ש.ח לתמונות? הכל אחרי החגים.

אַחֲרֵי הַחַגִּים, התקופה הנפלאה הזו הסתיימה. היה לנו שקט ונחת. המון שישיבת רצופים, טיולים משפחה, שכחנו לרגע אחד ארוך מהצרות הרגילות. העיתונים היו רק עיתוני חג מורחבים, כחולים כאלו של ציונות, החדשות היו שמחות עם ילדים וחתונות. והיה לנו המון אוכל, ממש המון. יש לנו גם חייל אחד משוחרר. "גלעד שב הביתה". באמת, אופוריה, אושר צרוף, כיף גדול. שאפו לחייל שבא הביתה ולמשפחתו. שאפו לממשלה שסופסוף עשתה מהלך עם החלטה, נכונה או לא, אפילו שהתקפלה בניגוד לכל אמונותיה, ושחררה מאות מחבלים שעסוקים כבר עכשיו בטרור. מחבלים ככה הם. התחייבו בפני המשחרר הגדול, הנייה. "העיקר שהוא בבית בכל מחיר". המסנגרים עוד יסבירו את עצמם פעמים רבות מול משפחות שכולות.

האמת, אין לי מילה נגד משפחת שליט, וחלילה גלעד. הם עשו כנדרש מהם, אם כי לעיתים באיטיות לא מוסברת. אפילו אין לי נגד הממשלה, כי החלטה הייתה צריכה להתקבל, וברגע שקיבלו אותה חובה על כולנו לעמוד מאחוריה. ככה זה במנהל תקין. אם היה לנו מה להגיד, צריכים היינו לומר לפני העיסקה. ככה זה במנהל תקין. אנחנו במנהל תקין? אם היה תהליך ממשלתי נכון, ושקוף את מול צוות אחראי, ולא מתחלף תדירות, ובמיוחד אל מול העם בשנים האחרונות, והיו שומעים את כל קשת התומכים והמתנגדים, הייתי אומר שיש מנהל תקין. אבל בשם חוק הקלפים שאסור לגלות במו"מ, לא אמרו לנו כלום. נניח והיו אומרים שישראל תשחרר מאות מחבלים, וזה היה עולה לדיון בכנסת ובממשלה. האם הייתה אז עיסקה? לא יודע, אבל הדיון הזה שלאחר העיסקה הוא מגונה בעיני. צאו לנו מהורידים ותפסיקו לחרחר מלחמת אחים לחינם. תתעלו את "הידע" שלכם והמומחיות שלכם ליצירת כללים לפעם הבאה כי תהיה פעם הבאה. ככה זה במזרח התיכון. תעשו כללים שתעמדו בהם, ולא תשנו לפי הלך הרוחות התקשורתי (ואני בספק אם משהו מזה היה מצליח לשחרר חייל אחר מאותו הטנק, שאינו גלעד שליט). תהיו חזקים חוקתית ותנו לחוק להיות רוח גבית, כי אתם לא יודעים לנהל ולעמוד בלחצים. הגיע הזמן להחליט שערבות הדדית זה לא רק כלפי חייל שנשבה אלא כפי העם ששלח אותו לשם. לשמור על העם זה תפקיד החייל ולא להיפך.

בחיי שהיה לנו יופי בחגים. באמת יופי. ממש לא הרגשנו שתקעו לנו עוד עליה במחיר הדלק כשבעולם הוא ירד, ובגלל שכל כך נהנו מהתקיעה הזו, והכי מצחיק שאנחנו כבר רגילים, אז אז קיבלנו עוד אחת חדשה-ישנה, ממש ברצף חגיגי מתנה לחגים, של עליה במחיר החשמל. שנייה ברציפות, זו שהביאה ללמעלה מעשרים אחוז מצטבר אחרי הצעקות של עוזי לנדאו וההבטחה כי החשמל עולה רק בעשרה אחוז. האוצר לא ממש אוהב הבטחות. ואם חשבתם שכאן שממשלה עוצרת אז טעות בידכם. חכו למבצע סופשנה, שיגידו לנו שיש הרעה בגביית המיסים, וצפי לבור גדול בשנה הבאה ולכן אנחנו צריכים לשלם עוד יותר. לא הרגשנו שסיפרו לנו על עוד עלייה במחירי הדיור במיוחד בשכירות. לא הרגשנו שטרכטנברג מרוויח 77,000 ₪ לחודש משכורת רגילה, כפקיד ממשלתי. לא הרגשנו שטרכטנברג התפוגג לו. לא הרגשנו שאנחנו בדיוק באותו המקום בו היינו לפני מחאת האוהלים בקיץ, רק סגרירי יותר. נו, משהו על השיירה והכלבים הנובחים.

אחרי שתתעוררו מההנג אובר (חֲמַרְמֹרֶת), בגלל ששתיתם יותר מדי אבסנט ביבי, וראיתם אותו מופיע בכל ההזיות שלכם בשלל תמונות מהחיים, אני כאן להזכיר כי הביבי הוא אותו הביבי, והחיים רק הפכו להיות קשים עוד יותר. אחח, הסטירה המעוררת. אם קראתם את התחקיר המצמרר של אלכס פישמן בידיעות (ופורסם בבלוגים נבחרים עוד לפני), ונחבר את מחאת האוהלים והתפטרות המתחמים, הרי שלכבוד מר ראש הממשלה בנימין נתניהו, אין יותר קלפים לספינים מובחרים, בשביל להציל את עורו מזעם העם על יובל שטייניץ, בין השאר. (דפני שחררה את שליט?) מה נשאר לו? לעשות שלום? פכככככככככ (אם לצטט איש יקר מאוד), תקיפה באיראן? אלוהים יודע.

אז אני מזכיר לכם כי גם היום בבוקר, צהריים, ממש בארוחת הערב הדשנה עם הילדים, ביביהו הוא הוא עדיין שר הבריאות, שלא טיפל ועדיין אינו מטפל, בבריאות הציבורית החולה והסופנית. ביבי גם אחראי לכלכה. ביבי גם אחראי למיסים שלא יורדים ודווקא עולים, למרות שהוא התחייב. ביבי אחראי גם לייקור החשמל, כי מי מאיתנו שמע על דיונים לתוך הלילה, למציאת חלופות לגז המצרי? ביבי אחראי לכל הכספים הייחודיים שעוברים לחרדים, מעבר לתקציב, ואין לרופאים, ואין לאחרים. ביבי אחראי ליישום טרכטנברג שאין רע אחר ליישום כרגע, ועדיין לא מיישם. טרכטנברג צריך לעזור לנו כל חודש. צריך. לאוצר אין כסף לטרכטנברג, רק למסיבת עיתונאים ובורקסים. ביבי גם אחראי לתחבורה והפקקים הנוראיים שיש כל היום, כי אין רכבת, ואין תחתית, ואין תוכנית, ואין פתרונות. ביבי גם אחראי למערכת החינוך המתנוונת, אבל הוא שונא אליטות, ופרס נובל לא יגיע לישראל מהדור של ילדי. ביבי גם אחראי לדיור בישראל כי הממשלה שלו לא מבטלת ומשנה חוקים בסיסיים לבנייה, כמו מחיר הקרקע המטורף של מנהל מקרקעי ישראל, או פטור ממע"מ לדירה יחידה, ובלי זה המחיר לא יירד. ביבי אחראי להשתוללות הטייקונים, כי הוא לא מחוקק דבר נגד זה, הם החברים שלו. ביבי אחראי למכירת נכסי מדינת ישראל לסינים, (דנקנר-מכתשים-סינים), כי לטייקונים יש חובות, ואני לא מבין למה הוא משבח את זה. הלאמה זו לא מילת גנאי. מה יקרה עם הגז של תשובה? יגיע לרוסים. ביבי אחראי למחירי המים של תאגידי המים שכל כולם נועדו לקחת לנו יותר כסף, כי המים אותם המים, רק המשכורות של העובדים השתנו, כנראה. ביבי אחראי לשירותי הדת, והחמס החרדי, ביבי גם אחראי לעובדים הזרים ואפילו לחקלאות.

ביבי אחראי לכל תחומי החיים שלנו, כי ביבי הוא ראש הממשלה ונושא באחריות. אתם יודעים את זה, כי זה אותו הביבי שיצאתם נגדו (!) להפגנות אדירות, ומעולם לא היו כאלו נגד ראש ממשלה מכהן. תזכרו את כל זה ועוד קטנים שנוגעים רק לחיים שלכם, בפעם הבאה שתחשבו על כמה כיף ששליט בבית ואיזה תמונות מהממות יש לביבי. הביבי שלפני יחסי הציבור והפוטואופ, זה הביבי האמיתי. תזכרו כי שליט זה לא קלף יחיד ומנצח לבחירות , להיות ראש ממשלה. החיים שלנו זה הקלף, וביבי לא מחזיק אותו ביד.

***

רעש אדמה בטורקיה. ש.ח לסרט. אלף הרוגים והמניין עולה. לך תסביר לעמך העצבני על ארדואן והמוסלמים הקיצוניים שם, את ההבדל בין מרבית העם הטורקי ולבין הממשלה המסיתה. לֹא תַעֲמֹד עַל דַּם רֵעֶךָ (ויקרא יט, טז).

*** קליק על גוגל+ או פייסבוק שתף ***
הארות והערות, סיפורים, פידבקים, טוקבקים, יתקבלו בשמחה ואף יפורסמו. אשמח אם תרשמו כמנויים, וספרו לחברים…

מה דעתכם?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s