אתם חייבים להגדיל את התמונה 🙂

שוב העם הדביל הזה מתלונן. עכשיו יקר לו החשמל. פתאום יקר. היה חורף קר, לא שמעתם? המזגן דלק עוד "שעה", והדוד עוד חצי בלבד, שכחתם. לא ספרתם. "רק שעה, מה כבר עשינו? התחממנו קצת? שתינו עוד נס ממים חמים בקומקום חשמלי?". ביטחון רוצים? כן! איראן רוצים? לא! זה מה שישי. אמרנו איראן, הדלק עלה, זמברו לנו את המחיר. אין לנו את המותרות להתבכיין. האיראנים מרכיבים עכשיו פצצה גרעינית. זה עולה לנו כסף. הסנקציות עולות כסף, אז תחליטו. סנקציות או חשמל?

בכלל המצרים אשמים כי הם לא שמרו על הצינור, ופוצצו אותו כמה מתאבדים מוסלמים. יימח שמם, נבלות. אלוהים הגיע לעזרתנו מול רפש הפרעונים, ושלח את אצבע תשובה לכיוון מאגר גז טבעי עצום, ונמצאה הגאולה לפני שלוש שנים, בתחילת 2009, בלוויתן. ואחרי זה בעוד כמה וכמה שדות גז אחרים. אז מה? מחיר הדלק עולה ולא הגז. שלוש שנים ולא עשינו דבר בשביל להוציא את הגז מהאדמה שמתחת לים. שלוש שנים של התנצחויות על כסף, תשלומים, זיכויים ופיתוחים. וועדות ומסקנות, מלחמה קרה וחמה בין אצבע תשובה ואצבע שטייניץ, כמו אֶצְבַּע צְרֵדָה, ואנחנו רק רוקדים לצלילי האצבעות.

עוד מיליארד או שניים קטנים לתשובה וחבריו, ואני מנחש שהיה לנו גז כאן ממזמן, וזול יותר מכל המיסים לגרעונות של הדלק והפנסיה של העובדים. לא סולר ולא חולר לחברת החשמל. זו הבעיה? גם לא. בסוף שנת 2010 הטיל שטייניץ מס קטן וחדש, מה קוראים אותו בישראל מס על הבלו לפחם, 5%. הגיוני, כי הפחם מזהם וצריך להשקיע במלחמה נגד הזיהום, כי אנחנו יודעים שממשלת ישראל של הליכוד מעבירה את המיסים הייחודיים למלחמה שעבורה הם נגבים (זיהום אוויר!! לא איראן, טמבלים. גם אני בולבלתי) . בכלל המשק שלנו בנוי על פחם תעשייתי, רכבות ישראל משקשקות על פחם, המנגל של הפיקניק מזהם על פחם – באמת, למה אין מס מנגל? – האח הבוער בסלון ביתכם, בחורף הסיבירי והמקפיא שלנו, עובד על פחם ועוד מסובסד, כי שטייניץ טוב אלינו. 5% מס קטן זה כלום.

אז המס הזה עבר רק לחברת חשמל שהינה היחידה שמייבאת ומשתמשת בפחם. 5% העלו לנו את מחיר החשמל בבת אחת, בגלל "מס איכותי". מכניס מיליארד ויותר כל שנה. הנה שוק קטן, תתכוננו. זה מגיע. עכשיו. ממשלת ישראל גם גובה מע"מ על המס הזה ומיסים אחרים. אין פטור ממיסים על דלק לתעשייה ממשלתית, כמו חברת חשמל או הרכבת (אולי גם הצבא משלם מיסים לדלק של הטנקים והמטוסים, אני לא יודע. מישהו יודע?). כולם הפכו להיות גובי מס של הממשלה. ואני משלם לכולם.

בישראל של הליכוד, של ביבי, של ביבי (מתי תבינו כי זה ביבי?!) אין שירותים שהמדינה צריכה לספק לאזרחים. יש שירותים שהאזרחים החצופים מעיזים לדרוש. דורשים חשמל? שישלמו! מים? שישלמו פעמיים!! דלק? שייקחו הלוואה וישלמו!!! רכבת תחתית? זין תקבלו רכבת תחתית! אתם נורמליים?!?! רכבת תחתית זה מלא עבודה של מלא משרדי ממשלה, ופקידים, ופקידות, והטרדות, ומבקר המדינה, ואלו ממרכז המפלגה (שוב בר מצווה בבית שאן?!!!) ומישהו צריך לנהל, וצריכה מדיניות לאומית, וישיבות ממשלה, וניהול של השרים. תרגיעו. זו רק ישראל. מה פתאום אתם דורשים?!

הממשלה של הליכוד-ביבי, מוכרת לנו שירותי מחייה בסיסיים, נדרשים, במחיר מופקע כיאה למונופול עיסקי, רק שהם שכחו כי הממשלה היא לא עסק. היא שלטון בר חלוף. הם כנראה שכחו את תפקידם כממשלה, וחבל כי הרי יש להם דוקטור לפילוסופיה, שטייניץ, ואני בטוח שהוא למד פעם, ככה לפני שהוא קיבל דוקטור, גם פילוסופיה מדינית. כנראה שהוא טוב מכל הוגי הדעות הגדולים, ואין לו מה ללמוד מהם. אולי בכלל הגיע הזמן של העולם ללמוד ממנו כיצד מנהלים מדינה, מדיניות, שילטון שאומר כי "תשלמו-תקבלו", לנו הממשלה, אין חובה לספק את צרכיי הקיום שלכם. אתם תקנו אותם. מי שאין לו, שימכור כליה בשביל חימום בחורף, ומי שיש לו טס לסקי באוסטריה, והמנייאק גם חוסך על החשמל והדלק כשהוא בחו"ל. זה תמיד נגמר בכסף שהולך לכסף.

1500 ₪ פחות או יותר של כמה אגורות, זה מה שיצא לנו בחשבון של חח"י. ואני חסכן בחשמל. נורות חסכניות, מכבה אורות דלוקים בחדרים ריקים, מכבה את הממירים עם הטלוויזיה, מכבה את המחשב והראוטר כשאנחנו לא בבית. הדוד דולק לפי שעות קצובות, ביטלתי את מפזרי החום, ויש רדיאטור 9 צלעות בחדר של הבנות. מזגן עובד במשורה, ודי נעים. הבית אטום לשמירה על אנרגיה, ובקיץ כמעט כל הכביסה על מתלי כביסה. באמת חוסכים בחשמל כי זה בור שלא נגמר. ראינו את החשבונות עולים מחודש לחודש, ואת הצריכה שלנו מהודקת ביחס ישיר והפוך. חמישה נפשות, דירה רגילה, חיים רגילים. גם המים עלו למחיר בלתי נתפס, ואני שוקל להתחיל ללקק את הריצפה. הארנונה מטורפת והזבל אותו הזבל.

זה באמת נשמע לכם הגיוני שיש משפחות שמשלמות אלפי שקלים בחודש לחשמל של דירה רגילה, 3-4-5 נפשות? סטודנטים עם חשבון של מאות שקלים בחודש לכמה מטרים רבועים? וביבי נתן לנו 10 אגורות הנחה בדלק. על זה לא צריך לצאת להפגין? לא צריך להפיל ממשלה? על מה כן מפילים ממשלה?!!?

איינשטיין אמר שהמלחמה שאחרי המלחמה הבאה תהיה עם מקלות ואבנים. אולי אנחנו כבר שם, במלחמה הבאה והגיע הזמן לחזור לנרות ודינמו של אופניים…

קליק לחזרה לעמוד הראשי

*****

שיתוף יוצר תודעה 🙂 הרישום במייל חינמי לגמרי, ככה לא תפספסו…

»

  1. דודו.א. הגיב:

    סעמק כבר. מביא פח דלק ושורף את המועדון המזורגג הזה.

  2. […] קליק חזרה לעמוד הראשי בבלוג ולמס המנגל החדש […]

  3. Attaisads הגיב:

    מה המחיר המקסימלי ליומית בובקט ומחפרון אני בונה בית וצריךבובקט ו מחפרון לכמה ימים ל עבודות עפר יש לכם מושג כמה זה יעלה לי ? תודה

  4. […] של כ-15 מיליארד ₪ בגביית מיסים בתקציב שנה הבאה. למה? ניסיתי להסביר רבות. זה אומר כי אנחנו לא רלוונטים עבור הממשלה, רק המיסים […]

  5. […] של כ-15 מיליארד שקל בגביית מיסים בתקציב שנה הבאה. למה ? ניסיתי להסביר רבות. זה אומר כי אנחנו לא רלוונטיים עבור הממשלה, רק המיסים […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s