אחוקים. הלוואי אצלינו

זה בשעה שתיים או שלוש לפנות בוקר? אני תוהה בתחילתה של סטלה עצבנית בערך בשעה 1:43 איי-אם. איפה זה CNN בערוצים של הוט? ינעל רבעק העולם הזה והוט. עובר על כל הערוצים פעמיים, בסדר עולה ובסדר יורד. אין סיאנאן. חיפוש! לוחצים על הירוק ואז האדום להחלפת שפה ואז הזה באמצע, ואין. רגע! לפני שנים רבות הם רבו על כסף ואין יותר. השעה משפיעה על הזיכרון, ואולי גם הגיל. נראה FOX NEWS. יהיה מעניין לשמוע פרשנות על ניצחון רומני עוד לפני העימות. סגרתי על MSNBC כי זה נראה השידור הכי חי וברור.

בעימותים האלו התחילו בשנת 1960 עם קנדי מול ניקסון. קנדי ניצח בטלוויזיה את השומעים של ניקסון ברדיו, ויצאנו עם נשיא קנדי. לנו היו עימותים עם פרס נגד שמיר בשנת 1984, אם אני צעיר דיו לזכור, ושמיר זרק לו את פצצת האחדות בשידור חי. אחר כך היה לנו את ברק שברח מכל עימות טלוויזיוני אחרי הכישלון המוחלט שנצרב בתודעת הטלוויזיה כאחד מהראיונות הטובים אי פעם, אצל משעל אחרי צאלים. ביבי נחל הפסד טוטאלי בסנוקרת סורית תוצרת איציק מרדכי. מאז כולם מתחמקים. הם מפחדים לפשל בשידור חי ולהגיד את האמת לבוחרים, מצד שני, במילא אם ישאלו אותם על הזקנה במסדרון הם יענו איראן-איראן.

שלוש לפנות בוקר והנה זה מתחיל. השאלה הראשונה, פצצה חברתית בראש סדר העדיפויות האמריקאי, "איך תייצר עוד מקומות עבודה בארה"ב". פשוטה, נקייה ובינגו של סדר יום. אובמה המלך מתחיל עם ברכות ליום הנישואין שלו ושל אישתו מול 40 מיליון צופים. זה כבר נשמע לי רע, כי אם היה לו מסר ממוקד הוא לא היה פונה לרגשנות של המצביעות בסקרים הדמוגרפיים שלו. הם טוחנים את יום הנישואין הזה כבר שבוע. אובמה נראה לא מסודר, ללא קו מחשבה ברור ונקי, ונשמע כאילו והוא מדבר בלי הכנה רבה כמו בכנס בחירות קטן באולם הוקי אי שם.

תוקף את רומני בקלילות, ומדבר בלי סוף על שטויות. בלתי ניתן לעקוב אחרי המסרים שלו. יצרנו 5 מיליון מקומות עבודה הוןא אומר. סוג של אמת שמטיחים בפנים של הבוחרים המובטלים שצריכים עוד 20 מיליון מקומות עבודה. כאילו להגיד להם, תראו עשינו הכי טוב שיש, וזה לא ממש הצליח, ומצד שני אנחנו הכי גדולים כי עשינו, והגיע הזמן שתכירו לנו תודה, אז יש עוד כמה מובטלים פה ושם. בנינו, אין דבר יותר מעצבן מלשמוע מנהיג מטיח עובדות של הצלחה קטנה מאוד בזמן כישלון רוחבי גדול כל כך, כי בסוף כשהולכים למכולת, יודעים את האמת.

רומני מגיב לו בנחרצות, במוכנות, בסמכותיות, כפי שאימנו אותו, הכינו אותו, ורומני לא מחליק. מסרים של 4 מילים, לא יותר. אני לא בעד העשירים, משהו עם מיסים לשכבות הביניים, רטוריקה שכבר שמעתם יותר מפעם אחת. אפילו כאן, כנראה שהיועצים די דומים. רומני היה חד וברור ותקף מצויין את אובמה שנדרש להסביר ולהגן על כל מיני מהלכים כלכליים שעשה ולא עשה. רומני דיבר בלהט על מעמד הביניים שיוקר המחייה שלו הוכפל, דלק, אוכל, בריאות, והוא הוא יהיה זה שיקל על מעמד הביניים ויצמצם את הגירעון בשביל הבנים שלנו. הוא רק שכח להגיד שהוא הוא שייך למפלגה שיצרה את כל הבעיות האלו כולל המשבר הכלכלי העולמי. מזכיר לכם מישהו?

אובמה בפינה, חוטף לא מעט וזורק את גלגל ההצלה הכלכלי העליון, זהו ביל קלינטון. לחזור לדרכו הכלכלית של קלינטון, זו סיסמה שתהלך ניסים על הקהל האמריקאי, כי כולם אוהבים את קלינטון. מזכיר באופן חשוד את המנטרות של "לחזור למורשת רבין\בגין\של פעם". אז למה קלינטון לא יכול להיבחר שוב אם הוא היה כל כל טוב? זו לא מהות הדמוקרטיה לתת לעם לבחור את מנהיגיו? הוא מצונן כבר היטב אחרי תריסר שנים מחוץ לנשיאות ואם העם רוצה אז שיתנו לו להתמודד. לוקח בהליכה את הבחירות האלו.

4:14 איי אם. אני עייף, לא מקשיב יותר. הם טוחנים מים בנושאים כלכליים, וחוקים וזה לא הצליח וההוא כן הצליח, ואני חושב רק על הקפה והקרואסון שממש מתחשק לי עכשיו. אולי להעיר אותה שתביא לי? עוד שני דיבייטים למנייאק ויהיה לנו נשיא ישן בקדנציה שנייה.

*****

הייתי ער חצי לילה, לא תשתפו?

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s