תקע ושקע. צוחקים עלינו

אנחנו מדינה קטנה, מוקפת אוייבים. כולם רוצים לפגוע בנו, אנטישמים כל העולם. אין לנו מספיק כסף בלי סחר חוץ, ואנחנו למעשה תלויים באחרים. מוכר, נכון? המאה הקודמת, המאה הנוכחית. אפילו היום משתמשים בזה כמוצא לפני אחרון להפחיד אותנו. אז אני לא מפחד מאויבינו. אני מאמין שהם ייעלמו עם השנים. אין להם כלום מלבד מדבר ונפט. הנפט ייגמר ואז מה? אני מפחד מהבית, הבעיות בבית. ישנה סברה כי הערבים טיפשים מאיתנו וזה הסוד היחיד שבגללו אנחנו שורדים. אם הם היו חכמים אך קצת יותר, היו נותנים למלחמות היהודים להתנהל בשקט, והכל היה נשאר להם. היינו מפסידים לעצמינו. מלחמות היהודים פורצות כשנוח, שליו ושקט. טרנקוויליטי ונירוונה ארצישראלית עושות לנו את זה, כי בזמנים אחרים אנחנו נלחמים בחוץ ואז ברור הרי מגיל גן, כי כולנו מאוחדים, כשנלחמים בחוץ. מלחמות היהודים המפורסמות היו על כבוד, פוליטיקה ושררה. כרגיל ככל העמים, בכל הזמנים. (מִלְחֲמוֹת הַיְּהוּדִים, כמושג זה למעשה סיבוב על שם ספרו של יוספוס פלביוס Josephus Flavius (המתייוון) שכתב את מלחמות היהודים כתיאור היסטורי להתקוממות היהודים נגד השלטון הרומאי. סתם אנקדוטה היסטורית).

חברת החשמל לישראל, קרי חח"י, חטפה ממני כמה וכמה פעמים, אבל לא במרוכז. בימים האחרונים מתבררים דברים קשים מאוד על החברה המשוקצת הזו. מאות מיליוני שקלים כהטבות שכר בלתי חוקיות לחלוטין, להנהלה הבכירה. מיליארדי שקלים בקרנות המתנות לחגים שלהם, אשר יש בהן חלק מעביד וחלק העובד. האוצר והממשלה של ביבי מאשרים העלאה רטרואקטיבית של פנסיה לפנסיונרים בניגוד לכל מגזר אחר קיים. למדנו על אלמנות חח"י שלא במסגרת תפקידן שמקבלות פנסיה לכל חייהן לאחר מות הבעל. כולנו מכירים את נושא החשמל חינם והספסור בו. לחברת חשמל יש גירעונות כבדים והיא מעלה שוב ושוב ושוב את החשמל דרך משרד האוצר, בלי התנגדות של משרד התשתיות שאמון על האישורים לזה. חח"י לוקחת הלוואות מהציבור האזרחי, בדרך של העלאה "זמנית" בתעריפי החשמל, ולא ממש נדרשת להחזיר, כי החברים בוועדה מאשרים לה, בניגוד לחוק (כנראה בניגוד), פריסת החזר של 15 שנים במקום מיידי, מה שהיה מוריד לנו את מחיר החשמל.
שטייניץ ומשרדו משתפים פעולה נמרצת כי הם מקבלים מע"מ מוגדל יותר, מכל העלאה תעריפית, מה שלא מוצא את דרכו לתקשורות, ואם להוסיף חטא על פשע, אזי גם שטייניץ מעלה את המס על חומרי הגלם של החשמל, ומי משלם? עונש נוסף למדינה השחורה שלנו, זה ניסיונו הצמצום של יצירת חשמל סולארי באופן פרטי. המדינה רוצה לצמצם את ההיקפים. כל שנותר לשאול זה איזה עסקן פוליטי מרוויח מזה. לי אין ספק כי זו החברה הממשלתית הגרועה ביותר בישראל, הנהנתנית ביותר, המושחתת ביותר שקיימת מאז ועד היום, ואף מעצימים את כוחה להגיעה לגבולות שחיתות חדשים בכל יום. אין יו"ר כיו"ר ארגון העובדים של חח"י.

זהו מקור כוחו של הפשע ההסתדרותי-ועד עובדים-המאורגן בישראל. התחיל בימים המפורסמים יותר של יורם אוברקוביץ' וירוחם משל. היום ועד עובדי חח"י זה בגדר ספרות מקצועית לאחרים, כולם רואים ולומדים. ממש התנ"ך של הפשיעה הממשלתית, בה לעובדים יש כוח רב מההנהלה ומחזיקים מדינה שלמה בביצים, ולוחצים עוד ועוד ועוד. עובדי הרכבת , הנמלים, שדות התעופה, הם תלמידים מצטיינים, אכן יש גאווה בדור ההמשך. ואנחנו? ממשיכים לשלם. עוד ועוד. המפלצת רעבה ולא יודעת שובע, ולמה לה לשבוע? אנחנו יכולים לחיות ללא חשמל? ללא רכבות? ללא נמלים? ללא שדה תעופה? חשמל אולי כולל יותר, אבל אין חיים במדינה ללא האחרים, כל אחד באופן יחידני. הם תפסו אותנו. אפילו אם לא נשלם חשמל, הרי נשלם קנסות וריבית לחשמל. זה לא ייעלם, החוב רק יגדל. הם יודעים את זה, גם אנחנו. כמה באמת יבטלו הוראות קבע כמחאה? אף אחד. אין דרך להחרים חברת חשמל, אז מחר היא תעלה מחירים בעוד עשרים אחוז. למה לא בעצם? כי אנחנו אשמים. אנחנו לא דורשים אחרת מהממשלה. הממשלה לא מקשיבה למחאה, לעם, לזעקת השבר. אין לנו יותר לשלם. היא לא מקשיבה, ואנחנו אשמים, כי אנחנו ממשיכים לבחור בה. למעשה אנחנו רוצים לשלם עוד.

נכון להיום, למחאת הקיץ 2011, זו מלחמת היהודים האמיתית. אם חיפשנו מלחמה בבית, הרי שזו המלחמה האמיתית שלנו. חח"י. היהודים התעוררו למלחמה עם חייהם האזרחיים ולא משאירים את המלחמות רק ליוקרה פוליטית. זה השינוי. המחאה לא נגמרה. היא כבר חוזרת, גם בגשם, במאות אלפים חדשים. אם זה לא יתורגם בבחירות, אין תקומה לאזרח. הבנתם דפני את שמולי? בלי לסמן מטרה, לא תגיעו לתוצאות.

***

זה הגיע מהר כצפוי. החמאס מחפש שליט חדש, כי הצליח להם בנוק אאוט בסיבוב הראשון. גראדים על אשדוד, אזעקה ברחובות. הם לא מנסים אותנו בקטנה, הם הולכים להארד קור של הפחד שלנו. הולכים חזק, מרעיש, רחוק, הכי רחוק שאפשר. זה נועד להביא אותנו לעזה. להילחם שם, לעשות טעויות, לאבד עוד חייל לשבי החמאס. אני מנחש כי זה הרעיון מאחורי הגראדים הלילה. אני מאמין כי זה ייגמר רק אחרי שהם יחטפו ימים ארוכים מהאוויר, וסילוק מוחלט של החמאס. מלחמה אחת ללא פשרות. האם יש לנו את מי שייבצע? האם רוצים לבצע? מיליון וחצי אזרחים חיים עם האזעקה ברקע. שלום זה הפתרון ארוך הטווח היחידי, אבל עם החמאס? רק שלא נשמע שוב את אמרות השפל "צה"ל יגיב במקום ובזמן…." וכו'.

*** זה בחינם: גוגל+ ושתף בפייסבוק ***
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

»

 1. […] שטרכטנברג הצליח להשיג זה העלאת מס יחידים ומה חברות? מחירי החשמל עולים למרות שגז ממצרים זורם לישראל! מה הרווחנו אם […]

 2. roy הגיב:

  אני עובד בחברת חשמל.מהנדס חשמל מתחיל.
  אני רק רוצה להגיד לכם שאני מוכן להחליף עבודה עם הרבה ממכם.אני מרוויח שכר מינימום! (כן,מה ששמעתם!!). המשכורות שאתם שומעים עליהם, אלה משכורות של בכירים. ממש ממש לא שלי ושל עוד מהנדסים כמוני

  • זיו הגיב:

   יכול מאוד להיות, אבל עוד כמה שנים, כשלא תחשב למתחיל אתה תהנה ממה שכולנו משלמים עליו. ההתחלות קשות בכל עבודה. העתיד שלך מובטח טוב יותר משל שאר המשק.

 3. […] כך לפחות כשאני גדלתי. אני תמיד זוכר שביתות, בעיקר את חח"י ואת הראשון לספטמבר. כל שבוע התפללנו לאיזה שעה "שביתת […]

 4. […] המס הזה עבר רק לחברת חשמל שהינה היחידה שמייבאת ומשתמשת בפחם. 5% העלו לנו את מחיר […]

 5. […] המס הזה עבר רק לחברת החשמל, היחידה שמייבאת ומשתמשת בפחם. העלו לנו את מחיר החשמל […]

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s