למה כל המכשפות מכוערות?!

צֵיד מְכַשֵּׁפוֹת [שאול מימי הביינים, מן המאות 15–17] כִּנּוּי גְּנַאי לִרְדִיפוֹת וּלְהַתְקָפוֹת נִמְרָצוֹת שֶׁל הַשִּׁלְטוֹנוֹת עַל חוּגֵי מִתְנַגְּדִים שׁוֹנִים. אבן שושן המלא. יאיר לפיד הוא המכשפה התורנית אותה ביבי רודף בעזרת גדודי הציידים נוטפי הריר והדם. חברו אליהם מקדימה גם גדודי ציידים מתנגדים לביבי, אבל אם לשניהם יש אויב משותף, אז לאהבה אין גבולות והמלחמה כמו במלחמה, ונמשיך לשנוא אחד את השני אחרי שנצוד לנו יאיר אחד. תביאו את הלפידים הבוערים.

אני לא יכול להפסיק מלדמיין תמונה ספרותית של האלקינים למינם, עֵינַיִם טְרוּטוֹת, נפוחות, אדומות, מחככים ידיים בהנאה גלויה, וחלקם רוקדים מסביב לביבי. כולם צוחקים ונהנים לאורה של מדורה באמצע היער לאור ירח מלא ובאישון לילה, או סתם במזנון הכנסת. דפקנו את יאיר לפיד, שוב. הכל כשר במלחמה למען השחרת שמו הטוב, העיקר שלא יהרוס לנו את שלטונות הביזה שארגנו לעצמינו כל כך טוב בשנים האחרונות. עבדנו קשה, מדי. יאיר לפיד הוא איום קיומי, לא פחות, על המשכיות הליכוד והימין המשיחי והש"סניקי, לגזל וההכנעה של עם ישראל הדמוקרטי להיות עם ישראל דיקטטורי והילכתי, נאור בנאומים וכלפי חוץ.

מצד שני, האויב של האויב שלי הוא חברי. מילא לתקוף את לפיד על דעותיו, החלטותיו, חוסר נמרצות או היעדר תוכניות אופרטיביות לבעיות. אפילו לתקוף אותו על חיבוק הדוב למעמד הביניים כשהוא לא היה כזה, ולא יהיה כזה. זה לגיטימי במשחק פוליטי והרי גם לפיד תוקף את המועמדים האחרים, דרכם והתנהלותם הפוליטית. להגיע עד המל"ג בגלל תוכני לימודים לתואר מתקדם בתקשורת זה בזוי, נמוך, ומעליב את המל"ג ברצינות שאמורה להיות לו.

בכל האוניברסיטאות בעולם, יש תוכנית לקבלת סטודנטים שלא מין המניין, תחת חוקי קבלה מוכרים, מקובלים ומאושרים, לתוכניות לימודים כאלו ואחרות, במיוחד אם חסרות להם שנות לימודים קודמות. זה מקובל בתוכניות מסוימות, בעיקר כאלו שלא הופכות את הלימוד למקצוע, כמו שתואר שני במחשבים לא יהפוך את הסטודנט למהנדס, או במקרים של לימודי תקשורת, מה כבר רע יכול לצאת מזה? באמת צריך תואר ראשון כלשהו בשביל לעשות תואר שני בתקשורת? חסרים מסלולי לימוד מקבילים לתקשורת עם תוצאות דומות?

הרי אם יאיר לפיד טוב מספיק להעביר הרצאות בתקשורת בכל האוניברסיטאות, מול סטודנטים לכל התארים, וכל חייו עסק בזה כמקצוע, ויודע ברוב המקרים טוב יותר מהמרצים עצמם, מה הבעיה שיכירו לו את ניסיון החיים שלו בתחום שהוא רוצה ללמוד וזה אותו התחום המקצועי?! זה שווה ערך לאנשי עסקים שיודעים לעשות עסקים טוב יותר מכל בוגר למנהל עסקים, ורק תעודה חסרה להם, וכל אחד מהם יכול ללמד תואר שני או שלישי בעסקים. נשבע לכם שלקרוא דוחו"ת פיננסיים, לתמחר עלויות, חישובי ROI, P&L, אפשר ללמוד לבד, רק צריך לדעת ולהבין, ואף מוסד לימודי בעולם לא יעזור לכם להצליח, אם אין לכם את זה. יש מספר קורסים שניתן להשלים כמו סטטיסטיקה (אלוהים יודע למה), והשאר ממש לא חשוב. זו לא הזניה של המוסד האקדמאי, אלא דווקא שיפור והתקדמות. הגיע הזמן שהמל"ג יתאים את עצמו לדרישות השוק, כמקובל בעולם.

הם דווקא יכולים היו להרוויח הרבה מסטודנט כמו יאיר לפיד, ואין מתאים מיאיר לפיד לתואר שכזה. זה לא שקצרו לו את הדרך להתמחות ברפואה בלי תואר ראשון. לדעתי, המל"ג התערב כאן משיקולים פסולים, שהרי הוא מכיר את כל הדרכים הקיימות היום, ובר אילן לא עבר על אף חוק. הכל מאושר מזה עשרות שנים, ויאיר התקבל בדרך המאושרת והמקובלת. יאיר לפיד, זה שם שמפחיד את ביבי, ודרכו את שר החינוך, שאולי אמר משהו לחברים במל"ג, והם התנפלו על הנושא, כי מי לעזאזל מדבר ביומיום על המל"ג?! 15 שניות של אור הזרקורים ונעים למל"ג בגב.

גל ההתנפלויות הנוכחי על לפיד יוצא באופן מאורגן ומסודר מבית מדרשו של הימין הפאשיסטי, כמקובל בכל המדינות המערביות, ובמיוחד מארה"ב. ראינו את שיטות ההפחדה וההשחרה של בוש וחבריו, אל מול המתמודדים האחרים. בטוח שיש ברקע הליכוד, יועץ אמריקאי יקר להחריד, שמנווט את העניינים. חוק יאיר לפיד 1, וחוק יאיר לפיד 2, רק נועדו מלמנוע אותו מהתמודדות לכנסת, כי הם מ-פ-ח-ד-י-ם. מישהו בקש מלפיד לראות מקורות מימון ולא קיבל? הוא התחמק? ברח? הוא מעולם לא שיקר בנושא, רק שפשוט לא שאלו, ישר רצו לחוקק חוק, כאחרוני הפשיסטים. כמו הפחד של הצבועים בכנסת, הגנרלים יוצאי הצבא שרצו לפוליטיקה בעודם במדים, ומונעים בחוק מאשכנזי ודגן להיכנס לכנסת. הפחד שולט בממשלת הליכוד. רק הפחד. לפחד יש תוצאות הרסניות. כולנו נשלם.

מצד שלישי, אני לא מבין מדוע יאיר לפיד לא תוקף את הליכוד? את כולם כן, ואת הליכוד לא. למה הוא לא מחזיר כנדרש, ויוצא להגן על שמו, כי שקר שחוזרים עליו מספיק פעמים הופך להיות האמת אצל דעת ההמונים, והיא נשלטת בבערות וטיפשות. הייתכן, כי הוא לא מפנה את חיציו המושחזים בבעיות מעמד הביניים ישירות אל ביבי, כראש הממשלה האחראי, כי הוא פשוט מתכנן להצטרף לממשלתו העתידית, בבחירות הבאות?! אולי זה מונע ממנו להגיב עכשיו?

עם יועצים טובים יותר יכול היה יאיר לפיד……………..

* התמונה מכאן

*****

שיתוף יוצר תודעה 🙂 הרישום במייל חינמי לגמרי, ככה לא תפספסו…

»

  1. Sarah הגיב:

    Wish this blog was in english so I could enjoy it to its full potential. Google Translate gave me an idea of what your post was regarding however. Thanks for the link back.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s