התמונה שהפכה למם פייסבוק שמגלמת את כל תורת החיים של הליכוד וביבי

סוף חודש יולי 2012. בדרך כלל בחודשי הקיץ עם ישראל כבר מתחיל לשמוע על גזירות התקציב הבא. מכינים אותנו למה שלא יהיה, ומחביאים מאיתנו את מה שכן יהיה, כי הכסף הולך לאן שלא צריך, כפי שהוכח בימים האחרונים. תקציבים לא מחולקים באופן הגיוני, באופן שיוויוני, מישהו מופתע? סתם שגרה ישראלית, רעה, שגרה.

מה שמפריע לי יותר מכל, זו האדישות. כולם ידעו שזה מה שיקרה, התריעו, צעקו, והממשלה באדישותה, לא עשתה דבר, התעלמה. לא היו דיונים, לא תוכניות, לא שיתוף של העם. פלסתר כלכלי, כמו כל פלסתר מייד אין ביבי. אדישות. האדישות הגיעה גם לממשלה כיאה לאדישות של ראש הממשלה.

יש גזירות על העם הנובל והנמק, אבל חברי הממשלה לא עסוקים ברוע הגזירות חלילה וחס, הם עסוקים בטיולי קיץ, חופשות, פגרת כנסת, תוספת של 1000 ₪ במשכורת, רכבים חדשים, והעיקר, עיקרי העיקרים, הם עסוקים במשחק המחבואים עם התקשורת. שביבי-שטייניץ יחטפו את האש, העיקר שלא ישאלו אותנו על הגזירות. מי לעזאזל בממשלה מוצא היגיון בכלכלת ישראל אחרי המגה פיגוע שעושה בה ביבי?

 

תקציב המדינה לשנה הבאה, כל "שנה הבאה", מתחיל להיכתב בתחילת מרץ, עובר להדלפות ביולי, מריבות באוקטובר, איומים בנובמבר, תחילת סחטנות בדצמבר, קרוב לסוף השנה, אשר מגיעה לסוף מרץ של השנה הבאה המפורסמת, כי לולא תקציב מאושר הממשלה מתפרקת מידית. זה החוק עד שיגמישו אותו מחדש לצרכים "ביטחוניים והיסטוריים", כי הרי יודע כל עולל ישראלי כי לעולם עכשיו זה לא הזמן, ובואו נעשה ממשלה של 40 משתתפים, הנה הבאנו את יובל המבולבל, פרסומות (רק אני רואה את הציניות והבדיחה על חשבונינו שיובל המבולבל הוא הפרזנטור של משרד האוצר?!).

יש כמה דיווחים בקול מינורי בעיתונות "החופשית" כי תקציב המדינה לשנה הבאה אינו נמצא בדיונים כרגע, אפילו לא בשלבי הכנה. ראש הממשלה אינו עוסק בזה, כי מה שאתה יכול לדחות למחר תדחה למחרתיים. הוא טרוד בעניינים דחופים יותר, וזו לא סוריה או איראן, זה מיט רומני, הלוזר הבא של הרפובליקנים. יש גם יחסי ציבור לטפל בהם, נפילה במנדטים, דיונים אינסופיים על הספין הדחוף הבא, וקצת את האין חוק טל בעוד יומיים. יש בעיות טורדניות, לקיומינו, על זה אנחנו לא מוחים. אין הפגנה, אין שלטים, אין פייסבוק, אין הכרה כואבת במציאות הישראלית כי בראש ממשלת ישראל עומד חאפר.

חאפר קטן, ישראלי כזה, שכולנו מכירים, כי כולנו צריכים מדי פעם, חאפר מחמד. פעם הוא חאפר שתוקע אותנו ופעם חאפר שמקמבן אותנו, אבל חאפר שלעולם יישאר חאפר ורק חאפר. החאפר הזה הוכח היטב כחאפר בכישלון ההסברה הישראלית במרמרה, ביכולת לתפוס שליטה בחוק טל, במשברי האנרגיה והתחבורה, באין הפתרונות לדיור, באי סילוק החמאס מעזה. חאפר כזה שהכל עובר חביבי, למה להתעמק? למה להשתדל עם עבודה מקיפה, עמוקה, אמיצה, וועדות ומסקנות ליישום, אם הכל יהיה בסדר, סמוך על החאפר ביביהו הראשון. אפילו התהליך של פירוק קדימה היה של חאפר פוליטי.

לא נשכח כי ביבי, כן ביבי, מגדיל את שכבת העוני בעם בגלל המדיניות הכלכלית שכולם כותרים כתרים מזהב לנפלאותיו הפיננסיות ומדיניותו בעיקר, שהביאה את ישראל להיות הכלכלה היציבה בעולם, כי כמו שאמר לי חברי היקר, אורן, הוא נבחר לנהל מדיניות ולא אמור להבין בכלכלה. אז פרופסור פישר אמר שמדיניותו נכשלה.

ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו לא עוסק בתקציב השנה הבאה, בסוף יולי, למרות הפרסומים המודלפים מיובלי המבולבלי, ליצן החצר, כי יש גירעון ענק בתקציב המדינה, כל הפרמטרים הפיננסיים מראים על עצירת הכלכלה הישראלית, ירידה בכל תחומי החיים, נפילת השווקים שמחזיקים את המדינה על הכתפיים ובריחת המשקיעים הזרים מישראל. כל הנתונים נגדינו, ואין דיון אחד לתוכנית כלכלית לאומית, דיון כזה מפורסם, עם מטרות, תהליכים, מקנות, פעולות לביצוע. עם החלטות. למה אין? כי אם היה היינו מקבלים יחסי ציבור ענפים בכל שעה משעות היום, וזו תוחלת הממשלה שלכם, שאתם הצבעתם עבורה, שאתם מצביעים לה שוב ושוב ושוב, 29 שנים מתוך 35.

אז החאפר שלנו, נכנס לפאניקה, שולף את העונשים הכי קלים לביצוע על כל העם, ושולח את היועצים ומבולבלי להסביר את הבלתי ניתן להסברה, למה לעשירים מורידים מיסים ולשאר העם מעלים מיסים. למה? כי העשירים יכולים להשקיע במועמד בחירות אחר, אני ואתם לא. הרי לא נתווכח עם העלאות המיסים של כל סעיפי חיינו, כי אנחנו פראיירים ישראלים טיפוסיים. מרביצים לנו ונבחר ביבי. לוקחים לנו ונבחר ביבי. עם שבוחר בביבי אחרי השבועות האחרונים, מגיע לו שיסבול כמו בני ישראל תחת פרעה ארבע מאות שנה, ועכשיו עוד נסבול עם פחות אלכוהול, ורק על זה צריך לזרוק את ביבי מהשלטון. מיסים על הבירה?!?!?!?? חRא.

שמעתי את מבולבלי הבוקר אצל רזי ומצליח. בושה של עיתונאים שלא זרקו אותו מהשידור, מקריא מניפסטים של יועצים תקשורת. אנחנו לא בנויים לשאול את החאפר איך הוא כרה את הבור הענק הזה של מיליארדי השקלים, למה 1.5% תוספת לגירעון שווים לחמישה עשר מיליארד ₪? לא נשאל למה לחרדים מגיע קצבאות ויום לימודים ארוך ולשאר העם לא מגיע. לא נשאל למה משקיעים עשרות מיליארדים בשטחים. לא נשאל לא נשאל למה הממשלה של החאפר מנופחת, למה היא בזבזנית, ולא נשאל איפה הדוגמה האישית שלהם, איפה האחריות לשרים בזויים בלי תיק? לא נשאל למה כל יום יש תוכנית חדשה בגלל זו שבוטלה (ביטלו את הורדות המכסים לפני שבועיים. מבולבלי לא ידע שיש חוסר תקציבי אז?) לא נשאל כי נבחר בביבי ועדיף לא לשאול.

אנחנו זה הבוחר החאפר. עם של חאפרים, וזה העומד בראש מדינתינו עוד מאיים לתקוף את איראן. עוד נגלה "שאלוהים ישמור", גדול גם על אלוהים.

*חזרה לעמוד הפתיחה של הבלוג

*****

כן, גם אתם חאפרים!!!! שתפו עם החברים החאפרים שלכם

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s