זן חדש לעגבנייה בשם: הליכוד הלאומי

הנה מתכון בטוח להצלחה, גם קליל ומהיר הכנה. זה בוודאות ירשים את האורחים. קחו חמישה מפירות העונה, תקצצו בינוני, קצת מיץ טבעי מעל, עדיף חמצמץ, קישוט של קליפות הדרים מסוכרות וכמה עלי נענע מעל בשביל הירוק. רגע, יקר לכם הנענע? או הפירות? תכננתם במקרה מנה ראשונה של עגבניות צלויות לחג ב-12 ₪ לקילו או קציצות פרסה, רק 25 ₪ לקילו פרסה ואתם יכולים לספוג את זה. תספגו בדמעות שלכם ובשקט בבקשה, כי זה לא מעניין אף אחד ואל תפריעו גם לי לבכות בשקט.

אז מה יש לנו הפעם שכבר לא שמענו מהקיץ הקודם? "הקיץ היה חם ולא הבשילו או שכן הבשילו"? הפסקתי לעקוב אחרי הסיפור הנוכחי של חום הקיץ הישראלי ופרעותיו ביבולי הארץ. דואגים לפמפם לנו על "פערי התיווך" בין המגדל למשווקים לסופרים ולסיטונאים שבשוק החדש שייבנה בצומת מסובים. הם האשמים הנוכחיים בעליות המחירים ערב ראש השנה, כי צריך להאשים מישהו. יהיו תירוצים אחרים, ואם רק תעברו את החגים בשלום אז בחורף תקבלו את כל הירקות במחיר שפוי. חורף אתם יודעים זה מים משמים וזה יותר זול לחממות שבנגב ובערבה מאשר המים בברז.

שמעתי בימים האחרונים, טרום הגל החדש אובמה-איראן-איראן-קו אדום (רק "אובמה מניאק בן יונה" היה חסר שם בגלוי), כמה ראיונות עם מגדלי ירקות ופירות, וכל מיני פונקציונרים כאלו ואחרים מהברנז'ה. אפילו שרה אחת מכובדת וידועה במקצועיותה רבת השנים בשם, נו, שיט, ההיא שברחה עם אהוד ברק לעצמאותה, לעזאזל, זה עומד לי על קצה הלשון, רגע, שנייה, אני כבר נזכר, מוקד רונית, לא, נוקד אורנית, קרוב, לא מרגיש לי נכון, אורית נוקד!!! שרת החקלאות של ישראל! פלאחית בדם ובנשמה. חובצת חמאה מילדותה וקיבוצניקית אורגינלית משפיים הענייה. היא הסבירה אצל רזי בעשר דקות מה שלא הבנתי כל השנה, וההסבר שלה פשוט. אולי תוך שנתיים שלוש השוק הסיטונאי יהיה מוכן ואז לא תהיה בעיה של פערי תיווך. הנה הבנתם גם אתם. וגם אמרה שצריך לעשות משהו לעניין המחסור בפועלים. מי יעשה? מי צריך? תפקידה כמו כל תפקידי השרים זה רק להצביע על מה שצריך, חלילה מלעשות, זה פופטיץ.

איכרים, מילה יפה, איכרים מתלוננים כי הם שותלים פחות מ-50% מנפח החממות שלהם, ורבים אחרים פשוט נמצאים בקריסה ופשיטת רגל. אין להם מספיק ידיים עובדות בחום החממות שמגיע ל-55 מעלות בצל, לכן אין להם יכולת לשתול מספיק, מה שבהכרח אומר כי לא יהיה מספיק לקטוף, כי הפלא ופלא גם לזה אין מספיק ידיים עובדות, וחלק מהמינוס שבשתילה עוד יירקב על שריגי הצמחים. יחד זה שווה בדיוק לעליית מחירים כי הביקוש קשיח ובמגמת עלייה וההיצע קטן, אז לכל שטייניץ שלא למד פיננסיים, ביקוש גדול+היצע קטן = מחירים גבוהים. הנה קוסם!

אין לנו שום בעיית שטחים לגידולים, שום בעיית מים, שום בעיית חוסר בחקלאים או בייצוא סחורה טרייה לחו"ל. אפשר וצריך לגדל כאן הכל תחת פיקוח ממשלתי במחירים שפויים, אפילו עופות ובקר, רק צריך ממשלה שתחליט ותבצע. אם אני הייתי בראש ארגון המגדלים בישראל, נניח של פירות וירקות, הייתי אומר לכל החקלאים, במשך מחצית השנה ‏הקרובה, אתם לא שותלים שתיל עגבניות אחד. לא מלפפונים. לא פלפלים. לא בצל. לא תפוחי אדמה. כלום. נראה את ‏הממשלה מתמודדת עם זה. אולי אז העם הזה יתעורר למהפכה נדרשת. מיום ליום אני מגיע בעצב למסקנה שכנראה ‏אין לנו דרך לשנות ללא אלימות מול השילטון האלים כלפינו. זה עובד במדינות שכנות, עם תרבות דומה לשלנו, ונכשלנו ‏כבר בכל דרך אחרת. ‏

וזה מה שמטריף לי את השכל, ומקטין לי בעצבנות את החשבון בנק. דבר מזה לא חדש, הכל ידוע במשך שנים. חוסר ‏בידיים עובדות זה לא מהיום או אתמול. שנים שצורחים כאן המגדלים על הבעיה הזו, והשר האחראי, מר אלי – נמרר ‏להם את החיים – ישי, לא עושה דבר לספק את הדרישה, לא בעובדים זרים ובאשרות כניסה ולא בתמריצים לישראלים. ‏כלום. באמת זה מסובך לקחת שלושים אלף מסתננים מאפריקה, ללמד אותם את העבודה החקלאית, עם אישורי עבודה ‏לשלוש-ארבע שנים, ואחר כך חזרה למדינתם? קשה להגיע להסכם כזה איתם בו שאר המסתננים שלא יתקבלו ‏לעבודה יחזרו מיד לארצם? קשה לכרוך את ההסכם מול המסתננים יחד עם הסכם מול מדינתם כך שהמדינה תקבל ‏חלק מהמיסים שגובים עבורם, בדיוק כמו שזה מתקיים מול הפיליפינים או תאילנד או סין? ‏

אלי ישי מפחד משתי בעיות עיקריות. לראשונה קוראים מבקר המדינה ולמה המשפחה של ישי היא מיבואני העובדים הזרים ‏ברישיונות ממשלתיים מהגדולים במדינה? והשנייה כבר לא חשובה. מי שלא עושה נגד העובדים עם אשרת עבודה פגה ‏ולא עושה דבר מול מסתננים, פשוט לא עושה דבר. נקודה. עכשיו ימים נוראים, תנו לו להיות נורא.

כל נקודה בחיינו עולה על בסיסי יומי עד חודשי, מיסים חדשים ולא מספקים את הדרישה בועטים במשכורות שלנו שקטנות במקביל, עשרות אלפי מפוטרים, מפעלים נסגרים, ענפי משק קורסים ובלתי ניתנים לשיקום, והם עסוקים בקו האדום של אובמה ונאום צ'רצ'יל השני או החמישי של נהנתניהו באו"ם בטיול החגים בניו יורק. מחירי האוכל הבסיסי ביותר שלנו תחת הפגזה לעליות תלולות בכינון ישיר של קרטל המזון בראשות יוניליוור, ולא תמצאו כיפת ברזל, כי מחירים גבוהים זה יותר מיסים עקיפים לממשלה. קרטל של ספקי מזון שולט כאן לא מהיום, לא מאתמול, ועוד לפני הביבי פעם שלישית, אבל הוא עסוק בנוצות מהודרות להישגים אדירים בכל חודש עברי. שמעתם שביבי טוען בלהט שהוא הוא נלחם בריכוזיות? חבל שהריכוזיות מנצחת.

פרופסורים מכובדים מהלמ"ס טוענים כי האוצר ושאר משרדי הממשלה מעלימים ומסתירים מידע במכוון מהעם בשביל לשפץ את הנתונים לטובתם, ואלו נתונים שנועדו לנהל משק מדינתי באופן אחראי, ועוד מול העולם. למי נשאר להאמין אם נתוני הממשלה הרשמיים מואשמים כמזויפים בשיטתיות ובכוונה תחילה? בלתי ניתן כבר לעקוב אחרי ביזיונות הממשלה האיומה הזו בתולדות מדינת ישראל.

‏ראש השנה והגפילטע מעולם לא נראו אפורים כל כך.

תמונת עגבנייה מ NEWS1

*****

אוהבים גפילטע? יש גם מתכון משובח בבלוג. שתפו עם כולם

»

  1. מיכל הגיב:

    מיותר לציין שאני אתך בכל אות!!!
    שנה טובה וחג שמח זיו יקר
    לך ולכל יקירייך

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s