פסק זמן לרווחים, לחיים הנוחים של שטראוס, לגניבה מהכיס שלנו. פסק זמן.

הפסק זמן עולה פי שלוש מארה"ב. וואלה. גם הטוויסט והטעמי והאגוזי והנס קפה (גועל נפש של נס קפה, לא מבין מי שותה אבקת נס של עלית), הכל יותר זול בארה"ב. דופקים אותנו ובגדול. מה זה גדול, ענק, זו לא שושנה שנפתחת לנו מאחורה בלי ואזלין, זן שמשייה של חוף ים לכל הכתה המעופפת. בכיינים!!! נמאסתם!!!! הכל זול יותר בארה"ב. ה-כ-ל!!! אפילו מה שמייצרים כאן או שם על ידי יצרנים ישראלים יותר זול. גם החומוס של שטראוס (סברה) בארה"ב יותר זול. ככה!! עכשיו התעוררתם?! זו הבעיה? שוב לצאת לחרם בשביל שקל הנחה עונתית עד אחרי פורים ונעשה לייק למלחמה בפסק זמן????!!!! אתם מטומטמים!!!! וזה גם משמין.

נשבר לי לשמוע את הזעזוע הגדול, השבר הבלי נתפס של עוונות חיינו כי הפסק זמן יקר. אי אפשר לקרוא יותר את הסטטוסים המפגרים על מחיר הטוויסט והעונש שצריך לתת לשטראוס. אי אפשר!!!!! דדדדייייייי!!! לא תלמדו כלום ממחאת הקוטג'? היא נ-כ-ש-ל-ה!!! היצרנים לא משתינים עלינו. סליחה, הם כן משתינים עלינו. כל רגע נתון, בכל מוצר קיים, בכל מדף בסופר, בכל מבצע 2+2+1+4 בחינם, השני 50% על השלישי אם קונים רביעייה בזוגות. מרמים אותנו כל יום. משקרים לנו כל יום. גונבים לנו מהכיס בכל חשבון בכל סופר. כל חשבון בכל סופר. כל חשבון. גונבים לנו תמיד, אבל ה-פסק זמן מערער את אושיות עגלת הקניות שלנו, עם הגלגלים העקומים והנטייה ללכת שמאלה דווקא במעבר של הדגים הטריים. אתם צרכנים מטומטמים, צרכנים כושלים, צרכנים עצלנים, צרכנים טיפשים ללא מודעות בצרכנות. כלום. נאדה. גורנישט זה גדול עליכם.

אני מחרים את תנובה מאז הסיליקון לפני עשור ויותר. אין לי מוצר תנובה בבית למעט גבינות צהובות כי אין תחליף. כל מוצר תנובה בר תחליף נמצא אצלי בבית, ואני דואג לחפש אותו בסופר. אם אין אני לא קונה. תשאלו את האחת שלי. היא תספר לכם על הפסיכיות שלי בנושא תנובה, ועל הצעקות שהיא חוטפת ממני אם אני רואה קרטון חלב תנובה בבית. צעקתי גם על אנשים בסופר בזמן המחאה. ואני צרכן קטן, בלי כוח, בלי יכולת, אבל משתדל להיות נבון. משתדל. עושה השוואה בסופר לכל מוצר, וקונה אפילו בהפרש של שלוש אגורות את הרסק עגבניות הזול יותר. למה? כי אין סיבה לשלם יותר. אין סיבה לשלם יותר על אותו המוצר.

אז אתם עושים שייר ולייק בפייסבוק, נזעקים מרה מול החברים, ומזדעזעים בסופר. אז מה? יש לכם יכולת להיות צרכנים נבונים? צרכנים שמקיימים מחאה אמיתית לאורך זמן? יש לכם את הסבלנות? יש לכם את הדלק הנדרש להכיל את כל הכעס הפנימי שצברתם נגד הגנבים האלו כל השנים ולפעול עבורו? אתם מסוגלים? כי נכשלתם בקוטג'. אם למדתם מאז אני שוב שואל, כי אם אתם מסוגלים אז תחרימו יחד איתי!!!!

אני קורא כאן לחרם שקט ומתמשך, חרם אישי שלכם, בלי זעקות, בלי לייקים, בלי. רק אתם עם עצמכם. תהיו בסופר ותגידו את זה אני לא קונה, כי אני מחרים. ככה תהיו כנים ואמיתיים עם עצמכם בלבד. כל יום, בכל קנייה, בכל סופר, בכל פיצוציה, אל תקנו את מה שאתם לא צריכים, את מה שעולה לכם יותר מדי, מה שמרגיש לכם יותר מדי, והחשוב מכל, את כל מה שמייצרת חברת שטראוס-עלית על שלל מוצריה הרוחביים. אל תקנו מילקי, דבש יד מרדכי, אקטימל ומסטיק מאסט וגמדים לילדים, תפוצ'יפס, וכל דבר שהיה של עלית. תחפשו את סימן שטראוס באזור החלב והגבינות ואל תקנו. 

אל תחכו להסברים, לתירוצים, למבצעים, להנחות לפורים. זו לא המטרה. המטרה היא להעניש מונופול דורסני ונצלני. לגרום לו לנזק תדמיתי, כספי, בורסאי. הדרך היחידה לפגוע בהם, בכולם, בשטראוס בפרט, זה רק דרך הכיס. ככה כל השוק ילמד. כל השוק ילמד. 

אל תפסיקו אחרי הוזלה של שקל!!! לא מגיע לנו הוזלה של שקל. מגיע לנו מחירון צרכני מקובל, שפוי, לאורך זמן, בלי הרמאות התמידית של עלייה החומרי הגלם כאשר מוכח כי חומרי הגלם יורדים בעשרות אחוזים. אל תפסיקו!!! קחו לכם מעכשיו עד ראש השנה הבא, שבעה חודשים של חרם. שימו יעד: ראש השנה. לא קונים שטראוס-עלית עד ראש השנה. ראש השנה זה מדיד. אחרי חודש אתם כבר תתרגלו. זה יבוא לכם בטבעיות גם בקיץ מול הארטיקים והגלידות של שטראוס. אל תקנו. יראו כל הגנבים והחמדנים האחרים את עונשה של שטראוס-עלית. נחשו מה יקרה לאחר מכן. האחריות נמצאת אצל כל אחד ואחת מכם. אל תתפתו למבצעים מיוחדים של 4 בעשר בעוד שבוע, כי זה שובר שביתה. אל תקנו. בבקשה, אל תקנו!!!

הממשלה שלא עושה דבר מול המונופולים הדורסניים, למעט חצי עבודה של משרד התקשורת, לא עוזרת בכוונה תחילה. מחאה לא טובה להם עכשיו כשהם מעלים לנו את החשמל, המים, הדלק, הארנונה, והיד עוד נטויה. אז הם שומרים על שקט מול הגדולים. לא שמעתם שר חברתי אחד יוצא נגד התעשיינים החמדנים האלו כי מצד אחד הם לא רוצים לעורר תגובות נזעמות, ומצד שני המגזרים שלהם מקבלים שלל מוצרים בהנחה עצומה, כי אנחנו, החילונים במרביתנו, הפראיירים משלמים גם עבורם וגם עבור האמריקאים.

יש לנו דברים טובים יותר לצעוק עליהם. תשמרו את האנרגיה למחאה הבאה האמיתית שתבוא עלינו בברכה לפני הבחירות הבאות. בינתיים תהיו חכמים, אל תקנו שטראוס-עלית!!! 

עכשיו לחלק הקשה באמת. אם אתם מאמינים בעצמכם, לעמוד על המשמר, להראות אופי צרכני, לא להתפתות למבצעים שכבר מגיעים בחבילת העשרים מוצרים שעברו הוזלה מיוחדת, אם אתם מסוגלים להיות כנים עם עצמכם ולהגיד "די, נמאס לי שגונבים לי, שדופקים אותי, שמרמים אותי, שגוזלים לי", אם אתם רוצים להיות צרכנים אמיתיים, תשתפו את הפוסט הזה. קליק אחד בלבד על אייקון פייסבוק. תשלחו מייל לחברים, תגיבו במילה אחת, אפילו אם אתם לא מסכימים. ככל שיותר אנשים יסכימו ויקיימו את החרם השקט, כך נקיים תודעה גדולה יותר וכולנו נרוויח מזה לזמן ארוך מאוד. זה הכל בקליק שלכם. הכל.

ואל תתייאשו אם זה לא 100% חרם אישי. גם 50% פחות ממה שאתם קונים היום ממוצרי שטראוס, זה חרם מעולה, משובח, ראוי, ומעניש.

הלוואי ויהיו פוליטיקאים אמיתיים בנפשם שיצטרפו למאבק הזה.

קליק כאן לחזרה לעמוד הראשי בבלוג

*****

אהבתם? שתפו עם החברים בפייסבוק

»

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אתה כל כך צודק. מתחילה להחרים את שטראוס-עלית, ומקווה שאעמוד בזה לאורך זמן.

 2. pua הגיב:

  אין מספיק מילים להביע את הסכמתי אתה כותב מדהים חכם חכם חכם כן ירבו כמוך מאמצת את דרכך חרם שקט ויעיל

  • זיו הגיב:

   תודה רבה רבה. הכל בידיים שלנו. בשקט נשיג יותר. אני מקווה שתסכימי לשתף עם החברים. צריך להגיע לקוראים רבים ככל הניתן, ככה נגיע להצלחה.

 3. דודו.א. הגיב:

  "אתם צרכנים מטומטמים, צרכנים כושלים, צרכנים עצלנים, צרכנים טיפשים ללא מודעות בצרכנות. כלום. נאדה. גורנישט זה גדול עליכם".
  כמה שאתה צודק!!! ובמילים פשוטות זיו, וסליחה על השפה הבוטה – כוסאוחתו כבר הצרכן הישראלי. תת רמה של צרכן. טיפש מאין כמוהו בתור קבוצה, כסיל וטרחן. פשוט תת רמה.
  בהשוואה בין הבוחר הישראלי לצרכן הישראלי אני כבר לא מבין מי יותר טמבל.
  אצלי תנובה?…. הצחקת אותי!!! הייתי קטנטוש אז בתקופת הסיליקון בחלב, אבל בחיים לא אחרי ההתנהגות החצופה שלהם במהלך החרם החברתי האחרון… שנכשל ועוד איך נכשל!
  ושום דבר שקשור לתנובה וכל נספחיה העסקיים לא מתקרב לי לעגלת הקפיטליזם בסופרמרקט.
  ומהיום תודות לך (כי אין לי פייסבוק ואני לא מתעדכן בחדשות) גם שטראוס-עלית החוצה. מבחינתי לשתות קפה מפולין (אני דווקא אוהב את האבקת עלית), שוקולדים גם ככה אני לא חובב מדי.
  תנובה לא נכנסת אליי לעגלת קניות יותר בחיים. ענייין של עקרון, ואין עקשן ממני בעקרונות.
  שטראוס-עלית – עכשיו תורכם.
  אסם ותלמה אני מניח שגם בדרך. כולם חצופים. עזוב כמה מרוויחים וכמה גזלנים.

  נ.ב. – אתה לא מבין כמה אני פנאטי בכל מה שקשור לתוצרת הארץ. ביגוד (עוד ניתן להשיג טי-שרט תוצרת ישראל!), משחת שיניים החלפתי לאורביטול, וויטמינים ותוספי תזונה של ד"ר פישר (מיוצר בארץ), קורנפלקס, קפה… כל מה שאפשר ואני מאוד מקפיד ומתאמץ.
  אבל בכל מה שקשור לצרכנות – ההגיון הצרכני וחוצפת התאגידים עוקפת בקלילות את התמיכה והעידוד האישי והפרטי שלי (+ חברים ואנשים מסביב שאני מבלבל להם בשכל) בתוצרת הארץ.
  סעמק.

  נ.ב. 2 – גבינה צהובה של טרה, במעדנייה כבר יש ודי נפוץ, בסופרמרקט. תבדוק אם יש לכם אצלכם.
  אני מקפיד מאוד להתעקש שאם אין להם אז שיביאו ופעם גם הלכתי ודיברתי עם מנהל הסופר שזה לא בסדר שאין חליפית!.
  הגבנ"צ טרה טעימה כמו גבנ"צ תנובה אם לא יותר. וההרגשה שלא לקנות תנובה שווה כל שקל.

  הכתיבה שלך מופלאה ונהדרת, אתה פשוט רושם את המחשבות שלי על הכתב וזה לא ייאמן הסינכרון.
  אני קורא את הפוסט, ותוך כדי חושב כבר הלאה, מנתח את הכתוב. והפלא ופלא – המשפט הבא הלאה הוא אותו משפט שחשבתי עליו לפני רגע.
  אם זה לא תענוג אני לא יודע מה כן. אתה הבילי הולידיי של כתיבת הבלוגים שאני טורח לקרוא ועוקב אחריהם בשבילי.
  תודה!

  • זיו הגיב:

   מעבר לזה שאני מוחמא מאוד (שוב, לא ממש מגיע לי, ואם זה יעלה לי לראש, אני אבוד), אני באמת מדבר מתוך כאב, לא סתם להרגיז. אני מאוד ציוני בקניות שלי היכן שניתן. מוכר בחו"ל תוצרת הארץ ותמיד מביא מתנות של יין ישראלי, שמן זית, פירות יבשים, סילאן וכו'. כל זה לא קשור לצרכנות. אנחנו עם כושל בצרכנות. יכולים להגיע לירח לוויקנד אבל לא יודעים לקנות גבנ"צ בסופר. לא ראיתי גבנ"צ טרה במשקל. אכן, צריך לחפש.

   חייבים להפיץ. אתה תראה שבעזרת אחריות אישית קטנה ושקטנה השינוי יבוא בעצמו. בסדר גודל עצום מימדים. זה גם ילמד את הפוליטיקאים, אולי אפילו איך עושים מחאה. אולי…

   שוב, תודה רבה וגדולה להתמדה בבלוג 🙂

 4. יובל הגיב:

  אותם מחירים גם באנגליה, רק שיהיה ברור.
  פסק זמן בין 50 ל 60 פנס.

 5. ג'ו הגיב:

  הבעיה היא שאין באמת אלטרנטיבה.
  גם אם אתה קונה טרה במקום תנובה או שטראוס זה אותו מחיר (באחת הפעמים האחרונות בדקתי את מחיר הקוטג' והוא היה זהה על האגורה).
  המשמעות היא שאתה "מעניש" את היצרן הגדול אבל היצרן ה"קטן" שגובה מחיר מופרז בצל המחיר הגבוה של היצרן הגדול לא יותר טוב.
  הבעיה מתחילה אצל הרגולטור שמאפשר ליצרן הגדול לדחוק את רגלי היצרן הקטן כך שהוא אפילו לא נמצא בסופר. מצאתי לפני איזה חודש באיזה מכולת פרורי לחם לשניצל ברבע מחיר מהמחיר של אסם – בסופר גדול לא ניתן למצוא אותו.

  • זיו הגיב:

   הבעיה אצל הרגולטור. נכון, רק אצל הממשלה. היא אכן לא עושה כלום, אבל אם מדובר על כוחות שוק חופשי ותחרותי, הרי שהגיע הזמן להעניש חברות כוחניות ומונופוליסטיות היכן שכואב, וכואב להן רק בכיס. אני בטוח שעם עונש כזה היצרנים הקטנים יתרבו והתחרות תגדל.

  • טלי הגיב:

   בוודאי שיש אלטרנטיבה!
   יש שלל אלטרנטיבות.

   אפשר להכין בעצמנו, אפשר לקנות בעסקים קטנים ועצמאיים, אפשר לקנות מחברים שמכינים בבית, אפשר לא לקנות, אפשר לקנות בקואופרטיבים שמוזילים את מחירי הקנייה, אפשר לקנות בשוק….
   יש כל-כך הרבה אלטרנטיבות שבכלל לא התחלתי לתאר חצי מהן.
   למעשה, יש כל כך הרבה אלטרנטיבות טובות יותר, בריאות יותר ואקולוגיות יותר – שבכלל אין סיבה לחזור לקנות מתאגידים.
   לא כי עושים עליהם חרם, אלא פשוט כי השיטה שמחייבת אותנו לקנות אצלם הורסת לנו את הבריאות.

 6. אפרת הגיב:

  מסכימה איתך,ואתה באמת כותב יפה מאוד
  האלטרנטיבה העיקרית במוצרי חלב היא לקנות טרה, אלא אם כן נעבור לתזונה של גבינת עיזים או כבשים, שזו גם אופציה אבל יקרה בהרבה.
  מי מבטיח לי שטרה הם לא מונופול ש"מרמה" אותנו גם כן?
  אולי בקרוב יתפרסמו השמצות גם על טרה או על כל יצרנית גדולה כלשהי ואז לא ישאר לנו מאיפה לקנות את מוצרי החלב הבסיסיים? (גם ככה אני די נוטה לחשוב שמוצרי חלב פרה הם לא ממש בריאים).
  זה נכוןן לגבי כל יצרנית גדולה שאולי גם מתנהגת בצורה כזו רק שעדיין זה לא ידוע לנו.

  • זיו הגיב:

   תודה רבה!! זה נכון, תמיד יש את האופציה שכולם משקרים וגם אלו שלא מדברים עליהם גונבים אותנו בחסות "גם זמנם יגיע". זה לא אמור להוריד את הלחץ משטראוס. שישלמו בכיס.

   ואת צודקת גם בהקשר מוצרי חלב בקר. מאוד מאוד לא בריא. תשאלי כל טבעוני 🙂 חפשי אצלי בבלוג את הקישורים לאיה הוד

 7. […] לב לדברים שכתב הבלוגר זיו טרנר בבלוג שלו: "אני נגד", תחת הכותרת "אתם מסוגלים לעשות חרם […]

 8. מכור לטעמי הגיב:

  תפסיקו עם כל החרמים המטופשים האלה ותעשו השוואת מחירים לפי שאתם קונים.
  אני עשיתי חישוב זריז: ברשת חצי חינם מוכרים את החטיפים האלה 4 ב-12 שקל כלומר 3 שקל ליחידה.
  69 סנט כפול 3.7 שקל יצא לי 2.5 שקל. ההפרש הוא חצי שקל בין ארצות הברית לחצי חינם.
  הבחור שיגע את המדינה בשביל חצי שקל.

  • זיו הגיב:

   אתה מתייחס למבצעים נקודתיים של יום עד שבוע לכל היותר. המחיר הרגיל הוא 6-7 שקלים ליחידה, ואפילו 8 בתחנת רכבת.

   • מכור לטעמי הגיב:

    המבצע הזה מלמעלה לשנה כבר. שלא תבין אותי לא נכון, אני מסכים איתך שברוב המקומות גונבים אותנו, וגם אני השתתפתי בחרם על תנובה אבל בקצב הזה של ההחרמות לא ישאר לי מה לאכול / ללבוש. אני כבר עייף ובא לי טעמי.

    • זיו הגיב:

     ולמה שלא יבוא לך טעמי בשקל וחצי? ואני לא מכיר מבצעים כאלו של שנה ומעלה אלא ברשתות החרדיות כמו שפע שוק ויש. במגה, וחצי חינם אין.

     • מכור לטעמי הגיב:

      ברור שבא לי אבל אפילו בארצות הברית המחיר הוא לא כזה. אני יודע בכמה אני קונה בחצי חינם ואם אני לא קונה שם, אז כמעט בכל סופר יש את המארז של השלישיה ב 10 שקל. הנקודה היא שאני לא ישלם 8 שקל על מוצר שאני יודע שהוא זול יותר משמעותית במקום אחר ואני לא יעשה חרם בגלל שהמוצר הזה זול יותר אפילו ב 3 שקל במדינה אחרת.

     • זיו הגיב:

      זה לא חרם על פסק זמן או טעמי. זה חרם נגד חברה אחת גדולה, מונופול, שעושק את הכיס הישראלי כפי שמתחשק לה. זה גדול מהטוויסט כמו שהיה גדול מהקוטג' ופוספס לגמרי. פעם אחת עונש ארוך וכואב, והחברות ישנו את כל סל המוצרים שלהן. פעם אחת.

 9. מכור לטעמי הגיב:

  כנראה שאתה צודק. אבל הפעם אני נשאר מחוץ לחרם. מספיק אני סובל עם כל מיני מוצרים שלא נעשו בהם ניסויים על בע"ח בגלל אישתי. אם יקחו לי את הטעמי משהו בי ישבר.
  ד"א "האבקת" נס קפה של עלית זה הנס היחידי שאני אוהב.
  עוד סיבה בשבילי לשבת על הגדר הפעם. בהצלחה עם החרם.

  • זיו הגיב:

   חבל האמת, אבל אם תמשיך עם הטעמי והנס קפה (נשגב מבינתי), אבל תפסיק עם כל השאר, זה מצויין לחלוטין. מודעות בסופר בכל קניה, ולהחליף שניים שלושה מוצרים באחרים זה בהחלט עושה את שלו ועוזר לכולם. אני מכור לטוויסט דרך אגב. מכור קשה

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  זיו אני מסכים עם דבריך, אבל אל תזלזל בכוחו של הלייק וה"שר".
  אם כל אחד יפעל בחלקת האלוהים הקטנה שלו- אף אחד לא ידע על זה.
  הפייסבוק יוצר מודעות ומחזק אותנו. כל לייק מוכיח שיש עוד מישהו שחושב כמונו.
  וכל "שר" מביא עוד לייק כזה.
  בוא לא נשכח שהפוסט שלך נכתב בזכות מספר הלייקים העצום שקפץ בין יום. בגלל הלייקים הנושא הפך לדבר חם, בגלל הלייקים המנייה צנחה.

  • זיו הגיב:

   חלילה שישתמע כי אני מזלזל בלייק ובשייר. אני לא. אני משתמש בזה די הרבה. אני מזלזל בתופעה של הלייק והשייר שהפכה להיות העיקר, ואחרי קליק אחד אין יותר עניין בנושא, או פעולה אקטיבית כלשהי. אני מקווה שזה מובן טוב יותר.

 11. סמדר הגיב:

  כל הכבוד לך שאמרת את האמת בפרצוף: הציבור מטומטם (ולכן הציבור ישלם).
  אני ובן זוגי חיים לפי התפיסה הזו כבר הרבה זמן: משווים מחירים בסופר, לוקחים תמיד את היותר זול (גם אם בהפרש של כמה אגורות) ולא נותנים למבצע הזמניים האלה של 4 ב10 לעבוד עלינו.
  אבל זה נעשה קשה מחודש לחודש – כשהחשבון ממשיך לתפוח ולא משנה כמה נחרים וכמה נתאמץ…

  לצערי, אני מכירה יותר מדי אנשים שעוצמים עיניים ועושים מה שנח להם, שייקנו עם המבצעים הזמניים שיבואו עכשיו בהתלהבות, ולעולם לא ישתתפו בחרם.
  אני מקווה שכמה שיותר אנשים יפקחו את העיניים ויקשיבו לך.

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אין ספק שהגיע הזמן לממש את התמחאה החברתית אבל הפעם על אמת! באופן אישי אני יכולה למור לך שמאז שאני חיה עם בן זוגי היקר יש לנו אסטרטגיה ברורה בקניות:
  א. הולכים לרשתות הגדולות (זה לא שהם חפים מגניבה חלילה), יש מבחר גדול יותר של מוצרים
  ב. משווים מחירים גם אם מדובר בחיסכון של כמה אג' – זה עניין עקרוני!
  ג. משתדלים להיות ממוקדים בסל הקניות – לא קשור למחאה עכשיו אבל חלק מהאסטרטגיה 🙂

  אנחנו צרכנים מטומטמים אבל עובדים חרוצים וחכמים! פשוט עצלנים בכדי להילחם על החיים שלנו…. יש לנו מספיק מלחמות אגו וכוח בסביבת העבודה רוב היום שזה אצל רובנו מלחמה קיומית.

 13. אחותך (הקטנה) הגיב:

  טוב נסיון 2 לרשום, הבלוג שלך מחק לי את המגילה…
  אנחנו צרכנים מטומטמים בהחלט ומנגד עובדים חרוצים , שאפתנים, חכמים (חלקנו), הישגיים וכו' (הפאונטה ברורה).
  באופן אישי מאז שבן זוגי ואני חיים יחד, אסטרטגגית הקניות שלנו מנוהלת היטב:
  א. אין מכולת רק ל- SOS לחלב או משהו נגמר באמצע הבישול
  ב. קניות ברשתות מזון גדולות (לא ששם זול בהכרח אך המבחר גדול)
  ג. השוואת מחירים אפילו אם הצלחתי לחסוך כמה אגורות – זה עניין עקרוני!
  ד. לא קשור למחאה ה זו אבל אם כבר אסטרטגיה אז עד הסוף 🙂 : רשימת קניות

  יש לא מעט תחלופות למוצרי שטראוס עילית אבל לא בטוח שדווקא שם צריך להילחם. כל שנה יקום מישהו ויבדוק חברה אחרת? אין לי תשובות … הלוואי ותצליח להזיז משהו. למילים יש כוח .

  • זיו הגיב:

   ברור שיקום מישהו אחר. יש כבר עכשיו מישהו אייר נניח תנובה, אבל חייבת להיות הראשונה שתחטוף את כל הזעם. אולי אז כבר לא תהיה שניה.

   התגובה הראשונה שלך מופיעה 🙂

 14. תומר הגיב:

  אני בעד לפרק עצבים בבלוגים . זה טוב ובריא ולא מזיק לאף אחד. אבל
  אתה חושב ש 10,000 (*בקושי) אנשים בפייסבוק יכולים להזיז משהו בלי הד תקשורתי שעשתה הקבוצה הפייסבוק שנפתחה "בשביל שקל הנחה (הוסף כאן המון סימני קריאה ושאלה מפגרים) , מתוך מיליון+ אנשים שקונים מוצרים של עלית-שטראוס?
  אז לא. התקשורת ה"עממית" שהתעוררה כתוצאה מהקבוצה בפייסבוק, רק היא תוכל לגרום שבאמת מאות אלפים יפסיקו לקנות את אותם מוצרים. ולאורך זמן.
  מחאה שקטה, לא עובדת פה. WAKE UP AND SMELL THE (*IMPORTED) COFFEE.

  • זיו הגיב:

   אני רק עוד קול במחאה. כל דרך, כל פורמט טוב בעני. כל אחד יעשה לעצמו דין וחשבון. אין נכון ולא נכון, יש רק לעשות או לא לעשות.

 15. קורא תוך כדי לעיסת פסק זמן עסיסי הגיב:

  באמת אני לא מסוגל לעשות את החרם,יש כל כך הרבה מבצעים עכשיו,שכל כך בא לי לקנות.

 16. facemagazinee הגיב:

  Reblogged this on facemagazinee and commented:
  נקודות חשובות להרהר עליהם לקראת המשך המחאה החברתית

 17. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אני לא קונה מוצרי עלית עד שתודיעו אחרת

 18. […] השקטה עושה גלים יפים. אלפי כניסות, 125 שיתופים רק כאן בבלוג. עוד אלפים רבים באתר המחאה ואפילו צוטטתי, ללא ידיעתי, […]

 19. אבי הגיב:

  קודם כל אני חייב להודות שאני מסכים איתך, בשנה שעברה גם אני הערתי לקונים כשראיתי שהם מעמיסים לעגלה מוצרים של תנובה, שטראוס-עלית אבל במשך הזמן הבנתי שאני מבזבז את זמני ואנשים (ברובם) מטומטמים (מצטער אבל אין מילה אחרת להסביר את המצב).
  אישית, אנחנו לא מכניסים לבית מאז מוצרים של תנובה (ויש חלופה לגב"צ של תנובה יש את טרה/כתר)
  או שטראוס-עלית, פעם קנינו לילדים במבה היום יש חלופה טובה הרבה יותר גם מבחינת המרכיבים (פחות זבל תעשייתי). אנחנו הולכים על פי "יקר, לא קונה" – את הכסף אני לא קוטף מהעצים ואני מעדיף להינות עם הכסף מאשר לפטם חברה שאני כלקוח לא ממש מעניין אותה.

  התחלנו גם להכין הרבה דברים בבית, בתכלס, זה הרבה יותר טרי ומזין לדוגמא חומוס.. במקום לאכול חומוס תעשייתי שמכיל גומי ו- 25% חומוס (במקרה הטוב) אנחנו אוכלים 100% חומוס טרי, אותו הדבר לגבי מיזלי וגרנולה לארוחת בוקר, קונים שיבולת שועל שלמה, קולים כמה דקות בתנור עם קצת דבש, אגוזים, שקדים, צימוקים וכל מה שבא לכם ויש לכם אחלה ארוחה בריאה, טעימה וטריה וגם… זולה ואפשר לעשות מזה כמובן חטיפי אנרגיה, עוגיות ועוד המון דברים.

  ברגע שתבינו שלכל אחד מכם יש כוח ויחד הכוח הזה יגדל ויתחזק, עזבו אותכם לשתף לעשות לייק לכתוב סטטוס, אתם יודעים מה צריך לעשות אם רק תפסיקו להסתכל על התחת שלכם ותראו את עצמכם כחלק מעם שרוצה לעשות שינוי כי נמאס לו שטוחנים אותו על ימין ועל שמאל, ככל שנעמוד יחד נוכל ונצליח גם אנחנו להינות ממחירים שפויים והוגנים.

  • זיו הגיב:

   בדיוק המטרה של הפוסט הזה, להעביר את תחושת האחריות האישית שיש לכל אחד מאיתנו כצרכן. לא צריך הפגנות בשביל להילחם במחיר הקוטג'. אפשר לנצח בבית ובסופר בלי הרבה מאמץ.

   דווקא לשתף זה חשוב, ככה עוד חברים שלך יקראו את זה וגם את התגובה שלך 🙂

   תודה!!

   • אבי הגיב:

    שיתפתי גם שיתפתי 🙂 אני רוצה שחבריי יקראו וכולי תקווה שלפחות רובם אם לא כולם יבינו שלא מספיק רק לשתף או ללייק צריך גם לעשות ולעמוד מאחורי העשייה לאורך זמן.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s