במקום יהודי נכתוב שמאלני. יחולק חינם על ידי פעילי ישראל ביתנו

כנראה שההשוואה הבאה תעצבן אתכם. או שלא. אלו שעדיין זוכרים היסטוריה כבר מבינים מהכותרת לאן אני חותר. בספטמבר 1935, התכנסה בנירנברג הועידה השנתית של המפלגה הנאצית יימח שמה וזכרה וצאצאיה לעולם ועד. הועידה עסקה בחוקי הגזע ובשאלה מיהו גרמני, ארי טהור, או יותר נכון, מי הוא לא, ומה הקריטריון להיות לא ארי טהור. הרעל הופנה אל היהודים בעיקר, ואחרי כמה חודשים גם צוענים הוכנסו לתמונה, אם כי זה לעולם ייזכר כהחלטות הגזע הארי אל מול שלילת קיומו של היהודי. מטרתם הייתה לשלול את זכויות האזרח מכל מי שאינו עונה להגדרה מיהו האזרח הגרמני הטהור. הגזענות קיבלה גושפנקה רשמית של חוק, חוק של מדינה ריבונית. החוק הזה למעשה מנע מהיהודים את היכולת להתגונן מפני האנטישמיות באמצעים משפטיים, שכן הוא ביטל את זכויותיהן האזרחיות. היהודים הפכו לנתינים מדרגה נחותה. החוקה קבעה שאזרחותם של היהודים נשללת, ושמעמדם הוא של נתינים משוללי כל זכויות אזרחיות או מדיניות, כולל זכותם להגנה משפטית. (קצת מויקיפדיה). 

שני חוקים היו: חוק אזרחות הרייך וחוק להגנת הדם הגרמני והכבוד הגרמני.

הגענו לשנת 2011. ליברמן נוהם כמו דוב קוטב רוסי, ומגדיר מחדש מיהו יהודי טהור בארץ ישראל. חוקיו החדשים כבר החלו להפציע באישורה של הכנסת וממשלת ישראל, שמיום ליום מתגלה כממשלה הגזענית הגרועה אי פעם בתולדות המדינה. היה לנו את חוק החרם על מוצרים מהתנחלויות, יש לנו את חוק הנאמנות שמופנה אך ורק כלפי ערבים למרות שחרדים רבים מתאימים בול לחוק הזה.

ליברמן רוצה לקבוע את שופטי בית המשפט העליון ברוח התקופה שיתאימו לרוח המצביע, ללא קשר לרמת השפיטה וההבנה החוקתית של המועמד, העיקר שיידע היטב את מי הוא משרת וכיצד עליו לפסוק. חוק מבאיש אחר, הוא חוק התרומות מחו"ל על ידי מדינות לארגונים ישראלים. אסור. ככה אסור. למה מותר לעשירים ימניים קיצוניים לתרום להתנחלויות, כתות ועמותות של הימין היא שאלה שלא עונים עליה בחוק, כי החוק הוא נגד תרומות לשמאל לא לימין. אז מה אם הימין מנהל גדודי טרור יהודי תחת השם "תג מחיר"? אז מה אם הכסף של התורמים "היהודיים" מממן, אולי, טרור יהודי? (והס מלהזכיר אוונגליסטים חובבי ישראל וההולילנד, שתורמים גם כן למען המלחמה הנסתרת במוסלמים בארץ הקודש). להם מותר, כי הם יהודים על פי ליברמן.

אתם שואלים איך הגעתי מכל הנירנברג לשאלה מיהו יהודי על פי ליברמן? ככה פשוט. חוקי ליברמן החדשים מגדירים מיהו יהודי על פי השקפת עולמו, ועולמם של מצביעיו בלבד. אפילו שהם בכלל רוסים יהודיים, הם יודעים טוב יותר, ליברמן יודע טוב יותר. החוק הוא פשוט, חוק הקומוניסט הרוסי, ממש מהגנזך של סטאלין: אם אתה לא חושב כמוני אין לך זכויות. אל תקרא לעצמך יהודי כי אני, ליברמן, יהודי טהור, ואתה לא חושב כמוני, לכן אתה לא יהודי. אני ליברמן, עושה קולות של יהודי ימני מטורף, קיצוני, ואתה לא, אז אתה שמאלני בלבד, והרי ביססנו את העובדה כי אתה אינך יהודי. הנה חוקים נגדך. רק אני, ליברמן, יודע להגדיר מיהו יהודי. יהודי הוא איש ימין בלבד, קיצוני זה עדיף, שונא ערבים זה חובה, חושב כמוני, ומצביע לי או למפלגה המטופשת הליכוד. אז עכשיו נשנה לך את זכויותיך הדמוקרטיות שכבר מעוגנות בחוקים, על פי חוקי ליברמן החדשים. תרצה זכויות, תצביע ליברמן. לא תרצה, סע לאסד, שם אוהבים שמאלנים כמוך. אם אתה שמאלני אתה לא יהודי. בדיוק כמו בגרמניה של נירנברג, 1935. אם אתה יהודי אתה לא גרמני, הנה חוקים נגדך.

הדרך מחוקים רבים כמו אלו, שנוגדים כל ערך של זכויות אדם דמוקרטיות, עד למאסר בגטו של אלו שכבר לא עונים להגדרה מיהו יהודי על פי ליברמן, היא דרך קצרה מאוד. למה קצרה? כי רבים מחברי הכנסת והממשלה סוללים את הדרך הזו. על מזבח הרייטינג, הבחירות, מנעמי השלטון, הכבוד, השררה והרכב, חברי כנסת מתחתית השוליים של כנסת ישראל, המיץ שבמזבלה, מעביר את החוקים האלו, כי אין להם משהו אחר להתגאות בו מול הבוחרים שלהם, למענם לא עבדו ולו שעה אחת. חברו להם שרים עלובים שבעלובים, שבעלובים. מה נשאר לנו לעשות? להתחפש לאהוד ברח ולצעוק חמס במסיבות עיתונאים מעליבות, ימים אחרי שהסוסים כבר ברחו מהאורווה? איפה הוא היה בהצבעה על חוק התרומות?

משהו אחד אני לא ממש מבין בחוק התרומות, אם למיליונרים מותר להעביר תרומות, אז מה קורה אם השר של ממשלה זרה, זה שעושה העברה בנקאית לארגון ישראלי, הוא שר תומך ישראל נלהב, וגם כמובן, נדרש ממש, במלחמה מול איראן? זה מותר או אסור? האם יש קשר לשאלה מיהו יהודי על פי ליברמן? תכלס, ליברמן הוא לא הבעיה למרות שאני מתלונן עליו רבות. ליברמן הוא הווירוס, אבל התרופה אצל ראש הממשלה. בכל נושאי החקיקה הפאשיסטית, קולו נדם. הוא האיש שיכול ואמור להגן על הדמוקרטיה הישראלית, כי הוא קיבל אותה למשמרת בלבד. ביבי אשם במצב, הוא לא עוצר את הליברמניזציה, ויש לו א הכוח לעשות כן. ביבי תומך בזה, כי בעיני רוחו זו הדרך זכות בבחירות הבאות. אחרי שלושה הפסדים רצופים, כנראה שרק בחוקים מעוותים, ניתן לגרום לעם להצביע לו עד הניצחון.

***

מאות מפוטרים של תעשייה בינונית וקטנה יוצאים לכיוון משרד הבטלה בוקר בוקר. מאות אחרים מצטרפים שבוע שבוע. לא מדברים על זה. לא ממש שומעים על זה. איראן!!! זה האקמול לבריחה מהבעיות הכלכליות של ישראל. המשק קורס. ק-ו-ר-ס. מחר תבינו למה…

*****

מסכימים? מתנגדים? שתפו עם חברים בפייסבוק

»

 1. ג'ו הגיב:

  ביביהו מקבל משלדון אדלסון (זוכר מה אמר בילי קריסטל על מישהו ששמו "שלדון" ב"כשהארי פגש את סאלי"?) מכונת תעמולה משומנת בחינם (שזה כנראה לא ממש חינם אלא בבחינת "שמור לי ואשמור לך"…) אבל מקדם חוקים שיעצרו מימון זר לעמותות (רק נשאר להקים ועדת חריגים בראשות זאב אלקין ויריב לוין).
  הייתי אומר שהוא צריך ליטול קורה מבין עיניו אבל זה כבר לא קורה, זה חתיכת סֶקוֹיָה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אתה לוקה בחוסר יושר בכך שאינך מעלה פרטים מהותיים בנוגע להצעת חוק איסור תרומות מחו"ל.
  ולכן לטובת אי אלו שלא עוקבים אציין אותם :
  1. הצעת החוק אוסרת מימון ארגונים העוסקים במישור הפוליטי -מדיני -ביטחוני – לא עניין לארגוני זכויות אדם . וכגון : "שלום עכשיו" ,"שוברים שתיקה" -יש בהם משום נקיטת עמדה פוליטית-מדינית .
  2. הצעת חוק הנ"ל היא אוסרת לקבל תרומות מגופים ממשלתיים . גוף פרטי כמו למשל ג'ורג סורוס שמימן את הקמפיין של המחאה החברתית לאחרונה ,אין לא התייחסות בחוק .
  ע"כ .
  3. האם מקובל עליך החוק למימון בחירות האוסר על מפלגה כלשהי לקבל מימון מפלגתי(מעל סכום כסף מסוים) ממשלות זרות וגופים פרטיים ?. נכון ,אתה תאמר בצדק – זאת התערבות ישירה וגסה בפוליטיקה הפנימית של מדינה . אבל שנינו מסכימים על בסיס מסוים דומה למקרה הנ"ל . עכשיו אפשר להתדיין ביחד…(קצר זמני לכן אשאיר את המלאכה לשאר החברים ).
  נ.ב – אני פה לראשונה .

  • זיו הגיב:

   קודם כל, תודה שהגעת.
   עכשיו לעסק. הצעת החוק מגונה כי היא אוסרת דעות אחרות מדעות הממשלה הקיימת. זו גזענות. שלדון בנה עיתון פוליטי-מדיני לטובת ביבי וזה מותר. יש לך הסבר? ציינתי כי מותר למיליונרים פרטיים לממן ככל העולה על רוחם, ולממשלות אסור. למה? כי אלו המיליונרים של הימין. מממנים בעיקר תעמולות. מקובל עלי שאסור לקבל מימון מגורם זר. ממשלות, אזרחים, תושבים זרים. איך תתייחס ליהודי אמריקאי שתורם? החוק עליו אנחנו מדברים תוקף רק מימון ממשלתי ולא פרטי. ההסבר בשורה הקודמת.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  היי זיו

  מן התגובה שלך לא הבנתי האם אתה בעד או נגד החוק , בנוסף הייתי רוצה לדעת האם מימון של גוף פוליטי במדינה X בידי גורמים ממשלתיים ממדינה Y עולה בקנה אחד עם הדמוקרטיה ?

  בסופו של דבר לעם היושב בציון אין השפעה , וטוב שכך , אלקטורלית במדינות אחרות ולכן אינני רואה שום סיבה הגיונית להשפעה של מדינות אלו בפוליטיקה הפנימית של ישראל .

  – בברכה , מקס

  • זיו הגיב:

   היי מקס,
   אני לחלוטין נגד החוק הזה. לחלוטין. חוק שפוגע באופן פוליטי מובהק בצד אחד על ידי הצד השני, כל כולו סתימת פיות וביקורת לגיטימית שפשוט אינה מתאימה לאג'נדה הממשלתית, הוא לעולם חוק פסול. תן לי חוק מאוזן שאוסר באופן גורף על מימון ממשלתי או פרטי של גופים פוליטיים ואני בעד. נראה אם תצליח לבטל את ארווין או ביביתון לטובת זה. מימון של גוף בידי ממשלה אחרת אינו קשור לדמוקרטיה. כל העולם כולל ישראל ממנים גופים פוליטיים בהתאם למשק המדיני הקיים. יצירת אופוזיציה לשלטון דיקטטורי , נניח ארה"ב שבנתה את בן לאדן נגד רוסיה, אריק שרון שבנה את החיזבאללה נגד אש"ף, וכו', זה חלק מהחיים בעולם שלנו.
   ישראל עוד עושה במדינות רבות בעולם, שימוש בשדולות יהודיות להשפיע על ממשלים ותקציבים, הצבעות באו"ם ופעילות אנטי ערבית. בל ניתמם לנו.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  מר זיו הנכבד, מכבד את התנגדותך לחוק הנדון ותודה לך על הרשות לאפשר גם לי הלא שמאלני להגיב ואף ל"התנגד" לדעתך
  שמע מה הבעיה, החוק שהנך כה חרד הוא בסה"כ תהליך דמוקרטי של הרוב , יתכן ובאמת והחוק הנדון לא "זך וטהור" כמו שאולי אתה ושאר בני שבטך בשמאל היו רוצים, שהרי לכם "מגיע" כי אתם ורק אתם שומרי הדמוקרטיה שמלבדכם אתם צועקים אוי "סכנה לדמוקרטיה" שטויות במיץ טעם שמאל, התהליך הדמוקרטי בהחלט מאפשר לכם השמאלנים המכובדים לשנות אותו לכשתהיו בראשות הממשלה,,
  אז מה הצווחות והצעקות של "מדינה ימנית משמידת הדמוקרטיה" נו במת,,מה יכול להיות? הכי הרבה השופטים המכובדים לא יהיו בטעם שמאלני והעולם ימשיך להסתובב על צירו ולא כמו השופטים עד היום שבהרבה מקרים היו כמעט "חותמת הגומי" ואולי גם בתוספת "קריצה" לאשמים בני ישמעאל,,,
  זיו נכבד, בא נא וננסה את הצד השני,,ונדמה לי שגם אתה תופתע לטובה,,,כל טוב לך ,בברכה בצלאל

  • זיו הגיב:

   השמאל מעולם לא חוקק חוקים גזעניים, פחדניים, ששוללים את זכויותיו האזרחיות והדמוקרטיות של הימין בישראל רק כי הוא מתנגד להם או חושב אחרת מהם. מעולם לא הפגין אלימות כלפי הימין. אתה יכול להגיד את אותו הדבר על הימין?!?!! הימין לא זכה בבחירות אבל הוא בשלטון. עכשיו הוא משנה את השילטון והחוקים שיתאימו להשקפת עולמו, תוך כדי ביטול זכויות האחר. זו הדרך הישירה למדינה ניאו נאצית. אולי כדי שתלמד מההיסטוריה, קצת גם על מהי דמוקרטיה, אפילו על זכויות אדם.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    זיו חשבתי שיש לי עסק עם תרבותניק ושמו זיו,,,אבל הגישה התוקפנית שלך מזכירה לי את פועלם של כנופיית הבולשביקים מ 1917 ,,"הימין לא זכה בבחירות אבל הוא בשלטון". מה זאת אומרת שהם גנבו לך את השלטון בכח,,הרי שאתם בקושי 2% מכלל הבוחרים ולימין למעלה מ 65 ,,והנה אתה במו פיך שולל את הבחירות הדמוקרטיות שאתה "נלחם להציל" מידי הימנים ה"נוראים" ,,ורק בכדי "לעשות שרירים " למען "צדקת " השמאל שלך,,,
    איך נפלת ברשת השמאל ,,איך אינטילגנט כמוך נכנע לאידיאולוגיה שמאלנית שכל כולה רמיה,,אתה אדוני נראה איש צעיר וזה לעולם לא מאוחר עבורך לעשות פשוט אחורה פנה לקראת חיים שפויים ללא השמאל ,,,זכותך כאזרח במדינתו הדמוקרטית לחיות כרצונך, אבל גם זכות אנשי הימין לחיות תחת דגלם הלא אדום אלה כחול לבן לעד, כל טוב–בצלאל

    • זיו הגיב:

     לא יודע מה זה תרבותניק, בצלאל. הימין לא זכה בבחירות. גוש הימין נולד בשניות ההפסד השלישי ברצוף של ביבי. ציפי ניצחה בבחירות. אם עובדיה יוסף לא היה שוביניסט, ציפי הייתה היום רוה"מ. ש"ס היא לא ימנית ולא שמאלנית. היא צבועה רק בצבע הכסף. תבטל את ש"ס מהקואליציה ואתה בתיקו. הם לא גנבו לי את השלטון, הם גנבו למדינה את הבחירה. אך ורק בגלל תרגיל פוליטי מסריח של העברות כספים בסדרי גודל עצומים לש"ס, ביבי ראש הממשלה. שלא יהיה לך ספק, התרגיל חוקי ואני לא הצבעתי ליבני.

     הימין שולט היום בכנסת ישראל. הבעיה היא שהוא רואה עצמו שולט במדינה, בתקשורת, בבית המשפט, במשטרה, ובכל נדבך מחיי המדינה והאזרח, כחלק מהשחטון הזה, וזה לא המנדט שיש בבחירות. האם אתה מסכים שכל שלוש-ארבע שנים המפלגה השלטת בממשלה תחוקק חוקים שיטיבו רק עם החזון הפוליטי שלה, ובמיוחד נגד אלו שלא תומכים באותו החזון?! הימין פועל נגד העם בישראל, לא רק נגד השמאל, אבל אין טעם להסביר.

     • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

      מר זיו הנכבד,חבל שאתה מסכם ב:"אין טעם להסביר" ,,,הוכחת את יהירותך השמאלנית , אמן לי שכימני יש לי כבוד לכל אדם ודעותיו, ולא איכפת לי שתהיה אפילו קומוניסט, אבל לסגור ויכוח עם טריקת הדלת עלי ב"אין טעם להסביר",,נו אז אתה כבר לא "תרבותניק" כפי שסברתי , ידידי אכזבתני וחבל שאתה כש"ג של הצדק והיושר וההגינות מזלזל בכבוד המעיז להגיב ל"חוכמתך",,,זיולה ככה תגיעו לשלטון? לא לא נפגעתי, פשוט חשפת את המנטליות שלך שאותה כנראה ינקת במסדרונות קן "השומר הצעיר" שהנה תנועה חינוכית וציונית ,ונדמה לי שכשלת,,,ואסיים דוקא ב: יש טעם להסביר
      ולא להפך,,כל טוב לך זיו- בברכה בצלאל

     • זיו הגיב:

      צודק. לא הייתי צריך לסגור באין טעם להסביר. בעיקר כי כבר הסברתי את אותה הנקודה בדיוק בתגובות רבות, בפוסטים רבים. אני אסביר שוב. הימין פועל ממניעים טהורים של שנאת האחר, שנאת השמאל, שנאת הערבים, שנאת מי שאינו עונה להגדרה שלהם מיהו יהודי ומיהו ציוני. לא ייתכן כי יהיה אדם שמאלני יהודי. לא ייתכן כי יהיה שמאלני ציוני. אני שמאלני ציוני. הימין פועל נגד מי שאינו ימני ולא חושב על כי הדרך שלו יכולה לפגוע גם בו, כל עוד הוא "ניצח" את השמאל, האנטי ציוניים. שוב, על פי השקפת עולמו הם כאלו, אנטי ציוניים.

      לא תפקידי להגן על השמאל, ובטח שאני לא השמאלני האולטימטיבי. אני בעיקר נגד החד צדדיות הימנית פאשיסטית, שמחוקקת חוקים שאוסרים עלי להיות בן חורין בארצי. הם קובעים לי מה מותר לי להגיד, מה לחשוב, איזה סוג של שופטים יהיו לי כי עכשיו נטיית ליבם הפוליטית של השופטים עומדת למבחן כניסה לבית המשפט העליון. הם רוצים לקבוע לי אם אני יהודי מספיק לחיות בארצם הימנית. כמו שכתבי בפוסט הזה ובאחרים.

      לא הייתי בשומר הצעיר. עדיין, לאחר כל התגובות שלך, אתה לא עונה לשאלות ששאלתי אותך, ובוחר להתנגח, כמו מקודם "תרבותניק". זה בסדר. גם לזה התרגלתי. לאנשי ימין אין הרבה תשובות מול עובדות וטענות. הם תמיד מחפשים את גופו של אדם במקום גופו של עניין. אתה לא האחרון.

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אכן עולמנו לא מושלם, ישנם קנאים משמאל וכן גם קנאים מימין ,כימני אינני טוען שאני הוא תמיד הצודק אבל שמתי לב ששמאלני תמיד טוען: אני נגד החד צדדיות הימנית הפאשיסטית, שמחוקקת חוקים שאוסרים עלי להיות בן חורין,,הם,הם קובעים לי מה מותר לי להגיד,,מה לחשוב,,,הימין פועל ממניעים טהורים של שנאת האחר,,שנאת השמאל,,שנאת הערבים,,,וכו וכו וכו,,,זיו נכבד,זה מסך עשן וטוב שאין בידך חץ וקשת שלפי כעסך היית אולי משלח את אותו החץ ורק כדי לסתום להם לנבלות מהימין את הפיות,,,ואז תשוב לאחוז ברסן השלטון ותשיב את הצדק והיושר,וכן, גם את האהבה לערבים "המסכנים", תבין שכאן "קבור הכלב", אהבתך לשונאינו הערבים, שלא יהססו גם אותך השמאלן החביב לזרוק הימה, ולודא שלא תשוב חלילה,,אני רוצה שלום כמוך, ומחפש צדק והגינות כמוך וכן אני בעל הטעם הימני שבחבורה שאתה מסווג אותי : לאנשי הימין
  אין הרבה תשובות,,הם מחפשים את גופו של האדם ולא את גופו של הענין,,אני לא מתכונן להמשיך להתמודד עמך, שהרי כימני קטונתי מלהביע דעתי לאיש שמאל מלומד ,,אני בסה"כ "ימני פאשיסט"
  שמנסה להחזיר שמאלני "בתשובה" אל חיק בני עמו השפויים, וכנראה שזה לא תפקידו של "הפאשיסט"
  כותב שורות אלה,זיו כל טוב לך בחיק שבטך השמאלני ועצתי לך אם נא תואיל,ניבול פה אף פעם לא מקרב,,אלה להפך,,,כל טוב לך —בצלאל

  • זיו הגיב:

   האמת, לזה די ציפיתי. חוסר היגיון בתגובה ובעיקר סילוף הכתוב. באמת טיפוסי לימני. לא תמצא בשום מקום שאני מנבל את הפה. לא תמצא שאמרתי כי כל הימניים פאשיסטים. לא תמצא עוד הרבה המצאות שמשרתות את רמת הדיון הנמוכה שלך, כי תשובות אין לך. גופו של אדם חשוב מגופו של עניין, וזה מפלטו של איש ימין מובהק. צעקן בגרוש.
   אתה חורץ אותי לצד שאומר כי רק אתה יכול להחזיר אותי בתשובה לחיק בני עמי השפויים. תודה, אני כבר נמצא איתם. אתה שייך ללא שפויים לדעתי. "אהבתי לשונאינו הערבים" רק מעידה על בורות וגזענות מושלמת פרי שטיפת מוח שיגרתית של פוליטיקאים מנוסים מאוד. קבעת כי כל הערבים שונאים אותנו. זה שורש הגזענות. אל תספר לי שאתה רוצה שלום, צדק והגינות. אין לך מושג מה הם מבטאים.

   אתה לא תבין והפעם אני מתכוון לזה. רק לפי התגובות שלך אני בוודאות יכול לדעת כי אתה לא מבין, ולעולם לא תבין. תתמודד עם הפחדים שלך, עם אלו ששוטפים לך את הדעה, אלו שלימדו אותך לשנוא את האחר. אלו שהחליטו כי אתה שייך לבני עמך השפויים ואני שייך לצד מחשבות אחרות, לא שייך לבני עמך השפויים. כשתתעורר ותתמודד, אז תבין.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  זיו, פעם ראשונה שאני קוראת אצלך בבלוג, ומסכימה עם כל מילה בפוסט הזה. ישר כוח

 7. נסחפת.
  כדי לחנוק דמוקרטיה אפשר לעשות כל מיני פעולות
  לסתום פיות היא המוכרת והנפוצה
  קניית מצביעים בתשלום פחות מוכרת ומאוד נפוצה
  קניית מעצבי דעת קהל פחות מוכרת והכי נפיצה

  השמאל קונה אנשים במשרות מפוקפקות, במלגות ללימודים ערטלאיים ומחקרים "ללא משוא פנים" שממומנים על ידי מדינות אחרות. פתח ערך CIA לקבלת רקע נוסף אם צריך…

  חוץ מזה, הבטחת מתכון חריימה.

  • זיו הגיב:

   אין לי בעיה עם המשחק הפוליטי בגבולות הנכונים. מצביעים, דעת קהל, ספינים, מיני מלחמות כצורך שרידותי, קניית אנשים שהתחילה עם מפאי ללא ספק. לסתימת פיות יש הרבה דרכים וצורות. שינוי חוקי המדינה באופן רע כל כך, כדרך רצופה, ולא משהו לא מוצלח חד פעמי, מראה על מגמה. ניסיתי להסביר בפוסט הזה מהי ולאן היא יכולה להגיע. אני לא זוכר חוקים של השמאל בהיותו בשלטון שאסר להביע את זכותו ודעותיו הדמוקרטיים של הימין. למה לימודים ערטילאיים מפוקפקים במימון ממשלות זרות זה חוקי והעיתון של ביבי זה לא חוקי? למה מימון ישיבות הסדר תחת רבנים שכותבים ספרים בהן הם מאשרים רצח של תינוקות ערביים זה בסדר? מה ההבדל בין מדינה תורמת למיליארדר תורם? אין הבדל, השאלה רק לאיזה צד אתה שייך. עכשיו הצד שבשלטון משנה את החוקים כך שרק הוא יוכל לשחק.

   חריימה התבקש. יגיע 🙂

   • כל הצדדים מנסים להלחם על דעת הקהל למען כורסאות העור והנהג, עד כאן אנחנו מסכימים.

    אבל, כשאתה מערבב לתוך הקלחת הפרטית העצמאית (והיהודית -חשוב) תקציבים של ממשלות זרות זה כמו להכניס חמולה של שכנים עוינים לוויכוח בין בני זוג.

    אל תשכח שמדובר במדינה לעם היהודי.
    אותם מדינות (הנאורות כמובן) שמתערבבות לנו בקלחת תלויות בנפט הערבי, לא עזרו ליהודים במלחמת העולם השניה והדבר האחרון שבאמת מעניין אותם, בהתחשב בעבר הקולינאלי העשיר שלהם – הוא צדק הומאניות וחופש.

    לצורך העניין גם תרומות מאנשים פרטיים בסדר גודל מסויים צריכים להשקל מחדש ( Mי אמר סורוס?) כי הם חורגים מכללי המשחק ההוגן של הדמוקרטיה.

    אם ביל גייטס ישפוך כאן 100,000,000$ כדי לשכנע ערבים שהם יהודים שהתאסלמו – תאמין לי שמדינות ערב יקבלו ת'סעיף.

    במחשבה שניה- הקרן לישראל חדשה שפכה כאן כמה עשרות מליונים (אם אני זוכר נכון) כדי לשכנע אותנו שאנחנו אשמים ושהפרטנר צמא לשלום ולא לדם שלנו.

    • זיו הגיב:

     אני מערב תקציבים של ממשלות זרות? ומיליארדים יהודיים שלא גרים כאן זה תקין? אוונגליסטיים זה בסדר, כי הם תורמים לימין? מצד שני, והמשפט האחרון שלך, הקרן החדשה היא של מיליארדר יהודי. זה בסדר? שניהם לא בסדר, כמו ששניהם בסדר. לא ניתן להחיל חוקים רק על צד פוליטי אחד. זו פגיעה בדמוקרטיה. אל תשכח כי עלינו לשמוע את כל הצדדים, ולא חייבים להסכים להם.

     אני לא שוכח לרגע שמדובר בעם היהודי. לצערי, ליברמן קובע עכשיו מיהו היהודי. אני יהודי ציוני, שמאלני. לפי ליברמן, אין לי את כל הזכויות הדמוקרטיות בישראל כמו לימני תושב התנחלות שמצביע לו. דרך אגב, רב סרן במילואים, 36 ימים השנה.

     מעבר לויכוח על מלחמה ושלום, יהודים בישראל, וערבים ישראלים, מדינות שעזרו לנו פעם ועוזרות או שלא היום, מדובר כאן על האופי הדמוקרטי של ישראל. האם אנחנו עדיין כאלו או שלא. במילא יש כבר חוקים רבים שקובעים את גבולות המשחק הדמוקרטי הפוליטי, כולל שקיפות לתרומות, מה שמעולם לא הוסתר על ידי אירגוני המשאל. מעולם, הכל גלוי ברשת. רק הימין מתיר את התרומות.

     מצד אחר, למה לישראל יש את הזכות להשתמש בקהילות ושדולות יהודיות במדינות אחרות למען המטרה שלה עצמה, כולל פגיעה במדינות ערביות דרך הצבעות ופוליטקיה זרה?? כי אנחנו יהודים ישראלים, אז מותר לנו??

 8. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  זיו הנכבד והלא תרבותי משבט השמאל ,מצטער שלפי תשובתך "המתוחכת" אלי אתה נשמע שהצלחתי להעלות את לחץ הדם שלך,,אמנם לא התכוונתי להקשות עליך לחשוב אבל נדמה לי שאכן לחץ הדם השפיע גם על מחשבתך , וחבל, כי אתה "מתוודה" שאינך מנבל את פיך ומעולם לא קראת לאנשים בדעה שונה ממך בשמות גנאי, האמנם,,"הימנים פאשיטים" הימנים הזויים,הימנים לא שפויים, הימנים אנטי שלום, הימנים שונאי ערבים ולכן גם גזענים,או כן נזכרתי, הימנים שונאי "שמאלנים שפויי שמנת החברה הישראלית"
  זיו, אתה הוא שמעמיק את המחיצה בין אנשים שלא רוצים לחשוב כמוך ולכן מגיע להם כל השטויות הנ"ל עליהם,,,אבל אני מכבד את דעותיך השליליות הגם שאני לא מרבה "לשבח" את השמאל כשם שאתה "משבח" את הימין הטוב, ובנתיים היי שלום מבצלאל

 9. […] עם כל חוקי ליברמן. שומר עליהם אתה בנימין נתניהו מלך ישראל, מכל משמר שרק […]

 10. […] אליהו גם ליועץ המשפטי לממשלה, כי הודיע לביבי שלא יגן על חוק פאשיסטי אחד מתוך עשרות מזעזעים אחרים, לביטול זכויות דמוקרטיות […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s