צמח ממעמד הפועלים, מלמטה, מדירת שלושה חדרים בחולון. מצליחן ישראלי!

התבשרנו על החלטה היסטורית. מגה החלטה. כזו שמעמידה את נתניהו כראשון שראה את הצורך לחוק חינוך חינם מגיל שלוש. ככה ההיסטוריה גדולה. ככה היא נכתבת מחדש דקה אחרי דקה, על ידי תועמלנים רדודים ותקשורת מגויסת. ככה הפכנו להיות. העם הראשון שזכה להשתזף בחומו של שמש העמים היהודי. החלטה היסטרית יותר נכון לומר. מה קיבלנו היום? כלום למעשה. שוב רימו אותנו. בגדול. בענק. במגה רמאות. היינו העם הראשון שלא ראה איך מרמים אותו שעה-שעה, בוקר-בוקר, מסיבת עיתונאים אחת אחרי אחת.

שלא יעבדו עליכם, שוב ושוב, ממשלת הליכוד של שמיר העבירה את החוק הזה עוד בשנת 84. זה לא חוק היסטורי של ביבי, הוא לא העביר כלום. הוא לא החליט על כלום. הוא לא יצר כלום. הוא לא עושה למען העם כלום. פתאים מאמינים לכל דבר. 28 שנים עברו מאז, בהן היה הליכוד בשלטון ושותף לממשלות במשך 22 שנים. ביבי עושה רוה"מ שש שנים ועוד שלוש שנים כשר אוצר, לפני העל כלכלי שלו. הליכוד הוא שלא העביר תקציבים למימון החוק הזה. הליכוד. אתם זוכרים את פסיקת בג"צ כי צריך להכיר בעלויות גנים להורים עובדים כהוצאה מוכרת לטובת הכנסה ושטייניץ העביר חוק עוקף פסיקת בג"צ, וזה בוטל? עלות החוק נאמדה אז בשני מיליארד ₪ לשנה, ושטייניץ זעק מרה. מאיפה הכסף?!?!!!!! אתם לא זוכרים, כי ההיסטוריה לא ממש מעניינת אתכם. אם אתם רוצים לקרוא להעברת תקציב לחוק בן 28 שנים, שנדחה שוב ושוב על ידי הליכוד, כהיסטוריה, יבושם לכם. טיפשים.

הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה עבר. לקחו לנו 4% מהתקציב, עבור מימוש חוק חינוך מגיל שלוש. רק אזכיר כי תקציב המשרדים זה תקציב המדינה, אלא אם יש תקציב שאינו שייך למשרדי הממשלה. בואו נעשה קצת חשבון ונבין אם יש משהו שמסתתר מאחורי המספרים:

תקציב מדינת ישראל לשנת 2012 הוא 398,248,468,000 ₪.

מתוך זה נשלם 90,356,000,000 ₪ חובות למדינות שהלוו לנו כסף.

נשארנו עם 307,892,468,000 ₪.

4% תקציב קיצוץ זה 12,315,698,720 ₪. לחוק החינוך החדש-ישן הזה התבקשו המשרדים לתת שלושה מיליארד וחצי (3,500,000,000) ₪ ואני מזכיר לכם את שני המיליארד מקודם. ש"ס הסכימה לחוק הזה כי במשרדים שלה כנראה לא קיצצו. ביבי הצהיר הערב בנשימה אחת כי הקיצוץ שנדרש בביטחון עבור זה, רק נדחה בשנה ולמעשה הביא לביטחון עוד שלושה מיליארד. אז הקיצוץ קוצץ ופסח על מאות מיליונים בודדים מש"ס, ועוד כמה מיליארדים בודדים מהביטחון. אז איפה קיצצו לנו? ברווחה, בתשתיות, בתחבורה, גם בחינוך. קיצצו בתעשייה והמסחר, בפיתוח, במדען, בפיתוח הגליל והנגב, במשרד החוץ. בעיקר קיצצו איפה שצריך לצמוח. קיצצו ויעלו מיסים. כי זו דרכו של ביבי, של הליכוד.

השאלות שנשארו פתוחות הן ללא מענה, כי אין מי שישאל. למה קיצצו כל כך הרבה אם צריך כל כך מעט יחסית לקיצוץ? איך בונים 2000 מעונות יום כאלו בשמונה חודשים? מה יעשה עם הכסף שקוצץ ולא יבוצע עד ספטמבר? למה לפי המדדים של משרד האוצר (לינק למטה) יש תת ביצוע שנתי של עשרות מיליארדים בין הקצאה תקציבית נטו לביצוע נטו, ואיפה הכסף הזה?!?!! למה אין ביצוע של חוק יום לימודים ארוך?!?!! ככה. תשובות לא חשובות, העיקר ביביספין, יחסי ציבור, הודעה לתקשורת. ביצוע ותכנון, יוק. טיפשים. אנחנו הטיפשים.

אני אגיד לכם למה אין תשובות. הכסף המקוצץ נועד לכסות על הירידה המתמשכת בהכנסות המדינה, כישלון של ממשלת ישראל לייצר מקורות הכנסה ופרנסה מבורכת לעם. כאשר חמישית מכוח העבודה בישראל חי על שכר מינימום, ומרביתו על השכר הממוצע שנמוך בחמישים אחוזים מהמינימום הנדרש לחודש, זו התוצאה. מקצצים בתואנות שונות ומשונות רק לכסות על הכישלונות הכלכליים האמיתיים. אנחנו כבר יוון. התמוטטנו כלכלית, והפיצוץ עוד יגיע.

****

יאיר לפיד. המיצג הנכון למעמד הפועלים, הסוציאליסטי, שנקרע מעלויות המשכנתא לדירת ארבעת החדרים, והעלייה במחירי החשמל והדלק. מצד אחד, אני בעד, כי הוא מזרים חמצן למערכת הבחירות, עושה גלים בים, יגרום לכולם לדבר על מה שנכון. ביצוע? התחייבות? עד היום לא נשמע קול רם, צלול וברור מלפיד. סיסמאות, כתבות בשישי, סטטוסים בפייסבוק. מה אתם יודעים על התוכניות שלו? כלום, בדיוק כמו כל פוליטיקאי אחר. זה הצד השני, למה לא לבחור בו. הייתי רוצה לראות אותו נכנס עם התחייבויות, תוכניות, כיוונים. שיראה שיש פוליטיקאי שאינו מפחד להתחייב, ומבהיר מהי הצלחה ומהו כישלון. בעיקר מצהיר מה יקרה במקרה של כישלון.

פוליטיקאי שלא יצליח לחבר בין המצב הנורא של המשק היום, לכישלון המפלגה המכהנת, לא יצליח לעשות שינוי. העם לא יבין אם לא יסבירו לו שביבי=מיסים.

לינק לתקציב המדינה

התמונה צולמה על ידי בוצ'וצ'ו שנתן לי אישור לפרסם. תודה!!

*****

לשתף, לשתף לשתף 🙂

»

 1. Jackie Biton הגיב:

  יאיר לפיד כבר בשמו מראה שאיפות גדולות למרבה הצער שלא באשמתו ישראל של היום היא קרקע פוריה לאדם כמוהו – אין לו שום רקע מינהלי או אירגוני – אין לא עבר ביטחוני רציני ובכלל מעבר לבלורית מרשימה ופרצוף סביר אין בו כמעט כלום שמאיר – אביו עליו השלום הביא הרבה חושך על הרבה יהודים ואף פעם לא שמעתי אותו מתנצל על הסבל שגרם אביו – יאיר לפיד ישמש מדד החוכמה והעומק של החילונים בישראל – אם יבחר בהרבה קולות יראה שיש הרבה חילונים הזויים שאוהבים את הרדידות והשיטחיות של האח הגדול המטופש ויקנו כל אריזה יפה אם רק לא תתחייב לכלום – אם יבחר במעט קולות או אז יראה לנו ולעולם כולו כי החילונים שבנו חכמים ונבונים ולא יוכל תרנגול נפוח כמו הלא מאיר הזה לקבל עמדת כוח או כבוד ועל כך יתברך כל עם ישראל.

  • זיו הגיב:

   להזכירך, למרבית הח"כים אין רקע מתאים. שטייניץ הוא דוקטור לפילוסופיה, והנה מונה להיות שר האוצר. ביבי מנהל את המדינה ומעולם לא היה מנהל. עברו הביטחוני מסתכם כקצין צעיר בסיירת מטכ"ל.
   לצערי אנשים נבחרים בישראל על סמך יחסי ציבור ותקשורת, ללא קשר לכישורים.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    זה תאור מעוות של המציאות.
    נתניהו לא עבר מתפקיד של קצין צעיר בסיירת מטכ"ל לכס ראה"מ.
    מלבד העובדה שגם תפקיד של קצין קרבי צעיר מפתח מספר תכונות מנהיגות חשובות (צריך לפרט?), הרי שנתניהו עבר מסלול מסוים טרם התמנותו לראה"מ: לימודים אקדמיים, שגריר, סגן שר, ח"כ. ללפיד אין מאומה מכל זה – לא השכלה, לא ניסיון בשירות המדינה, לא ניסיון פוליטי.
    באנלוגיה על דבריך: לפיד הוא זה שרוצה לעבור ישירות לתפקיד ראה"מ (או לפחות שר), ללא כל רקע רלוונטי, וזאת – בניגוד לנתניהו שכן עבר מסלול כלשהו בדרך לתפקיד (אם כי, ניתן כמובן להתווכח על התאמתו ורצינותו של מסלול זה).

    • זיו הגיב:

     מעוות אולי (קצת חופש כתיבה), אבל העיקרון קיים. נתניהו לא עשה דבר בחייו שהכשיר אותו להיות שר אוצר על כלכלי, מומחה ענק, מגה סטאר, מטעם עצמו בתחום הלוחם בטרור, מעולם לא פיקד על צה"ל, וסרן זה פחות מעמיר פרץ. כל המסלול הפוליטי שלו היה אך ורק במשרד החוץ. שם הוא מוכשר באמת, לדבר ולשקר לעולם, באנגלית רהוטה. כל השאר מעולם לא היה ברזומה שלו, אז אני שואל, מהיכן לו הידע? מהיכן הבטחון שהוא יכול לפתור בעיות דיור? מצוקה? רווחה? חינוך? מה ההבדל בינו לבין יאיר לפיד?

     יאיר לפיד עוסק בחינוך שווה ערך כמורה לסרן נתניהו כמפקד צה"ל. גם יאיר מדבר רהוטות באנגלית, לא פחות טוב מנתניהו. לכל עיתונאי שמסקר את הכנסת והפוליטיקה יש ניסיון שווה או יותר מכל חבר כנסת מכהן. אין להם יתרונות. סליחה, ליאיר יש יתרון אחד ברור (אפילו שאני עדיין לא מתומכיו): יאיר לא נכשל כראש ממשלה. ביבי כן נכשל.

 2. יפה כתבת. עולם של ספינים, תקציבים נוזליים ועיתונות שעושה הכל כדי לא לחקור.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s