ישראליות שנעלמה ואיננה

כשאתם מתקינים את הדגל על הרכב, למקלים, או מחזקים את הדגל על המרפסת, למי שטורח, ואלו המהדרין עם האורות והנוצנצים, תשאלו מהו ישראלי בעינייך, ואפילו שגנבתי ליאיר את השורה, מהו ישראלי עבורכם? כששומעים על תלמידים בודדים, שמבזים הצגה על השואה, צועקים לנאצי שיגמור עוד יהודים, זה ישראלי בעיניכם? כי בעיני זה בינגו ממצה את הישראלי נטול הרגשות 2012. הם לא בודדים.

הם רבים ועצומים. השנאה והבורות הבלתי נתפס ש הנוער ישמידו את המדינה. הם נמצאים באלפיהם בפייסבוק עם כתובות שנאה מדהימים בעוצמתם נגד כל דבר שאינו מיליטנטי, אינו שנוא אחרים, ערבים ומוסלמים, בעיקר שונא כמוהם. מאיפה הם יונקים את השנאה הזו? מי מקנה להם את הערכים האלו? בתי הספר? הטיולים בחברון? הם אלו שגורמים לכל כך הרבה להתבטא בחריפות קשה נגד שמאלנים, למרות שכמעט כולם אינן יודעים מה זה? או נגד אשכנזים, נשואי גלי השנאה האחרונים?

בכלל, להיות אשכנזי בישראל של שנת 2012, זה אומר שאתה שמאלני, סליחה, סמולני, יפה נפש שאוכל אוכל פלצני, גר בתל אביב, צפון או מגדל גבוה, עשיר שמנצל את הדפוקים, כנראה מסוג הטייקון או מקורב לו, הייטקיסט זה בבטחה, שנוא חרדים, והכי חשוב זה בוגד. בוגד כללי, במסורת כי אין לאשכנזי מסורת, בדגל כי הדגל שלו זה צבעי הקשת, בדת די ברור, בוגד בצה"ל כי הוא נגד סא"לים אלימים ופרועי חוק, והנורא מכל זה הבגידה בתפיסת ארץ ישראל השלמה ומתן זכויות מלאות לעם הנכבש, הפלשתיני. כל אלו מתקיימים בו זמנית בכל אשכנזי. אפילו עירוב גנטי של הורים או דור שלישי ומעלה, לעולם אשכנזי הוא אשכנזי, דופק הספרדים.

ואולי מכאן זה מגיע. הבכי הקבוע של אלי ישי ודומיו על אפליה ושנאה גזענית כי הוא מרוקאי באמת חלחלו אל הדור, והם מאמינים שיש רדיפה דתית, גזענית נגד מרוקאים או ספרדים מטעם עצמם, ולא חלילה נגד הפשעים שהם מבצעים בחסות החוק העליון שנקרא "מגיע לי". יש לנו ראש ממשלה מחרחר ריב ומדון, מפזר שנאה תהומית בכל צעד ושעל, וזכור לכל מי שלא מצביע לו את אמרותיו הגזעניות. הוא מנהיג ממשלה גזענית טהורה, שכל כולה בנויה על שנאת האחר, החל מהשפלת השגריר הטורקי כמדיניות חוץ ועד שנאת זרים מוחלטת ופחד תהומי מכל הפגנה קיקיונית. אפילו תיירים רמי דרג חפים מפשע נעצרו בשדה. הוא הנבחר, ואנחנו בחרנו. זו ישראל שאנחנו רוצים, זו שנשאיר לדורות החדשים, רק מוקצנת יותר, כור היתוך גזעני שעבר את תחום המסה הקריטית שלו, ומתפוצץ לאיטו בקריסתו הרותחת.

הנה דוגמה. תאמינו או לא, זבש"כם. נדב אבוקסיס, הבדרן מליגה ז', עכשיו על במות הסטנד אפ בישראל, יקיר התוכנית של דידי הררי, כתב לפני שבועיים בחול המועד פסח, טור דעה בידיעות על המימונה. הנה שורות נבחרות מהטור: "אשכנזים יקרים…הרי בואו נודה שאם החג הזה היה גם שלכם, אז לא אתם הייתם מכינים את המופלטות אלא הפיליפינית...אתם לא בנויים כמונו להוציא כסף ﬠל אוכל, לא בנויים ﬠל לא לחסוך; לא בנויים לשואו-אוף. אצלכם, אחרי שהסבתא הולכת לעולמה, כל נכד מקבל חמש דירות בירושה. אצל מרוקאים, גם אם הסבתא חסכה מיליונים, הדבר היחידי שהיא מבקשת הוא שיעשו ספר תורה על שמה...". זו הגזענות הכי מסוכנת, מאדם שלא יודע שהוא גזען. גזענות ובורות שחיים על הסטראוטיפים הנצחיים, במסווה של בידור, טור דעה, קצת צחוקים, ואבוקסיס מאמין לכל מילה שלו. זה מה שמחלחל לנוער, וכנראה למבוגרים רבים גם כן. גזענות מיקיר הקהילה.

זו ישראל של 2012. ישראל שבה בעוד 10 שנים חצי מתלמידי ישראל יהיו חרדים, של ש"ס בעיקר, ואפילו אגודה. יותר ממחצית מתושבי המדינה בעוד שלושים שנה יהיו חרדים, שגדלים היום על גזענות טהורה ותחושת רדיפה עדתית עד אין קץ, אפילו בתוך תוכם. תחושת הדפיקות, הניצול, המסכנות והאומללות. תחושות שמטופחות בשקדנות על ידי הממסד החרדי למען יגדלו טובי ילדיה להיות מצביעים כנועים ומטומטמים לעילא ולעילא, העיקר שהפריצים יחיו כמו חזירים. אז מה אם המדינה תיעלם? אמר אלי ישי כי לא ניתן להקים עיר חרדית ללא תושבים חילוניים. כמעט כולם מבינים למה הוא מתכוון. אלי ישי יודע מה לעשות. אנחנו לא השכלנו להתנגד.

אתם גאים במערכת החינוך של ישראל 2012 או 2022? בתשתיות? בממשל? בביטחון? במדיניות? בניהול הדת בישראל? בעוני המוכחש? בעליבות הקיומית של רבע מהמשק כולם עובדי קבלן מנוצלים? בספורט המוקצן לגזענות מלוטשת כיהלום בסמל של BMW? זו המדינה שאתם רוצים לחיות בה? המדינה, לא הארץ. לתחושותיי, הצבר הישראלי נעלם מהאופק. הצבריות נעלמה. זוהי התשובה שלי לשאלה מהו ישראלי: צבר עם הכובע טמבל, שעשה תרבות של צברים, כתב שירים לארץ ישראל, לזכר הרעות והחווה. צבר עם שליחות ליישוב הארץ וכיבוש הנגב והגליל, עם הקוקו. זה שאכל פלאפל ביד אחת, בלי הכרס של המנגל, והיה לו הרצון לעשות, לבנות, לנצח את העולם, כי היינו מעטים מול רבים. כי הובלנו לטבח ושרדנו.

מתי שמעתם שיר צבר חדש שכזה, בעברית צברית? שימו דגל על האוטו……

__________

הנה התשובות שקיבלתי בפייסבוק לשאלה מהו ישראלי בעינכם: "חרא עם לב זהב", "עין אחת צוחקת עין אחת בוכה", "לתת במבה לישראלי אחר באמצע טרק בניו זילנד", "השעות שבין ארבע ושש אחר הצהריים ביום שישי, אין הרגשה כזו בכל העולם כולו רק בארץ, ותרד השלווה על הארץ", "לקרוא לכל אחד שני ברחוב "אחי" ושניה אחר כך לצפור לו ברמזור ולקלל את האמאמאמשלו ברמזור הבא", "גם לא לשתות, וגם לא לדעת להמר כמו שצריך", " לשאול "כמה שילמת?" ואז במפגין להגיד "דפקו אותך…", "אחד שמתכופף ותמיד יראו לו את החריץ העליון בתחת. איייייייכס", "גם כשהמפלגה שבחרת, בשלטון כבר 20 שנה – עדיין לקטר ולהאשים בכל הצרות את השמאל…"

*****

אהבתם? שתפו עם החברים בפייסבוק

»

 1. דרור כהנוביץ' הגיב:

  חייב לתקן: סמולני ולא סמאלני
  אכן, רבים מאיתנו מרגישים מיעוט נרדף. לא שפעם הכל היה טוב, אבל לפחות ההתבהמות היתה בשוליים ולא המיינסטרים
  לעניין הגזענות נגד האשכנזים, מעניין מה היה קורה אם היה מדובר באשכנזי שמעליב מרוקאים. הוא היה צריך לחפש עבודה חדשה
  כתבתי פעם על זה:
  http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=1531866

  • זיו הגיב:

   תודה, תיקנתי, אם כי סמול+שמאלני לא תמיד נראה לי כסמולני.
   הוצאת בזול את האשכנזי המעליב מרוקאים עם עבודה חדשה 🙂

 2. ג'ו הגיב:

  וואללה קלעת עם הטור הזה.
  קשה להיות אשכנזי, שמאלני במדינה הזאת (וכאילו זה לא מספיק, גם קיבוצניק לשעבר ועובד בהייטק…).
  לקרוא טוקבקים מפגרים בכל טור בעיתון מאנשים שאין להם מושג מה זאת דמוקרטיה, מה זה שמאל ועד כמה הם קרובים יותר לאחמדיניג'ד והיטלר מאשר לרמב"ם.

  • זיו הגיב:

   קיבוצניק?!?!! שמע ישראל.
   פעם הצלחתי לזהות טוקבקיסטים בתשלום, היום זה יותר ויותר קשה וחמור עוד יותר אם כל הטוקבקיסטים הקיצונים והרעילים האלו הם באמת מדגם רחב מהעם, ולא רק טוקבקיסטים בתשלום. פחד גדול לעתידנו

 3. אלין הגיב:

  אכן קשה להיות אשכנזי שמאלני במדינה הזו, אבל קשה יותר להיות מזרחי שמאלני..ואם גם מוזיקה מזרחית היא לא הטעם שלך….אז בכלל..

 4. דודו.א. הגיב:

  מרוקאי. משכיל. חסר נטיות פוליטיות ודתיות לחלוטין. מנותק ואדיש.
  אז לא באמת מרוקאי… סוג של מה"מפותחים". נניח שהגדרתי את עצמי ככה (חוצפה!) ונניח שהסכמתם עם ההגדרה המעורפלת הזו. ואם מרוקאי מבין שיש מרוקאים ולעומתם מרוקאים "מפותחים", אז זה סוג של אומר הכל.
  תוריד ממני את עול המנגל, המוזיקה המזרחית הבזויה, כרס השווארמה, המופלטות כסמל עלוב, וכל השאר. זו לא התרבות המרוקאית שאני מכיר ושגדלתי עליה בבית. רק הקצוות העלובים וההזויים שלה ושנמשכו ממנה.
  על הז#$% שלי (מתנצל מראש על הביטוי).
  האשכנזים למיניהם ולסוגיהם לא צריכים להתייחס מדי לתחושת הקיפוח המובנית של בני עדתי. גדלנו ככה (איכשהוא…), היינו ילדיו של הדור שקיפוח בשבילו הייתה גלימת ה"הכל חרא אבל יהיה טוב", גם השקפת עולם וגם גדלנו לתוך סביבה/מדינה שבעברה (ובהווה?) עדיין לוקה ב… במשהו בכל אופן. לטוב ולרע.
  מחשבותיי בלבד (!!!).
  מה שוודאי פה הוא הגזענות. לכל סוגיה. בכל צורותיה. בכל צמאונה לקטוף את כל מה שעדיין יפה פה.
  מה ישראלי בעיניי?…
  הישראלי הגזען, הפוריטני, שמתקשה להכיל את דעות האחר ואת הוויתו, סגור ברגשותיו, סגור בדעותיו. אלו הדברים הרעים (בחלקם). את הדברים הטובים אשאיר לכם למנות ולהתפלסף בחביבות על תוכנם…
  המצב משתפר אט אט אבל יקחו עוד שנים רבות. ועד אז כמדומני יישאר מעט מאוד ממה שנקרא ישראל היפה.
  תודה לאל על אריק איינשטיין, מאיר אריאל, פשנל וכל השאר. ושהמזרחים יבלעו את מה שיבלעו.
  וכמו תמיד, אוהב את הכתיבה שלך חבר.

  דודו 🙂

  • זיו הגיב:

   הגזענות זה הוודאי, והיא מקצינה כמעט כל יום בכל תחום. בתי ספר מנוהלים תחת אפליה מכוונת גזענית, קשה על רקע דתי בעיקר או אתני נגד אתיופים בלבד. הבעיה היא שהגזענות ממוסדת, מפריחה קריירות, עושה תקציבים, נהנית מתשומת הלב. זה יוביל רק לשפיכות דמים, וכנראה שהרבה.

   אוהב את התגובות שלך חבר

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s