חלפה לה מהעולם

אני אהיה קצת בנאלי עם הסיכום הזה, הרי מה כבר יש לי לחדש בסיום 2012, בואך 2013 שלא עברנו יומיום בתקשורת (טוב, אתם עברתם, אני ביליתי בחו"ל לא מעט זמן….עבודה, רעים צרי עין, עבודה!). קודם כל לא קרה כלום לפני תשעה ימים. שרדנו את התאריך של המאיה. היה כל כך מגוחך בתקשורת העולמית, וכולנו למדנו כמה מילים גם באשורית. חיכינו להם, והחלליות לא הגיעו. בעסה.

כולנו מחכים לבחירות שיהיו עוד חודשיים בפברואר, חצי שנה מאז שהוכרז עליהם. התרגילים הפוליטיים של ביבי לדבוק בכיסאו בזמן המהומות ברחוב וההתנגשויות עם המשטרה ומג"ב, הזכירו לכולנו את ימיו המאושרים והאחרונים של אסד. מזלנו שצה"ל סרב פקודה לברק ולא הצטרף לחגיגת הכוח והברוטאליות "להשליט סדר אזרחי בערים". ברק לא התפטר, הרמטכ"ל פוטר (יו"ר מפלגה חדשה עכשיו). מה ששבר את הממשלה היו החרדים. הפתיעו אותנו עם הפרישה שלהם והצבעת אי אמון בממשלה, מי היה מאמין שיש להם את זה, במיוחד אחרי שנסיכי הליכוד התגלו המלוא עליבותם, ורק בני בגין עזב. קרדיט לאי האמון הזה הולך למהומות האביב הישראלי, ונזכור את עשרים ושישה הרוגי המאורעות האלו, כגיבורי העם….

ערב פסח היה הסיפתח למהומות. נזכור כולנו לעד את משפחת ישראלי היקרה מראשון לציון, אב מרצה לא מן המניין, זוטר, סתם בלי קביעות אחרי תשע שנות עבודה, ממש שכן שלנו, מלמד את החברים והילדים של החברים תואר ראשון בכימיה, אוניברסיטת תל אביב עם אפס זכויות, לא הצליח לקיים את החיים הפשוטים של דירת ארבעת החדרים, ושלושה ילדים בגן פרטי ובית ספר כתה ג'. רדפו אחריו, כבר שכחתם, אז אני אזכיר. הבנק הגדול והצבעוני הוציא לו צו פינוי מהדירה, פיגור במשכנתא של 3300 ₪ לחודש במשך 6 חודשים רצופים. מכרו את הדירה, החזירו חובות ועברו לשכר דירה בשכונה אחרת, במחיר ש 5200 ₪ לחודש. החובות משם היו לשוק האפור של המאפיה הישראלית-רוסית-קווקזית-ג'ינג'ית-בדואית מיפו ונתניה. רדפו אחריו. הוא נשבר ופוצץ את הדירה שלו על משפחתו ושלושת הילדים. ארבעה שוטרים ושני כבאים נהרגו בפיצוץ. הלוויה הגדולה הפכה להפגנה בראשון, שהפכה להפגנה לתוך הלילה בתל אביב, שהפכה להפגנה בבוקר, בירושלים. פזרו אותנו באלימות משטרתית קשה. יצאנו ללקק את הפצעים, כי "החגים" בפתח.

אובמה הטביע לאיראנים שלוש צוללות כאזהרה. לא תקפו אותנו אבל האיראנים שיתקו את הנפט. מחיר הנפט הגיע ל-216$ באמצע יוני, והעולם רעד. האיראנים ניצחו. חמישים יום לאחר מכן הוא נפל חזרה ל-88$. היה לנו קיץ נהדר, חם, מזיע, הפסקות חשמל נרחבות בגלל מחיר הדלק. על הסנריו הטיפשי הזה אף אחד מחכמי הממשלה לא חלם. דלק במחיר 17.70 ₪ לליטר, כולל העלאה המתוכננת במיסים כי המדינה צריכה לממן את מחיר הקיום שלה בגלל מחיר הדלק שהעלה את מחיר החיים בישראל, (וטרכטנברג רץ לכנסת עם שמולי). נשארנו בבית, כי היה יקר מדי להגיע לעבודה. האבטלה עשתה דו ספרתי חדש של 12.8%. זה לא עזר לאלו שבבית, בבית חם, המזגן דלק רוב היום. החשמל קרס לנו. היה כיף בישראל בקיץ 2012.

החום הוציא אותנו לרחובות, חזרנו לכיכר בקיץ, שנה אחרי. ליברמן העביר חוק שאוסר על הפגנה של יותר ממאה איש יחד במרכזי הערים ללא אישור מקדים מהמשטרה של 90 יום, והפקדה של 100,000 ₪ ערבות אישית מהמארגנים, "כי זה משבש את אורך החיים של האזרחים בגלל אנרכיסטים שמאלנים קיצוניים". הגענו לכיכר כי התארגנו בפייסבוק, 700 אלף, נשארנו שם כל הלילה ובאו לפנות אותנו הכוח. אחרי יומיים סוערים של שידורים חיים בערוץ 2 בעיקר, מסביב לכנסת היו כבר מיליון ורבע איש. עוד מיליון בכל המדינה, רק החרדים לא הגיעו.

התחילה מהפיכה אלימה. שרפנו ששיה עשר סניפים של שופרסל, ועוד עשרה בנקים. היינו ככל העמים. שישה שרים נפצעו ברכבם, וחברי הכנסת ברחו חזרה אל החורים. הכלנגמר אחרי ארבעה ימים ועשרים ושישה הרוגים. ביבי הודיע שניצח את האנרכיסטים של השמאל הקיצוני. אירופה ניתקה מגע וארה"ב אמרה לו שיחפש אותם בסיבוב. הסקרים עדיין אמרו 37% תמיכה. הבטיח בחירות. תחזרו להתחלה.

בתחילת חודש מרץ, ביומולדת שלי ליתר דיוק (הא הא!!) אסד נרצח על ידי הגנרלים הצמודים שלו, והשלטון עם האיום הממשי עלינו, זה שהנחיל לנו את המשפט "הסורים לא על הגדרות", ממש האחד לפני אחרון, קרס לו בצהלה ישראלית גדולה. הכנרת שלנו! לא תוחזר לסורים! ברור, כי למען יציבות השלטון הדמוקרטי החדש שם בחסות ארה"ב ואירופה, אנחנו נחזיר גם נחזיר עוד לפני סוף 2013, שרה רוצה שופינג והרי ביבי התחייב כבר לכל העולם בסוף המילניום הקודם.

את איראן השארנו למחר, ספירה חדשה של איומים יומיים, 365 כאלו ליתר דיוק. אף מדינה ערבית מסביב לא מאיימת עלינו אפילו בקפצונים ואנחנו משלמים בהווה הדיור והמחייה, יחד עם עתיד החינוך, למערכת הביטחון. אף אחד לא אומר לנו מה האיום שעליו אנחנו משלמים כבר 71 מיליארד ₪ לשנה. המסיבות של נאסראללה עם הבתולות שסידרנו לו, כל כך יקרות??! לא התקדמנו לשלום, כי "עם מי עושים שלום עכשיו ולמה בדיוק?". ליברמן פיטר את היועץ המשפטי שהגיש נגדו כתב אישום. האישום בוטל בגלל התיישנות ופוטין בא לבקר חבר יקר. אסתי עושה פלייבוי (!!)

בסוף מרץ אריק שרון נפטר, יממה לאחר האזכרה ללילי שרון. פרס אז אמר די, וביקש שנבחר בשולמית לפיד לנשיאה. הייתה מהומה, בעיקר כי ריבלין לא הסכים. החליפו לדויד גרוסמן. סופר מוערך. עשה קצת יותר מריבלין. עדיין לא תפס. פרס אמר שאסור לבחור בפוליטיקאי, הנשיא הבא חייב להיות איש רוח. עדיין מחפשים מישהו כזה בימין הישראלי הנוכחי, ובינתיים טוב לנו בלי נשיא.

אולי אפשר לומר כי שנת 2012 הייתה שנה של התכנסות. נמאס לנו לחיות לפי החליל של הליכוד הקיצוני והמושחת, במשך 30 שנה מתוך ה-35 האחרונות, ולחיות כשבטים רבים-רבים, תחת מדינה אחת. מצאנו את הרוח הישראלית מחדש. התכנסנו חזרה לעם. אני רוצה להאמין. האמנתי לפני שנה, וטעיתי. אולי הפעם. אני פתי מאמין.

מחר אני טס לתערוכה בארה"ב. כן, כן, חתמתי על טופס ההצהרה שאני לא נפגש עם אנשים או ארגונים פוליטיים בחו"ל, שתורמים למפלגות ואירגונים שמזוהים עם השמאל הישראלי. אני יודע מה מצפה לי אם אשקר, ייקחו לי את הרישיון לבלוג, ו-20,000 ₪ קנס. אני מקווה שזה יפורסם מחר אחרי 24 השעות המעוכבות לפוסטים בבלוגים תחת פיקוח.

שנה טובה ונהדרת לנו, אולי הפעם פיינל פור. ותזכרו למי להצביע בבחירות!!

***

(כן, יודע, אני חולה נפש, זקוק לטיפול בכפייה)

*****

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

 1. YARA113 הגיב:

  מדוע מחקת "תזכרו למי להצביע" העדר ילך לארווה.
  למרות שאני תקווה שהצעירים הפעם יצביעו גם ברגלים.
  מאיה, סתם עלמה נחמדה שזה שמה. נוסטרדמוס אמר הרבה קודם(-: לא האמנתי לבג 2000 ולא לתיאוריית הקונספירציה על חורבן.
  מה שמפחיד אותי הוא המלחמה הפנימית . לא החיצונית.
  שנה אזרחית טובה.

  • זיו הגיב:

   לא מחקתי האמת, רציתי להראות כאילו צנזורה של הממשלה 🙂
   באג 2000 היה אלילי ברמות ההיסטרי השלו.

   שנה נפלאה!

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s