לדולרים תמיד יש ריח

שמעתם על מקינזי McKinsey? חברת הייעוץ העשירה והגדולה בעולם? זו שכולם שואפים לעבוד בה כעבדים מודרניים, יקרים והשמועות אומרות גם שתחת חוקים נוקשים מהכלא הצפון קוריאני? הכרתי כמה בודדים כאלו ממקינזי. כולם נראים אותו הדבר. כמו בווידאו קליפ של Pink Floyd: The Wall. אני לא מכיר מקרוב מה קורה שם בפנים, אבל האנשים שעובדים שם הם מהוללים, יוצאי דופן, מהירי החלטה ושיקולים עסקיים קרים כקרח. כל דו"ח, פלאטינום. לא, אורניום מועשר. הם אפילו מממנים תארים מתקדמים באוניברסיטאות יוקרתיות. מי שמשתחרר מהמקום, מיד משובץ לתפקיד סופר בכיר ומועשר באחת החברות המובילות במשק העולמי. הוא יהיה השגריר שלהם לעסקאות הבאות. יכניס אותם הביתה למיליונים רבים אחרים של ייעוץ. הלוואי עלי….

הסניף הישראלי מנוהל ע"י בת אצולה ממונית בישראל, דנה מאור, הבת של גליה מאור. תותחית בפני עצמה, 13 שנים במקינזי. תותחית על, וזה פרגון אמיתי לחלוטין (נשבע לכם שלא ציני). יודעת מה עושים עם הכסף, שלנו, של הממשלה, גם של תנובה לדוגמה. נניח משרד הביטחון, שמאוהב בעצמו יתר על המידה, בעיקר ביועצים אמריקנים, כי יש סיבה לשופינג בניו יורק, בביזנס כמובן, לפשוטי המשרד, פירסט קלאס לשר. משהב"ט שכר את שירותי מקינזי לייעוץ התייעלות של הצבא בעלות של 22 מיליון ₪, ניצחון חלק במכרז פומבי. הייעוץ היה קצת יותר מהמתוכנן ועלה לנו 100 מיליון ₪. פי חמישה. ככה בלי בעיה. שיטה ידועה, להכניס זוכה ולהגדיל לו את התקציב. אם המבקר היה חוקר….נו…..

משרד הביטחון אומר כי הייעוץ של מקינזי חסך לנו מאות מיליונים רבים אחרים. נו שויין, צריך תירוץ כלשהו, אבל מישהו ראה הוכחה לכך? תכלס, אני לא מבין למה הזכייה בכלל עדיין מתקיימת אם הזוכה אינו יכול לספק את מה שהוא התחייב בסכום ההתחייבות, ואם יש חריגה, למה היא לא מוגבלת באחוזים קטנים בלבד, ומעבר לכך יש מחויבות לצאת למכרז חדש. אההה, אני לא מבין כי אני לא שר הביטחון. אבל הנה הכסף שלנו יאיר לפיד. אך, מה היינו עושים עם עוד 80 מיליון ₪ מיותרים….ועוד רק במשרד הביטחון. מי יודע כמה עשרות ומאות מיליונים אחרים היינו חוסכים מכל המשרדים.

אין לי טענה אחת כלפי מקינזי. עושים עבודתם נאמנה לעילא. הם מספים שירותים, יקרים להחריד, בטח מצוינים, וצריכים להרוויח, אז למה לא בעצם. הלכו לתנובה, אמרו להם תעלו את הקוטג'. כולנו מכירים את הסיפור, החלטה עיסקית קרה כקרח, בלי שמץ של רגשות, כי אין רגשות בעסקים (ככה עסקים נופלים היום, כשאין רגשות. הקפיטליזם הטהור נכשל, מעניין מתי יבינו את זה). העם ישלם כי העם מטומטם, תנובה תרוויח פעמיים גם במחיר גם במניה. למה לא? תראו מה קרה מאז המחאה. הקוטג' לא חזר לרמתו שלפני העלייה. המחירים של כל שאר המוצרים עדיין עולים. רק זהבית כהן חטפה. שקוף למקינזי, כי אין רגשות, וזהבית היא בר חלוף.

הנה הכסף יאיר לפיד, בשוק הקפיטליסטי החזירי שלנו, בו אנחנו הצרכנים משלמים בעליית מחירים, סכומים של מאות מיליוני שקלים לייעוץ לחברות שמסבירות איך להעלות את המחירים. אנחנו משלמים במוצרים שלנו. מקינזי ודומות לה נמצאות בכל התעשייה. הכסף, יאיר לפיד, נמצא אצל האין רגולטור. ישראל זה שוק של מונופולים ודואפולים, קרטלים בכל מקום שלא נענשים, כי אין רגולטור, ושם הכסף. רק שם הכסף. מה התוכניות האופרטיביות שלך לרגולציה בשווקים השונים? לפיקוח מעשי? חוקים עם עונשים? יש לך כאלו? יש תוכניות או שאתה מפחד מהתורמים עם הסיגר?

***

אלי ישי שוב אמר שחיילים שמתו…………..נשבר לי הצ'ופצ'יק ממנו. אין לי כוח לדבר על האיש הנורא והחשוך הזה. הוא התגלמות הטיפשות המוחלטת והטהורה. כל הטיפשות האנושית והאפשרית, נמצאת בו. כמה אומללים הם החרדים של ש"ס, שיש להם את אלי ישי כגביר הקהילה. ביום שהוא ייעלם מנופי חיינו, הם ירגישו כמו העם הצפון קוריאני שייצא לחירות. די להתעסק בו ובטיפשותו. התשקורת צריכה להפסיק לדווח עליו. יינמק לו לתוך האפלה התקשורתית.

הבעיה של הגזענות היא אלי ישי. גזען ברמה עולמית. לא עשה ולא עושה דבר נגד הגזענות הקשה בקהילה החרדית, שהתפוצצה לדוגמה בבית הספר באחד מיישוביי הגטו הנוראים שלהם. הדרת גזע ומין בכל פינה אפשרית. ילדיו לומדים אצל האשכנזים ורק בגלל זה הוא שתק. ש"ס לא טובה לו. מנהיג הגזענות בארץ לא הוציא מילה נגד רוחות השנאה שיש היום בישראל, נגד אתיופים לדוגמה. מרוקאים יותר טובים מאתיופים? רוסים יותר טובים מהם? שמעתם גזענות כזו מצד אשכנזים? (תתמודדו!! זו המציאות!!) למה אנחנו בכלל מתייחסים לאדם לפי מוצאו? כור ההיתוך הישראלי אמור היה לסיים את ההיתוך לפני עידן ועידנים. איפה הוא המבוגר האחראי שם למעלה, בממשלה, שיגיד לכולם לסתום את הג'ורה הגזענית שלהם, וכל מי שימשיך ייענש בחומרה? אין כזה בישראל, כי לאתיופים אין מנדטים. למה לחפש שאר רוח במקום שיש בו רק פוליטיקה?

שְׁאַר רוּחַ [על פי הבנה זו במלאכי ב טו: "וְלֹא-אֶחָד עָשָׂה וּשְׁאָר רוּחַ לוֹ"] יִתְרוֹן רוּחַ, אֲצִילוּת הַמַּחְשָׁבָה: חוֹקֵר בַּעַל שְׁאַר רוּחַ.

***

רוחות מלחמה נושבות. וואלה? שוב לאלוף בדימוס יש משהו לומר בתקשורת ועוד בניגוד לדעתו של ראש המוסד לשעבר? די מכם. עזבו אותנו בשקט. מספיק. תסתמו כבר. יש לאיראנים פצצה, אין להם, כן לתקוף, לא לאובמבה, בחורף, בקיץ, חלון ההזדמנויות עם ויטרינה, חלפית ההגנה לישראל בצבע בז'. די, בבקשה דייייייייייייייייייייייייייייייייייייי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

*התמונה מכאן

******

לשתף, לשתף, לשתף, ושמישהו ידביק ליאיר על הקיר 🙂

תגובה אחת »

  1. […] הקריטריון החשוב ביותר שהינו כושר ההשתכרות, לא נפגע, ועל כן כל השאר אינם חשובים. גם הקביעה כי הדירות יהיו מחולקות שווה לשכונות חילוניות, לא קיים. הכסף קבור כאן, אצל אלפי העמותות הרשומות לכספי סיוע שונים, כמו למתקשים בתשלומי משכנתא ודיור. עמותות של חרדים, לחרדים בלבד, עבור דירות יקרות ומסובסדות לאנשים מובטלים בכיף, לא מאונס. הנה הכסף. […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s