זה לא מצחיק (תמונה מוואלה)

ידיעה אחת מצחיקה (כי ראיתי ברכבת אנשים שצוחקים ממנה), בעמוד האחורי של ידיעות אחרונות היום, שברה אותי לחלוטין (לינק לידיעה). ייאוש ודיכאון קליני. אני צריך חופשה דחופה, להתמכר לוויסקי ולעשן משהו רציני במשך שבוע, לפחות. אולי אפילו איזה מאפה פטריות הזיה לנשנוש קל. והרי הידיעה שייאשה אותי: חברת חשמל לישראל (!) חקרה בפוליגרף שמונה עובדים ופיטרה שניים כי הם אכלו חמש סופגניות ללא אישור.

תפסיקו לצחוק. !!! . בחיי שזה אמיתי!!! אין לי את הכישורים של עוזי וייל להזות כאלו אנקדוטות מטורפות ומצחיקות. די לצחוק!!

חברת חשמל מימנה בעלות של 10,000 ₪ בדקות פוליגרף עבור סופגניות במחיר מיוחד, כי זה חח"י, בעלות של 7.5 ₪. חמש סופגניות. חמש! סופגניות. ואנחנו עוד שואלים למה מעלים את מחיר החשמל בעשרות אחוזים במשך חצי שנה. ככה בונים בור חובות. עמוק הבור הזה, וגדול. גדול למיליארד סופגניות. אולי יותר. אתם קולטים את זה? אתם מבינים שזה אמיתי לגמרי? הכסף שלי ושלכם (לכם לא איכפת) הולך לממן פוליגרף לשומר שאכל סופגנייה. מתישהו זה יבוא גם לכם, אתם תבינו שהדמעות זה מייאוש.

די לצחוק!!! כוסאמממק. אם אני בוכה, לפחות תזדהו!

עוד ידיעה מטופשת שלא מעניינת אף אחד במדינה, רק את ללימור לבנת, זו הדרישה של הטוטו מהוועד האולימפי להחזיר עשרה מיליון ₪ שהם קיבלו למען הספורטאים, וסתם לא התחשמק להם, אז הם השתמשו בכסף בתבונה למען האדרת שמם ובנו מוזיאון אולימפי. ספורטאים מצטיינים שצריכים תמיכה כספית? אין חיה כזו. העיקר שיש עסקנים. אם אני הייתי ספורטאי כזה (קלעי מצטיין והועד היה המטרה הנעה שלי), היום הייתי פורש, ומפריש את כל חברי, למען כי לא תהיה משלחת ספורטאים אולימפית ללונדון עוד שבעה חודשים. שיטוסו העסקנים לבד. אז אני גם מיואש וגם מרחם עליהם.

כמה לווים קטנים של 600 מיליון ₪ מכל מיני קרנות ובתי השקעות, הודיעו כי הם לא יכולים להחזיר את הכסף. נגמר ואזל. ההשקעה נפלה. תספורת מלאה כולל צבע ופן. הכסף לא יחזור לכל גופי ההשקעה שחיים על כספי הפנסיה שלנו, אותם הם הלוו מלכתחילה. הלכו 600 מיליון מהפנסיה. אין רגולטור, אין חוקים, העיקר שביבי (!!! ביבי עשה את זה, מצביעים מפגרים ואידיוטים!!!) הפריט את הפנסיה. יופי טופי.

חזרנו לביביהו, ביביספין, שקרניהו, ביביזם טהור. הבטיח שוב (שוב ושוב) כי הוא יבנה אלפיים גנים עד ספטמבר הקרוב. אחר כך באה ההבהרה כי זה ייקח שש שנים לפחות. די דומה, תשעה חודשים = שש שנים. תיקון קל. הוא גם יימצא שלושה מיליארד מידיים למימון מעונות יום, ובלה בלה בלה (כל שנה צריך שלושה מיליארד ועוד 10% גידול, כל שנה. מי ישאל אותו את זה?). לא מצא מיליארד לרופאים. לא מצא עשרות מיליונים לעובדים הסוציאליים. לא מצא כמה מיליונים לשרידים החיים מהשואה. לא מצא עוד מאתיים מיליון לסל תרופות. לזכותו הוא מצא כמעט שני מיליארד לביטחון, כי צריך לממן עוד אלפי קציני קבע למפקדת העומק החדשה, וגם להחליף את הטילים שנפלו מהמשאית. זה מימוש מלא של קיצוץ טרכטנברג בביטחון. ביבי אמר שהוא יקיים את טרכטנברג.

ביבי לא מצא עוד חמישה מיליון ₪ לער"ן, והם קורסים. הכל שם בהתנדבות, אבל כסף מהממשלה אין. זה די מובן ורק ער"ן אשמה. הם שמאלנים מנייאקים, עוכרי ישראל, צאצאי עמלק, כי הם מנסים לעזור בהתנדבות לאומללים והמסכנים שבעם, אלו שהגיעו לקצה יכולת הסיבולת שלהם, ובמקום לעזור להם עם דחיפה קטנה, הם מצילים אותם. בושה וחרפה של עמותה. כמה כסף המדינה הזו הייתה חוסכת אם היה שיעור מתאבדים גבוהה יותר??!!! מיליוני שקלים. מיליונים. במיוחד כי המתאבדים הם תמיד שמאלנים, אז יש רווח כפול, גם פחות מצביעים לשלי יחימוביץ' וחד"ש. ער"ן האלו, צריך לחוקק חוק הדרה נגדם. פוטין, מה עושים?!!!

אני כל הזמן אומר שכסף זו לא הבעיה של ישראל. יש מספיק ויותר ממה שצריך (כי גונבים לנו מהכיס כל יום עוד ועוד!), והנה הוכחה לטענה שלי. תקציב הבטחון גדל בין לילה בלי בעיה כי נמצא הכסף בסעיפי תקציבים בלתי מנוצלים במשרדי הממשלה השונים. עכשיו תרגום ישראלי, ניהולי בסיסי. תקציב בלתי מנוצל אומר שלושה דברים:

  1. השרים אינם יודעים לבנות תקציב נכון ונדרש, והם בונים תקציב עם כסף מיותר, אולי לחירום באירוע חריג או לחילופין עבור התמקחות עם האוצר (שלייקס פיננסי, נגיע לעמק השווה).
  2. לשרים אין בכלל תוכניות שמתאימות לתקציב שלהם והם סתם בכיינים כל שנה. שר פעיל זה שר שיש לו תוכניות גדולות מאוד, הרבה מעבר לתקציב ונכנס לגירעון תקציבי ואז מתבכיין שהוא צריך עוד, לממש את התוכניות שלו, כמובן עם ההסבר הנכון. לא ממש כמו ההתבכיינות של ש"ס כי זו אינה קשורה לתפעול המשרד שלהם, אלא התבכיינות סקטוריאלית.
  3. השרים עובדים בתת ביצוע תקציבי, קרי הם לא יודעים לממש את התוכניות של המשרד שלהם. זה מעיד רק על חוסר תפקוד וניהול לקוי (וואלה? ניהול לקוי בממשלה??? שיים און מי) של השר, והשר בלבד.

מכל השלושה, אנחנו היחידים שסובלים, פעמיים. פעם אחת כי השרים ושקרניהו מבטיחים הבטחות, וחמישים אחוזי העם המטומטם בציון מאמין להם, ופעם שנייה לא מבצעים את מה שהובטח אפילו שיש תקציב.

אז אני מיואש. נשברתי. משקרים לנו כל בוקר, כל ערב, ביבי הוא שמש העמים, וחברת חשמל יוצאת במצבע 'מצליח' לסוגניות נסתרות. זו מדינת ישראל, 2012. הלכתי לנגב את הדמעות.

***

אתם בעניין המפלגה החדשה או סתם קוטרים בכיינים?!?!!

*****

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

  1. […] ₪ פחות או יותר של כמה אגורות, זה מה שיצא לנו בחשבון של חח"י. ואני חסכן בחשמל. נורות חסכניות, מכבה אורות דלוקים […]

  2. […] עם הכוחות שיש לנו. המשטרה תפקדה באופן מלא, 100% יכולת. חברת חשמל על 2000 עובדיה שיצאו לחרף נפשם גם עבדו בשיא היכולת של 100%, […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s