שוב אנו נדרשים להיות קהל שבוי וכבול בשלשלות, עם סלוטייפ על העיניים, שיישארו פתוחות לרווחה, במשך כל זמן ההצגה השבועית של שרי הממשלה בנושא "יש לי תוכנית סקטוריאלית והנה בא ראש הממשלה להתערב עבורכם". הפעם זה אטיאס בהמשכון "פתרון בעיות הדיור" הסוער, לטרכטנברג, וזה עשה חרקירי פומבי לפני כמה ימים בעקבות המוות המהיר של ההמלצות שלו. צפוי מראש לכל בַּרְנָשׁ, רק לא לטרכטנברג.

אטיאס זורה חול בעיני הציבור. וואלה. לא הרגשתם. אין לי בעיה עם פוליטיקאים, חברי כנסת האמת, שמחוקקים חוקים לטובת המצביעים שלהם, הרי לשם כך הם נבחרו. יש לי בעיה עם שרים שעושים את זה, כי לא לשם כך הם נבחרו. שרים אמונים על שירות וטיפול מקיף לכל עם ישראל תחת משרדם, לא רק לסקטור שלהם. אפילו משרד הדתות אינו משרד הדת היהודית למרות שבפועל הוא כך ורק כך. הם לא מבינים את זה. סליחה, הם כן מבינים את זה, טוב מדי, אנחנו לא מבינים את זה.

אז אטיאס משקר לכולם ולממשלה בעיקר על כי הקריטריונים שלו לדיור ציבורי הם לציבור. בתקשורת של היום, לפני בחירות, הבלוף לא יכול להסתתר עוד מאחורי ניירות. גם בלוף הקריטריונים עבור חרדים בעיקר וגם כמות הדירות הנמוכה שמוצעת לציבור. נוסיף על זה את המיקום של הדירות האלו, והנה החילונים מודרים מכספם שנגנב דרך מיסים עלומים, לטובת חרדים. כה אמר אלי ישי, אין חיים חרדים ללא משלם מיסים חילוני.

אני לגמרי מדמיין את ביבי למעלה וסופרמן במקום אובמה

ואז הגיע הביבי. ברגע האחרון, כרגיל ואולי אחד מעשרות יועציו היקרים, כבר יסביר לו שלדפוק כניסה מאוחרת זה כל כך שנות התשעים, מה שנקרא, תתקדם ביבי. ביבי משנה את הקריטריונים מול מצלמות ויחסי יבור, ושוב בא המשיח. ניצלנו על ידי ביבי, עושה הצרות מלכתחילה, והכל הרי היה מוסכם ומתוזמן מלכתחילה. אז הנה הכסף יאיר, זורים חול ודיבורים בעיני הציבור והכסף ברח לו ונעלם בין הררי הפרויקטים והקריטריונים, כולם מאושרים וגם מצביעי הליכוד, כולם חוץ ממשלם המיסים.

הקריטריון החשוב ביותר שהינו כושר ההשתכרות, לא נפגע, ועל כן כל השאר אינם חשובים. גם הקביעה כי הדירות יהיו מחולקות שווה לשכונות חילוניות, לא קיים. הכסף קבור כאן, אצל אלפי העמותות הרשומות לכספי סיוע שונים, כמו למתקשים בתשלומי משכנתא ודיור. עמותות של חרדים, לחרדים בלבד, עבור דירות יקרות ומסובסדות לאנשים מובטלים בכיף, לא מאונס. הנה הכסף.

מס חדש קם לנו בדמות מצלמות המהירות החדשות. הבוקר פורסם כי דווקא במהירות גבוהה בכביש 6 יש פחות תאונות דרכים. האמת היא שהמשטרה נמנעת לפרסם את הדוחות השנתיים של תאונות הדרכים, בכוונה תחילה. אין שקיפות, אין מחקר, אין למידה, טוב, בכל זאת מדובר במשטרת ישראל. בדוחות האלו שזוכים להתעלמות, אפשר למצוא כי אחוז התאונות שנגרם ממהירות מופרזת עומד על פחות מאחוז אחד קטן ובודד. מהירות של 90 קמ"ש נקבעה לפני שנים על ידי אנשים שרצו לחסוך בבנזין, איפשהו אחרי מלחמת העולם השנייה. אין היגיון לתשעים קמ"ש היום, ראו את מרבית המדינות בעולם. מס המצלמות ילך ישר לאוצר, לא למשטרה, לא למלחמה בתאונות הדרכים, לא למלחמה בשיכורים ומסוממים מאחורי ההגה, ובטח שלא בטרקטורונים בנופי הארץ.

אז אתה צודק יאיר לפיד, למה לא למשטרה? למה לא? כי זה מס. מיסים הולכים לאוצר, והנה הכסף. למה לא, זו לא השאלה הנכונה לדעתי. צריך לשאול למה אין חוקים מלווים עבור המיסים האלו שיקבעו לאן הולך הכסף ומה עושים איתו. צריך לשאול מה האוצר עושה עם הכסף. צריך לשאול למה חמישים אחוזים של קיצוץ לרשות למלחמה בתאונות הדרכים זה מקובל מול העלות של תאונות הדרכים, ההרוגים והנפגעים בכל שנה (כמעט עשרים מיליארד ₪)? המס הזה מהמצלמות יכניס יותר כסף מאשר הקיצוץ, והקיצוץ קיים. הנה הכסף. צריך לשאול, מה אתה מתכוון לעשות בנושאים האלו? מפת המצלמות החדשות

ועוד שאלה לי ליאיר לפיד, שאוהב לשאול שאלות, וגם לשאר המתמודדים לתפקידי הפירורים שביבי ייתן להם. בקרוב נקרא בשקיקה את דו"ח מבקר המדינה על השריפה בכרמל. נהיה מרותקים לזה במשך שלושה ימים לפחות, עד שברק יגיד איראן-סכנה-פצצה-טילים-גרעין ויוציא את סכנת הדו"ח מהחלטה של ביבי. חטא ההיבריס של ישי ושטייניץ הגיעו לדרגת אומנות, זן ממש. זן ההיבריס. הם אפילו לא מתרגשים, זה זן ואומנות ההיבריס. אני ואפסי, עוד. כתבתי עליהם יותר מדי, ואני מחכה לדוח לעוד פוסט בנושא, אבל השאלה ליאיר לפיד, ולאחרים היא פשוטה, בנוסחים רבים: מה דעתכם על אחריות מיניסטריאלית, ועוד בנושא הזה? האם שניהם צריכים להתפטר או שיפטרו אותם? מי צריך לעשות את הצעד? האם לביבי יש אחריות או לא? האם יש אחריות או לא? מה אתם, יאיר לפיד ושלי יחימוביץ', ואפילו מופז, הייתם עושים? מה רף האחריות הלאומית שאתם רוצים להציב לעם?

והנה בקשה לעיתונאים שלא מעיזים לשאול שאלות לאחרונה: אנא תשאלו את ביבי, וישי, ושטייניץ, וכל שר אחר שיגיע לסנגר עליהם, את השאלה הבאה ותרגישו חופש עיתונאי לנסח מחדש את הניסוחים העילגים שלי: "מהו הכישלון המקצועי שיכול וצריך לגרום לשר כלשהו להתפטר מתפקידו? האם יש כזה דבר בישראל?".

*****

שיתוף יוצר תודעה 🙂 הרישום במייל חינמי לגמרי, ככה לא תפספסו…

»

 1. yara113 הגיב:

  קפיטליזם חזירי.
  ראה מה נעשה בבתי חולים, שלא יחלו חס וחלילה אבל אם מי ממשפחותיהם או הם יחלו, שישכיבו אותם במיון, שימתינו לבקבוק או למשכך כאבים
  שירגישו מה העניים מרגישים.
  אין סיכוי שיקבלו את הקול שלי.

  • זיו הגיב:

   לא רק העניים במסדרונות סובלים. כולנו במסדרונות. הבעיה היא שאין שר בריאות, כי לא צריך אצל ממשלת הליכוד וביבי שר שכזה. אין תכנון, אין תקציב, והחולים במילא שמאלנים מנייאקים, אז שימותו. לצערי אנחנו במיעוט 😦

 2. ג'ו הגיב:

  ביבי הבין מזמן את הכלל שלא חשוב מה אתה עושה, חשוב מה רוב האנשים חושבים שאתה עושה. לכן, ביבי עסוק רוב הזמן בלייצר תחושה שהוא עושה משהו (המטפיזיקה בהתגלמותה).

  • זיו הגיב:

   בינגו. רטוריקה ימנית מובהקת מאז 1996. כלום לא השתנה ולא ישתנה. העם כנראה אוהב את זה, אחרת איך אפשר להסביר 30 מנדטים?

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s