אני מתחייב, זה לא ה-דיון על אלוהים, מהו ומיהו או מיהי. ממש לא. זה פוסט על אלוהים שלי, לא אלוהים של כולם, למרות שאולי יש כמה שיאמצו אותו, את אלוהים שלי, בשמחה, ואולי אף יגידו כי זה בעצם גם האלוהים שלהם. צירוף מקרים שכזה. אני בטוח שלתושבי מגרון, כמה עיתונאים ימניים וקטנים-קטנים, המון חברי כנסת קטנים עוד יותר, אלו שעושים כלום גמור למען העם בשליחות ציבורית, יש אלוהים אחר, או בבטחה נגיד שאנחנו לא חולקים את אותו האלוהים. יופי לי. יותר אלוהים בשבילי.

הנה עובדה ידועה על אלוהים שלי: הוא לא מחלק כסף בחינם, גם לא בלוטו (אולי כן למי שקונה כרטיס), גם לא מתקציב המדינה, ובעוונותיי לא מתפלל אליו שייתן לי את כספם של אחרים תחת כל אֲמַתְלָא קיימת, כולל פיקוח נפש. אלוהים שלי נתנה לי את החוכמה המספקת לתעל לעבודה, ולהתקיים מפרי עמלי. אלוהים שלי, מצחיקולה כזו. תעבוד-תקבל. עקרון ההדדיות שלה שולט.

דיברתי איתה, עם אלוהים שלי (מי יחליט שאין זו אישה?), עוד מימי בה"ד 1 אנחנו בשיחות צפופות. שאמרו לנו כי בניווטי בדד, נדבר אל אלוהים במהלך הלילה. שם גיליתי אותה באמת, או שזה רק היה זיקוק אדום של מישהו שטעה בדרך, שנורה מעיפרון זיקוקים, פק"ל חובה באפוד. שוב נפגשנו אני ואלוהים ברצח רבין ושאלתי למה. לצערי, היא הייתה בממתינה (טיפוסי לנשים בחיי) וענתה לי כשאריק שרון החליט לפנות את עזה. "קיבלת את מבוקשך, הפינוי יעשה בשקט, וסדר חדש יחזור לארץ. תשקוט 40 שנה". 40 שנה? נו באמת, לפחות אל תשקרי, אין יותר 40 שנה בשנות האלפיים. מקסימום 4 חודשים. ומה עם השטחים? הטחתי בה. זו הפקרות, בריחה מאחריות! ממש טענתי כנגדה. אלוהים לא אוהבת שטוענים כנגדה. היא יודעת מה היא עושה, בעצמה. לא ענתה לי. נתנה לי להירגע. סוג של אתה תצעק ואני אעבוד, חכה לתוצאות.

היא צדקה, "ושבו בנים לגבולם" מעזה, עבר בשקט. אתם בטח זוכרים את כל הפרסומים על הניסים שיעצרו את הפינוי מעזה. אני לא פרסמתי את השיחות שלי עם אלוהים, לעומת הפרסומים הרבים על שיחות אישיות שהיו אז "לראשי המתנחלים" ורבנים מוזרים, הניסים המתקרבים של האלוהים של אפי איתמים למינם, וכל מיני חלומות על משיחים וסנה בוער, ותגליות כי הכל יהיה בסדר, ומבצע ההחזרה מעזה לא יתקיים באמת. הוא יעצור ברגע האחרון. אלוהים שלהם יעצור אותו. היא ניצחה את האלוהים של הימניים, הכתומים עם הכיפה'לה הסרוגה הקטנה. היא גם ניצחה את האלוהים של כל הכצ'לה ואהר'לה, אלו בחולצה הלבנה השקופה עם הציציות מתחת לכרס, עם הטנדרים הגדולים, והזקן הלבן, שמדי פעם מארגנים את הצעירים שלהם להפגין.

למה היא ניצחה? שאלה מצוינת. אלוהים שלהם לא עצר אותו. זה למה היא נצחה. אם כך, האם הניסים שלהם למעשה לא היו מעולם? המציאו אותם, את הניסים, את השיחות עם אלוהים, את הידע המופתי והמוחלט להבין את צְפוּנוֹת ליבו ומחשבותיו!? שיקרו, חס וחלילה, לעדר העיוור שעושה כדבר שליחיו ולא כדבר אלוהים? אז נשאלת גם השאלה האם אלוהים שלהם למעשה עשה נס שהבטיח את ההחזרה מעזה בצורה שקטה כל כך, ואולי זו הייתה תוכניתו מלכתחילה? אולי אלוהים שלהם רצה בפינוי עזה והם בכלל לא מבינים את השפה האלוהית!?!!

הופ, הגענו למגרון, סוג של סמל מאולץ. אחרי העשור וקצת, אחרי אלפי פזצט"אות על הגבעות ובין כותלי בתי המשפט, אחרי מאות תרגילים אזרחיים, מדיניים, פוליטיים מהוללים לעילא ולעילא, פרופסורה בהנדסת מינוי שופטים "מאוזנים" יותר, ימניים יותר, שמבינים את העם, את השלטון, כולל אחד יו"ר השופטים, שגר בהתנחלות, אחרי הכל, שוב הם נכשלו. בג"צ "הימני", "שלנו", החליט על אפם וחמתם של אבירי ההלכה, כי עדיף קיום שלטון החוק, היושר וההגינות. הצדק גם כן. אפילו עדיפה התבונה, אולי האלוהית. יאללה, מפנים את מגרון, עצם בגרון או קוץ בתחת.

שוב, אלוהים שלהם לא שומע אותם. שוב אלוהים שלהם עושה הפוך. הפוך!! ואני שואל את כל מצקצקי הלשון, מהירי הכתיבה הימנית עיתונאית, צווחני המיקרופון ברדיו, אולי אתם כולכם, בכלל לא מקשיבים לאלוהים שלכם?! אולי אתם פשוט משליכים על האלוהים שלכם את רחשי לבכם בלבד, והאלוהים הוא בכלל האלוהים שלי?! היא הרי עושה את מה שאני מבקש. אלוהים שלי מנצחת, ושום ספר בעולם, אגדה שתמציאו, צ'יזבטים וחלומות שתספרו, מעשיות על קדושת יו"ש ושלל פנטזיות אימה (קצת קומיות האמת) לא יגידו כי אלוהים שלכם טוב יותר מאלוהים שלי. כי אלוהים שלי כתבה את התנ"ך. לא שלכם.

ואם אני אסכם את היגיון האלוהים שלי, אולי אחרי הכל, אין להם אלוהים?!

קליק לחזרה לעמוד הראשי בבלוג

*****

אהבתם? קליק על שיתוף אצלכם בפייסבוק. הרישום במייל חינמי לגמרי

»

 1. דודו.א. הגיב:

  אין עוד מלבדה 🙂
  השגחה פרטית זיו… ובוודאות שהאלוהים שלך מנצחת!!! (אבל רק במציאות הפרטית שלך).
  אגב, בעולם מקביל ארץ ישראל השלמה זו חתיכת אוטופיה מתרחשת. גדלים בה שיחים של קרמבולה לצידי הדרך במקום תיון דביק. זורם בה נפט במוביל הלאומי במקום מים דלוחים מאגם כינרת. ואגם כינרת אם כבר עסקינן מלא בוודקה גרייגוס.
  אחחחחח החיים הטובים.
  הייתי פשוט אומר שהמציאות חזקה מכל דמיון. במיוחד בכל מה שקשור להזויי הגבעות.

  • זיו הגיב:

   אני חי במציאות הפרטית והפנטזיונרית שלי. אצלי היה גלן 30 שנה בכנרת 🙂

   קדושת האדמה לפני קדושת החיים. לאן הגענו?

 2. […] להם שיהיה בסדר, בדיוק כמו בפינויים הקודמים. ההוא עם הכיפה הסרוגה שוב אמר שיהיה בסדר. מ'לשות, בית המשפט אמר שלא, והופה, […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s