לפני נפילה המהדהדת הוא היה גאון בבידור. הרבה פליטות פה שבנו קריירה

אי שם, לפני שנים רבות מדי, אמצע החטיבה, הלכתי עם חבר לראות את המופע של דודו טופז באולם הקולנוע שלום ז"ל בפתח תקווה. אולם ישן ונושן, גדול עם במה גם להצגות, כיסאות עץ, מסוג הקולנועים שהיו בארץ בתחילת דרכה, כשקולנוע היה קולנוע עם הסדרנים של הפועל, ולא קומפלקס להלבנת הון דרך פופקורן ושתייה. 'פליטת פה' המיתולוגית והמבריקה, שם שמעתי לראשונה את  "חוק-חינוך-חובה-חינם = חחחח".

חוק החינוך החובה והחינמי בישראל הוא אחיד, ונבנה עוד בתחילת דרכה של המדינה עם עידכונים קלים בדרך. בשנת 1953 החליטה הכנסת לאחד את כל הזרמים (המוזרים של אז, לפי עדות, שיוכים פוליטיים, דת), של החינוך לחוק אחד לחינוך ממלכתי, אשר יהיו בו ממלכתי-דתי וממלכתי אחר. בשנת 2012, ובבטחה שנים עוד קודם לכן, חזרנו לחוק חינוך ממלכתי-זמרים רבים ושונים. ומה קיבלנו? קיבלנו תחת חוק חינוך ממלכתי חינם את הזרם העיקרי, או שכבר לא העיקרי בדמות החינוך החילוני, או בשמו, חינוך ממלכתי בלבד, כי זה לא נעים להגיד חינוך ממלכתי-שמאלני.

החינוך הזה הוכר כמצטיין לעילא ולשופרא, מלח הארץ, והראשונים להמשיך להשכלה גבוהה, פורייה, תורמת והחשוב מכל שוויונית. אין ספק כי מערכת החינוך הממלכתי על שלל עשרות המיליארדים הרבים שהממשלה משקיעה בה, מראה כי אצלה אין אפליה בין אזרחים יהודים לאזרחים ערבים לאזרחים דרוזים לאזרחים בדואים. הכל שווה, אחוזי הבגרויות לנגד עינכם, לחלוטין ההשקעה משתלמת.

נכון, משתלמת טיפל'ה יותר בישובים שיש להם "עודף תקציבי" או כאלו שבוחרים להשקיע בחינוך מעבר לתקציבי הממשלה לכל תלמיד ואם הם נקראים "מבוססים", כמו רמת השרון או שוהם, זה רק בגלל שככה מוכרים עיתונים היום, העיתונות אשמה. אין הבדל מהותי בין 35% ל-86% הצלחה היכן שמשקיעים יותר, תכלס, אותם משולשים נחפפים בכל מקום. הממשלה לא עושה אֵיפָה וְאֵיפָה בין התלמידים החילוניים ללא קשר לדתם.

מערכת החינוך הממלכתית-דתית נפלאה לא פחות, אולי יותר. בדיוק לפני כמה ימים התבשרנו על מנשר הורים חדש, מעין הסכם, ניסוחון ליומיום, של קוד ההורים תחת הכיפה הציונית הסרוגה שחורות, לבין מערכת הרבנים שלהם, העסוקה במניפולציות דתיות וטוהר הדת. על המלאכה ניצח שר החינוך בכבודו ובעצמו כחתן בעליה לתורה. אולי שלוש דוגמאות פיצקל'ה מההסכם להנאתכם: לאבות אסור לצפות בקטעים אומנותיים של בנותיהם (כי הרי ברור שכל אבא עם כיפה הוא בפוטנציה גם בועל קטינות, פדופיל וחובב גילוי עריות). הפרדה בין בנים לבנות גם אחר הצהריים, מומלץ בלי טלוויזיה ורק אינטרנט כשר, והכי כיף זה שאבות חייבים להסתפר ברוח בית הספר.

ידוע שזו מערכת חינוך שעוסקת יומיום באהבת הארץ, חינוך לציונות, הבטחת העתיד הלאומי-יהודי. מה רע במערכת ששולחת ילדים לפנימיות מגיל בר מצווה בערך?! אז המשפחה גדולה מדי לטפל ביותר מדי ילדים, אז מה? והם שם לבד, בודדים ועזובים למשך 4 שנים, ונתונים רק לחינוך של הרב, ואין כמו הרב הפוסק הגדול, המחנך המוחלט, כי כל הרבנים הרי הם מוחלטים, משיחים, כותבים באותיות של זהב, גם אם בטעות הם מובילים נערים עם כיפה סרוגה לטעויות מקריות של אלימות גזענית מאורגנת, שנאת זרים, ניסיונות לרצח ומאשרים קטילת תינוקות ערבים. ממש ציונות במיטבה, כזו של זבולון המר ז"ל, של פעם. זה העתיד של הציונות הדתית, הבית הלאומי. אפעס, היום זה מרגיש כמו כת יהודית-משיחית, ללא שום אקזיט סטרטג'י. כת של כיפה שחורה לייט וחוקי הלכה וצניעות בלתי ברורים, אבל העיקר שהכל באישור משרד החינוך, בעידודו ובתמיכתו.

יש עוד מערכת חינוך אחת, כזו שאנחנו גאים בה באמת, מערכת חינוך בתמיכה סוציאלית מלאה, שעוזרת לנערים ונערות עזובים ומוזנחים, מבתים הרוסים, אולי אף מכורים לסמים. זו עם מסגרות מיוחדות לילדים מתקשים במיוחד, חינוך לילדים מאותגרים שכלית ופיזית, ילדים ונוער עם נכויות, וכולם ילדים נהדרים, רק שכך רצה הגורל. מערכת עם אנשים נפלאים במשכורות ראויות, שיודעת להשקיע ולתמוך בהורים ומשפחות מתקשות באלפי השקלים הנדרשים כל חודש. טוב שיש לנו כאלו, טוב שלא מעבירים אותם יסוריי גיהנום לאישורים רפואיים, וועדות והקצבות חודשיות בביטוח לאומי, ומעל ראשי מערכת החינוך הזו. מזלינו באמת ששם לפחות לא נשמע על קיצוצים כספיים, כי בישראל יש מקומות שידוע לכל שהחמלה היהודית שלנו אוסרת לקצץ. החמלה היהודית.

יש לנו מערכת חינוך חרדית, שחורה והשחור הזה חשוב, שבזה לעבודת האלילים של החילונים, מקדשי הכסף וההצלחה החומרית, כי כולנו שמאלנים. זו מערכת שגם בזה עמוקות לחרדלניקים החדשים, כי הם לא ממש יהודים לפי ההלכה. הם, ורק הם יודעים את צפונות האל היהודי, זה שרצה להפריד בין אשכנזים לספרדים ושונא הומואים כי הם מחלה ומסתננים כי הם שחורים. אסור הרי לערבב בין אשכנזים וספרדים, תשאלו את אלי ישי, הטוניסאי, לבוש חליפות דולצ'ה שחורות, למה יש הפרדה גזענית נאצית טהורה משמן זית, אצלו בבית, בש"ס? איפה הילדים שלו לומדים?

מערכת החינוך החרדית נשגבת משאר העולם כי היא מטפחת גדולים בתורה, בהלכה, שמגיל ינוקא לומדים שאסור להם באיסור מוחלט לעבוד בכל עבודה רשמית, רק עבודה שחורה ממש כמו אבא, וחלילה מלשלם מיסים במשך כל חייהם, כי המטומטמים של מערכת החינוך הראשונה, הממלכתית שמאלנית יפרנסו אותם עד יום מותם, אותם ואת משפחתם. זו מערכת חינוך שמוצצת את דמה של מערכת החינוך הישראלית, עבור לימודים חדר מגיל שלוש ליום לימודים ארוך כולל ארוחות מלאות והסעות כל יום (בלי חשבונית מנהג ההסעות!), ולפעמים, בדרך כלל, למעשה כל קיץ, גם מממנת קייטנות מלאות באלפי שקלים לכל ילד, מהחשבון שלכם, של הילדים שלכם מהמערכות חינוך הקודמות, וכן, גם זה הכל באישורו של משרד החינוך, בתמיכתו, עידודו ותקציביו.

זה משרד חינוך שלמראית עין חתם הסכם "אל תגדלו להיות מטומטמים" והגדיר אותו כ"ליבה", הסכם שלא מתקיים, כי אין פקחים לבדוק, ואם יבדקו אז מה? ההסכם הזה דווקא מעביר עוד כספים לחינוך החרדי לממן את המורים ללימודי הליבה, ואני בכלל שואל, למה צריך לימודי ליבה? הרי מחנכים אותם לפרזיטיות, רמאות, שקרים, הונאה וביטול תורה, עם ליבה או בלעדיה.

 

פעם……..

מתוך רעיון נשגב לזרם חינוך ממלכתי שנולד לאגד את כל תתי הזרמים שהיו, אנחנו בחזרה באותו המקום, עם זרמי חינוך שונים ומשונים ולאף אחד מהם אין עתיד בלעדי האחר.

 

מתי יבוא המפץ הגדול בחינוך שייבנה כאן מערכת חינוך אחת שפויה, נכונה, מתאימה, עתידנית, טכנולוגית, לאומית ולא לאומנית, שוויונית, אבל גם כזו שמלמדת לאחריות אישית, מעורבות בקהילה, סקרנות, ואף לאהוב אנשים אחרים שונים מאיתנו, כי הם רק ילדים וילדות נערות ונערים?!

 

 

*****

אז לאיזו מערכת חינוך שלחתם את ילדכם הבוקר?‏

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s