פולארד נשפט לכל החיים עבור מסירת מסמכים מסווגים למדינה ידידותית לפרקים. ואענונו עדיין נשפט על מסירת סודות אויב ומסמכים לעיתונאים, לא חלילה למכור בכסף לאיראנים, נניח. ענת קם, גנבה מסמכים מסווגים מלשכת אלוף, ומסרה חינם לעיתונאי צעיר אך בָּלוּי, ונשפטה רק לארבע שנים וחצי בקלאבוש. אין מידתיות בשפיטה בישראל, כאילו שאתם לא מכירים.

העונש שלה ראוי ולא ראוי. מספק ולא מספק. העונש שלה בעיקר צבוע, מלשון צביעות ולא טמבור. קם קיבלה עונש ראוי כי ארבע וחצי שנים זה כבד במיוחד לצעירה שלא מכירה את העולם העברייני מקרוב. זה שקול לארבעים שנה עבורה. העונש גם מספק, כי כולם יוצאים מרוצים, האלוף שחיפש נקמה על כי הפקיר מסמכים בלשכתו ומעולם לא נחקר ולא ייחקר על זה, התביעה, משרד הביטחון, צה"ל, והעיתונאים כי הצביעות מחייבת אותם. הוא לא ראוי ולא מספק, כי עבור מה שהיא עשתה מגיע לה עוד עשר שנים בפנים. גניבת מסמכים מסווגים מצה"ל והעברתם לידי עיתונאי, זו בגידה פר אקסלנס במערכת הביטחונית שבה היא שירתה. בגידה ששקולה למסירת מידע לאויב, ועיתונאי הוא אויב עבור משרד הביטחון במקרים כאלו. ייצר הסקופ גורם לפגיעה בביטחון המדינה. היא נענשה גם בשנתיים מעצר בית, ואם אחרים איומים ממנה קיבלו עונשים מגוחכים מזה לחומרת עבירותיהם, קצב לדוגמה, הרי שצריך לנקות לה את המעצר מהמאסר

מצד שני, כי תמיד יש צד שני בישראל, אם היא נשפטה על זה הרי שכל בכירי מערכת הבטחון, אל"מים עד רבי אלופים, ראשי זרועות אחרים, שר הבטחון, עוזריו וסגניו, לשכת ראש הממשלה על שלל פונקציונריה, ממשלת ישראל, וועדת חוץ וביטחון, כנסת ישראל, כול כול כול כול כול כול כולללללם צריכים להיות בכלא על מסירת מסמכים מסווגים לעיתונאים. כוווווווווולם. מנוולים שהקריבו לעולה את ענת קם על מזבח השופוני, עושים צדק.

רק העיתונאים צבועים היום. מצד ראשון הם שמחים כלפי חוץ כי דפקו את אורי מהארץ, רק כי הם לא קיבלו את המסמכים, ולבכירים עיתונאים אחרים זה לא היה קורה. אבל הם חייבים לתמוך במערכת הביטחון ורדיפותיה אחרי המדליפה האיומה, כי אחרת הם לא יראו הדלפות ממשהב"ט, כבר מחר בבוקר. מצד שני הם מפחדים שעכשיו ידליפו להם פחות. מצד אחרון אני אומר שהם הרוויחו. המדליפים ידליפו רק את מה שחשוב באמת. יחסוך להם עבודה 🙂

*** קליק על גוגל+ או פייסבוק שתף ***

הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

  • מצטערת. לא מסכימה איתך .
   ענת קם היא בוגדת.
   לדעתי היא היתה צריכה לקבל כדור בראש.
   גם העיתונאי הזבל הזה.
   אבל מכיוון שפה לא אוהבים לתת עונשי מוות ,
   אז היו צריכים לגזור עליה לפחות 20 שנה בכלא , ללא חנינה.

   • זיו הגיב:

    קצת הגזמת עם הכדור בראש, אנחנו לא מדינה ערבית מוסלמית (עדיין). כולה מסמכים לעיתונאי, זה לא שהיא מכרה לאיראנים את סודות האטום של ישראל.

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s