדש הטילים מעזה? מה יגידו לנו בטילים מעזה עוד שנה אחרי שהשקט הזמני יתפרק?

זו רק מלחמת בחירות, זו רק מלחמת בחירות, וזו המטרה היחידה של המלחמה הזו. להבריש ולהבריק את המסכה הביטחונית של פרצופיה של ראשי המדינה עבור הבחירות האלו, כי אתם הרי תשכחו את הצרות הכלכליות, התספורות ש הטייקונים, את העלאת מחירי החשמל בעשרה אחוזים עוד יום ורבע, את האין רכבת, את הבור בתקציב, וזה גם ישחק כתירוץ ענק למיסים חדשים. למה? כי החמאס עדיין יהיה בעזה ומישהו צריך לממן את הצבא נגדו! והמישהו הזה זה אתם, המצביעים, משלמי המיסים, אלו שפורעים את החשבון הצבאי, ומשלמים את החשבון האזרחי. אתם תמשיכו לשבת בממ"דים, לרוץ למקלטים ולאזורי הביטחון, ותפחדו כל רגע מיללת הצבע האדום. למה? כי זו המטרה היחידה של המלחמה הזו. חוק שימור הפוליטיקה של קינג ביבי. אם לא תפחדו, איך תצביעו נכון?

למישהו יש קופון למעיל כחול כהה בשביל הצילומים "עם תושבי הדרום שבאנו לחזק ויצאנו מחוזקים"?

חזרה לעמוד הבלוג הראשי

****

אטומים במקלט? בממ"ד? נמאס לכם ורוצים חיים שלווים? שתפו בקליק, אולי מישהו ישמע

»

  1. זיו, המהלך צבאי עבור ביבי הוא סיכון פוליטי מיותר. לפי כל הסקרים הוא לוקח את הבחירות בהליכה. בנוסף, אי אפשר לדעת כיצד הסיבוב העזתי הנוכחי יסתיים מבחינת דעת הציבור הישראלית. לכן, הפניית אצבע מאשימה לביבי נראית לי "קצת" מנותקת מהמציאות הפוליטית והבטחונית.

    מעולם לא הצבעתי ביבי ואין לי כוונה להצביע עבורו.

    • זיו הגיב:

      ביבי לא היה רלוונטי לרוח הבחירות שעוסקת כל היממה בנושאים הכלכליים-חברתיים. הוא היה חייב להחזיר את המומנטום הצבאי וזו כוונת הפוסט. אני לגמרי רואה כאן יד מכוונת פוליטית משתי עובדות פשוטות. האחת אין שום אסטרטגיית יציאה וניצחון, קרי אין יעד ביטחוני-מדיני למבצע הזה וזה אומר שמה שהיה הוא שיהיה. החמאס ישתקם וימשיך לירות עלינו. השנייה זו הסמיכות הלא מפתיעה לבחירות אליה כיוונו רבים מהפרשנים שבועות לפני שהתחילה. כולם אמרו שהוא יעשה מלחמה. ארבע שנים נותן לאנשים לספוג ולא עושה דבר, אז עכשיו?

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s