ככה נראה אסימון (מילה נהדרת)

שווה ערך לנפל האסימון, למי שיודע מה זה אסימון בלי לחפש בגוגל. המשפט הידוע מימי ילדותי. אז "בוקר טוב אליהו" לגבירי העם הזה, עם ההון ועם השלטון, גם לעיתונות ואולי אפילו למצביעים הטיפשים. קודם כל תגידו יחד איתי תודה גדולה לשלל הפוסטים והכתבות, הפייסבוק והתגובות לקמפיין המטומטם לשנת 2011 בחסות בנק לאומי שממש ברגע האחרון ניצח את הקמפיין המטומטם של מזרחי טפחות היברידי. ממש הצליח למזרחי לא להיות ראשונים בטמטום השנה, מה שנאמר על מלאכה וצדיקים. אז לאומי התקפל, גליה למעשה התקפלה לאחור. כבר צרחתי לכל בקול שאני נגד כל התרומות והנדבנות המעושה שיש לה רק יחסי ציבור ועשה רע יותר לכל הנתרמים משנה לשנה. הפעם הבנק היקר להחריד עוד מעז לתרום את הכסף שלי שהוא חומד בשמחה חד כיוונית. בנק חוצפן, אני אתרום אם וכאשר בא לי! את הכסף העודף שיש לכם מהגבייה בחשבון הבנק שלי, תחזירו לי! איפה בנק ישראל ורגולטור עצבני במקום הנכון, כאשר ממש צריך אותם? גאד דמאיט.

בוקר טוב אליהו מגיע גם לשרי הממשלה וחלק קטן מהח"כים, יחד עם מנהלים בכירים אחרים בשוק ההון שמתחילים להבין כי הכסף שלנו הוא שלנו, והם עברו את הגבול. הגלח על פדחת הפנסיה שלנו ידי הטייקונים שעל הנייר ועם חובות של עשרות מיליארדי שקלים, הגיעה לקיצה. זה כבר לא נחמד, לא חביב, לא נורא כי בהשקעה הבאה בטח שנחזיר את ההפסדים. זה משפיע עכשיו ומיד, ולא יהיה עוד כסף למי שאין לו איך להחזיר. הלוואי והם יתעוררו מהר מספיק להעביר חוקים מגבילים מאוד נגד התנהלות עיסקית גרועה כל כך למשקיעים, וטובה כל כך לטייקונים. הלוואי עלי לקבל שני מיליארד בלי להחזיר ובלי להיענש. עבור 100 ₪ חריגה בחשבון החיים שלי נחסמים. הלוואי שלישי כי יהיו לנו גם חוקים שאוסרים על דמי ניהול יקרים כל כך עד כמעט מחצית מגובה הכסף ששמנו בפנסיה. די פשוט להגביל את זה, צריך רק לשנות את החוק כי דמי הניהול נגבים רק מהרווחים ולא מהקרן, ובא לציון גואל.

בוקר טוב אליהו לראש הממשלה הוד קיסרותו בנימין נתניהו, כי החליט לקדם את פרויקט הרכבת הקלה בישראל עד לשנת 2025, אפילו שבשנת 1996 הוא כבר הצטלם עם רוני מילוא, ראש עיריית תל אביב בקידוח הראשון לרכבת התחתית בישראל. חמש עשרה שנה מאז ועוד חמש עשרה שנה לעתיד, היינו כבר עכשיו עם רכבת תחתית. רק נזכור כי במקביל כבר בשנה הבאה 2012 יעלו על כבישי ישראל מספר שיא של רכבים, כי אין מספיק פקקים במדינה, ולא נאמר כלום על השנים הבאות. גם התקציב המוערך עד ארבעים מיליארד ₪ הוא לחלוטין לא ריאלי, ומי שמכיר את התנהלות ממשלות ישראל בפרויקטים לאומיים מבין כי זה יהיה ארבע מאות מיליארד, $. בוקר טוב גדול שני לרוה"מ ביבי כי הוא מגדיר את המסתננים כמכת מדינה ומזהיר כי צריך תוכנית לאומית. בחייאת ביבי, שלוש שנים להבין את זה? להגיד שוב את מה שכל הפרשנים ומערכות החדשות מראות לך חודש בחודשו? אתה יכול להוביל בזמן אמת?

עוד בוקר טוב אליהו אחד לראש הממשלה ביבי נתניהו, כי הוא מבין שהפופולאריות שלו בירידה, האבטלה כבר מגיעה, המיסים חיסלו לנו את הכסף בכיסים, מבנה המשק שבנית לקטרים של טייקונים וחברות עשירות מובילות אותנו לאבדון, העשיר דואג רק לעשורו ולא מתחת לזה. אז בוקר טוב לך להבין את מה שמנסה מחאה אחת ארוכה להסביר לך, עוד לפני שקמה, כי אתה אטום ומנותק. אולי הפחד מבחירות שבהן תפסיד יגרום לך לעשות למען האזרח ולא למען האזרח העשיר. בוקר טוב אליהו לעם הזה שאולי מבין סופסוף את מה שאומרים על ביבי והליכוד הסמאלנים כמוני. אין לביבי עוד גלעד בכובע, רק אולי מלחמה. אין לנו מנהיג, אין לנו ממשלה, אין לנו מדינה שדואגת לאזרחיה, יש לנו מדינה שדואגת לאסופת השלטון. הגיע הזמן לחזור לרחובות.

בוקר טוב אליהו לעולים הרוסים מצביעי ליברמן, כי ראיתם את החבר הקרוב של פוטין עושה לו נפשות, מספר לעולם כמה הבחירות היו כשרות, אפילו פאינה או טטיאנה או לא חשוב מי הייתה שם כמצביעה, אמרה כי היא לא ראתה משהו מזויף, ושיבואו להראות לה. חבל שאין לה פייסבוק או יוטיוב לראות. אולי סתם טלוויזיה עם ערוץ "לא פוטין" לראות את ההפגנות, ולמה אני אומר טלוויזיה, אולי פשוט שתבקר ברחובות מוסקבה? אני יודע, קשה מדי לצאת מהמלון והמסעדות היקרות. אז לחברי הרוסים, אנא הפיצו הלאה את המסר הזה לחברים שלכם הרוסים בישראל, שאולי יש להם עדיין חברים ברוסיה שממממממש ממש סובלים שם: Да Либерман Да Путин .

בוקר טוב אליהו גם ליועץ המשפטי לממשלה, כי הודיע לביבי שלא יגן על חוק פאשיסטי אחד מתוך עשרות מזעזעים אחרים, לביטול זכויות דמוקרטיות למי שדעתו שונה מדעת השלטון. אולי זה באמת משהו חדש והיועץ מצא חוט שדרה, אולי נגמר האתנן, ואולי זה רק מסך עשן להכשיר את החוקים האחרים. אבל אני רוצה להיות אופטימי, כי הפסימי עושה כואב בבטן ולא נעים בגב.

בוקר טוב לחורף, שהבזיק לרגע, עשה קצת רטוב וקר, ברח לו מיד, והשאיר לי את הגלדיולות והנרקיסים, הצבעונים והאירוסים, לגדול ולהתבלבל, איזו עונה זו עכשיו.

יש לי עוד כמה בוקר טובים כמו לבייניש, לרופאים, לאוצר, לעיתונאים, לרפובליקנים, למוסלמים ולחמאס, אבל די. למי אתם רוצים להגיד בוקר טוב אליהו?

*****

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

  1. ליאור הגיב:

    כנראה שגליה רוצה להישאר בדד בבנק שלה.. אולי היא עוד תעבור למזרחי טפחות… לך תדע….

    • זיו הגיב:

      בנק זה כמו מפלגה. כולם מתלוננים וכולם נשארים…..הלוואי והיינו צרכנים נבונים שיודעים להעניש לאורך זמן גופים כלכליים גדולים וחזקים. הלוואי…..

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s