באמת תקיימו?

רציתי להתחיל עם חוק טל, עד שראיתי ידיעה קטנה שמפעל פרי גליל ויטה נסגר סופית. בשישי, אתמול, הוא סגר את שעריו, ומחר, ראשון, מאות עובדים מקבלים מכתבי פיטורין. הסיבה העיקרית לדברי הבעלים זה הפרת התחייבות של משרד האוצר להעביר תקציבי עידוד ומענקים למפעל על מנת שימשיך את פעילותו.
האוצר התחייב ולא העביר. עכשיו האוצר יצטרך לתמוך במאות משפחות דרך משרד הרווחה ואחרי חצי שנה הוא כבר שילם יותר מגובה המענק שהיה משלם למפעל. תעשו חושבים כמה עשרות מיליונים יזרוק משרד האוצר על המשפחות האלו במשך העשור הקרוב, רק בשביל לעזור להם לנשום מתחת למים עם קשית קטנה של אוויר. צפוי? הייתי רוצה לשאול את העובדים כמה מהם הצביעו לביבי, כמה יצביעו בבחירות הבאות.


עכשיו לעסק. ביטול חוק טל!! יום חג אמיתי לדמוקרטיה הגוססת הישראלית. שמחת עניים. אחרי כל כך הרבה חוקים חדשים גזעניים, פאשיסטיים, מגזריים וגזלניים, הגיע הזמן להשיב קצת את כבודה הקבור של הרוח הישראלית, זו שהתיישבה בנגב ובגליל. הרגשתי איזו חולייה בגב התחתון קצת מתיישרת לה. כאב קצת בהתיישרות אבל שווה כל זץ. כשבן גוריון פתר את החרדים מצה"ל, הוא לא חשב על תעשיית פטורים ענפה של עשרות אלפי עלוקות מדי שנה. בשנת 63 בן גוריון הצטער על כך והודה בטעותו במכתב ללוי אשכול. אפשר למצוא את תמונת המכתב המקורי במגפון.

בייניש הראתה לכולם מאיפה משתין החוק הישראלי. אקטיביזם שיפוטי, או הגדרות של אבן שושן אחרות לא ישנו את העובדה כי לחברי הכנסת אין את הזכות לחוקק חוקים בלתי מידתיים בצורה קיצונית, כאלו שפוגעות בזכויות של אזרחים אחרים, ובעיקרן בניגוד לחוקי יסוד. חוק טל הוא חוק שכזה, חוק שפוגע בזכויות של אזרחי מדינה רבים, בעיקר משום שהוא מיטיב עם קבוצה אחת על חשבון אחרת בצורה קיצונית ומהותית, ועוד יתרה מכך, לא נותן מענה הולם לפיצוי לקבוצה שנפגעה, קרי משרתי הצבא. כל חרדי שלא משרת פוגע בזכויותיו של האזרח המשרת, בכך שהוא מקבל זכויות יתר מבלי להראות תרומה שווה. זו גם לא קבוצה קטנה של אזרחים שצריך להגן עליה מתוך היותנו דמוקרטיה. זו אוכלוסייה ענקית של משתמטים, ובעוד תריסר שנים בודדות, הם יהיו הרוב שאינו מתגייס ומקבל זכויות יתר על חשבון המיעוט.

לבית המשפט העליון יש את החובה לבטל חוקים פרי מוחם הקודח של חברי כנסת הזויים, שעושים הכל על מנת לשמר את כיסאם ונהנתנותם הפוליטית. חברי כנסת צריכים לדעת כי אין להם את היכולת לחוקק הכל. מישהו צריך לשמור על העם, וכראש הכנסת חוטאת לתפקידה המקרה הקל, ופוגעת בכוונה במקרה הרגיל, טוב שיש שומר אחרון. עד שגם הוא יבוטל…

מצד שני, הנה ההפתעה שלי, תתכוננו, זה מגיע: אני בעד הפטור לחרדים מצה"ל. צה"ל יכול להסתדר היטב בלעדי החרדים בגיוס מלא ונרחב, במילא קשה לצה"ל להתנהל מול הכשרות הנדרשת, קשה לו מול צו הרבנים העילאי כיודעי צפונות ליבו הבלעדיים של אלוהים, שמורה לעיוורי האמונה לעשות את כל מה שהם אומרים. סוגיות ארוכות עם בנות בצה"ל, מדריכות, וכל המשתמע מזה, אתם כבר מבינים. זו לא אוכלוסיה קלה לפיקוד והשאלה האם צה"ל ערוך להתמודד איתה (פעולות צבאיות בשבת שאינן מצילות חיים באופן ישיר ומיידי). יש אלפי מועמדים לצה"ל שמקבלים פטור ואינם חרדים. הצבא גם ככה גדול מדי, ואני בעד שיקוצץ. אני יודע שמיד תצעקו על שוויון, חלוקת הנטל, אימהות עומדות דום ביום הזיכרון וכו'…..

הבעיה היא לא עם הפטור, אלא עם התעשייה מסביב לפטור. תעשיית האברכים. אני בעד שיתנו להם את כל הפטורים שהם רוצים ובמקביל שיילקחו מהם כל הזכויות הסוציאליות, הכספים, המענקים, דמי הלימוד חינם, הלינה, ההנחות, השכ"ד, דמי הרווחה ועוד ועוד. לקחת הכל. מי שרוצה ללמוד תורה, שיעשה את זה על חשבונו האישי, וכל עוד הוא לומד תורה שלא ילך לצבא.
הפסיק ללמוד לפני הזמן הנדרש? אז (!) שילך לצבא, והצבא יבחר אם רוצה או לא רוצה. קחו להם את הכסף, הם ילכו לצבא לבד. אלו האופציות, אין אחרות. ברם, לו החליטו המבריקים שבמדעני הפוליטיקה הישראלית להמשיך את הפטורים מהשירות, ובמקביל כמובן גם ממשיכים את דמי הבטלה הנדיבים, מהכיס שלי, לאברכים, שיתנו במקביל בדיוק את אותו הסיוע לסטודנטים אחרי שירות צבאי, רק כפול או משולש. מי ששירת בצה"ל שיקבל יותר, הרבה יותר, ובכל תקופת שירות המילואים (תקראו כאן). איפה ליברמן, שר ההגנה האזורי לזכויות החילונים?!

***

 

חוקי רק במשרד ראש הממשלה.

אי אפשר בלי מילה על נתן אשל. טוב, אפשר. הוא הודה, עסקת טיעון, ויאללה הביתה עם פיצויים מרשימים כמיטב היכולת הממשלתית לצ'פר מטרידי נשים. ככה זה בלשכה של ביבי, מעלים על ראש שמחתנו מטרידי נשים. אושר ושמחה לחבריו הפוטנציאלים של בני סלע. על ביבי כבר לא נותר לומר דבר. כאילו, לא ציפיתם למשהו אחר, הרי. שרה אמרה, שרה מחליטה, ביבי רוקד. בנושא הזה יש לי רק שתי בעיות קלילות. האחת מהכיוון של שלושת הבכירים. הם אומרים כי "ניסו להגן עליו". זה בדיוק לומר כי הם לא סומכים על ביבי מספיק לשתף אותו בעבירה פלילית חמורה כזו. רק שתבינו כי שלושת מבכירי הפקידים בלשכת ראש הממשלה לא סומכים על ראש הממשלה, על ביבי, על בנימין נתניהו. הם יודעים שהוא יספר לנתן אשל, יפגע בחקירה, ולא יתלונן אצל המבקר. מי מטומטם מספיק להאמין לו שהוא זה שיתלונן את נציב שירות המדינה על החברה הכי טוב של אישתו?!?!!!

אההה, כן, הבוחרות, הנשים הבוחרות, של ביבי הן המטומטמות מספיק להצביע לו. זו הבעיה השנייה שלי. מעניין איך תסביר כל בוחרת ביבי לחברתה, לאחותה, לבתה, כי היא מצביעה לאיש שמגן בחירוף נפש על מטריד מינית נשים, מטרידן שמודה בזה בהודאתו החתומה. מה הן יעשו אם המטריד הזה היה פוגע בהן? הסטטיסטיקה אומרת שכל אישה מוטרדת מינית לפחות פעם אחת (או יותר, אין לי כוח לגוגל). מה הן היו מרגישות אם ביבי היה משבח כגיבור ישראל, את זה שהטריד אותן מינית? צילם אותן מתחת לחצאית? מה??!!!!! איפה כל אבירות השילטון שיעבירו חוק כי כל מטריד מינית בתפקיד ממשלתי, לא זכאי לפיצויים מהמדינה כולל הפנסיה?!?!!!

***

אולי תחילת מהומות קלות עם ערבים, ממש הערב. נו, מהלוויה. מחוץ לנושא המורכב הזה, כולל תקיפת שני חיילים על ידי עשרה ערבים, יש משהו שאסור לו להישמע ואלו הם חברי הכנסת הערבים. כל עוד קולם נדם בסגידה המטורפת לרוצח הלובי (מלך מלכי המלכים של טיבי), ועכשיו אצל אסד הבן החמוד, חיית המחמד של פוטין, הם איבדו כל זכות מוסרית להישמע. חובה עלינו לשמור על הדמוקרטיה מפני קיצוניים, והם הוציאו עצמם מחוץ לגבולות המשחק הדמוקרטי הישראלי.

***

המחאה השקטה לחרם על שטראוס-עלית, עושה גלים יפים. אלפי כניסות, 125 שיתופים רק כאן בבלוג. עוד אלפים רבים באתר המחאה ואפילו צוטטתי, ללא ידיעתי, בגלובס. זה הכל בידיים שלכם.

* תמונה מכאן 

קליק כאן לחזרה לעמוד הראשי בבלוג

*****

שיתוף יוצר תודעה 🙂 הרישום במייל חינמי לגמרי, ככה לא תפספסו…

תגובה אחת »

  1. […] עלה חוק טל הבזוי של אהוד ברק, לספר החוקים הסקטוריאליים בכנסת, […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s